home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

AHD HDTVI HDCVI آموزش نصب دوربین های مدار بسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

امروزه دوربین های مدار بسته آنالوگ بسیار مقرون به صرفه تر از سایر دوربین های مدار بسته هستند. در این مقاله، ما آموزش نصب دوربین های مدار بسته آنالوگ HD را با شما به اشتراک می گذاریم. این آموزش از کتابچه راهنمای کاربران دوربین های مدار بسته Qsee گرفته شده است. در نظر داشته باشید که دوربین های مدار بسته AHD تنها با AHD DVR و همچنین HDCVI با HDCVI DVR و HDTVI با HDTVI DVR کار می کنند. اگر شما از یک سیستم آنالوگ قابل ارتقا استفاده می کنید، شما می توانید از کابل برق/ ویدئو BNC استفاده کنید اما باید هم دستگاه ضبط و هم دوربین های مدار بسته را با تجهیزات HD آنالوگ جایگزین کنید.

مکان مناسب  برای نصب دوربین ها کجاست؟          

                                                          415 CAMERA PLACES

این نکنه بسیار مهم است که قبل از نصب دوربین مدار بسته، یک بررسی کلی انجام دهید. محل مناسب نصب دوربین مدار بسته را در جایی که  نه تنها دید خوبی داشته باشد بلکه از دیگر جهات نیز مناسب باشد، انتخاب کنید.

زمانی که بوسیله کابل کواکسیال، سیگنال آنالوگ انتقال می یابد، بالاترین افت سیگنال را دارید. که معمولا کابل کواکسیال شیلددار(RG-59)، مسافت بیشتری را در مقایسه با کابل کواکسیال 75 اهمی پوشش می دهد که تا فاصله 60 متر قابل قبول است. علاوه بر این، منبع تغذیه نیز باید تا حد امکان نزدیک دوربین مدار بسته قرار بگیرد تا زمانی که فاصله بیش از 200 باشد کیفیت فیلم کاهش پیدا نکند.

تداخل الکتریکی از قبیل نزدیکی به سیم های ولتاژ بالا و موارد مشابه، روی کیفیت تصاویر دوربین های مدار بسته اثر می گذارد، بدین منظور برای جلوگیری از آسیب و تخریب احتمالی، دوربین های مدار بسته باید در ارتفاع بیش از 2.5 متر دور از دسترس نصب شوند.

علی رغم اینکه دوربین های مدار بسته در شرایط جوی مختلف مقاومت زیادی از خود نشان می دهند اما شما نباید آنها را در معرض نور مستقیم خورشید یا زیر باران و برف قرار دهید. حتی اگر دوربینتان ضد آب باشد. بنابراین پیش ار نصب، حتما از اتصالات برقی خود اطمینان حاصل فرمائید.

 پنجره ها بازتابی دارند که وقایع را به وضوح نشان نمی دهد، بنابراین هیچگاه دوربین مدار بسته را پشت یک پنجره قرار ندهید.

 

اتصال دوربین به DVR و منبع تغذیه

مرحله 1: اتصال BNC : هنگام اتصال کابل برق و تصویر بین دوربین مدار بسته و دستگاه DVR، فیش قرمز (نری) به کابل برق دوربین مدار بسته وصل می شود.  415 Step 1 

مرحله 2: برای بستن چند دوربین مدار بسته، تبدیل برق به انتهای دیگر کابل وصل می شود. اما برای تک دوربین مداربسته، کابل برق به آداپتور وصل می شود. برای این مورد به مرحله 4 رجوع کنید.

415 Step 2

 مرحله 3: کابل برق را به آداپتور دوربین مداربسته وصل کنید. و در این زمان آداپتور را به پریز برق وصل نکنید. اگر شما از چندین دوربین مدار بسته استفاده می کنید، از آداپتوری استفاده کنید که ولتاژ کافی برای چند دوربین مدار بسته فراهم می کند. زیرا اگر آداپتور برای تنها یک دوربین مناسب باشد به دوربین های مدار بسته دیگر آسیب وارد می کند.

415 Step 3

 مرحله 4: تبدیل فیش BNC به طرف دیگر کابل برق و تصویر در پورت پشت دستگاه DVR وصل می شود.

415 Step 4

مرحله 5: آداپتور برق را به محافظ وصل کنید. هنگام انتخاب محافظ، توصیه می شود که از یک UL-1449 با ولتاژ 330 یا پایین تر استفاده کنید.

415 Step 5

 

عیب یابی نصب و راه اندازی دوربین

خطوط برق در تصاویر ویدئویی: برای حل این مشکل، کابل ها را بررسی کنید. اگر دوربینی دارید که با یک کابل کار می کند که خطوط اتصال زیادی را نشان می دهد، آنرا تعویض کنید. و اگر تداخل الکتریکی زیادی دارید، کابل شیلددار RG-59 را جایگزین کنید.

 

اگر دوربین تصویر ندارد: چک کنید ببینید دوربین مداربسته برق دریافت می‌کند یا نه؟ برای این کار همه اتصالات را بررسی کنید تا مطمئن شوید دوربین به منبع تغذیه متصل است. برای چک کردن برق دوربین مداربسته، با انگشت خود، سنسور نور را بپوشانید تا دید در شب فعال شود. اگر دوربین مدار بسته برق داشت، چراغ های LED دید در شب روشن می شوند و شما ممکن است یک صدای کلیک بشنوید.

 

تصاویر ویدئویی تاریک: برخی از دوربین های مداربسته قابلیت قطع دید در شب در طول روز را دارند که گاهی اوقات عمل نمی کند. در این مواقع دست خود را به مدت 10 ثانیه جلوی لنز آن قرار دهید تا شاید با یک کلیک ضعیف این سنسور مجددا راه اندازی شود.

تصاویر ویدئویی معکوس(برعکس): این مشکل زمانی رخ می دهد که جهت یا موقعیت دوربین های مداربسته شما تغییر کرده باشد. در این مواقع با استفاده از گزینه Video flip در منوی تنظیمات دوربین آن را به حالت اولیه برگردانید.

 

نور ناشی از خورشید: ورود نور خورشید به داخل لنز دوربین مداربسته سبب تاری تصویر می شود که برای جلوگیری از این مشکل، باید تضاد ایجاد کرد. البته این مشکل همیشه ناشی از نور خورشید نیست و سطوح صیقلی(بازتابی) نیز می توانند آسیب رسان باشند. ( WDR نیز راه حل مناسبی برای حفاظت از دوربین مدار بسته شما نیست.)

 

اختلالات ویدئویی، تصاویر دوگانه یا نمایش خطوط رنگی: اگر جعبه تقسیم یا آداپتور برق بدرستی کار نکند تمامی این اختلالات بروز خواهند کرد که به آسانی با کمک منبع برق دیگری میتوان این مشکل را حل کرد.

 

 

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروش مترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir


نظر خود را بنویسید.