home صفحه اصلی lock person ثبت نام
تخفیف به مناسبت یلدا

نصب دوربین مداربسته  در فروشگاه و مغازه

 

فروشگاه یا مغازه شما محلی است که در آن از سرمایه خود بهره گرفته‌اید تا به اهداف و آرزوهای خود برسید. حال وقت آن رسیده که از سرمایه خود، یعنی ساختمان، انبار، کالاها، کارمندان و از همه مهم‌تر مشتریان خود محافظت کنید.

ممکن است در حال حاضر مغازه یا فروشگاه شما مجهز به دزدگیر باشد، ولی باید به این موضوع توجه کنید که با مجهز کردن فضای کاری خود به دوربین مداربسته، تا چه اندازه سطح امنیت افزایش یافته و در مقابل دزدی و خرابکاری مصون می‌شوید.

 

اخیرا بدلیل محدودیت‌هایی که از طرف برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس DNS تحت عنوان تحریم ایجاد شده، مشکلاتی در انتقال تصویر P2P محصولات شرکت هایک ویژن و سرویس Hik-Connect این کمپانی ایجاد شده است.

در این مقاله سعی داریم راه‌حل‌های برطرف نمودن مشکل انتقال تصویر P2P و رفع اختلال ایجاد شده در سرویس Hik-Connect هایک ویژن، را ارائه دهیم.

دوربین مداربسته حرارتی داهوا

دوربین های مدار بسته معمولی در محیطی که نورپردازی مشکل خاصی نداشته باشد و نور کافی در محیط وجود داشته باشد، به خوبی قادر به تصویربرداری هستند.

اما در محیطی که نور کافی وجود ندارد و یا در تاریکی شب، قابلیت‌ها و کیفیت عملکرد دوربین‌های مداربسته معمولی کاهش پیدا می‌کند. این نوع دوربین‌ها در مقابله با نور کم، جهت تصویربرداری حساسیت سنسور تصویر (لنز) را افزایش داده که این موضوع باعث می‌شود اگر دوربین قادر به ارائه تصویری باشد، تصویر ارائه شده دارای نویز بسیار شود.

از آنجا که تصویربرداری در شب و روز، در محیط‌های تاریک و روشن، اهمیت بسیاری در صحت عملکرد یک سیستم نظارت تصویری موثر دارد، تجهیزات تصویربرداری حرارتی با تبدیل انرژی گرمایی به تصویر قابل تشخیص برای چشم انسان، کمک بسیاری به سیستم‌های امنیتی می‌کنند.

دوربین مداربسته هایک ویژن سری darkfighter

 

یک دوربین مداربسته برای اینکه بتواند در اماکن تاریک و یا کم‌نور قادر به ضبط تصویر باشد، نیاز به قابلیت‌های خاصی دارد. شرکت‌های معتبر تولید کننده سیستم‌های نظارت تصویری، سری خاصی از دوربین مدار بسته برند خود را جهت ضبط تصاویری روشن و رنگی در نور کم به تکنولوژی‌های مخصوص خود مجهز کرده و روانه بازار می‌کنند.

دوربین های مداربسته سری DarkFighter هایک ویژن که به تکنولوژی‌های روز این کمپانی تجهیز شده‌اند همانطور که نام‌شان پیداست، به راستی به جنگ تاریکی می‌روند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی این سری از محصولات شرکت Hikvision پرداخته و تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های این سری را معرفی کنیم. با ما همراه باشید...

منظور از پروتکل استاندارد ONVIF چیست؟

 

دوربین های مدار بسته آنالوگ از نظر سازگاری با یکدیگر هیچ مشکلی نداشتند. اساسا دوربین‌های مداربسته و DVRهای مرسوم سنتی آنالوگ اگر از برندهای مختلفی هم باشند، باز هم بدون مشکل با هم ارتباط برقرار کرده و درکنار یکدیگر کار می‌کردند.

در اوایل ظهور دوربین های تحت شبکه (IP) به دلیل کمبود تجهیزات و ضعف در سازگاری با یکدیگر، راه پیشرفت و گسترش‌شان ناهموار بود. شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات نظارت تصویری تحت‌شبکه، پروتکل و قراردادهای خود را داشتند. از این رو نصاب‌ها مجبور بودند در یک پروژه همه تجهیزات را (شامل دوربین مدار بسته، دستگاه دی وی ار و غیره) از محصولات یک برند کار کنند.

در ابتدا هر شرکت استاندارد و پروتکل‌های خود را برای انتقال و ضبط تصاویر داشت و این امر باعث عدم توسعه دنیای تازه متولد تجهیزات نظارت تصویری IP یا تحت‌شبکه می‌شد.

خانه هوشمند چیست؟ آموزش هوشمندسازی ساختمان

 

مطمئنا تا به حال پیش آمده که خانه نباشید و نگرانی‌هایی نظیر اینکه "شیر گاز رو بستم؟" "تلویزیون رو خاموش کردم؟" کولر یا بخاری رو خاموش کردم؟" "شیر آب بسته‌س؟" "بچه‌ها چه کار می‌کنن؟ درساشونو می‌خونن یا تلویزیون می‌بینن؟" "دزدگیر رو روشن کردم؟" به سراغ‌تان بیاید. این نگرانی‌های بعضی مواقع شما را مجبور می‌کنند به خانه بازگشته و این موارد را چک کنید تا به آرامش خاطر برسید.

 

وقتی یک خانه هوشمند داشته باشید، تنها با یک نگاه به گوشی یا تبلت کل این نگرانی‌ها برطرف می‌شوند. خانه هوشمند شما را قادر می‌سازد به دستگاه‌ها و وسایل منزل خود متصل شده و آن‌ها را کنترل کنید. در یک خانه هوشمند کلیه وسایل می‌توانند با یکدیگر و با شما ارتباط برقرار کنند.

IP66 چیست؟

منظور از IP67 و یا IP68 در دوربین مداربسته چیست؟

این سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر کسی که به تازگی با دنیای نظارت تصویر آشنا شده باشد، پیش می‌آید. در این مقاله به معرفی و بررسی تکنولوژی IP66 و IP67 و IP68 در دوربین های مداربسته می‌پردازیم. 

 

دوربین مدار بسته دائما در حال دریافت نویزها و امواجی که توسط دستگاه‌های اطرافش یا مدارات داخلی‌اش تولید می‌شود، است. این امواج موجود در محیط توسط سنسورهای دوربین مداربسته جذب شده و باعث می‌شوند تصاویر برفکی و تار شوند.

DNR یا Digital Noise Reduction قابلیتی در دوربین های مدار بسته است که به طور دیجیتال نویزهای تصویر را ازبین می‌برد.

3D-DNR نوعی پیشرفته‌تر از این تکنولوژی است که نویزها را بطور خیلی موثرتر حتی در شرایطی که نور محیط کم است، از تصویر فیلتر می‌کند.

درجه لوکس (LUX) مقدار شدت نوری که دوربین مداربسته در آن قادر به تصویربرداری است را مشخص می‌کند.