home صفحه اصلی lock person ثبت نام

تغییر سیستم‌های دوربین های مدار بسته از آنالوگ به IP

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 

 تغییر سیستم‌های CCTV از آنالوگ به IP

در این مقاله به تغییر یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ به تحت شبکه می‌پردازیم و میزان افزایش سوددهی این تغییر را بررسی کرده و در ادامه از مزایای سیستم های دوربین های مدار بسته IP یا تحت شبکه خواهیم گفت. 

چگونه ایجاد تغییرات می‌تواند موجب سود‌دهی شود؟

در دنیای امروز که به سرعت در حال حرکت است، بسیاری از کسب و کارها برای سرعت گرفتن در پیشرفت با استفاده از تکنولوژی در تلاش و تقلا هستند. وقتی که نوبت به امنیت می‌رسد، سرمایه‌گذاری در بهبود امکانات باید به عنوان اولویت اول لحاظ شود. تکنولوژی CCTV از سیستم‌های بر پایه آنالوگ به سیستم‌های جدید بر پایه IP (پروتکل اینترنتی) تغییر کرده‌اند. برای آن‌هایی که تاکنون این تغییر را اعمال نکرده‌اند، قابل توجه است که نسبت به مزایایی که دوربین های مداربسته تحت شبکه برای کسب و کارشان دارد آگاه شوند.

تکنولوژی دوربین های مدار بسته IP از یک شبکه IP برای انتقال تصاویر ویدیویی از دوربین مدار بسته به مرکز کنترلی که در آن سیگنال‌های پخش را دریافت و توزیع می‌کند منتقل می‌کند. برد این مرکز کنترل از نوعی جعبه "نصب و اجرا" تا یک سرور کامل است. سیستم دوربین مداربسته IP مزایای بسیاری دارد اما کیفیت تصاویر مهم‌ترین ویژگی محسوب می‌شود و کیفیت تصاویر در دوربین ها IP سه برابر بیشتر از کیفیت تصاویر در دوربین های شبکه سه برابر بیشتر از کیفیت تصاویر در دوربین های مدار بسته آنالوگ است. این افزایش قابل ملاحظه وضوح تصاویر به دنبال قابلیت‌های فراوان CCTVهای پیشرفته‌ای است که امروزه در بازار موجود هستند و با اهدافی فراتر از نظارت امنیتی سنتی استفاده می‌شوند. برای کسب و کارهایی که هنوز از سیستم‌های آنالوگ قدیمی استفاده می‌کنند، این تغییر خیلی گران نخواهد بود. علاوه بر داشتن تصاویری با کیفیتی بالاتر، استفاده از سیستم‌های دوربین های مداربسته IP نیاز به ضبط دستگاه DVR مستقل را کاهش می‌دهد. سیستم‌های IP از یک سیستم ضبط ویدیویی شبکه‌ای (NVR) که می‌تواند در هر شبکه‌ای جا گیرد و چندین منطقه را رصد کند استفاده می‌کند. دوربین های مداربسته آنالوگ موجود می‌توانند به سادگی به شبکه Ip نصب می‌شوند و شبکه‌های IP از مبدل‌های کددهنده استفاده می‌کنند.

 تغییر سیستم‌های CCTV از آنالوگ به IP

مزایای سیستم‌های دوربین مدار بسته IP

کیفیت رزولوشن بالا و وضوح تصویر

سطح پیوستگی بالا با دیگر سیستم‌های بحرانی، به عنوان مثال آلارم‌های آتش، کنترل دسترسی، بالابرها، سیستم‌های مدیریتی ساختمانی و ... می‌تواند با استفاده از تجزیه تحلیل ویدیویی، هرگونه حرکت، جریان ترافیک، اجسام رهاشده و ... را شناسایی کند.

با توجه به اظهارات «مارک شاوو»، مدیر عامل شرکت «ADT Security» دسترسی داشتن به دوربین مدار بسته دیجیتال IP با کیفیت تصویر بهبود یافته با برد خوب و کافی دوربین مدار بسته می‌تواند منافع بسیاری به این کسب و کار برساند. علاوه بر ارتقاء سطح نظارتی و امنیتی، سیستم‌های نظارتی مرکزی می‌توانند بر کارگران تنها از راه دور نظارت داشته باشند، در تشخیص چهره برای دستیابی به کنترل در محل‌هایی با امنیت بالا به خوبی ظاهر می‌شوند و همچنین می‌تواند برای دنبال کردن فوتبال و تحرکات مردمی در خرده فروشی‌ها و همچنین کنترل جمعیت در مناطق شلوغ به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از دوربین مداربسته نظارتی می‌تواند واقعا نمونه‌های بسیار زیادی از کسب و کار و محیط‌های خدماتی را فراتر از نظارت‌های تصویری دگرگون کند. تجزیه و تحلیل و همچنین تعبیه درست می‌تواند با سیستم‌های دوربینIP یکی شود و به خرده‌فروشان در مدیریت صف‌ها و ثبت نام کارکنان یاری رساند. ابزار دیگری که با سیستم‌های IP یکی می‌شود شامل نقشه حرارتی است که می‌تواند با ارائه اطلاعات با ارزش محبوبیت به وجود آمده از تبلیغات یک فروشگاه و نمایش فروش را به تصویر کشد.

زمانیکه به ارتقای سیستم‌های نگاه می‌کنید، مهم است که با یک حرفه‌ای که در حوزه امنیت دارای مجوز است و از تجربیات بسیار گسترده‌ای در زمینه سیستم‌های IPCCTV در بازار برخوردار است مشورت کنید. کارشناسان شرکت ADT Security که در حوزه امنیتی دارای مجوز هستند کسانی هستند قادر به ارائه یک ارزیابی مستقل و طراحی یک راه حل مناسب با توجه به نیازهای این حرفه هستند.

 


نظر خود را بنویسید.