home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.

معرفی انواع تکنولوژی‌های سیستم ردیاب

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 سیستم GPS

 

امروزه به لطف تکنولوژی؛ یافتن خودروها، وسایل و حتی انسان‌های مفقود شده بسیار ساده‌تر شده است. سیستم‌های آر.اف.آی.دی می‌توانند با استفاده از برچسب‌های الکترونیکی بسیار کوچک اطلاعات مربوط به موقعیت اشخاص و وسایل را در اختیار ما قرار دهند، حال آنکه سیستم‌های جی.پی.اس برای ردیابی به کمک نرم‌افزارهای ردیابی در محدوده‌های وسیع‌تر مناسب هستند. این تجهیزات، امکان ردیابی و یافتن وسایل دزدیده یا مفقود شده و همینطور نظارت بر کودکان یا افراد سالخورده را فراهم می‌کنند.

این مقاله به معرفی انواع سیستم‌های ردیاب و نیز معرفی نمونه‌هایی از بهترین دستگاه‌های ردیاب شخصی اختصاص یافته است.

 

 

سیستم RFID

سیستم شناسایی به وسیله امواج رادیویی (سیستم بی‌سیمی است که قادر به تبادل اطلاعات به وسیله برقراری ارتباط بین یک برچسب که به یک کالا، شی، کارت و ... متصل شده است و یک دستگاه خوانش است) تکنولوژی جدیدی است که در زمینه‌های متعددی استفاده می‌شود. دستگاه‌های آر.اف.آی.دی دارای یک تراشه کوچک هستند که اطلاعات امواج رادیویی در آن ذخیره می‌شود و همچنین مجهز به یک آنتن می‌باشند که قادر به ارسال و دریافت سیگنال‌های رادیویی است.

در تَگ‌های گیرنده (غیرفعال)، هنگامی که دستگاه یک سیگنال رادیویی دریافت می‌کند، برچسب ( تَگ) مربوطه از انرژی دریافتی برای ارسال یک پاسخ ضعیف استفاده می‌کند. تَگ‌های فعال، دارای یک منبع انرژی داخلی هستند که قدرت و دامنه سیگنال دریافتی را تقویت می‌کنند. این دستگاه‌ها بیشتر مناسب ردیابی اجسام و افراد در فضاهای باز هستند. سیستم ردیابی آر.اف.آی.دی ویژه مسیرهای طولانی، دارای امکان جهت‌یابی نیز می‌باشد. این امر به این معناست که کاربر می‌تواند جهت و فاصله جسم ردیابی شده را تشخیص دهد.

 

سیستم GPS

سیستم موقعیت‌یابی جهانی (جی.پی.اس) در ردیابی وسایل کاربرد فراوانی دارد. تجهیزات مجهز به سیستم موقعیت‌یابی جی.پی.اس دارای یک گیرنده جی.پی.اس هستند که موقعیت تقریبی آن را مشخص می‌کند. این دستگاه‌ها همچنین مجهز به مکانیزمی هستند که قادر به ارسال اطلاعات می‌باشند. این امر معمولا از طریق یک فرستنده رادیویی یا ارتباط اینترنتی از طریق شبکه تلفن همراه صورت می‌گیرد، اگرچه سیستم‌های جی.پی.اس حیاتی مانند سیستم‌های مورد استفاده در هواپیماها و کشتی‌ها مجهز به یک گیرنده ماهواره‌ای هستند که سطح دسترسی جهانی دارند. این دستگاه‌های جی.پی.اس با اینکه سنگین‌تر و گران‌تر از سیستم‌های آر.اف.آی.دی هستند، اما محدوده بسیار وسیع‌تری را تحت پوشش قرار می‌دهند و همچنین شخص یا جسم مورد نظر را با سرعت بالا و از فاصله بسیار دور ردیابی می‌کنند.

 سیستم ردیاب GPS

 

سیستم ژئوفنس

سیستم‌های ژئوفنس نسبت به تکنولوژی‌های ردیابی آر.اف.آی.دی یا جی.پی.اس غیرفعال‌تر هستند. در این سیستم به جای گزارش لحظه به لحظه موقعیت، دستگاه دارای یک گیرنده است که قادر به تشخیص موقعیت از طریق جی.پی.اس یا نزدیکی به ایستگاه اسکنر رادیویی است. اگر دستگاه ردیاب از محمدوده تعیین شده خارج شود، می‌تواند با استفاده از یک پیغام هشدار مسئولین را از وجود خطر آگاه سازد. یک نمونه از این سیستم ردیابی دستگاه‌های جلوگیری از سرقت هستند که در فروشگاه‌های مختلف نصب می‌شوند و به محض خارج شدن وسیله‌ای که دارای برچسب (تَگ) است از محدوده تعیین شده، زنگ هشدار به صدا در می‌آید. دستگاه‌های ردیابی کودکان نیز از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، به این ترتیب که به محض خروج آنها از محوطه منزل یا مدرسه خارج از ساعات مجاز، سیستم ردیابی به مسئولین یا والدین هشدار می‌دهد.

 

ردیابی اینترنتی

ردیابی اینترنتی روش دیگری از موقعیت‌یابی است که به افراد کمک می‌کند تا لپ‌تاپ یا دیگر تجهیزات کامپیوتری قابل حمل را در صورت دزدیده یا مفقود شدن ردیابی و شناسایی کند. بسیاری از رایانه‌های قابل حمل در قسمت تنظیمات بایوس، مجهز به امکان ردیابی اینترنتی هستند که در صورت فعال کردن این گزینه، سیستم به محض اتصال به اینترنت موقعیت خود را به سرورهای مرکزی ارسال می‌کند. این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعاتی در مورد آی‌پی یا داده‌های وایرلس برای موقعیت‌یابی گرافیکی باشد. برخی از نرم‌افزارها حتی قابلیت کنترل و استراق سمع ارتباطات و فعالیت‌های اینترنتی سارقان را نیز فراهم می‌کنند که به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی سارق را به دست آورده و دستگاه به سرقت رفته خود را بازیابند.

 

نمونه‌هایی از بهترین دستگاه‌های ردیاب شخصی

دستگاه‌های ردیابی جی.پی.اس روز به روز باریک‌تر و ارزان‌تر می‌شوند که موارد استفاده آنها برای مسائل امنیتی و کنترل فعالیت‌ها، بیش از گذشته است. در حقیقت ممکن است بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید چندین مدل عالی وارد بازار شده باشند. در این مقاله لیستی از بهترین تجهیزات ردیابی شخصی را معرفی می‌کنیم که در تامین امنیت کودکان، حیوانات خانگی و یا حتی سفرهای ماجراجویانه به شما کمک‌های فراوانی خواهند کرد.

  • شرکت تی‌راکس در زمینه تولیدات ردیابی جی.پی.اس به مشتری‌مداری شهرت دارد. این شرکت بسته اختصاصی تی‌راکس را پیشنهاد می‌کند که شامل دو قطعه می‌باشد. یکی برای لباس و دیگری مخصوص قلاده، که دو رویکرد کلی شرکت را در قبال تولید تجهیزات برای کودکان و سگ‌ها نشان می‌دهد. بسته‌های نرم‌افزاری نیز به طور مشابه برای اهداف جداگانه طراحی شده‌اند. شما می‌توانید برنامه زمانی تعیین کنید، تلفن‌ها را ردیابی کنید، محدوده کنترل ویژه خود را مشخص کنید و همینطور جهت جلوگیری از رفتارهای غیرمنتظره هشدار دهنده، سرعت تعیین کنید. قابلیت دیگری که به طور انحصاری در محصولات تی‌راکس وجود دارد، ویژگی واقعیت افزوده است که به کمک دوربین گوشی به شما نشان می‌دهد ردیاب دقیقا در چه منطقه‌ای قرار دارد.
  • اسپات ژن3 روش دیگری در طراحی تجهیزات ردیابی جی.پی.اس در پیش گرفته است. این محصول از یک قطعه جی.پی.اس شخصی استفاده می‌کند که در واقع بسیار بیشتر از یک تراشه ردیابی ساده است. این ردیاب که از نظر اندازه بزرگتر است، فاقد صفحه نمایش می‌باشد که همین موضوع دوام و مقاومت آن را افزایش داده است. این دستگاه دارای چندین کلید برای اجرای فرمان‌های مختلف است این وسیله قادر است موقعیت کنونی شما را به طور دقیق شناسایی کند، موقعیت‌های قبلی شما را ضبط کند، به شما اجازه ورود به مکان‌های خاصی را بدهد، و حتی در صورت لزوم و در مواقع خطر پیام‌های درخواست کمک از پیش تعیین شده ارسال کند. اشتباه نکنید، دستگاه اسپات ژن 3 مخصوص کوهنوردان و علاقمندان به طبیعت‌گردی است، نه برای کنترل کودکان! اگرچه در انجام کاری که به آن محول شده به خوبی عمل می‌کند.
  • دلورم این‌ریچ اس‌ای مدلی عالی است که نسبت به اسپات ژن 3 استفاده‌های عمومی بیشتری دارد. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش کوچک و کلیدهای چهار جهت ساده‌ای است که به شما امکان می‌دهد پیام‌های متنی ارسال کنید. این مدل دارای قابلیت ارسال درخواست کمک، ردیابی پیشرفته و همچنین یک باطری لیتیوم فوق‌العاده است که انرژی آماده به کار دستگاه را به مدت 100 ساعت تامین می‌کند. این دستگاه نسبت به مدل اسپات ژن 3 قابلیت‌های حرفه‌ای و پیشرفته‌تری دارد، اما قیمت آن نیز مرتب بیشتر است.

اگر هدف شما تنها اطمینان از امنیت کودکان است باید این دستگاه کوچک را امتحان کنید که ویژه والدین طراحی شده است. این دستگاه جی.پی.اس  مجهز به امکان برقراری ارتباط صوتی دوطرفه است که تنها با یک کلید فعال می‌شود. این دستگاه با اتصال به تلفن همراه از طریق نرم‌افزار اختصاصی می‌تواند امکان ردیابی و کنترل امنیت کودکان را در اختیار والدین قرار دهد. این دستگاه ردیاب کوچک علاوه بر امکانات ردیابی خوب دارای یک نقطه ضعف است. این ردیاب جی.پی.اس نیازمند خرید اشتراک ماهیانه، علاوه بر هزینه فعال‌سازی اولیه است که در مقایسه با امکانات دستگاه ردیاب تی‌راکس، همین موضوع می‌تواند آن را در رتبه دوم قرار دهد.

 

 

 

منبع: ماهنامه سیباشهر
مترجم: عدنان رافعی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 8 کانال AHD

- دستگاه DVR 8 کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 20 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت هشت حلقه 10 متری
- یک عدد منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

2,758,700 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,652,000 تومان
1,786,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,009,000 تومان
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,050,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,030,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,077,000 تومان
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا
 های فرافن مارکت

پکیج دوربین

ورتینامشاهده

درب اتوماتیک

ورتینامشاهده

خانه هوشمند

ورتینامشاهده

منبع تغذیه

ورتینامشاهده
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
تأثیر فناوری خانه هوشمند بر صنعت املاک و مستغلات

    به نظر شما رشد انفجاری فن آوری های هوشمند چه تأثیری بر صنعت املاک داشته است؟ آنچه امروزه شاهد هستیم این است که چگونه فناوری هوشمند یک اسپیکر هوشمند را به چیزی فراتر از گوش دادن به موسیقی یا مدیریت امور روزمره مبدل ساخته است. پیش از ارائه آمارهایی در این زمینه، به اختصار حوزه هایی د ...

چگونه بهترین سیستم نظارتی را برای کسب و کارتان پیدا کنید؟

   برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید. صنعت نظارت ت ...

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

       شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.   ...

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

      این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های ...

هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار