home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

راهنمای خرید دستگاه NVR

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 راهنمای خرید دستگاه nvr

  

تمام دستگاه‌های NVR موجود در بازار دارای ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و مشخصات خاصی هستند. مصرف‌کننده باید با توجه به نیازهای خود دستگاه ان وی ار مناسبی خریداری کند.

در این مقاله با ارائه نکات مهم، شما عزیزان را در انتخاب و خرید بهترین دستگاه NVR متناسب با نیازهای‌تان، راهنمایی می‌کنیم.

  

 تعداد کانال دستگاه NVR - راهنمای خرید

 

تعداد کانال‌های دستگاه NVR

منظور از کانال، پورت ورودی دوربین در پشت دستگاه می‌باشد. به‌طور مثال یک دستگاه NVR 16 کانال، 16 پورت ورودی Lan برای دوربین مداربسته دارد. به‌عبارت دیگر یک دستگاه 16 کانال از 16 دوربین مداربسته پشتیبانی می‌کند. دستگاه‌های ضبط معمولاً به‌صورت 4، 8، 16 و 32 کانال تولید و عرضه می‌شوند. البته علاوه‌بر تعداد پورت‌های گفته شده، ممکن است ورودی‌های بیشتری را مشاهده نمایید. لازم به‌ذکر است که این پورت‌های اضافی مربوط به ورودی صدا و مانیتور هستند و درواقع به‌عنوان کانال شمارش نخواهند شد.

توجه داشته باشید که تعداد کانال‌ها باید همواره بیشتر از دوربین‌های مداربسته نصب شده باشد، بدین ترتیب در آینده در‌صورت نیاز، به‌راحتی امکان اضافه کردن دوربین مداربسته به سیستم نظارت تصویری وجود خواهد داشت.

   

 

  

تکنولوژی PoE

همانطورکه می‌دانید در سیستم‌های شبکه از کابل و سوکت شبکه جهت انتقال اطلاعات استفاده می‌شود. یک دوربین مداربسته تحت شبکه به یک کابل شبکه جهت انتقال اطلاعات به دستگاه NVR و یک کابل برق جهت تغذیه احتیاج دارد. این بدین معناست که به هر دوربین مداربسته IP دو کابل وارد می‌شود، که این موضوع در مواردی‌که تعداد دوربین‌ها بالاست، نیاز به کابل‌کشی را بالا می‌برد.

تکنولوژی PoE (مخفف Power on Ethernet به معنای برق روی شبکه)، امکان انتقال برق روی کابل شبکه را ایجاد می‌کند. در این روش کابل شبکه در کنار انتقال اطلاعات، مسؤلیت انتقال برق را نیز برعهده می‌گیرد. بدین ترتیب نیاز به کابل‌کشی نصف‌شده و در هزینه‌ها و وقت صرفه‌جویی می‌شود.

 

انواع دستگاه NVR براساس تعداد کانال و پشتیبانی از PoE

در این قسمت با زبانی ساده و ارائه مثال به‌معرفی انواع دستگاه ان وی ار بر اساس پشتیبانی از poe می‌پردازیم:

  • دسته اول دستگا‌ه‌هایی هستند که به‌طور مثال 16 کانال هستند ولی تنها یک ورودی شبکه دارند. در این مدل دستگاه‌ها باید با استفاده از یک سوئیچ، بین دوربین های مدار بسته IP نصب شده و دستگاه NVR ارتباط ایجاد کنید.
  • مدل بعدی دستگاه‌هایی هستند که به‌طور مثال 16 کانال هستند ولی تنها 8 پورت ورودی در پشت دستگاه موجود است. در این مدل نیز برای ایجاد ارتباط 8 دوربین دیگر باید از یک سوئیچ استفاده شود. لازم به‌ذکر است 8 پورت ورودی موجود در پشت دستگاه ممکن است PoE نباشند که در‌این صورت باید به دوربین‌ها کابل برق نیز کشیده شود. حالت دیگر این است که 8 کانال پشت دستگاه PoE باشند ولی 8 کانالی که با استفاده از سوئیچ به دستگاه متصل می‌شوند، PoE نباشند، که در این حالت تنها برای 8 دوربین مداربسته‌ای که مستقیم به دستگاه وصل نمی‌شوند و از طریق سوئیچ به دستگاه متصل می‌شوند نیاز به کشیدن کابل برق است.
  • دسته بعدی NVR هایی هستند که به‌طور مثال 16 کانال هستند و 16 پورت ورودی نیز در پشت دستگاه موجود است، که در این مدل دیگر نیازی به سوئیچ وجود ندارد.

  

  

کیفیت ضبط دستگاه NVR

 

کیفیت ضبط دستگاه ان وی آر

همیشه بهتر است کیفیت قابل پشتیبانی دستگاه ان وی آر بیشتر از کیفیت تصویر دوربین‌های مداربسته باشد. بدین ترتیب در آینده امکان تعویض دوربین مداربسته و ارتقاء آن به کیفیت بالاتر وجود خواهد داشت.

اگر کیفیت دوربین مداربسته 4k باشد ولی کیفیت دستگاه 1080p، مطمئنا تصاویری که به‌دست می‌آید و ضبط می‌شوند 4k نخواهند بود. به‌طور مثال اگر دوربین 4k است، دستگاه ان وی ار باید کیفیت بالاتر و یا حداقل کیفیت برابری داشته باشد.

لازم به‌ذکر است دستگاه NVR با کیفیت 4 مگاپیکسل تصویر یک دوربین مداربسته با کیفیت 4 مگاپیکسل را در پخش زنده 4 مگاپیکسل به نمایش می‌گذارد اما ممکن است تصاویر را با کیفیت 2 مگاپیکسل ضبط کند. بدین ترتیب کیفیت تصاویر زنده با تصاویر ضبط‌شده متفاوت است. به‌عبارت دیگر کیفیت ضبط تصاویر در دستگاه ممکن است برابر یا کمتر از کیفیت نمایش زنده تصاویر باشد. کیفیت نمایش زنده و کیفیت ضبط در مشخصات فنی دستگاه قید می‌شود.

   

 

  

راهنمای خرید دستگاه ان وی ار

 

پهنای باند دستگاه NVR

پهنای باند مشخص کننده حجم اطلاعاتی است دستگاه NVR می‌تواند مبادله کند. پهنای باند با واحد mbps (مگابایت بر ثانیه( محاسبه می‌شود.

هرچه کیفیت دوربین مداربسته بیشتر باشد، حجم تصاویر ضبط شده توسط دوربین بیشتر است و در نتیجه به پهنای باند بیشتر جهت انتقال اطلاعات به دستگاه NVR احتیاج دارد.

هر دستگاه NVR دارای پهنای باند محدود در پورت‌های ورودی است. به‌این‌ معنا که اطلاعات ورودی دستگاه باید در محدوده‌ای خاص باشند. توجه داشته باشید که اطلاعات ارسالی به دستگاه از پهنای باند ماکزیمم آن بیشتر نشود. ممکن است دستگاه 16 کانال باشد، ولی به‌دلیل حجم بالای اطلاعات ورودی و به ماکزیمم رسیدن پهنای باند قابل پشتیبانی دستگاه، امکان سرویس‌دهی به چند کانال از بین برود.

پس حجم اطلاعات ورودی به دستگاه علاوه‌بر تعداد کانال به میزان پهنای باند قابل پشتیبانی از طرف دستگاه نیز بستگی دارد.

 

 

راهنمای خرید دستگاه ان وی آر

 

خروجی تصویر دستگاه NVR

هر دستگاه NVR دارای دو خروجی تصویر برای نمایش تصاویر زنده و ضبط‌شده دوربین های مدار بسته روی LCD یا مانیتور می‌باشد. این دو خروجی تصویر عبارت‌اند از VGA و HDMI که خروجی HDMI کیفیت تصویر بالاتری را ارائه می‌کند. 

 

تعداد هارد و تکنولوژی فشرده‌سازی

تعداد هارد و میزان فشرده‌سازی تصویر دو عامل اصلی تعیین کننده میزان زمان ذخیره‌سازی دستگاه ان وی ار می‌باشند.

تعداد و ظرفیت هارد‌های قابل اتصال به دستگاه NVR محدود است. اگر نیاز به ضبط تصاویر برای مدت طولانی دارید، حتماً ظرفیت آن را از قبل پیش‌بینی کنید.

دستگاه های معمولی و میان رده بازار از هارد تا ظرفیت 4 ترابایت پشتیبانی می‌کنند، اما دستگاه‌های برند مانند هایک ویژن از هارد تا 6 ترابایت نیز پشتیبانی می‌کنند.

مورد بعدی تکنولوژی فشرده‌سازی می‌باشد. معمولاً دستگاه‌های میان‌رده بازار از تکنولوژی فشرده‌سازی H.264 پشتیبانی می‌کنند، در صورتی‌که دستگاه‌های NVR برند از تکنولوژی‌های H.265 و H.265+ پشتیبانی می‌کنند. فشرده‌سازی بیشتر به معنای حجم کمتر تصاویر و در نتیجه امکان ذخیره‌سازی تصاویر بیشتر می‌باشد.

  

  

پشتیبانی از پروتکل ONVIF

هنگام انتخاب و خرید دستگاه NVR، تطابق پروتکل دستگاه با پروتکل دوربین‌های مداربسته بسیار مهم است. در صورتی‌که قصد نصب دوربین‌ها و دستگاه‌ها از برندهای متفاوتی را دارید، باید تمام تجهیزات از پروتکل ONVIF پشتیبانی کنند. این پروتکل استاندارد مشترکی بین تولیدکننده‌های مختلف است و امکان ارتباط بین دستگاه‌ها با برندهای مختلف را ایجاد می‌کند.

  

  

  

نویسنده و گردآورنده: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
دوربین بولت داهوا مدل DH-HAC-HFW1200TP | DH-HAC-HFW1400TP

سنسور تصویر: 4.1 مگاپیکسل
کیفیت: 2688×1520, 4.1MP
لنز ثابت: 3.6 میلی متر
دید در شب: 20 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + ...

740,000 تومان
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 2 کانال AHD سری اقتصادی

- دستگاه DVR چهار کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت دو حلقه 10 متری
- منبع تغذیه 2 آمپر
- یک ...

1,208,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه DVR 16 کانال
- 12 عدد دوربین بولت دو مگاپیکسل
- 4 عدد دوربین دام دو مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 160 متر کابل تصویر RG59
- ...

6,378,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
کنترل-از-راه-دور-گیک-لینک

دستگاه کنترل از راه دور Geeklink با عملکرد SOS، مناسب برای اتوماسیون خانه هوشمند

270,000 تومان
310,000 تومان
Geeklink-repeater

تقویت کننده سیگنال خانه هوشمند، جهت ایجاد ارتباط بین کنترلر مرکزی و وسایلی که در فاصله نسبتا زیاد از کنترلر قرار دارند

680,000 تومان
790,000 تومان
mini-thinker

اتوماسیون خانگی مینی گیک لینک، سازگار با دستیار کنترل صوتی گوگل، دروازه ورود به خانه هوشمند

1,875,000 تومان
1,940,000 تومان
ff

کنترلر مرکزی مغز متفکر خانه هوشمند شما بوده و به راحتی قابل تنظیم، برنامه‌ریزی می‌باشد.

2,480,000 تومان
2,600,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

مقایسه اندازه های لنز در دوربین های مداربسته

    اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین می‌کند. اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته به‌طور‌کلی از 2.5mm تا 100 mm تغییر می‌کند. هرقدر اندازه‌ی لنز دوربین بزرگتر باشد، پهنای میدان دید کمتر و بزرگنمایی تصویر بیشتر است. دوربین‌های م ...

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

  پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از ا ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار