home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

آشنایی با گیت فروشگاهی ضد سرقت و تگ های RF و RFID

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 گیت فروشگاهی ضد سرقت یا گیت دزدگیر فروشگاه

شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده باشد پس از خرید در یک فروشگاه و تسویه حساب در صندوق، هنگام خروج آژیری به صدا آمده است. فروشگاه‌ها جهت جلوگیری از سرقت، به نصب و راه‌اندازی سیستم‌های ضد سرقت RF (radio-frequency) و RFID (radio-frequency identification) رو آورده‌اند. لازم به ذکر است تکنولوژی RFID نسبت به RF پیشرفته‌تر بوده و در موارد بیشتری استفاده می‌شوند، از ردیابی حیوانات خانگی گرفته تا آمارگیری کتاب‌های موجود در یک کتابخانه عمومی و جمع‌آوری کرایه مسافران یک اتوبوس. در ادامه با نگاهی دقیق‌تر به این تکنولوژی، به قابلیت‌ها و موارد استفاده آن می‌پردازیم.

 

RF چگونه کار می‌کند؟

فرض کنید به شما ماموریت داده شده با استفاده از چند دستگاه قدیمی رادیویی، سیستمی ضد سرقت طراحی کنید. شما می‌توانید سیستمی شامل فرستنده و گیرنده شبیه به یک رادار طراحی کرده و مقابل درب خروجی، رو به افرادی که از فروشگاه خارج می‌شوند، بگذارید. با توجه به اینکه فرستنده و گیرنده در دو طرف درب خروجی قرار دارند، موج رادیویی از فرستنده خارج شده، از عابرین رد شده و به گیرنده می‌رسد. مشکل اینجاست که این سیستم اطلاعات مفیدی ارائه نمی‌دهد، زیرا قادر به تشخیص مشتریان از سارقین نمی‌باشد. بطور کلی افرادی که از فروشگاه خارج می‌شوند، به سه دسته تقسیم می‌شوند، افرادی که خرید کرده‌اند، افرادی که خرید نکرده‌اند و افرادی که بدون پرداخت هزینه قصد خارج کردن محصولی را دارند. هدف این سیستم ضد سرقت تشخیص گروه سوم است. اما چطور؟

گیت دزدگیر فروشگاهی

سیستم‌های ضد سرقتی که در حال حاضر در فروشگاه‌ها نصب می‌شوند بر این مشکل فائق آمده‌اند. علاوه بر فرستنده و گیرنده، در فروشگاه‌ها روی هر محصول یک تگ RF نصب می‌شود. در کتابخانه‌ها تگ RF روی یکی از صفحات داخلی کتاب چسبانده می‌شود. تگ RF هنگام تسویه حساب در صندوق با استفاده از دستگاه مخصوصی از محصول جدا می‌شود. در لباس‌فروشی‌ها از تگ‌های سخت و توپی شکل استفاده می‌شود. بعضی از تگ‌ها بصورت هوشمندانه‌ای پنهان می‌شوند تا خریدار متوجه آن نشود، بعضی تگ‌ها هم بلعکس در دید افراد نصب می‌شود تا سارقین متوجه وجود سیستم ضد سرقت شوند. البته گیت موجود در ورودی نیز هشداری برای سارقین به حساب می‌آید.

اگر فردی بدون پرداخت هزینه محصولی قصد خروج داشته باشد، امواج رادیویی ارسال شده از فرستنده (که ممکن است در قسمتی از درب خروجی پنهان باشند یا بلعکس در دید افراد نصب شوند) توسط تگ یا لیبل دریافت می‌شوند. سپس تگ سیگنال رادیویی مخصوص خود را انتشار می‌دهد. گیرنده با دریافت این سیگنال، آژیر را بصدا درمی‌آورد.

گیت دزدگیر فروشگاهی gate

ممکن است برایتان این سوال ایجاد شود که چرا وقتی هزینه محصول پرداخت شده، آژیر بصدا درنمی‌آید. هنگام تسویه حساب در صندوق، صندوقدار محصولات خریداری شده را از دستگاه مخصوصی رد می‌کند، این دستگاه تگ یا لیبل RF را از کار می‌اندازد تا هنگام خروج منجر به بصدا در آمدن آژیر نشود. در بعضی موارد نیز این دستگاه در بارکدخوان تعبیه می‌شود.

 

تفاوت تگ RF و تگ RFID چیست؟

تگ RF و تگ RFID دو نوع کاملا متفاوت از تگ‌های RF هستند و عمکرد متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. معمولا واژه RFID برای اشاره به هر دو نوع تگ بکار می‌رود، اما تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. تگ RF سیگنالی یکسان و ساده ارسال کرده و گیرنده را از وجود شیء مطلع می‌کند. تگ RFID سیگنال‌های پیچیده‌تری ارسال کرده و نوع کالایی که به آن متصل شده‌اند را نیز مشخص می‌کنند.

انواع تگ tag rfid و rf گیت فروشگاهی

تگ RF

تگ RF ساده‌ترین نوع تگ است و معمولا در نظارت الکترونیکی کالا (EAS) بکار می‌روند. تگ RF در سیستم ضد سرقتی که توضیح دادیم بکار می‌روند. همه تگ‌ها یکسان بوده و نوع کالایی که به آن متصل هستند را مشخص نمی‌کنند. در فروشگاه‌ها با استفاده از این تگ مشخص می‌شود فردی قصد خارج کردن محصولی بدون پرداخت هزینه را دارد، ولی نوع محصول مشخص نمی‌شود.

یکی از تکنولوژی‌های RF محبوب AM (مخفف acousto-magnetic) می‌باشد. عمکرد AM مشابه تگ RF می‌باشد، با این تفاوت که تگ AM در فواصل طولانی و در سرعت بالا نیز قابل تشخیص است. این تگ وقتی سارق در حال دویدن از درب خروجی عبور می‌کند نیز زنگ هشدار را بصدا در‌می‌آورد و با نام سیستم ضد سارق شناخته می‌شود.

تگ RF با نام‌های "transponder" و "تگ RFID بدون چیپ" نیز شناخته می‌شود.

تگ RFID

تگ RFID تگی پیشرفته‌تر نسبت به تگ RF است و از این بابت متفاوت است که قابلیت تشخیص کالایی که به آن متصل است را ایجاد می‌کند. سیگنالی که از تگ RFID به گیرنده ارسال می‌شود حاوی کد دیجیتالی است که نوع محصول را مشخص می‌کند. طریقه کار دستگاه بارکدخوان نیز به همین شکل است. بطور مثال در کتابخانه‌ها توسط دستگاه، سیگنالی به تگ RFID متصل شده به پشت کتاب ارسال می‌شود، موج برگشتی از تگ حاوی کدی است که با رمزگشایی این کد مشخص می‌شود چه کتابی در حال برگشت یا خروج از کتابخانه است. برخلاف تگ‌های RF، تگ‌های RFID در فواصل کوتاه‌تری کار می‌کنند. بعضی تگ‌های RFID باید دقیقا کنار دستگاه اسکنر قرار گیرند، بعضی نیز تا فاصله 10 سانتی‌متر یا کمتر.

rfid tag

تگ‌های RFID معمولی Passive هستند، به این معنا که بدون باتری کار کرده و به موجی که از فرستنده یا اسکنر دریافت می‌کنند پاسخ می‌دهند. در موج دریافتی انرژی لازم برای فعالسازی چیپ تگ RFID موجود می‌باشد. تگ‌های Passive معمولا تنها در دامنه چند سانتی‌متری کار می‌کنند.
نوع دیگر تکنولوژی RFID با عنوان تگ Active شناخته می‌شوند. این تگ‌ها چیپ‌های پیشرفته‌تری داشته و دارای باتری کوچکی هستند که امکان دریافت و ارسال امواج تا فواصل طولانی‌تری را ایجاد می‌کنند.

اجزای سازنده تگ RFID Passive

  • آنتن: دریافت و ارسال امواج
  • چیپ: تولید کد مخصوص
  • زیرلایه: اتصال چیپ و آنتن به کالا

اجزای تگ rfid

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آنتن بیشترین فضای تگ RFID را اشغال می‌کند. از این بابت آنتن بزرگترین جزء تگ است که باید امواج را دریافت کرده، انرژی لازم برای فعالیت چیپ را از امواج دریافتی تهیه کرده و امواج تولیدشده را ارسال کند. چیپ تگ RFID بسیار کوچک است، در بعضی مواقع به اندازه نوک خودکار می‌باشد.
تگ‌های RF معمولا کوچکتر و ساده‌تر از تگ‌های RFID بوده، دارای چیپ نمی‌باشند و تنها کاری که انجام می‌دهند این است که امواج دریافتی را با طول موج متفاوتی ارسال می‌کنند.

 

منبع: explainthatstuff
مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,686,000 تومان
hikvision-2T83G0-I8

سنسورتصویر: 8MP
کیفیت: 3840 × 2160
لنز: فیکس 6/4/2.8 میلی‌متر
دیددرشب: 50 متر
سایر: 3D DNR, 120dB WDR, H.+265

3,521,700 تومان
Baby-Cam-2

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: 1080p
دیددرشب: 10 متر
انتقال صدای 2 طرفه

535,000 تومان
598,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
PTZ-Network-camera

سنسورتصوير: 2 MP
لنز: زوم 30x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR, Onvif

5,900,000 تومان
Pack-GMK

- پنل مرکزی با قابلیت پشتیبانی از خط تلفن شهری
- یک عدد باطری جهت کارکرد در زمان قطعی برق
- کنترل از راه دور دستگاه با خط تلفن
- دو عدد چشم دزدگیر ...

1,398,000 تومان
1,440,000 تومان
GMK-910

- قابلیت ضبط پیام
- 4 زون باسیم و 2 زو بیسیم
- کنترل دستگاه با تلفن
- دارای 10 حافظه تلفن کننده
- 4 زون باسیم و 3 زون بی سیم
- 2 عدد ریموت ...

820,000 تومان
Pack-GMK

- پنل مرکزی با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت
- فعال سازی و تنظیم از راه دور توسط اپلیکیشن اندروید
- یک عدد باطری جهت کارکرد در زمان قطعی برق
- دو عدد چشم ...

1,799,000 تومان
1,863,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار