اهمیت مشاوره در دوربین های مدار بسته (قیمت، فروش، نصب)

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

مشاوره قیمت خرید دوربین مداربسته

Consuit در لغت به معنای مشورت و همفکری دادن شخصی آگاه و مطلع به امور و قوانین برای امری خاصی می باشد. به‌طور کلی به شخصی که در زمینه خاصی اعم از حقوق، روانشناسی، کامپیوتر، الکترونیک و … راهنمائی های تخصصی ارائه می‌دهد، مشاور گویند. لازم به‌ذکر است مشاوره در زمینه سیستم هایی با زیر‌ساختار الکترونیکی یا کامپیوتری چندین بخش اساسی از جمله: طراحی، انتخاب تجهیزات، نظارت بر اجرا و پیاده سازی سیستم را شامل می‌گردد.

تعریف مشاور:

با پیشرفت علوم الکترونیک و کامپیوتر، لزوم و امکان استفاده از سیستم های حفاظت الکترونیک به‌منظور کاهش جرم و جنایت در جامعه پررنگ‌تر شد. در ابتدا به‌دلیل محدود بودن محصولات و منحصر‌شدن آنها به کشورهای خاص، شرکت های مجری در کنار اجرا، کار مشاوره را نیز انجام می‌دادند. اما با گذشت زمان و تنوع محصولات و کشورهای سازنده نه تنها همه نوع محصول با کیفیت و قیمت های مختلف وارد بازار شدند، بلکه شرکت های مختلفی نیز با اطلاعات علمی یا بدون آن پا به این عرصه گذاردند. از این زمان به بعد به‌دلیل بازار رقابتی موجود در کشور، شرکت ها تنها به‌دنبال فروش بیشتر تجهیزات خود بودند و اگر مشاوره‌ای هم ارائه می‌شد در راستای پیشنهاد و عرضه بهتر و بیشتر محصولات خودشان بوده و سعی بر آن داشتند که با برگزاری سمینار، کلاس آموزشی، چاپ تبلیغات و اخبار متفاوت در مجلات مرتبط، مزایای سیستم مورد نظرشان را برجسته‌تر جلوه داده و معایب آن‌را نادیده بگیرند.

بنابراین تعاریف، کار مشاور در سه فاز خلاصه می‌گردد:

فاز اول: تهیه شمایی کلی از طرح پیشنهادی، در حجم اندک جهت تشریح کلیت طرح.

در این بخش مشاور براساس نیاز‌سنجی از کاربر برمبنای جمع آوری اطلاعات و مشخص نمودن نقاط و زوایا از لحاظ درجه خطر و اهمیت، نوع پوشش کلی، جزئی، حفاظتی، نظارتی و …، متناسب با پروژه و با توجه به تکنولوژی و سیستم های موجود و روش‌های تلفیق آنها با یکدیگر، گزینه های مختلفی به کاربر معرفی و با توصیف مزایا و معایب هر یک و تهیه یک برآورد اولیه از هزینه اجرای طرح، در نهایت کاربر را در انتخاب صحیح نوع سیستم یاری می‌نماید.

 فاز دوم: تهیه نقشه جانمایی و انتخاب نصاب.

در این بخش با توجه به مشخص شدن محدودیت ها و شرایط خاص پروژه، تهیه نقشه های مربوط به تجهیزات به همراه جزئیات قرار گرفتن وسایل مصرفی، از دیگر وظایف مشاور در این بخش می‌باشد.

فاز سوم: نظارت بر حسن انجام کار.

پس از انتخاب نصاب، در بخش تحویل تجهیزات نیز نظارت بر تجهیز وسائل، تست و تحویل تجهیزات پیشنهادی مطابق با نقشه بر عهده مشاور می‌باشد. با آغاز عملیات نصب، نظارت بر بسترسازی و رعایت استانداردها و پیاده سازی صحیح سیستم متناسب با درخواست کاربر و نقشه تعیین‌شده و در نهایت بررسی و تأئید روش سرویس دوره ای از جمله دیگر وظایف ناظران مشاور می‌باشد.

433 Consulting

مزایای به‌کارگیری مشاور:

در پروژه‌های بزرگ دولتی یا خصوصی معمولاً متناسب با نوع تجهیزات مورد نیاز، بخشی متولی تحقیق و کارشناسی در زمینه سیستم مورد نظر می‌شوند. حتی اگر کارشناسان درگیر در این بخش دارای دانش لازم و فوق‌العاده‌ای نیز باشند، اما در طی زمان کوتاه و صرفاً با مطالعه جزوات و یا کاتالوگ سیستم‌های ارائه شده توسط کمپانی های مختلف و بدون انجام کار عملی با این سیستم ها قادر به تعیین مطلوب مزایا و معایب و وجه تمایز تجهیزات از یکدیگر نمی‌باشند. از این‌رو با انتخاب مشاور نه تنها از خریدهای غیر کارشناسی و مکرر جلوگیری کرده‌اید، بلکه تجهیزاتی برمبنای شناخت کامل، تجزیه و تحلیل نیازهای امروز و با آینده سازمان‌تان انتخاب نموده اید و این صرفه‌جویی در زمان، نیروی انسانی و هزینه را در بر‌خواهد داشت.

با توجه به رشد روزافزون سیستم های الکترونیکی، انتخاب به‌روز سیستم ها باید به‌گونه‌ای باشد که یا تا چند سال آینده نیز نیازهای شما را مرتفع سازد و یا اینکه با صرف هزینه ای اندک امکان ارتقاء و بهینه سازی سیستم فراهم گردد. به‌عنوان مثال در سیستم های مدار بسته با توجه به اینکه اکثر سیستم های جدید تحت شبکه هستند برای دستیابی به سیستم بهینه، می‌توان از تلفیق دوربین مدار بسته آنالوگ برای مکان هایی با اهمیت کمتر و دوربین های مدار بسته تحت شبکه (مگاپیکسل) برای فضاهای مهم‌تر استفاده کرد. از این‌رو مراکز کنترل هیبرید بهترین گزینه می‌باشند. چراکه این مراکز دارای تعداد مشخصی خروجی آنالوگ و تحت شبکه هستند و قابلیت تبدیل‌شدن به یک سیستم تماماً تحت شبکه را نیز برای برنامه ریزی آینده دارند. شناخت و آگاهی کامل از کلیه‌ی سیستم های موجود، دانستن نقاط قوت و ضعف سیستم ها، امکان پیاده سازی یک یا چندین سیستم متناسب با نیاز، انتخاب سیستم استاندارد، با کیفیت و با قابلیت یکپارچه سازی سیستم های مختلف همگی از مزایای انتخاب مشاور می‌باشد.

بسیار دیده شده که پس از نصب یک سیستم کاربران قادر به استفاده بهینه از سیستم خود نمی‌باشند. از این‌رو عیب را به سیستم نصب شده نسبت می‌دهند، این در‌حالی‌ است که اگر کاربر به‌طور کامل بر سیستم و امکانات آن مسلط باشد و بتواند متناسب با نیاز هر سازمان آموزش های مربوطه را با برگزاری دوره‌ی آموزشی و تحویل دفترچه راهنمای سیستم ارائه دهد، نه تنها قابلیت های یک برند خوب زیر سؤال نمی‌رود، بلکه هیچ‌گاه این تصور به‌وجود نمی‌آید که هزینه انجام‌شده بیهوده بوده‌است. از این‌رو شناخت کامل مشاور از امکانات و قابلیت های آن مزیتی است که آموزش صحیح و مکفی کاربران سیستم را در‌بر دارد.

بهره گیری از مشاور نه تنها ایجاد محدودیت نکرده و هزینه اضافی به کاربر تحمیل نمی‌کند، بلکه از خریدهای ناموفق زیاد، ضعف اجرا، طولانی شدن پروژه و … نیز جلوگیری کرده و به‌نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت می‌باشد و بهینه سازی تجهیزات، وقت، زمان و انرژی را همراه با افزایش ضریب اطمینان کاربر به دنبال دارد.

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروشمترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   هشت − 2 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0