home صفحه اصلی lock person ثبت نام

10 راه بهبود دید در شب دوربین مدار بسته - قسمت اول

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

راه های افزایش و بهبود دید در شب در دوربین های مدار بسته 

 

شما می‌توانید با به خاطر داشتن نکاتی که در این مقاله ارائه می‌شود، در هنگام نصب، بروزرسانی و یا تعمیر سیستم نظارت تصویری خود، دید در شب دوربین های مدار بسته خود را بهبود بخشید.
چند اشتباه ساده می‌تواند توانایی دوربین مداربسته شما را برای گرفتن تصویری به دردبخور در نور کم به شدت کاهش دهد.
در ادامه خواهید دید که چه کارهایی باید و چه کارهایی نباید کرد تا بتوانید بهترین تصویر ممکن را از دوربین‌های خود بگیرید.

 

1- میزان نور مرئی محیط را بیشتر کنید.

شاید خیلی بدیهی بنظر بیاید، اما باید در این فهرست به آن بپردازیم. اضافه کردن منبع نور درست می‌تواند تقریباً مانند تبدیل شب به روز باشد. طوری که می‌توانید بطور یکنواخت محیطی که دوربین مداربسته مشاهده می‌کند را روشن کنید. نوردهی خوب باعث می‌شود دوربین مدار بسته حتی در تاریکی شب نیز تصاویر رنگی و با کیفیت بالا ضبط کند، درست مانند روز.

به عنوان مثال ورودی یا پارکینگی که چند وسیله نقلیه در آن پارک شده است را در نظر بگیرید. یک نور مهتابی کوچک در گوشه‌ای از یک ساختمان نزدیک ممکن است این ناحیه را اندکی روشن کند و تاثیر مثبت زیادی روی تصاویر ضبط شده از محیط داشته باشد، اما این نوردهی یکدست نبوده و پر از سایه خواهد بود.

شاید بتوانید اگر شرایط محیط اجازه دهد، با افزودن چند نور کوچک دیگر، شرایط را بهبود بخشید. اما بهترین راه حل نوری قوی است که برای روشن کردن نواحی بزرگ مثل نواحی بیرون از ساختمان طراحی شده است. چیزی مانند نور یک لامپ بخار جیوه که در بالای یک ساختمان یا روی یک تیرک قرار دارد که بطور یکدست یک ناحیه بزرگ را روشن می‌کند و ارتفاع نصب آن، تعداد و اندازه سایه‌های پیرامون اشیاء مانند وسایل نقلیه را به شدت کاهش خواهد داد.

افزایش نور مرئی محیط جهت افزایش دید در شب دوربین مدار بسته 

 

2- منبع نور مادون قرمز کمکی نصب کنید.

اماکن زیادی اطراف منزل وجود دارند که افراد می‌خواهند تحت پوشش یک دوربین مدار بسته باشد، اما نمی‌خواهند یک نور مرئی پرنور، تمام شب روشن باشد.

بسیاری از دوربین‌ها، چراغ‌های ال‌ای‌دی مادون قرمز توکاری در مجاورت لنز خود دارند که ناحیه مقابل دوربین مداربسته را روشن می‌کند و اجازه دید در شب کامل را می‌دهد. متأسفانه بسیاری از این چراغ‌ها، پوشش یکدستی ارائه نمی‌دهند و به اندازه کافی قوی نیستند و برد محدودی دارند. البته برخی دوربین‌ها بنا به دلایلی شامل نور IR نیستند که در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت.

افزودن یک یا چند نورافکن مادون قرمز اضافی یک روش ایده‌آل برای روشن کردن محیط بدون استفاده از نورهای مرئی تابناک است و اگر به درستی انجام شود، دوربین های مدار بسته در شرایطی که برای چشم انسان تاریکی مطلق است، تصاویر رنگی، روشن و با کیفیت بالا ارائه دهند.

بسته به مدل‌های ویژه‌ای که برای استفاده انتخاب می‌کنید، قیمت می‌تواند از خیلی گران برای مدل‌های کوچکتر برای مصرف‌کننده تا نسبتاً گران برای مدل‌های تجاری بزرگتر رده بندی شود. پیکربندی‌های بسیار متفاوتی موجودند از جمله دارای زاویه دید گسترده یا پرتوی باریک، ضعیف‌تر برای کوتاه‌برد یا قویتر برای دوربرد، تا مناسب بسیاری از کاربردهایی باشند که فکرش را بکنید.

نصب منبع نور مادون قرمز جهت افزایش دید در شب دوربین مداربسته

 

 

10 راه افزایش دید در شب دوربین مداربسته - قسمت دوم

10 روش افزایش دید در شب دوربین مدار بسته - قسمت سوم

10 روش بهبود دید در شب دوربین مدار بسته - قسمت چهارم

 

منبع: networkcameratech
مترجم: احسان کیاستی


نظر خود را بنویسید.