home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.

راهنمای نصب دوربین مداربسته پانورامیک

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

راهنمای نصب دوربین مداربسته پانورامیک

آشنایی با دوربین های مداربسته پانورامیک

ردیابی اشخاص در فضاهای باز و عریض بدون هیچ نقطه کوری می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این موضوع در کسب و کارهای مشخصی مانند یک خرده‌فروشی، بانکداری و دیگر محیط‌های تجاری مهم که می‌خواهیم از زمانیکه یک شخص به منطقه تحت نظارت وارد می‌شود، تمام حرکات وی در نظارت ویدئویی تصویربرداری شود، بیشتر به چشم می‌آید.

هر قدر هم که دوربین های مداربسته تحت شبکه پیشرفته شده باشند، باز هم تصویربرداری با یک دید 360 درجه کامل، حتی با چندین دوربین نصب شده بدون هیچ نقطه کوری، یک چالش است.

تصویر دوربین مداربسته پانورامیک

گرچه دوربین های مداربسته PTZ نظارت 360 درجه را ارائه می‌کنند، ولی ممکن است رویدادهای مهم در قسمت دیگری از منطقه تحت پوشش را از دست بدهند، زیرا در هر لحظه تنها قسمتی از تمام صحنه را فیلم‎برداری می‌کنند. وقتی حادثه‎ای در حال رخ دادن است، ممکن است PTZها در جهت نادرست باشند که منجر به از دست دادن یک فرصت در تصویربرداری نظارت ویدئویی می‎شود. بنابراین دوربین های مداربسته پانورامیک برای کاربردهایی که نیاز به دید 360 درجه کامل دارند، مفید واقع می‎شوند.

برخی دوربین های مداربسته پانورامیک را به چشم یک دوربین تخصصی که مقرون به صرفه است نگاه می‎کنند. برای مثال در گذشته، چندین دوربین باید به سختی برای پوشش یک پارکینگ یا استادیوم نصب می‎شدند. امروزه استفاده از یک دوربین پانورامیک برای پوشش مشابه به مجوزهای نرم افزار و زیرساخت شبکه، کابل و منبع‎های تغذیه کمتر برای صرفه‎جویی در هزینه نیاز دارد. دوربین های پانورامیک نه تنها تعداد دوربین‎های مورد نیاز برای بازگشت سرمایه را به حداقل می‎رسانند، بلکه در بحث زیبایی‎شناسی و توانایی‎ها و قابلیت‎های بیشتر نیز امتحان خود را به خوبی پس داده‎اند.

دوربین‎های مداربسته پانورامیک معمولاً با توانایی‎های تصویربرداری 180 درجه و 360 درجه در دو مدل در دسترس هستند. با استفاده از دوربین مداربسته فیش آی یا یک دوربین مداربسته مولتی سنسور.

لنزهای فیش آی یک تصویر نیم‎کره‎ای یا پانورامیک وسیع با مقداری انحراف و قوس فراهم می‎کنند که در آن نرم‌افزار پردازش ویدئویی می‌تواند سطح‎های انحراف را کاهش دهد.

یک دوربین مولتی سنسور یا چند سنسوره همانطور که از نامش پیداست از چند سنسور تصویر (لنز) مجزا برای فراهم کردن تصاویر جدا استفاده می‎کند و یا با استفاده از الگوریتم‎های stiching ویدئویی برای فراهم کردن دیدهای پانورامیک یکپارچه (معمولاً بین 180 و 360 درجه) استفاده می‎کند.

تصویر پانوراما یکپارچه بدون قوس دوربین مداربسته مولتی سنسور

راهنمای نصب دوربین های مداربسته پانورامیک

یک دوربین پانورامیک تنها نیاز به کمی اقدامات خاص در طول نصب دارد تا تضمین کند بزرگ‎ترین ناحیه را تصویربرداری کرده و بهترین کیفیت تصویر ممکن را فراهم می‎کند. در ادامه 5 نکته مهم را برای نصب و راه‎اندازی آسان‎تر بیان می‎کنیم.

زاویه دید بالای دوربین های پانورامیک

1. جانمایی

بسیار مهم است که انتظار کاربر از تکنولوژی، از جمله سطح جزئیات و وضوح تصویر مطلوب را درک کنیم. مطمئن شوید که دوربین در مناطق با ترافیک سنگین در فضاهای باز نصب شده باشد و از قرار دادن دوربین در دید یک شیء مانع یا یک شیء دائم در حال حرکت اجتناب کنید. برای دریافت دید 360 درجه دوربین مداربسته را در یک گوشه قرار ندهید.

نصب دوربین مدار بسته پانورامیک

2. نصب

محل نصب مناسبی را مشخص کنید که شرایط لازم کاربری را داشته باشد. کیفیت تصویر لازم را انتخاب کرده و طبق آن محاسبه کنید آیا سطح نظارت و شناسایی مناسب است یا این که به تصاویر سطح تشخیص هویت نیاز دارد؟ نتایج بسته به اینکه دوربین در چه ارتفاعی نصب شده و اشیاء چه قدر از آن دور هستند تغییر می‎کند. دوربین را حداقل 4 الی 6 متر بالاتر از سطح زمین نصب کنید و برای هر 3 متر دوربین را 30 متر به سمت افق نشانه‌گیری کنید. این نسبت اشکالات تصویر را به حداقل خواهد رساند و انحنای صحنه را کاهش خواهد داد.

در نظر داشته باشید که برای هر 10 فوتی که دوربین بالاتر از سطح زمین نصب شده است، یک نقطه کور 10 فوتی در زیر دوربین وجود خواهد داشت. برای مثال، یک دوربین نصب شده به فاصله 20 فوت بالای زمین باید 200 فوت به سمت افق جهت‌گیری شده باشد که یک نقطه کور 20 فوتی در زیر دوربین تولید خواهد کرد.

نحوه جانمایی دوربین مداربسته پانورامیک

3. ابزار

از ابزار و سخت‌افزارهای نصب مناسب برای محیط استفاده کنید. دوربین‌های مداربسته در کاربردهای داخلی باید در IP66 یا بالاتر رتبه‌بندی شده باشند. کابل‌ها باید توسط داکت یا هر نوع محفظه‌ای پوشیده شده باشند.

4. وضوح

کیفیت تصویر لازم را معین کنید و مطمئن شوید که انتظارات کاربر با کیفیت خروجی سازگار باشد. تست و دریافت نمونه تصویر قبل از نصب به حداقل رساندن خطاهای احتمالی و بررسی انتظارات غیر معقول کمک می‌کند.

نمونه تصویر دوربین مداربسته پانورامیک

برای مشخص کردن سطح وضوح مناسب و صحیح برای دوربین، اول فاصله محل نصب دوربین تا محدوده شناسایی را که حداکثر فاصله‌ای است که شما می‌خواهید ببینید، اندازه بگیرید. سپس معین کنید که دوربین در واقع چند پیکسل در دسترس دارد. به آسانی میدان دید را بر حسب فوت بر پیکسل‎های افقی کلی دوربین تقسیم کنید تا تعداد پیکسل‎ها در هر فوت (PPF) را به‌دست آورید. هرچه میدان دید وسیع‌تر باشد، هر پیکسل بیشتر کشیده شده و پیکسل‎های کمتری برای رؤیت در هر نقطه از تصویر وجود خواهد داشت.

برای مثال، اگر میدان دید افقی 40 فوت باشد، استفاده از یک دوربین 4 مگاپیکسلی با یک تصویر 2688 پیکسل، 67 پیکسل در فوت به‌همراه خواهد داشت. با داشتن روشنایی کافی، 67 پیکسل بر فوت برای تصویربرداری از چهره یک شخص یا پلاک از روی یک ماشین مشکوک کافی است.

5. ذخیره‌سازی

شرایط لازم محل ذخیره‌سازی و پهنای باند را مشخص کنید و مطمئن شوید که یک دستگاه NVR انتخاب کرده‌اید که تعداد و اندازه درست هارد درایوها برای ذخیره‌سازی اطلاعات شما را داشته باشد.

منبع: مجله حفاظت و ساختمان

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 8 کانال AHD

- دستگاه DVR 8 کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 20 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت هشت حلقه 10 متری
- یک عدد منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

2,758,700 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,652,000 تومان
1,786,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,009,000 تومان
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,050,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,030,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,077,000 تومان
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا
 های فرافن مارکت

پکیج دوربین

ورتینامشاهده

درب اتوماتیک

ورتینامشاهده

خانه هوشمند

ورتینامشاهده

منبع تغذیه

ورتینامشاهده
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
تأثیر فناوری خانه هوشمند بر صنعت املاک و مستغلات

    به نظر شما رشد انفجاری فن آوری های هوشمند چه تأثیری بر صنعت املاک داشته است؟ آنچه امروزه شاهد هستیم این است که چگونه فناوری هوشمند یک اسپیکر هوشمند را به چیزی فراتر از گوش دادن به موسیقی یا مدیریت امور روزمره مبدل ساخته است. پیش از ارائه آمارهایی در این زمینه، به اختصار حوزه هایی د ...

چگونه بهترین سیستم نظارتی را برای کسب و کارتان پیدا کنید؟

   برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید. صنعت نظارت ت ...

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

       شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.   ...

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

      این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های ...

هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار