home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

آیا تاکنون درباره‌ی دوربین‌های مداربسته AI شنیده‌اید؟

زمانی که برای اولین بار مفهوم دوربین‌های مداربسته AI معرفی شد و به دنبال آن به سرعت جای خود را در منازل هزاران نفر باز کرد، من توسط یکی از همکارانم که خود مهندس AI (هوش مصنوعی) بود، با عملکرد این نوع دوربین‌ها آشنا شدم.

صادقانه بگویم، زمانی که درباره دوربین‌های مداربسته‌ی AI و همچنین در مورد تکنولوژی AI اطلاعات بیشتری کسب کردم واقعا تحت‌تأثیر عملکرد این دوربین‌ها قرار گرفتم، و بنابراین مشتاق شدم تا این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم تا با نحوه‌ی عملکرد دوربین‌های مداربسته AI و این‌که تا چه اندازه این دوربین‌ها می‌توانند امنیت منزل شما را ارتقاء دهند، آشنا شوید.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 315 Lightning

 

شناخت دلایل بروز نوسانات شدید

نوسانات گذرا به‌عنوان قوی‌ترین و مخرب‌ترین نوسانات ولتاژ در شبکه فشار ضعیف، به‌واسطه تخلیه بار الکتریکی صاعقه به وقوع می پیوندد. صاعقه‌ای که به دلیل دور‌بودن از محل مصرف‌کننده‌ها از دید اکثر مردم پوشیده می‌ماند، هنگام اصابت مستقیم به سیستم حفاظتی خارجی، میزان بسیار زیادی انرژی آزاد کرده و با نوسان بسیار شدید و مخربی بر روی کابل ها جریان می‌یابد. در اماکنی که سیستم‌های حفاظتی (برق گیر) در برابر این نوسانات  نصب نشده باشد، این عواقب به حدی گسترش می یابند که کل مصرف‌کنندگان یک منطقه را از شبکه خارج کرده، جریان برق را قطع و خسارات شدیدی در کنار آتش سوزی و ... وارد می‌سازد. اما همچنان ولتاژ القاء شده در تاسیسات ساختمان‌ها، کابل های برق، تلفن و شبکه موجب خسارات می‌شود و تا جایی که رفت‌و‌برگشت این ولتاژ شدید در مواد مستهلک گردد، ادامه خواهد یافت. با وجود این که نوسانات ناشی از کلید‌زنی (سوئیچینگ) در شبکه، به شدت تخلیه بار الکتریکی صاعقه نمی‌باشد، روزانه با تعداد دفعات بسیار زیادتری نسبت به صاعقه به وقوع می پیوندد و موجب خطا در عملکرد یا از کارافتادگی فوری سیستم الکتریکی می‌شود.

طبق قوانین فیزیکی، میزان نوسان ولتاژ ناشی از کلید‌زنی به 2 تا 3 برابر ولتاژ شبکه می رسد. نوسانات ناشی از صاعقه در مواردی تا 20 برابر ولتاژ شبکه می‌رسند و حامل میزان بسیار زیادی از انرژی مخرب می‌باشد. اغلب اختلالات هنگامی اتفاق می‌افتد که در اثر نوسانات کوچک و دائمی قبلی (که اکثرا در اثر کلید زنی روزمره به وقوع پیوسته‌اند) مقاومت قطعات الکتریکی و الکترونیکی کاهش یافته و در نهایت به صورت غافلگیرانه، یک شوک ناگهانی چه در اثر صاعقه و چه در اثر کلید زنی، وسیله برقی را می‌سوزاند. در صورت محافظت سیستم‌های الکتریکی، مخابراتی، تصویری و ... در برابر اینگونه نوسانات روزمره نامحسوس، سالم ماندن ادوات الکتریکی در برابر نوسان قوی کلید زنی و همچنین نوسانات شدید صاعقه امکان پذیر است.

 

اصابت مستقیم به ساختمان

اگر ضربه صاعقه به سیستم حفاظتی خارجی (صاعقه گیر) که قادر به حمل و انتقال میزان زیاد جریان به چاه ارت باشد برخورد نماید، انرژی صاعقه به صورت ایمن به زمین منتقل می گردد و مانع از خسارت فیزیکی به بنای ساختمان می شود. هر چند هنوز مسأله تمام‌نشده و حفاظت کامل، صرفاً از طریق آنتن صاعقه‌گیر ممکن نیست. چراکه با ورود انرژی صاعقه به چاه ارت، سطح ولتاژ کل سیستم ارتینگ ساختمان بالا می‌رود. این افزایش پتانسیل الکتریکی موجب برقرار گشتن جریان الکتریکی در سیستم ارتینگ کل ساختمان می‌گردد. علاوه بر سیستم الکتریکی، کابل های مخابراتی، اطلاعاتی، تصویری و ... مرتبط با این واحد نیز شدیداً متأثر گشته و همچنین ترانسفورمر منطقه‌ای متصل به محل برخورد صاعقه تحت نفوذ این جریان قرار می‌گیرد (میزان تهدید تا 200 کیلو آمپر).

 

اصابت مستقیم صاعقه به خط فشار ضعیف هوایی

اصابت مستقیم صاعقه به خط فشار ضعیف هوایی و یا خطوط مخابراتی می تواند میزان بسیار زیاد جریان ناشی از صاعقه را به ساختمان مشرف به آن خطوط هدایت نماید. تجهیزات الکتریکی در این ساختمان که مصرف کننده خط فشار ضعیف هوایی محسوب می شوند، تحت خطر بسیار زیاد خسارات ناشی از این نوسان شدید می باشند (میزان تهدید تا 100 کیلو آمپر).

 

نوسانات سوئیچینگ (کلید زنی) در شبکه فشار ضعیف

این گونه نوسانات در اثر عملیات قطع و وصل کلید‌های قدرت یا قطع و وصل شدن بارهای القایی و خازنی شبکه و اتصال متداول در شبکه به وقوع می‌پیوندند. به طور خاص، هنگامی که مصرف کنندگان بزرگ همچون کارخانجات تولیدی، شبکه های روشنایی یا ترانسفورمرهای قوی از مدار خارج یا خاموش می گردند، امکان خسارت دیدگی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی واقع شده در نزدیکی آن اماکن به شدت بالا می رود (میزان تهدید تا چندین کیلو آمپر).

 

به هم آمیختگی (تزویج) نوسانات به واسطه ضربه صاعقه در فواصل دور و نزدیک

حتی اگر دو سیستم حفاظتی در برابر صاعقه و نوسانات در سیستم الکتریکی نصب شده باشد، یک ضربه صاعقه محلی می تواند میدان مغناطیسی قابل توجهی ایجاد نماید که در خطوط انتقال نیرو نیز ولتاژ زیادی  القاء می نماید.

تزویج القایی یا الکتریکی می تواند تا شعاع 2 کیلومتری محل برخورد صاعقه به زمین، موجب خسارات شدید به دستگاه های برق گردد (میزان تهدید تا چندین آمپر).

 

منبع: ماهنامه سیباشهر

 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

آیا شما می‌دانید که خط دید دوربین‌های مداربسته بسیار مهم است؟

دانستن این موضوع که دوربین‌های مداربسته چه مسافتی را می‌توانند پوشش دهند به شما کمک می‌کند تا بتوانید به نحوی صحیح سیستم‌های نظارتی منزل خود را تنظیم کنید به گونه‌ای که نقطه‌ی کوری باقی نماند.

به همین دلیل ما دراین مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این مقاله شما را با عواملی که در تعیین محدوده‌ی دید دوربین‌های مداربسته (در روز و شب) نقش دارند، آشنا می‌کنیم و بهترین دوربین‌های مداربسته مخصوص بیرون ساختمان با محدوده‌ی دید بالا را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌تواند پاسخگوی نیاز امنیتی شما باشد.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

دستیار صوتی هوشمند گوگل

 

Google Home نام تجاری بلندگوهای هوشمندی است که توسط شرکت google ساخته‌شده است.

اولین دستگاه در ماه مه 2016 رسماً رونمایی و در نوامبر همان سال در ایالات متحده امریکا به بازار عرضه‌شد و به‌دنبال آن در سال‌های 2017 و 2018 در اختیار بازارهای جهانی قرار‌گرفت.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

خانه هوشمند

 

می‌توان گفت که گستره و تنوع محصولات خانگی هوشمند در سال 2018 در قیاس با سال‌های پیش به مراتب قوی‌تر و بهتر بوده است.

شاید شما در حال حاضر از لامپ‌های برق هوشمند استفاده می‌کنید ولی تمایل دارید از وسایل هوشمند دیگری نیز در منزل خود استفاده کنید.

شاید شما هم اکنون به طور کامل برای هوشمندسازی منزل خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید و بدنبال آن هستید که بتوانید از وسایل هوشمند خود بهترین استفاده را کنید.

در هر صورت، بی شک شما از خواندن این مقاله لذت خواهید برد.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

 چگونه میزان آلارم‌های خطا در سیستم‌های

سیستم‌های تشخیص نفوذ در محیط، به‌راحتی برای اعلام وضع اضطراری اشتباه، مستعد هستند، به گونه‌ای که می‌توانند برای پرسنل کنترل‌کننده و ناظر بر محیط، ناکارآمد گردند. براساس مقاله جدید چاپ شده توسط شرکت سنسوریتی، سیستم‌های تشخیص نفوذ در محیط که دارای امواج ماکروویو هستند، اگرچه هنوز در مقابل زنگ اخطارهای دردسرساز، ضعیف عمل می‌کنند، اما نسبت به سایر سیستم‌ها، میزان خطای کمتری در آژیرهای هشداردهنده‌شان وجود دارد. این مسئله نه تنها بر عملکرد سیستم اثر می‌گذارد، بلکه می‌تواند برای شخص اپراتور نیز هزینه‌ساز شود. به منظور استفاده بهینه و کارآمد از سیستم‌های تشخیص نفوذ در محیط، کاهش میزان خطا در زنگ هشدارها، امری حیاتی است. در این مقاله به نحوه‌ی عملکرد سیستم تشخیص نفوذ با امواج ماکروویو پرداخته می‌شود.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 گیت فروشگاهی ضد سرقت یا گیت دزدگیر فروشگاه

شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده باشد پس از خرید در یک فروشگاه و تسویه حساب در صندوق، هنگام خروج آژیری به صدا آمده است. فروشگاه‌ها جهت جلوگیری از سرقت، به نصب و راه‌اندازی سیستم‌های ضد سرقت RF (radio-frequency) و RFID (radio-frequency identification) رو آورده‌اند. لازم به ذکر است تکنولوژی RFID نسبت به RF پیشرفته‌تر بوده و در موارد بیشتری استفاده می‌شوند، از ردیابی حیوانات خانگی گرفته تا آمارگیری کتاب‌های موجود در یک کتابخانه عمومی و جمع‌آوری کرایه مسافران یک اتوبوس. در ادامه با نگاهی دقیق‌تر به این تکنولوژی، به قابلیت‌ها و موارد استفاده آن می‌پردازیم.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

راهنمای خانه هوشمند

همیشه اولین قدم، سخت‌ترین قدم است.

در ارتباط با هوشمندسازی منزل، وقتی قصد راه‌اندازی خانه هوشمند می‌کنید، سوال بعدی که در ذهن‌تان ممکن است پیش آید، این است که، از کجا شروع کنم؟ چه چیزی خریداری کنم؟ یک خانه هوشمند چه کارهایی انجام می‌دهد؟ چه قابلیت‌هایی دارد؟

در این مقاله سعی داریم به این سوالات پاسخ داده و شک‌ها و نگرانی‌های‌تان را برطرف کنیم.

در این راهنما سعی شده به زبانی ساده، قدم به قدم مراحل هوشمند سازی منزل را ارائه داده و علاوه بر هوشمندتر شدن، به امن‌تر شدن منزل‌تان کمک کنیم.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 

 افزایش سوددهی اجرای پروژه‌ها

یکی از تجربیات مشترک همه ما در محیط منزل، خرابی تأسیسات یا لوازمی است که از مصرف آب برخوردار هستند. دلیل خرابی چه نشتی لوله‌های زیرسینک باشد یا سیستم تخلیه لباسشویی و ... ، در نهایت معزل آب‌گرفتگی و هزینه‌هایی بعدی آن است که برجای می‌ماند.

نگرانی‌هایی از این باب، بویژه برای خانواده‌هایی که اهل مسافرت هستند یا ویلا و آپارتمانی در مکان یا شهر دیگری دارند بیشتر خواهد بود. به احتمال زیاد یکی از راه‌حل‌های موقتی نیز سپردن کلید منزل به همسایه جهت سرکشی‌های مکرر است.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

بهترین مارک دوربین مداربسته

مجله asmag هر ساله لیستی از 50 شرکت برتر دوربین مداربسته و امنیت را با عنوان "a&s Security 50" منتشر می‌کند.

شرکت‌ها در این لیست بر اساس میزان فروش سالیانه خود رتبه‌بندی می‌شوند.

در این مقاله سعی داریم با بررسی این لیست، میزان درآمد و رشد درآمد شرکت‌های مختلف فعال در زمینه تولید دوربین مدار بسته و سایر تجهیزات حفاظتی و سیستم‌های نظارت تصویری را تحلیل کنیم.