home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
پکیج های دزدگیر منزل، ساختمان و آپارتمان

3 توصیه برای افزایش امنیت دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل - قسمت اول

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

افزایش امنیت دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل

نصب دوربین مداربسته در منزل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما خطرات جدیدی نیز ممکن است برای حریم خصوصی و امنیت شبکه ایجاد کند. هدف از نصب دوربین مدار بسته افزایش امنیت و آرامش ذهنی شما،  و در عین حال دوری از تهدیدات امنیت فضای مجازی است. در اینجا سه نکته مهم وجود دارد که هنگام خرید، راه‌اندازی و نصب دوربین مداربسته در خانه باید به آنها توجه کنید.

خطرات

دوربین‌های مداربسته خانگی متصل به اینترنت در معرض جرایم سایبری هستند. اخیراً تعدادی از حملات بزرگ اینترنت اشیاء (IoT) رخ داده است که در خلال آن هکرها، به صدها هزار دستگاه آسیب زده و آنها را وارد بات‌نت‌های گسترده  کرده‌اند. این مجموعه دستگاه‌های معمولی مانند دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP، دستگاه NVR و روترهای خانگی توسط کنترل‌کننده‌های بات هدایت می‌شوند تا ترافیک شبکه را به یک مقصد هدفگیری‌شده بفرستند. جریان انبوه داده‌ها، سایت هدف را از پا در می‌آورد و آن را خارج از دسترس می‌سازد. یک حمله تازه علیه DYN که یک سرویس اینترنتی DNS است، بیشتر دسترسی‌ها از سمت کشورهای شرقی به توییتر، اسپاتیفای، نتفلیکس، آمازون، تامبلر، ردیت، پی‌پال و سایت‌های دیگر در ایالات متحده آمریکا را فلج کرد. هک کردن دستگاه‌های خانگی به ابزار قدرتمندی برای جرایم سایبری تبدیل شده است. دوربین مدار بسته ای که می‌خرید ممکن است به جای افزایش امنیت، باعث اضافه شدن مشکل شده و توسط هکرها برای جاسوسی از شما استفاده شود.

 

بیشتر حملات آنقدرها هم پیچیده نیستند. بیشتر حملات بدیل طراحی ناامن محصول، عدم وجود پچ و تنظیمات اشتباه دوربین مداربسته هنگام نصب رخ می‌دهند. لازم نیست برای رسیدن به امنیت ایده‌آل سیستم نظارت تصویری دست به کارهای پیچیده یا وقت‌گیر بزنید، تنها کافیست کمی آینده‌نگری و احتیاط داشته باشید.

 

توصیه برای افزایش امنیت دوربین مداربسته

3 توصیه برای امن کردن دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل

فروشنده را خردمندانه انتخاب کنید.

همه چیز با انتخاب آغاز می‌شود. اگر حفظ حریم خصوصی و امنیت برای شما اهمیت دارد، باید بخشی از معیارهای خرید شما باشد. همه فروشندگان دوربین های مداربسته خانگی مانند هم نیستند. دنبال فروشنده‌هایی باشید که حریم خصوصی و امنیت شما برایشان اهمیت دارد. چگونه؟ به صفحات وب آنها بروید و به چیزهایی جدای از تبلیغات بازاریابی آنها توجه کنید، چون هرکسی می‌تواند واژه امنیت را در هرجایی جار بزند. پرسشی که باید مد نظر قرار دهید این است که آیا آنها امنیت را جدی می‌گیرند و آن را تأمین می‌کنند یا خیر؟ ببینید آیا بروزرسانی‌های امنیتی را منتشر می‌کنند؟ تیم امنیتی دارند و جزئیات درباره نحوه ارائه امنیت محصولات و خدماتشان را عرضه می‌کنند یا خیر؟

هیچ محصولی برای همیشه امن نیست، مخصوصاً در دنیای اینترنت اشیاء (IoT مخفف Internet of Things). چیزی که مهم است سطح تعهدی است که شرکت‌ها برای امن نگه داشتن محصولاتشان برای مصرف‌کنندگان قائل هستند. شفافیت پیش‌درآمد اعتماد است. سهمی که شما دارید این است که برنامه‌های کاربردی و محصولات سیستم امنیتی خود را بروز نگه دارید.

بسیاری از شرکت‌ها زحمت داشتن یک تیم امنیتی را به خود نمی‌دهند. این یک هشدار است اگر فروشنده‌ای چنین سررشته‌ای نداشته باشد. این عدم توجه به این معناست که آنها احتمالاً مشخصه‌های امنیتی قوی را طراحی نمی‌کنند، افرادی را ندارند که به آسیب‌پذیری‌ها توجه کنند، پچ‌ها را توسعه نمی‌دهند و تعهدی به بروزرسانی امنیت ندارند.

آنهایی که تیم امنیتی دارند به طور آزادانه درباره کنترل‌هایی که درون محصول طراحی شده است، معیارهای آزمایش، تضمین‌نامه‌ها و اشکالاتی که پیدا کرده‌اند، بحث می‌کنند. متخصصان سخت کار می‌کنند و می‌خواهند حس اعتماد را در مصرف‌کنندگان خود ایجاد کنند. شرکت‌هایی که برای اشکال‌یابی مسابقه برگزار می‌کنند و به هکرهای کلاه‌سفیدی که اشکلات را پیدا می‌کنند و آنها را به رخ شرکت‌ها می‌کشند جایزه می‌دهند، قابل تحسین هستند. داشتن جماعتی از هکرها که به امن‌تر شدن محصولات شما کمک می‌کنند، نکته مثبتی است.

 

منبع: securingtomorrow
مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.