home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

مزایای نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی

این روزها شاهد فعالیت‌های تروریستی شامل بمب‌گذاری، عملیات انتحاری، تیراندازی و ... در برخی شهرهای بزرگ دنیا هستیم. یکی از اقداماتی که برای تامین امنیت محیط زندگی خود می‌کنیم، نصب دوربین مداربسته در محیط داخل و بیرون محل کار و منزل است.

در این میان در ارتباط با نصب دوربین مدار بسته در فضای خارجی و اماکن عمومی مشکلی پیش می‌آید. آیا نصب دوربین در اماکن عمومی کار درستی است؟ آیا این اقدام حریم خصوصی افراد را زیر سوال می‌برد؟ مزایا و معایب نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی چیست؟ نظر شما چیست؟

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

409 Liquid 

 

پس از آن که در آگوست سال ۲۰۰۶، طرح انفجار ۱۰ هواپیما به وسیله ی مواد منفجره ی مایع در فرودگاه های انگلیس بر ملا شد، ایالات متحده در فرودگاه های خود، اقدام به توقیف تمام مواد مایع و ژل های موجود در بار مسافران نمود. طبق برنامه، یک گروه تروریستی قصد داشت ۱۰ هواپیما که از انگلیس به مقصد آمریکا پرواز داشتند را هنگام برخاستن از زمین، منفجر کند. پس از گذشت یک ماه از این اتفاقات، به صورت ضرب الاجل اطلاعیه ای مبنی بر ممنوعیت حمل هرگونه ماده ی مایعی در هواپیماها منتشر گردید.

 در حال حاضر هر مسافر مجاز به حمل تنها ۸۵ گرم مایع در هواپیما می باشد، اما آنها می توانند به هر میزان نوشیدنی از فروشگاه های کنترل شده ی فرودگاه خریداری کرده و حمل نمایند. هر چند که این روند به حفظ امنیت کمک می کند، اما کمبودهایی نیز دارد.

با وجود اینکه FBI حمل حجم کمی از مایعات را برای مسافران مجاز دانسته است، به شکلی که این میزان ماده منفجره قادر به انهدام هواپیما نمی باشد، اما گروه های تروریستی قادرند در یک فعالیت تیمی هر کدام حجم کمی از مایعات را وارد هواپیما کرده و بدین ترتیب با میزان مواد منفجره ای که در اختیار دارند، به عملیات تروریستی دست بزنند. این کمبودها نشان دهنده ی نیاز به یک تکنولوژی جدید در زمینه ی کشف مواد منفجره ی مایع می باشد.

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

446 Hackers

 

اتوماسیون خانگی با دسترسی آسان، نظارت و تغییر دستگاه های خانگی از راه دور را به کمک نرم افزار موبایل یا پورتال وب فراهم می کند.

این سیستم همچنین می تواند شما را به کنترل گرمایش و سرمایش، سیستم روشنایی، قفل کردن در، نظارت دوربین های مدار بسته امنیتی و اعلان خطر قادر سازد.

در اینجا، ما 6 نکته برای جلوگیری از هک شدن اتوماسیون های خانگی جمع آوری کرده ایم:

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

407 Bankdari Imen 

 

آقای سلیم ایدریس میگوید: «سیستم های ویدئویی و پیشرفته ترین دوربین های مدار بسته مگاپیکسلی، جدیدترین نوآوری هایی هستند که برای مبارزه با جرایم در موسسات اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرند.»

 یکی از دلایلی که موسسات اقتصادی به سوی استفاده از تکنولوژی های پیشرفته سیستم های امنیتی رفته اند آن است تا امنیت را هر چه بیشتر برای این گونه موسسات تأمین نمایند، برای مثال امنیت دستگاه های خودپرداز بسیار مهم است. علت این توجه نیز آن است که میزان جرایم رخ داده در بانک ها و موسسات اقتصادی روز به روز در حال افزایش است.

اخیراً یک حادثه برای یک بانک در انگلستان رخ داده است که می تواند میزان اهمیت استفاده از سیستم های امنیتی را نشان دهد. در این بانک کارگران یک تونل ۴۰ فوتی را در زیر این بانک در شهر منچستر پیدا کردند. در این تونل سیستم های روشنایی نیز نصب شده بودند و هدف آن بود تا به سیستم خودپرداز بانک دسترسی پیدا کنند و بتوانند سیستم خودپرداز و پول های آن را به صورت یکجا از طریق تونل انتقال دهند.