home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.

چگونه بهترین نتیجه را از ابزار آنالیز تصویر دوربین مدار بسته خود بگیریم

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 آنالیز تصویر دوربین

 

دقت تحلیل‌های ویدیویی مدت‌هاست که در صنایع امنیتی مورد بحث است. علی‌رغم این واقعیت که الگوریتم‌های موجود دقت را به میزان قابل توجهی بالا برده و تا اندازه زیادی از تعداد آلارم‌های مزاحم کاسته اند، بسیاری نیز معتقدند که یک سیستم هوشمند نمی‌تواند به عنوان فرم غالب نظارتی، قابل اتکا باشد.

فارغ از اینکه سیستم‌های هوشمند و تحلیلی قادر به تسلط بر بازار هستند یا خیر، در گزارشی که اخیرا بنا بر تحقیقات اینفینیتی منتشر شده، پیش بینی شده است که رشد سالیانه بازار امنیت هوشمند تا سال ۲۰۱۹ به 6/18 درصد خواهد رسید. یکی از دلایل این افزایش تقاضا برای امنیت بیشتر و هوشمندتر، به افزایش تروریسم در سرتاسر جهان بر می‌گردد. در نتیجه، مناطق ویژه‌ای از جهان از سیستم‌های مجهز به تحلیل محتویات ویدیویی، سود بسیار خواهند برد. با این حال، برای دستیابی کامل به نتایج مثبت حاصل از سیستم‌های هوشمند، نصب درست آن‌ها با در نظر گرفتن نیازهای کاربر، محیط و ... مسأله‌ای حیاتی است.

 تصویر دوربین مداربسته

 

آنچه باید در ابتدا مورد توجه قرار داد

 پیش از نصب سیستم‌ها و دوربین های مدار بسته، باید چندین مورد را مد نظر قرار داد. به توصیه ورگسه تریمولا، مدیرعامل شرکت ماکسیتولین که یک شرکت ادغام سیستم مالزیایی است، نخستین نکته آن است که مشتری باید تهدیدات و ریسک بالقوه موجود در سازمان و مخاطرات ناشی از عوامل بیرونی را درک کند. به گفته وی، شرکت‌ها تشویق می‌شوند که تحلیل‌ها و بررسی‌های صورت گرفته بر مخاطرات حرفه‌ای را متقبل شده و به این ترتیب عوامل خطرساز و چگونگی غلبه بر آن‌ها را به هنگام استفاده از سیستم‌های امنیتی الکترونیکی، درک نمایند.

مدیر مهندسی خرید شرکت ریتیل نکست، جرمی هالتوم نیز بر اهمیت تشریح شفاف اهداف صحه گذاشته و می‌گوید: مشخص نمودن اهداف، دیدگاهی صریح درباره ملزومات سیستم به دست می‌دهد؛ چرا که به عنوان مثال راه حل‌های به کار گرفته شده در زمینه شمارش ترافیکی در مقایسه با راه حل‌های به کار گرفته شده در زمینه تحلیل کلی مسیر ترافیکی، بسیار متفاوت هستند. وی همچنین بر لزوم دانستن چگونگی دستیابی به داده‌های گردآوری شده و همچنین محل گردآوری آن‌ها و اشخاص عهده‌دار این وظیفه تأکید می کند و معتقد است که این مسأله به اینکه اطلاعات در کجا باید دردسترس باشند، کمک می‌کند.

اطلاع از میزان دقتی که از کاربران انتظار می‌رود نیز حائز اهمیت است. مارتی تس، رئیس اداره اپلیکیشن‌های هوشمند در بخش پیشگیری از فجایع و تجارت نظارتی شرکت سیستم‌های ادغامی بین المللی، شرح می‌دهد که چگونه اپلیکیشن‌های مختلف قادر به پذیرش میزان دقت‌های متفاوتی هستند. به عنوان مثال، در زمینه حمل و نقل از اپلیکیشن شناسایی پلاک خودروها اغلب برای پیشگیری از جرائم ترافیکی، در پارکینگ‌ها، در عوارضی جاده‌ها و... استفاده می‌شود. به گفته تس، این اپلیکیشن‌ها نیازمند دقت بالایی هستند. تس می‌گوید با وجودی که ۹۰ درصد دقت بالایی به نظر می‌رسد، اما وقتی در مورد یک میلیون ماشین حرف می‌زنیم، به معنای عدم شناسایی پلاک ۱۰ هزار خودرو است و به این ترتیب دقت کمی خواهد بود. در حالی که در مورد انبارها که از اطلاعات تحلیلی به منظور بازاریابی و اقدامات تجاری استفاده می‌شود، ۷۰ یا ۸۰ درصد دقت کافی است.

 

اطمینان از بهترین نتایج

پس از کسب اطلاع در مورد ملزومات کاربری و محلی، اگاهی از وجوه تکنیکی‌تر نصب در مرحله بعدی قرار می‌گیرد.

اندرسون لین، کارشناس ارشد پیش فروش اداره فنی شرکت ان.ای.سی تایوان توضیح می‌دهد که زاویه دوربین مدار بسته نقش تعیین کننده‌ای در دقت تحلیل‌ها دارد. مثلاً، داده‌های ویدیویی حاصل از دوربین های مدار بستهای با زاویه صفر یا ۴۰ درجه، دقیق‌ترین نتایج ممکن را در پی نخواهند داشت؛ اما، ویدیوهای حاصل از دوربین های مدار بسته دارای زاویه ۵ تا ۳۰ درجه (بسته به اپلیکیشن و محیط نصب)، بهترین داده‌ها را ارائه می‌دهند.

 

همچنین زاویه و محل نصب مناسب دوربین مدار بسته، برای جلوگیری از تعداد نقاط کور نیز اهمیت دارد. از آنجا که دوربین‌ها قادر به دیدن محل‌هایی که کاملاً زیر آن‌ها قرار دارد نیستند، هیچ دوربینی بدون نقطه کور وجود ندارد. بسته به ارتفاع و زاویه نصب دوربین مدار بسته، نقاط کور می‌توانند محدوده قابل ملاحظه‌ای از اطراف بستر جای‌گیری دوربین مدار بسته را پوشش دهند. جان رومانوویچ، رئیس اجرایی سایت لوجیکس می‌گوید : برای پوشش دادن کامل یک منطقه، هر دوربین باید قادر به همپوشانی و پوشش دادن نقطه کور دوربین روبرویی خود باشد. همه سیستم‌های امنیت محیطی کارآمد باید با رویکرد بدون نقطه کور طراحی شوند.

در مورد اپلیکیشن‌های نصب شده در فضای باز، رومانوویچ بر اهمیت تعیین محدوده شناسایی صحیح دوربین های مداربسته هوشمند تأکید دارد (فاصله‌ای که در آن دوربین مدار بسته  می‌تواند مزاحمی را که از محدوده آن خارج می‌شود یا مستقیماً به سمت آن می‌آید، تشخیص دهد). وی می‌گوید: وقتی فردی به طرف دوربین مداربسته می‌آید، دوربین برای شناسایی آن نیاز به حرکت کمتری دارد؛ در حالی که اگر فرد در حال عبور از میدان دید دوربین مدار بسته باشد، شناسایی آن در محدوده‌های طولانی‌تر برای برخی دوربین‌های تحلیل ویدیویی دشوار خواهد بود. شناسایی فردی که وارد میدان دید می‌شود، سخت‌ترین کار برای یک دوربین اتوماتیک است، بنابراین محاسبه محدوده شناسایی می‌تواند از هرگونه عدم پوششی پیشگیری کند.

 

درباره منحنی یادگیری

کسب بهترین نتایج همچنین به درک یا عدم درک سیستم توسط کاربر آن بستگی دارد. در مراحل اولیه نصب، دوربین های مداربسته اغلب باید تنظیم مجدد شوند و حساسیت آن‌ها تغییر کند تا قادر باشند یه بهترین شکل عمل کنند. بسته به پیچیدگی محل نصب و نوع اپلیکیشن تحلیلی به کار گرفته شده، لازم است این کار هر چند روز یا هر چند ماه یک‌بار انجام شود. در این مرحله، همچنین باید پارامترهای لازم به دوربین مداربسته داده شود تا مشخص شود که دقیقاً به دنبال چه چیزی است و این مورد نیز ممکن است نیاز به تنظیماتی داشته باشد.

در مراحل اولیه نصب، دوربین های مدار بسته اغلب باید تنظیم مجدد شوند و حساسیت آن‌ها تغییر کند تا قادر باشند به بهترین شکل عمل کنند.

آموزش کاربر نیز در این دوره دارای اهمیت است. هالتوم از شرکت ریتیل نکست بر ضرورت آموزش کافی تأکید دارد. پیش از نصب و بکارگیری کامل سیستم، لازم است یک دوره آموزشی برگزار شود و نه تنها در رابطه با قابلیت‌های سیستم آموزش‌های لازم داده شود، بلکه در زمینه اپلیکیشن‌های تجاری و راه حل‌های لازم نیز آموزش‌های لازم ارائه گردد.

به عقیده کوماراگورو، مدیر ماها آسیا، یک شرکت ادغام کننده مالزیایی، آموزش کامل کاربر می‌تواند منحنی یادگیری را نیز کوتاه‌تر نماید. وی می‌گوید: تمرکز بر نقش یادگیری کاربر در حول و حوش طراحی رابط کاربری، قابلیت استفاده و سایر عواملی می‌چرخد که معمولا با تأیید عملکرد ویدیویی هوشمند مطابق با خواسته صاحبان تجارت مرتبط است.

نرم افزار خودآموز آنالتیک نیز می‌تواند به کاهش آنچه منحنی یادگیری سیستم‌های هوشمند نامیده می‌شود بیا‌نجامد. با این حال، در حال حاضر، اپلیکیشن‌ها به عملکردهای تحلیلی ساده محدود هستند. هالتوم می‌گوید: از دیدگاه آموزش ماشینی هوشمند، محاسبات ساده‌ای در مورد شمارش افراد، عیور و مرور آن‌ها و جای‌گیری تجهیزات را می‌توان با آستانه‌های از پیش تعیین شده مقایسه نمود و تغییرات محیطی که هشدارهای آنی را دیکته می‌کنند، مشخص نمود. در چنین اپلیکیشن‌های محدودی، خودآموزها می‌توانند به کوتاه نمودن منحنی یادگیری کمک کنند.

 

 

 

 منبع: ماهنامه سیباشهر

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 8 کانال AHD

- دستگاه DVR 8 کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 20 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت هشت حلقه 10 متری
- یک عدد منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

2,758,700 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,652,000 تومان
1,786,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,009,000 تومان
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,050,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,030,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,077,000 تومان
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا
 های فرافن مارکت

پکیج دوربین

ورتینامشاهده

درب اتوماتیک

ورتینامشاهده

خانه هوشمند

ورتینامشاهده

منبع تغذیه

ورتینامشاهده
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
تأثیر فناوری خانه هوشمند بر صنعت املاک و مستغلات

    به نظر شما رشد انفجاری فن آوری های هوشمند چه تأثیری بر صنعت املاک داشته است؟ آنچه امروزه شاهد هستیم این است که چگونه فناوری هوشمند یک اسپیکر هوشمند را به چیزی فراتر از گوش دادن به موسیقی یا مدیریت امور روزمره مبدل ساخته است. پیش از ارائه آمارهایی در این زمینه، به اختصار حوزه هایی د ...

چگونه بهترین سیستم نظارتی را برای کسب و کارتان پیدا کنید؟

   برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید. صنعت نظارت ت ...

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

       شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.   ...

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

      این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های ...

هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار