home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

دوربین پلاک خوان: آشنایی با دوربین های مداربسته تشخیص پلاک خودرو

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 دوربین پلاک خوان برای کنترل ترافیک جاده ها و تشخیص پلاک خودروها

دوربین پلاک خوان یا دوربین LPR نوعی از دوربین مدار بسته است که دارای نرم‌افزاری مخصوص جهت تشخیص و ضبط پلاک خودروهای ثابت و در حال حرکت است. الگوریتم‌های پیشرفته و هوشمند دوربین های مدار بسته پلاک خوان به دوربین امکان فائق آمدن بر مسائلی که ضبط تصویر را دچار مشکل می‌کنند، مانند آب‌وهوا، سرعت و نور چراغ‌های جلوی خودروها را داده است.

راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته برای کنترل جاده‌ها و ترافیک، نسبت به راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری برای دیگر موارد پیچیده‌تر است و نیاز به تکنولوژی‌های خاص جهت ضبط تصاویر کارآمد دارد. کارشناسان فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت آماده ارائه مشاوره تخصصی رایگان در زمینه راه اندازی  سیستم کنترل ترافیک و دوربین مداربسته پلاک خوان جهت نصب در جاده‌ها می‌باشند.

دوربین های مداربسته پلاک خوان در سراسر جهان معمولاً توسط پلیس در راستای اجرای صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی و کنترل خودروها استفاده می‌شوند. از این دوربین‌ها همچنین برای پرداخت الکترونیکی عوارض جاده ها، تحلیل دقیق‌تر ترافیک بزرگ راه‌ها و غیره نیز استفاده می‌شود.

علاوه بر ضبط شماره پلاک خودروها، از دوربین های پلاک خوان می‌توان برای ضبط و ذخیره تصویر راننده نیز استفاده کرد. این نوع دوربین های مداربسته در شب با بهره‌گیری از تکنولوژی SMD (نوع پیشرفته چراغ‌های LED) و نور مادون قرمز امکان ضبط تصاویر با کیفیت و واضح با پرداخت نور یکنواخت را فراهم می‌کنند.

 

روش کار دوربین های پلاک خوان

نرم افزار مورد استفاده دوربین پلاک خوان بر روی کامپیوترهای معمولی خانگی نیز قابل نصب است. این نرم افزار امکان اتصال به برنامه‌ها و پایگاه داده های دیگر و از راه دور را نیز دارد. نرم افزار دوربین ابتدا با استفاده از تکنیک های پردازش تصویر به تشخیص، نرمالیزه کردن و بهبود کیفیت تصویر پلاک می‌پردازد. سپس با استفاده از OCR (یا Optical character recognition) اعداد و حروف موجود در تصویر پلاک را استخراج می‌کند.

سیستم های تشخیص پلاک خودرو معمولاً به دو صورت کار می‌کنند: در حالت اول کل پروسه پردازش و تشخیص پلاک در محل نصب دوربین انجام می‌شود. در حالت دوم تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های پلاک خوان نصب شده در جاده‌ها و بزرگراه های مختلف به کامپیوتر مخصوصی که در مکانی خاص قرار دارد، ارسال شده و پروسه OCR روی این کامپیوتر انجام می‌شود.

در حالت اول اطلاعات (مانند شماره پلاک خودرو، مکان، ساعت و تاریخ ضبط تصویر و...)  تقریباً طی 250 میلی‌ثانیه تولید می‌شود. این اطلاعات را می‌توان در صورت لزوم برای پردازش بیشتر به یک کامپیوتر در مکانی دیگر ارسال کرد، یا در مکان نصب دوربین برای بازیابی و پردازش در آینده ذخیره کرد.

نصب دوربین پلاک خوان در بزرگراه 

 

تکنولوژی دوربین های پلاک خوان

همانطور که گفته شد، سیستم های تشخیص پلاک خودرو از تکنولوژی OCR برای استخراج حروف و اعداد از تصویر پلاک خودروها استفاده می‌کنند. کشور هلند در سال 2002 هنگام تغییر ظاهر پلاک خودروها، یکی از تغییراتی که داد، فونت حروف و اعداد بود. به‌طور مثال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در بعضی حروف مانند P و R فضاهایی خالی قرار داد تا حروف توسط سیستم های پلاک خوان (ANPR) راحت‌تر تشخیص داده شده و خوانده شوند.

حروف و اعداد با اندازه‌های مختلفی در پلاک درج می‌شوند. نوع درج حروف و اعداد روی پلاک در کشورهای مختلف متفاوت است.

لازم به ذکر است تکنولوژی‌های به‌کار رفته در دوربین مداربسته پلاک خوان نیز در استخراج اطلاعات از پلاک می‌توانند بسیار کارآمد و مفید باشند و باعث سهولت انجام عمل OCR شوند. به‌طور مثال قابلیت دید در شب در دوربین های مداربسته امکان ضبط تصاویر با کیفیت با نورپردازی مناسب را ایجاد می‌کند.

 

الگوریتم‌های بکار رفته در سیستم پلاک خوان

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، ابتدا نور و کنتراست تصویر اصلاح شده، سپس عکس سگمنت‌بندی شده و برای پروسه استخراج حروف و اعداد از عکس (OCR) آماده می‌شود.

تصحیح نور و سگمنت بندی پلاک خودرو توسط دوربین پلاک خوان

 

چندین الگوریتم برای تشخیص پلاک خودرو توسط نرم افزار دوربین های پلاک خوان وجود دارد:

 1. مکان‌یابی پلاک: این الگوریتم وظیفه دارد مکان پلاک را در تصویر تشخیص داده و تصویر پلاک را جدا کند.
 2. چرخش و سایزبندی: این الگوریتم تصویر پلاک را به‌صورت افقی تنظیم کرده و ابعاد عکس را متناسب با استاندارد از پیش تعریف شده برای برنامه تنظیم می‌کند.
 3. نرمالیزه کردن: نور و کنتراست تصویر را تنظیم می‌کند.
 4. سگمنت‌بندی کاراکترها: کاراکترهای موجود در تصویر پلاک را سگمنت بندی می‌کند.
 5. تشخیص کاراکترهای تصویر یا OCR
 6. تحلیل هندسی و همگام‌سازی: نوع و مکان کاراکترها را چک می‌کند.
 7. کنترل نتیجه حاصل شده با نتیجه حاصل شده از عکس ضبط شده مشابه و میانگین‌گیری، جهت حصول نتیجه مطمئن و قابل اطمینان و استناد.

برای اجرای صحیح هرکدام از این مراحل لازم است سیستم دقیق و بی‌نقص عمل کند. بعضی سیستم‌ها در مرحله سوم (نرمالیزه کردن) از تکنیک‌هایی مانند edge detection استفاده می‌کنند تا تفاوت اعداد و حروف با پس‌زمینه پلاک بیشتر شده و تشخیص دقیق‌تر شود. از یک فیلتر median نیز برای کاهش نویزهای موجود در تصویر استفاده می‌شود.

 

مشکلات سر راه سیستم‌های پلاک خوان

سیستم‌های پلاک خوان قدیمی قادر به خواندن حروف و اعداد سفید یا نقره‌ای، روی زمینه مشکی نبودند. به‌همین جهت در بریتانیا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، رنگ‌بندی پلاک خودروها اصلاح شد.

عدم تشخیص حروف سفید روی زمینه مشکی در دوربین های پلاک خوان قدیمی

پلاک خودروها در کشور سوئد:

پلاک خودورها در سوئد

لازم به ذکر است سیستم‌های تشخیص پلاک خودرو در اروپا باید قادر به تشخیص پلاک کشورهای مختلف بوده و اطلاعاتی که تولید می‌کنند متناسب با کشور مربوطه باشد.

 پلاک خودورها در کشورهای مختلف

 

برخی مشکلاتی که سیستم‌های تشخیص پلاک خودرو با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند:

 • کیفیت پایین عکس: این مشکل معمولاً به دلیل فاصله زیاد پلاک خودرو با دوربین مداربسته رخ می‌دهد، ولی در بعضی موارد نیز استفاده از دوربین های مدار بسته پلاک خوان کم کیفیت باعث ایجاد این مشکل می‌شود.
 • تاری عکس: معمولاً به‌دلیل لرزش تصویر یا متحرک بودن سوژه رخ می‌دهد.
 • نورپردازی و کنتراست نامناسب: انعکاس نور، سایه‌ها و وضعیت روشنایی محیط باعث بروز این مشکل می‌شود.
 • وجود مانع و ناخوانا بودن پلاک: به‌دلیل وجود خراش یا گل و خاک روی پلاک رخ می‌دهد.
 • تغییر لاین خودرو هنگام خواندن پلاک توسط دوربین مداربسته
 • ناخوانا بودن فونت کاراکترهای پلاک
 • دستگاری و مخدوش کردن پلاک توسط رانندگان
 • عدم وجود هماهنگی لازم بین استاندارد طراحی پلاک خودروها بین کشورهای مختلف: دو ماشین از دو کشور یا ایالت مختلف (در کشورهایی مانند ایالات متحده امریکا) ممکن است محتوای مشابه با طراحی متفاوت داشته باشند.

با‌اینکه بعضی از این مشکلات در بخش نرم افزاری قابل حل هستند، ولی تمرکز اصلی روی برطرف کردن این مشکلات روی سخت افزار (دوربین مدار بسته پلاک خوان) است. یعنی قبل از ارسال اطلاعات به نرم افزار. نصب دوربین مداربسته در ارتفاع بالاتر مشکلاتی مانند وجود مانع (دیده نشدن بخشی از پلاک به‌دلیل مانع شدن ماشین‌های دیگر بین پلاک و دوربین پلاک خوان) را برطرف می‌کند.

 دوربین مداربسته پلاک خوان در جاده

بخش سخت افزاری سیستم پلاک خوان

اولین و مهم‌ترین قسمت سیستم‌های پلاک خوان، بخش سخت‌افزاری سیستم یعنی دوربین پلاک خوان که مسؤل عکس‌برداری می‌باشد، است. دوربین پلاک خوان نقش مهمی در سیستم تشخیص پلاک خودرو بازی می‌کند. دوربین مداربسته باکیفیت منجر به ضبط تصاویر با وضوح بالا و در نتیجه تولید اطلاعات دقیق و مفید می‌شود.

در سیستم پلاک خوان معمولاً از دوربین های مدار بسته پیشرفته با قابلیت‌های خاص استفاده می‌شود. با این وجود بخش نرم‌افزاری سیستم نیز به مرور بهتر شده و هر نوع دوربین مداربسته IP را ساپورت کرده و به پروسه تشخیص شماره پلاک کمک زیادی می‌کند. در ارتباط با فاکتورهایی که برای دوربین های پلاک خوان دردسر ایجاد می‌کنند می‌توان به سرعت خودروها، تفاوت سطح نور تصویر، نور چراغ‌های جلویی خودروها و شرایط نامناسب جوی اشاره کرد.

اکثر دوربین های پلاک خوان از نور مادون قرمز برای بهبود عکس برداری بهره می‌گیرند. نور مادون قرمز به عکس برداری در شب و بهبود دید در شب دوربین نیز کمک می‌کند. در تصویر زیر دوربین پلاک خوانی را می‌بینید که توسط پلیس مجارستان برای کنترل ترافیک استفاده شده است. به LEDهای نصب شده روی دوربین دقت کنید.

 دوربین پلاک خوان دارای چراغ مادون قرمز در مجارستان

 

در بسیاری از کشورها پلاک خودروها را به‌صورت شبرنگ تولید می‌کنند. بدین ترتیب نور دوربین پلاک خوان بازتاب می‌کند و کنتراست عکس را بهبود می‌بخشد. در بعضی کشورها کاراکترها شبرنگ نمی‌شوند و تنها زمینه پلاک شبرنگ می‌شود. از این طریق نور تابیده شده به کاراکترها بازتاب نمی‌شود و تنها نور پس زمینه بازتاب می‌کند. با این تغییر کوچک در هر شرایط نوری کنتراست خوبی حاصل شده و دقت اطلاعات به‌دست آمده بیشتر می‌شود. دوربین هایی که از چراغ‌های مادون قرمز استفاده می‌کنند (مانند دوربینی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید) بیشترین سود را از این نوع طراحی می‌برند.

برای اینکه عکس تار نشود، لازم است شاتر اسپید (shutter speed) روی 1000/1 در ثانیه تنظیم شود. به‌دلیل اینکه خودرو در حال حرکت است، سرعت شاتر کمتر باعث تاری عکس شده و نرم افزار در مرحله ocr برای خواندن کاراکترها دچار مشکل می‌شود، مخصوصاً در حالتیکه دوربین پلاک خوان بالاتر از خودرو قرار داشته باشد.

زمانیکه سرعت ماشین‌ها کم است، یا هنگامی که ارتفاع دوربین زیاد نیست (به‌طور مثال مانند عکس بالا دوربین روی جاده قرار داشته و خودرو به دوربین پلاک خوان نزدیک شود) لزومی ندارد که شاتر اسپید زیاد باشد. شاتر اسپید 500/1 در ثانیه برای سرعت‌های تا 64 کیلومتربرساعت، و شاتر اسپید 250/1 بر ثانیه برای سرعت 8 کیلومتر بر ساعت مناسب است. دوربین های پلاک خوان می‌توانند تصاویر خوبی از خودروهایی که حتی با سرعت 190 کیلومتر برساعت حرکت می‌کنند نیز دریافت کنند.

برای افزایش کارایی دوربین های پلاک خوان، نصاب دوربین مداربسته باید محل نصب دوربین را متناسب با نقطه‌ای که باید عکس‌برداری انجام شود، انتخاب کند. شرکت های سازنده دوربین پلاک خوان ابزارهایی طراحی کرده‌اند که خطاهای مربوط به نصب دوربین را کاهش دهند.

 نصب دوربین پلاک خوان در شهر

جدای از دستگاه‌های دولتی، بعضی کسب‌وکارهای خصوصی نیز از سیستم‌های پلاک خوان بهره می‌برند. در بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده امریکا شرکت‌های خصوصی اجازه و امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده توسط دوربین های پلاک خوان دولتی را ندارند، ولی می‌توانند سیستم تشخیص پلاک خود را داشته باشند. اخیراً دوربین‌های پلاک خوان در میان کسب‌وکارهایی مانند بیمارستان، موزه، پارکینگ و غیره محبوب شده‌اند.

 

کنترل ترافیک

امروزه در بسیاری از شهرها جهت نظارت بر حرکت و جریان خودروها در جاده‌ها از سیستم‌های کنترل ترافیک استفاده می‌کنند. از اطلاعات به‌دست آمده از سیستم تشخیص پلاک خودروها می‌توان برای تشخیص اماکن پرترافیک و پرازدحام و در نتیجه بهبود و کنترل ترافیک شهری و جاده‌ای استفاده کرد.

 

 

منبع: ویکی‌پیدیا

مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 50 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

5,477,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
کنترل-از-راه-دور-گیک-لینک

دستگاه کنترل از راه دور Geeklink با عملکرد SOS، مناسب برای اتوماسیون خانه هوشمند

270,000 تومان
310,000 تومان
Geeklink-repeater

تقویت کننده سیگنال خانه هوشمند، جهت ایجاد ارتباط بین کنترلر مرکزی و وسایلی که در فاصله نسبتا زیاد از کنترلر قرار دارند

680,000 تومان
790,000 تومان
mini-thinker

اتوماسیون خانگی مینی گیک لینک، سازگار با دستیار کنترل صوتی گوگل، دروازه ورود به خانه هوشمند

1,875,000 تومان
1,940,000 تومان
ff

کنترلر مرکزی مغز متفکر خانه هوشمند شما بوده و به راحتی قابل تنظیم، برنامه‌ریزی می‌باشد.

2,480,000 تومان
2,600,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

مقایسه اندازه های لنز در دوربین های مداربسته

    اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین می‌کند. اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته به‌طور‌کلی از 2.5mm تا 100 mm تغییر می‌کند. هرقدر اندازه‌ی لنز دوربین بزرگتر باشد، پهنای میدان دید کمتر و بزرگنمایی تصویر بیشتر است. دوربین‌های م ...

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

  پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از ا ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار