home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل با استفاده از نرم افزار xmeye

XMEye (ایکس اِم آی) نرم افزاری رایگان برای انتقال تصویر دوربین مداربسته IP یا HD و دستگاه NVR یا DVR بر روی گوشی موبایل همراه است. نرم افزار xmeye بین دوربین های مدار بسته نصب شده و گوشی موبایل شما با استفاده از تکنولوژی P2P ارتباط برقرار می‌کند. به محض تنظیم این نرم افزار روی گوشی موبایل هوشمند خود، قادر خواهید بود از راه دور در هر زمان و مکان، محیط کار یا منزل خود را کنترل کنید.

با این که برنامه xmeye رایگان است، قابلیت‌های مفید و کلیدی بسیاری ارائه می‌دهد. از این مجموعه قابلیت‌ها می‌توان به ضبط تصویر، زوم دیجیتال، pan & tilt (البته اگر دوربین مداربسته این قابلیت را ساپورت کند)، مخابره صدا بصورت دوطرفه، snapshot (عکس برداری) و ارسال هشدار (notification) اشاره کرد.

از اپلیکیشن xmeye تنها برای دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP استفاده نمی‌شود، بلکه از این نرم افزار جهت گرفتن تصویر از بسیاری از دستگاه های DVR و NVR با برندهای متفاوت نیز استفاده شده است.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 439 Raspberry Pi1

 

در این مقاله، یک روش بسیار آسان برای راه‌اندازی رزبری پای آموزش داده می‌شود که به کمک آن شما بتوانید به تصاویر زنده از Ios، Android، Windows و Mac دسترسی داشته باشید. در‌واقع این بهترین روش برای راه‌اندازی در کوتاهترین زمان یعنی کمتر از 5 دقیقه می باشد. این برنامه اساسا دوربین رزبری پای را به یک وب‌‌کم پخش زنده تبدیل می‌کند.

اخیرا برنامه‌های رزبری پای زیادی مورد آزمایش قرار گرفته و توسعه یافته اند، بخصوص یکی از آنها که از دوربین pi استفاده می‌کند. من واقعا علاقه دارم کنترل کامل این کامپیوترهای کوچک را برای انجام کارهایی از قبیل به اشتراک‌گذاری تصاویر بصورت خودکار در توئیتر، ارسال پیام مبنیبر اعلام خطر و... برعهده بگیرم.

آخرین علاقه‌مندی من، راه‌اندازی یک صفحه وب بود که به کمک آن بتوانم به یک مرورگر روی آیفونم دسترسی داشته باشم. با یک جستجوی سریع در گوگل، برنامه‌های زیادی در حال حاضر موجود است که من بعضی از آنها را که جدیدا ارائه شده، مطالعه و بهترین آن را انتخاب کرده ام.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive

بعضی مواقع لازم است با استفاده از اینترنت نظاره‌گر تصاویر دوربین مداربسته خود باشیم، بطوری که در هر زمان و مکان، حتی از راه دور هنگام سفر بر محل نصب دوربین مدار بسته نظارت و کنترل داشته باشیم.

بهترین راه برای انجام این کار، بهره‌گیری از اینترنت و گوشی موبایل همراه یا لپ تاپ است. بدین صورت که با نصب یک نرم افزار انتقال تصویر دستگاه DVR یا NVR روی گوشی موبایل اندروید یا ios خود می‌توانید از راه دور بر محیط نظارت کامل داشته باشید. لازم به ذکر است جهت انتقال تصاویر باید دستگاه DVR یا NVR نیز به اینترنت متصل باشد.

در این مقاله سعی داریم به زبانی ساده تمام مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل و کامپیوتر از طریق اینترنت را قدم به قدم آموزش دهیم.