home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.

10 راه بهبود دید در شب دوربین مدار بسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

راه های افزایش و بهبود دید در شب در دوربین های مدار بسته 

 

شما می‌توانید با به خاطر داشتن نکاتی که در این مقاله ارائه می‌شود، در هنگام نصب، به‌روزرسانی و یا تعمیر سیستم نظارت تصویری خود، دید در شب دوربین های مدار بسته خود را بهبود بخشید.
چند اشتباه ساده می‌تواند توانایی دوربین مداربسته شما را برای گرفتن تصویری به‌دردبخور در نور کم به شدت کاهش دهد.
در ادامه خواهید دید که چه کارهایی باید و چه کارهایی نباید کرد تا بتوانید بهترین تصویر ممکن را از دوربین‌های خود بدست آورید.

 

1- میزان نور مرئی محیط را بیشتر کنید

این مورد شاید خیلی بدیهی به‌نظر بیاید، اما باید در این فهرست به آن توجه کنیم. اضافه کردن منبع نور درست می‌تواند تقریباً مانند تبدیل شب به روز باشد. طوریکه می‌توانید به‌طور یکنواخت محیطی که دوربین مداربسته مشاهده می‌کند را روشن کنید. نوردهی خوب باعث می‌شود دوربین مدار بسته حتی در تاریکی شب نیز تصاویر رنگی و با کیفیت بالا ضبط کند، درست مانند روز.

به‌عنوان مثال ورودی یا پارکینگی که چند وسیله نقلیه در آن پارک شده است را در نظر بگیرید. یک نور مهتابی کوچک در گوشه‌ای از یک ساختمان نزدیک ممکن است این ناحیه را اندکی روشن کند و تأثیر مثبت زیادی روی تصاویر ضبط‌شده از محیط داشته باشد، اما این نوردهی یکدست نبوده و پر از سایه خواهد بود.

شاید بتوانید اگر شرایط محیط اجازه دهد، با افزودن چند نور کوچک دیگر، شرایط را بهبود بخشید. اما بهترین راه‌حل، نوری قوی است که برای روشن کردن نواحی بزرگ مثل نواحی بیرون از ساختمان طراحی شده است. چیزی مانند نور یک لامپ بخار جیوه که در بالای یک ساختمان یا روی یک تیرک قرار دارد که به‌طور یکدست یک ناحیه بزرگ را روشن می‌کند و ارتفاع نصب آن، تعداد و اندازه سایه‌های پیرامون اشیائی مانند وسایل نقلیه را به‌شدت کاهش خواهد داد.

افزایش نور مرئی محیط جهت افزایش دید در شب دوربین مدار بسته 

 

2- منبع نور مادون قرمز کمکی نصب کنید

اماکن زیادی اطراف منزل وجود دارند که افراد می‌خواهند تحت پوشش یک دوربین مدار بسته باشد، اما نمی‌خواهند یک نور مرئی پرنور، تمام شب روشن باشد.

بسیاری از دوربین‌ها، چراغ‌های ال‌ای‌دی مادون قرمز توکاری در مجاورت لنز خود دارند که ناحیه مقابل دوربین مداربسته را روشن می‌کند و اجازه دید در شب کامل را می‌دهد. متأسفانه بسیاری از این چراغ‌ها، پوشش یکدستی ارائه نمی‌دهند و به اندازه کافی قوی نیستند و برد محدودی دارند. البته برخی دوربین‌ها بنا به‌دلایلی شامل نور IR نیستند که در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت.

افزودن یک یا چند نورافکن مادون قرمز اضافی یک روش ایده‌آل برای روشن کردن محیط بدون استفاده از نورهای مرئی تابناک است و اگر به‌درستی انجام شود، دوربین های مدار بسته در شرایطی که برای چشم انسان تاریکی مطلق است، تصاویر رنگی، روشن و با کیفیت بالا ارائه خواهند داد.

بسته به مدل‌های ویژه‌ای که برای استفاده انتخاب می‌کنید، قیمت می‌تواند از خیلی گران برای مدل‌های کوچکتر برای مصرف‌کننده تا نسبتاً گران برای مدل‌های تجاری بزرگتر رده بندی شود. پیکربندی‌های بسیار متفاوتی موجودند، از جمله دارای زاویه دید گسترده یا پرتوی باریک، ضعیف‌تر برای کوتاه‌برد یا قویتر برای دوربرد، تا مناسب بسیاری از کاربردهایی باشند که فکرش را بکنید.

نصب منبع نور مادون قرمز جهت افزایش دید در شب دوربین مداربسته

 

 

جالب است بدانید در بسیاری از پروژه‌ها تنها با انجام چند تغییر ساده می‌توانید کیفیت ضبط تصویر دوربین مداربسته را تا چند برابر افزایش دهید.

انواع دوربين مداربسته معرفي کامل انواع دوربين مدار بسته

 

3. نور‌های شدید را از زاویه دید دوربین مداربسته خارج کنید

هنگام نصب دوربین مداربسته، از مکان تمام چراغ‌ها و منابع نور در تمام زمان روز و شب آگاه باشید. دوربین مدار بسته را طوری باید نصب کنید که در جلو یا نزدیک دوربین منبع پر نور قرار نداشته باشد. این نکته را همیشه باید مدنظر قرار دهید که یک منبع پرنور مانند خورشید یا چراغ‌های خیابان مستقیماً در میدان دید دوربین نباشد.

وجود یک منبع پرنور در نزدیکی دوربین مداربسته می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند، حتی اگر در زاویه دید دوربین نباشد. این موضوع می‌تواند باعث شود تا حسگر دید در شب به درستی کار نکند. وجود منبع نور شدید باعث اختلال در سنسورهای دوربین مداربسته می‌شود و مانع از این می‌شود که دوربین نور دقیق محیط را تشخیص دهد. فرقی نمی‌کند نور مستقیم چراغ یا بازتاب نور چراغ از سطحی شفاف باشد، در کل تأثیر منفی روی لنز دوربین مدار بسته دارد.

اگر راهی جز نصب دوربین مداربسته در مجاورت یک منبع پرنور ندارید، سعی کنید منبع نور را در پشت دوربین یا به‌شکلی قرار دهید که نور ساطع شده مستقیماً به لنز تابیده نشود.

راهنماي نصب دوربين مدار بسته در فضاي خارجي راهنماي نصب دوربين مدار بسته در فضاي خارجي

بدترین حالت زمانی رخ می‌دهد که بخواهید یک تصویر را در نور کم ببینید و یک منبع پر نور هم جلوی دید مستقیم لنز دوربین مدار بسته باشد. حسگر تصویر شاید بتواند از پس یک تصویر پرنور و یک تصویر کم‌نور بر بیاید، اما نمی‌‌تواند هر دو حد نهایی را یکجا مدیریت کند. اگر نوری شدید در زاویه دید دوربین باشد، دیگر قادر به تصویر نواحی تاریک‌تر نخواهید بود.

همانطورکه می‌دانید WDR در دوربین های مدار بسته میزان نور نواحی پرنور و کم‌نور تصویر را اسکن کرده و با تلفیق این دو، تصویری با نور یک‌دست ایجاد می‌کند، به‌طوریکه نواحی تاریک‌تر دیگر نامعلوم نباشند. عدم وجود منبع فوق شدید در تصویر به عملکرد این تکنولوژی در دوربین‌های مداربسته نیز کمک شایانی می‌کند تا تنها به اختلاف نورهای جزئی در تصویر بپردازد و در نهایت تصاویر باکیفیت‌تر بدست دهد.

تصاویر زیر مثال‌هایی از وجود یک منبع نور شدید در مقابل زاویه دید دوربین مداربسته را نشان می‌دهد.

همانطورکه مشاهده می‌کنید در تصاویر زیر نور یک چراغ قوه به‌طور مستقیم به لنز دوربین مداربسته تابیده شده است. برخی این روش را به عنوان راهی برای از کار انداختن دوربین مدار بسته به‌طور موقت استفاده می‌کنند.

نور مرئی که از جلو به لنز دوربین مداربسته تابیده می‌شود

 

4. نورهای مادون قرمز (IR) بازتابی مجاور دوربین مداربسته را کاهش داده یا حذف کنید

اگر اهمیت بخش قبل را درک کرده باشید، احتمالاً بحث این بخش را هم می‌توانید حدس بزنید. مانند بخش قبل اگر نور مادون قرمز ناخواسته روی لنز دوربین مداربسته شما بازتاب شود، باز هم دید دوربین مداربسته شما در شرایط کم‌نور یا شب کم شده و کیفیت تصویر دوربین کاهش می‌یابد. این موضوع ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید و می‌تواند روی تصویر شب بسیاری از دوربین‌های مدار بسته تأثیر منفی بگذارد، بدون اینکه صاحب آن حتی اطلاع داشته باشد.

فرض کنید یک دوربین مدار بسته روی ساختمانی نصب شده و به سمت جایی که می‌خواهید نشانه گرفته‌اید. سپس متوجه می‌شوید که تصویر دوربین در روشنایی روز عالیست ولی در تاریکی شب با اینکه روشن است، ولی تصویر ضبط‌شده در نواحی تاریک‌تر واضح نبوده و هیچ‌چیز تشخیص نیست.

یکی از دلایل معمولش، بازتاب نور مادون قرمزی است که از ال‌ای‌دی‌های IR دوربین مداربسته که در کنار لنز تعبیه شده‌اند می‌باشد. به این‌ترتیب که نور LEDها با سطحی نزدیک مانند دیوار یا سقف بالکن یا شیئی که در مقابل دوربین مدار بسته قرار دارد برخورد کرده و به‌سمت لنز دوربین بازتاب می‌کند. درست مانند نور مرئی که در بخش قبلی مطرح شد، این سطح که باعث بازتاب نور مادون قرمز می‌شود، ممکن است با اینکه حتی در دید دوربین مداربسته نیست، بر روی تصاویر ضبط شده توسط لنز دوربین اثرات منفی بگذارد.

معرفي دوربين هاي مداربسته multisensor مولتي سنسور معرفي کامل دوربين هاي مداربسته مولتي سنسور

همچنین درست مانند نور مرئی در بخش قبل، بدترین حالت زمانی اتفاق می‌افتد که از یک منبع نور IR یا همان مادون قرمز، نوری به‌صورت مستقیم به لنز دوربین مدار بسته تابیده شود. در این حالت دوربین کاملاً کور می‌شود.

مهم نیست که نور مرئی باشد یا نامرئی (مانند مادون قرمز)، از LEDهای مادون قرمز خود دوربین مداربسته باشد یا از یک نورافکن مادون قرمز (IR) خارجی، به‌طور مستقیم به لنز تابیده شود یا غیرمستقیم (بازتاب)، دقیقاً در زاویه‌دید دوربین باشد یا فقط در نزدیکی، به هرحال هر نور نامطلوب اضافه‌ای، توانایی دوربین مداربسته شما را برای دید در شب کاهش می‌دهد.

این دو عکس در حالی گرفته شده‌اند که یک نورافکن مادون قرمز به سمت لنز دوربین مداربسته نشانه رفته است. LEDهای مادون قرمز در هر دو حالت در دوربین‌ها غیرفعال شده اند. اما با گذاشتن دست جلوی نورافکن میزان نور ساطع شده کم و زیاد شده و باعث می‌شود کیفیت تصویر ضبط شده در شب توسط دوربین‌های مداربسته ضعیف شود.

بازتاب نور مادون قرمز به طرف لنز دوربین مدار بسته

 

 

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک دوربین مداربسته دید در شب آن است. دید در شب دوربین های مدار بسته با توجه به تکنولوژی ساخت، نحوه نصب و شرایط محیطی متفاوت است. از ویژگی‌های دید در شب مطلوب، می‌توان به ارائه تصویری با کیفیت مناسب، روشنایی یکنواخت در تمام نقاط تصویر، تنظیم هوشمند روشنایی باتوجه به فاصله لنز از سوژه (به‌طوریکه اگر شخصی در نزدیکی دوربین قرار بگیرید، صورتش را بیش از حد روشن نکند)، مشخص بودن نواحی تاریک‌تر و در نهایت در دوربین های حرفه‌ای‌تر، ارائه تصویری رنگی اشاره کرد.

 

5. نور مادون قرمز دوربین مدار بسته خود را خاموش کنید

فرض کنید دوربین مداربسته را به‌درستی نصب و راه‌اندازی کرده‌اید، هیچ نور خارجی به‌طور مستقیم به لنز دوربین مداربسته تابیده نمی‌شود و هیچ شیئی در نزدیکی دوربین مداربسته وجود ندارد که نور مادون قرمز ساطع شده از LEDهای دوربین را به لنز بازتاب کند.

متأسفانه، طراحی همه دوربین های مدار بسته حتی در برندهای معروفی چون هایک ویژن و داهوا، درجه یک و عالی نیستند. طراحی رایجی که از زمان دوربین های مداربسته آنالوگ وجود داشته، به‌این صورت است که لنز دوربین در وسط قرار گرفته و تعدادی LED مادون قرمز در اطراف لنز به‌صورت دایره‌شکل کار گذاشته می‌شوند. ساخت این نوع دوربین مداربسته ارزان است و به مصرف‌کننده چیزی که می‌خواهد را می‌دهد، یعنی یک دوربین مدار بسته ارزان با قابلیت دید در شب.

با اینکه سازندگان تلاش می‌کنند LEDهای مادون قرمز را از لنز جدا و با فاصله مناسب نگه دارند، ولی باز هم برخی مواقع نور IR به ناحیه لنز می‌رسد و در بخش قبلی دیدیم که این موضوع چه مشکلی در تصویر دوربین مداربسته هنگام تاریکی و شب ایجاد می‌کند. باعث می‌شود در شرایط کم‌نور کیفیت تصویر مطلوب را نداشته باشیم. لازم به ذکر است برخی دوربین‌ها مانند دوربین های مدار بسته صنعتی فاقد LED مادون قرمز (دید در شب) هستند.

بیشتر دوربین‌های مداربسته دارای دید در شب، در تنظیمات خود بخشی برای غیرفعال کردن LEDهای مادون قرمز دارند، اما همه دوربین های مدار بسته این اجازه را به کاربر نمی‌دهند.

 

6. بهترین نوع دوربین مداربسته و LED مادون قرمز را انتخاب کنید.

بعضی معتقدند تعبیه چراغ‌های LED در دوربین های مدار بسته دام، جهت دید در شب نتیجه مطلوبی ندارد. البته بعضی تولیدکنندگان دوربین های مدار بسته دام را به بهترین شکل طراحی می‌کنند تا مشکلی در دید در شب دوربین مداربسته به‌وجود نیاید، اما همه هم اینطور نیستند.

مدل‌های پایین‌تر دوربین مداربسته دارای LEDهای کوچک نور مادون قرمز هستند که به شکل حلقوی در اطراف لنز دوربین مدار بسته قرار می‌گیرند. اما در مدل‌های بالاتر از یک تا دو چراغ LED بزرگتر که در فاصله معینی از لنز قرار دارد استفاده می‌شود. این طراحی جدیدتر نوری یکنواخت و قدرتمند ساطع کرده و باعث ضبط تصویر با کیفیت‌تر می‌شود.

تاثیر نوع دوربین مداربسته و چراغ های مادون قرمز در دید در شب

 

7. دوربین مداربسته بهتری خریداری و نصب کنید

بعضی مواقع برای اینکه تصویر بهتری در تاریکی داشته باشید، تنها راه خرید دوربین مداربسته باکیفیت است. این موضوع وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که در محیط مورد نظر هیچ چراغ یا روشنایی نباشد، روشنایی کم باشد و یا امکان نصب چراغ مادون قرمز خارجی وجود نداشته باشد.

بعضی دوربین های مدار بسته مخصوص اماکن کم‌نور و تاریک طراحی و ساخته شده‌اند. این نوع دوربین های مداربسته سنسورهای تصویر بزرگتر، پیشرفته‌تر، حساس‌تر و باکیفیت‌تری دارند. دو شرکت هایک ویژن و داهوا سری خاصی از محصولات‌شان را مخصوص اماکن تاریک و کم‌نور طراحی و تولید کرده‌اند که در این سری دوربین های مدار بسته تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های خاصی که به کمک دید در شب دوربین مداربسته می‌آیند، به‌کار رفته است. شرکت هایک ویژن سری دوربین‌های مداربسته مخصوص اماکن تاریک خود را با نام Dark Fighter و شرکت داهوا با نام Starlight عرضه کرده‌اند.

خرید دوربین مداربسته بهتر جهت دید در شب بهتر

 

ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بعد از نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته، کیفیت تصویر مطلوب را در اماکن تاریک و یا تاریکی شب نگیرید. چه چیزی باعث این مشکل می‌شود؟ آیا کیفیت ضبط تصویر دوربین مداربسته ضعیف است؟ دوربین قابلیت دید در شب ندارد؟ برای بهبود کیفیت ضبط شده در اماکن کم‌نور چه می‌توان کرد؟

جالب است بدانید با انجام چند تغییر ساده می‌توانید کیفیت دید در شب دوربین خود را چند برابر کنید.

 

8. دوربین مداربسته دارای فیلتر IR-Cut خریداری و نصب کنید

یک دوربین مداربسته برای اینکه بتواند در روز و شب به‌خوبی کار کند و کیفیت تصویر مطلوب را ارائه دهد، باید دارای یک حالت مخصوص برای روز و یک حالت مخصوص برای شب باشد. در طول روز یک فیلتر مادون قرمز به‌طور فیزیکی در جلوی لنز قرار می‌گیرد.
این فیلتر که IR-Cut Filter نام دارد، از رسیدن نور مادون قرمز به سنسور لنز دوربین مداربسته جلوگیری می‌کند و از این طریق سنسور امکان بازتولید رنگ‌ها را به‌دست می‌آورد.
از آنجاکه سنسور تصویر (لنز دوربین) می‌تواند نور مادون قرمز را به‌خوبی مانند نورهای مرئی حس کند، اگر در طول روز فیلتر جلوی لنز قرار نگیرد، رنگ‌ها در تصویر به‌طور شدیدی تغییر خواهند.
هنگام فرا رسیدن تاریکی شب، دوربین مداربسته به‌حالت شب تغییر حالت داده و فیلتر IR-Cut از مقابل لنز دوربین مداربسته کنار می‌رود. لازم به‌ذکر است دوربین همچنین از حالت رنگی به حالت ضبط تصویر سیاه و سفید تغییر حالت می‌دهد.
توجه داشته باشید که دوربین مداربسته ای که فاقد فیلتر IR-Cut است، نمی‌تواند به خوبی در شب و روز کار کند، پس همیشه هنگام خرید این مورد را چک کنید تا مطمئن شوید چه چیزی خریداری می‌کنید.

 


9. شیشه لنز دوربین مداربسته و نورافکن‌ها را تمیز نگه دارید

برای دست‌یابی به بهترین کیفیت تصویر در روز و شب، لازم است شیشه جلوی لنز دوربین مدار بسته را تمیز نگه دارید. آلودگی و خرده‌ آشغال‌ها می‌توانند برای برخی دوربین های مدار بسته هنگام شب مشکل ایجاد کنند، به ویژه در دوربین‌هایی که دارای LEDهای دید در شب هستند.
به‌عنوان نمونه حشرات و عنکبوت‌ها بنا به دلایلی عاشق دوربین های مداربسته و نور مادون قرمز هستند. باید سطح دوربین مداربسته را حداقل دو یا سه بار در سال تمیز کنید، معمولاً بهار، اواسط تابستان و پاییز.
جدای از گرد و غبار که به‌دلیل نصب دوربین مداربسته در فضای خارجی امری طبیعی است، در درجه اول برای خلاص شدن از شر تارهای عنکبوت و آشغال‌هایی که حشرات روی شیشه لنز از خود به‌جا می‌گذارند، تمیزکاری الزامی است.
بیشتر از همه، تارهای ریز عنکبوت با رشته‌های ابریشمی دردسر درست می‌کنند. زیرا در روشنایی روز قابل تشخیص نیستند، اما با روشن شدن چراغ‌های LED نور مادون قرمز دوربین مداربسته در شب، این تارها به‌طور کامل می‌درخشند و در عملکرد دوربین اختلال ایجاد می‌کنند.

 


10. دوربین مدار بسته را پشت پنجره نصب نکنید

عده زیادی از مردم شاید این کار را امتحان می‌کنند. دوربین مداربسته را به‌جای فضای خارجی، در داخل به‌صورتیکه به بیرون پنجره یعنی فضای خارجی نشانه رفته است، نصب می‌کنند. بدین ترتیب در طول روز تصویری با کیفیت مطلوب خواهید داشت.
اما با تاریک شدن هوا، دوربین به حالت شب تغییر حالت داده و چراغ‌های .... دید در شب روشن می‌شوند. از اینجاست که کیفیت تصویر به‌شدت افت کرده و تمام چیزی که می‌بینید بازتاب نور مادون قرمز روی لنز دوربین مداربسته است. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که، نور مادون قرمز ساطع شده از دوربین ها به شیشه پنجره خورده و به سمت لنز دوربین مداربسته بازتاب می‌کند.


جمع‌بندی

تا به اینجا مطمئناً متوجه شده‌اید که پشت تمام این ده نکته تنها چند اصل پایه هست که به شما کمک می‌کند تا بیشترین بازدهی را از دوربین های مدار بسته دید در شب خود داشته باشید.
نور مرئی یا مادون قرمز نواحی‌ای که می‌خواهید در شب دیده شوند را بیشتر کنید. حتی دوربین های مدار بسته ارزان که تصویر خوبی به‌طور معمول در نور کم خوب کار نمی‌کنند هم با نورپردازی مناسب محیط می‌توانند تصاویر با کیفیت ضبط کنند.
نگذارید نور مرئی و مادون قرمز به‌طور مستقیم روی لنز دوربین مداربسته تابیده یا بازتاب شود تا دوربین مدار بسته بهترین کیفیت تصویر را در نور کم ارائه دهد.
چشم‌های انسان هم مانند لنز دوربین مدار بسته می‌تواند در نور کم به‌خوبی ببینند. اما فرض کنید شخصی نور چراغ قوه را از روبرو به‌طور مستقیم به چشم شما بتاباند، این دقیقاً اتفاقی است که برای دوربین های مدار بسته می‌افتد. بنابراین دوربین مدار بسته با چراغ‌های LED پیشرفته‌تر به‌جای چراغ‌های LED مادون قرمز دایره‌ای شکل در اطراف لنز دوربین مداربسته را خریداری کنید. برای عملکرد بهتر در تاریکی کامل از نورافکن‌های مادون قرمز خارجی به‌جای چراغ‌های LED توکار استفاده کنید.

 

 

منبع: networkcameratech
مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظرات کاربران  

0 سیامک اوستا 11 خرداد 1398
با سلام.از متن بسیار ساده واموزنده شما خیلی استفاده کردم .ممنونم.
در هر چیزی بخل ورزیدید در علم خودتان بخل نورزید.
باز از علم شما ممنونم پاسخ دادن | گزارش به مدیر

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 8 کانال AHD

- دستگاه DVR 8 کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 20 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت هشت حلقه 10 متری
- یک عدد منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

2,758,700 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,652,000 تومان
1,786,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,009,000 تومان
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,050,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,030,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,077,000 تومان
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا
 های فرافن مارکت

پکیج دوربین

ورتینامشاهده

درب اتوماتیک

ورتینامشاهده

خانه هوشمند

ورتینامشاهده

منبع تغذیه

ورتینامشاهده
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
تأثیر فناوری خانه هوشمند بر صنعت املاک و مستغلات

    به نظر شما رشد انفجاری فن آوری های هوشمند چه تأثیری بر صنعت املاک داشته است؟ آنچه امروزه شاهد هستیم این است که چگونه فناوری هوشمند یک اسپیکر هوشمند را به چیزی فراتر از گوش دادن به موسیقی یا مدیریت امور روزمره مبدل ساخته است. پیش از ارائه آمارهایی در این زمینه، به اختصار حوزه هایی د ...

چگونه بهترین سیستم نظارتی را برای کسب و کارتان پیدا کنید؟

   برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید. صنعت نظارت ت ...

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

       شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.   ...

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

      این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های ...

هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار