home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

3 توصیه برای افزایش امنیت دوربین های مدار بسته نصب شده در خانه - قسمت دوم

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 نصب دوربین مداربسته در خانه - موارد امنیتی

اولین و مهم‌ترین قدم، از آنِ شماست. باید شرکتی قابل اعتماد پیدا کنید تا دوربین مداربسته، دستگاه DVR یا NVR، نرم‌افزارهای کاربردی جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر و گوشی موبایل و هر خدمات اضافه‌ای را از آن تهیه کنید. به نظرات خریداران دستگاه‌ها توجه کنید. اظهارات متخصصان امنیتی که دوربین مداربسته یا محصول مورد نظر را آزمایش کرده‌اند را مطالعه کنید. با چشمانی باز انتخاب و سپس خرید کنید.

این مقاله قسمت دوم مقاله‌ای با همین عنوان می‌باشد. اگر قسمت اول این مطلب را مطالعه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا "3 توصیه برای افزایش امنیت دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل - قسمت اول" را مطالعه فرمائید.

 

نصب دوربین مداربسته در خانه

دوربین های مدار بسته را در اماکن غیرحساس نصب کنید

دوربین مداربسته بهترین وسیله برای زیر نظر داشتن خانه و محل کار است. اما در عین حال حتی بهترین محصولات نیز ممکن است درست مورد استفاده قرار نگیرند. مسئله نصب دوربین های مدار بسته از اهمیت فراوانی برخوردار است. ورودی‌ها، مشاعات (نواحی مشترک) و محل مراقبت از نوزادان، جاهای عالی برای گذاشتن دوربین‌ها هستند. اتاق‌خواب‌ها، اتاق رختکن، حمام و سایر نواحی خصوصی اماکن مناسبی نیستند. بسیاری از دوربین‌های جدید، دارای میکروفون‌ و دیگر حسگرها هستند. پس حتی در نواحی مشترک، ممکن است بخواهید چیزی را که می‌گویید بازبینی کنید. وقتی مسئله سروکار داشتن با داده‌هاست، دوربین های مدار بسته خانگی از نظر تنظیمات، راحت و بی‌دردسر هستند. خیلی‌ها با خدمات ابری  کار می‌کنند که داده‌ها در فضایی روی اینترنت به نام ابر یا کلود (cloud) ذخیره می‌شوند. اما این روش همچنین به این معنی است که ضبط شدن‌ داده‌ها تحت کنترل مستقیم شما نیستند و مکان دیگری برای حمله هکرهاست. پس در نظر داشته باشید که چه داده‌هایی را در ابر می‌خواهید. شما که نمی‌خواهید کلیپ‌های شرم‌آور یا خصوصی بصورت آنلاین پخش شوند. مکان نصب دوربین های مدار بسته تعیین کننده که این گونه وضعیت‌ها هستند.

 

رمزعبور پیش‌فرض دستگاه DVR یا NVR را تغییردهید

دوربین های مداربسته خانگی تنظیمات پیش‌فرضی دارند تا به راه‌اندازی و نصب آسان کمک کنند. بیشتر آنها احتیاجی به تغییر ندارند اما باید رمزعبور پیش‌فرض را تغییر دهید! یک رمزعبور منحصربفرد و قوی انتخاب کنید که هیچ‌جای دیگری از آن استفاده نکرده‌اید. آن را در جای امنی نگه ‌دارید. در بدترین حالت اگر آن را فراموش کنید می‌توانید معمولاً روی خود دوربین آن را از نو بسازید. بسیاری از گونه‌های فعلی بات‌نت‌های اینترنت‌ اشیاء، حجم عظیمی از دستگاه های DVR یا NVR را نشانه می‌روند که هنوز از رمزعبورهای پیش‌فرض استفاده می‌کنند. کلمه‌عبورهای پیش‌فرض در اینترنت منتشر می‌شوند و بنابراین دسترسی کامل به دوربین‌های مداربسته را برای هکرها تضمین می‌کند. برخی از فروشندگان در حال حاضر کاربران را وادار می‌کنند تا به محض نصب رمزعبور را تغییر دهند، اما هنوز هم خیلی‌ها این کار را انجام نمی‌دهند. لطفاً یک طعمه آسان نباشید. زیرک باشید و رمزعبور پیش‌فرض را تغییر دهید؛ این تغییر کوچک تفاوتی فاحش ایجاد می‌کند.

دوربین‌های مداربسته خانگی عالی هستند. آنها حس جدیدی از امنیت و انعطاف‌پذیری را برای زندگی‌های مدرن ما فراهم می‌آورند. اما باید مزایای آنها را با خطراتی که به همراه دارند متوازن سازید. با پیروی از چند مرحله، کنترل خود را افزایش خواهید داد و خودتان را یک طعمه کمتر جذاب خواهید ساخت. با اطمینان از امنیت و محرمانگی از دوربین مداربسته جدید خود لذت ببرید.

 

منبع: securingtomorrow
مترجم: احسان کیاستی


نظر خود را بنویسید.