home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.

 12 قابلیتی که دوربین مداربسته Outdoor باید داشته باشد

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 راهنمای خرید دوربین مداربسته اوتدور

هنگام خرید و نصب دوربین مداربسته در فضاهای بیرونی و باز برای حفاظت از خانه و محل کار، بررسی قابلیت‌ها و امکانات دوربین مدار بسته (به دوربین های مداربسته ای که در فضای بیرون و باز نصب می‌شوند بیرونی یا اوتدور outdoor گفته می‌شود)، بسیار مهم است، چراکه دوربین مداربسته اوتدور (بیرونی) اولین خط دفاعی در برابر مزاحمان، دزدان و خرابکاران است. با وجود برندها و مارک های مختلف و انواع زیاد دوربین های مداربسته، انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب که تمام نیازها را برطرف کند، کار سختی است.

برای راهنمای و کمک به شما عزیزان در انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب برای کسب و کار و خانه خود، در این مقاله چند قابلیت که باید دوربینی که برای نصب در فضای بیرون انتخاب می‌کنید، معرفی می‌کنیم و سپس چند دوربین مداربسته بیرونی (اوتدور) جهت انتخاب و خرید پیشنهاد می‌کنیم.

 

1. دید در شب

از آنجا که اکثر جرایم از جمله دزدی و خرابکاری در شب رخ می‌دهند، خیلی مهم است که دوربین مداربسته ای که انتخاب می‌کنید، برای کارایی و تاثیر بیشتر قابلیت دید در شب داشته باشد. هنگام خرید دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب، باید به‌دنبال مدل‌هایی که از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می‌کنند بگردید. بعضی مدل‌های دوربین مدار بسته نیز قابلیت سویچ (تغییر حالت) بین دید در روز و دید در شب را دارند.

2. قابلیت انتقال تصویر

این قابلیت از این بابت مهم است که به شما امکان دسترسی و مشاهده تصویر دوربین های مدار بسته نصب شده در خانه و محل کارتان را از طریق اینترنت و از راه دور وقتی در تعطیلات یا مأموریت کاری هستید، داشته باشید. برای انتقال تصویر دوربین مداربسته می‌توانید از گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ و یا کامپیوتر خانگی استفاده کنید.

3. موشن دیتکشن یا تشخیص حرکت

یک دوربین مداربسته با قابلیت تشخیص حرکت (موشن دیتکشن، Motion Detection) باعث صرفه جویی در انرژی، هزینه‌ها و فضای ذخیره سازی روی هارد دیسک دستگاه DVR می‌شود. به این دلیل که دوربین مدار بسته تنها هنگامی شروع به ضبط تصویر می‌کند که حرکت خاصی در محیط تشخیص دهد. امروزه اکثر شرکت‌های تولید کننده دوربین مداربسته مانند هایک ویژن، ورتینا، داهوا و... در طراحی دوربین های مداربسته خود امکانات و قابلیت‌هایی برای صرفه جویی در انرژی پیشبینی می‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با موشن دیتکشن، مقالات زیر را بخوانید:

4. مقاوم در برابر عوامل خارجی

این قابلیت، دوربین مداربسته اوتدور شما را از هرگونه عوامل خارجی که با نفوذ به کاور دوربین مداربسته باعث خرابی آن می‌شوند مانند آب و باران، گردوغبار و گرمای هوا، حفظ می‌کند. برای محافظت بیشتر می‌توانید محافظی برای دوربین مداربسته تعبیه کنید، باید در نظر داشته باشید که اینکار هزینه نصب دوربین مداربسته را اندکی افزایش می‌دهد.

مقاله مرتبط: IP66 و IP67 در دوربین مداربسته

IP66 و IP67 در دوربین های مدار بسته

5. کیفیت تصویر

این قابلیت دوربین مداربسته اوتدور یا بیرونی از این بابت اهمیت دارد که به شما امکان تشخیص چهره افراد خرابکاری که قصد نفوذ به خانه یا محل کارتان را دارند را به شما می‌دهد. فیلم‌ها و ویدئوهای با کیفیت بالا می‌توانند در بررسی‌ها و تحقیقات پلیس بسیار مفید باشند و همچنین مدرک خوبی برای ارائه در دادگاه هستند.

6. زاویه دید 180 تا 360 درجه

این قابلیت از آنجا مهم است که به دوربین مدار بسته اجازه می‌دهد بطور کامل محیط را پوشش داده و هیچ نقطه کوری در محیط برای نظارت و ضبط تصویر باقی نگذارد. در این زمینه دوربین های مداربسته فیش آی، دوربین های دارای لنز باز از نوع تحت شبکه بسرعت به محبوبیتشان افزوده شده است. دوربین های مدار بسته گردان یا PTZ نیز می‌توانند در این زمینه مفید باشند.

7. منبع تغذیه و اتصالات

این قابلیت‌ها از این بابت مهم هستند که امکان ضبط مستمر تصویر توسط دوربین مداربسته را ممکن می‌کنند. سیگنال وای فای ضعیف و ناپایدار باعث کاهش کارایی دوربین مداربسته بیسیم شما می‌شود. همچنین قطعی برق دوربین را بلااستفاده می‌کند.

8. فضای ذخیره سازی

فضای ذخیره سازی تصویر بالا روی هارد دوربین مداربسته، حفظ و ذخیره سازی تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته را تضمین می‌کند. شما همچنین می‌توانید از فضاهای ابری که روی اینترنت هستند نیز استفاده کنید.

9. قابلیت ادغام

این قابلیت به دوربین مداربسته امکان کار با دوربین‌ها با نوع و برند متفاوت را ایجاد می‌کند. دوربین های مداربسته دارای این قابلیت، معمولا از IFTT استفاده می‌کنند. IFTT سرویسی است که با هدف اتصال دستگاه‌ها و سرویس‌های مختلف به یکدیگر، برای افزایش کارایی ایجاد شده است.

10. قابلیت تشخیص چهره

با بهره‌گیری از این قابلیت پیشرفته، دوربین مداربسته امکان شناسایی افراد با استفاده از تصویر چهره‌شان را پیدا می‌کند.

11. کنترل کننده دما

وضعیت هوای محیط بر روی دوربین های مداربسته ای که در فضای باز بیرون نصب می‌شوند، تأثیر می‌گذارد. رطوبت بالا، دمای زیاد و سردی و گرمی هوا روی لنز دوربین مداربسته تأثیر منفی گذاشته و باعث کدری و کاهش تصویر دوربین می‌شود. دوربین های مدار بسته دارای کنترل‌کننده دما (کنترل‌های ترموستاتیک) می‌توانند برای جلوگیری از این نوع آسیب‌ها دوربین را در دماهای مجاز نگه دارند.

12. اسپیکر و میکروفن

همه دوربین ها این قابلیت را ندارند، اما این دو اطلاعات و قابلیت‌های ارزشمندی به دوربین مداربسته اضافه می‌کنند. میکروفن و اسپیکر امکان ارتباط مستقیم برای اخطار به مزاحمان را ایجاد می‌کنند. همچنین استفاده از بلندگو اجازه مانیتور و نظارت بر پرسنل برای گوش دادن به صداها و ناهنجاری‌های محیط کاری برای نمایان ساختن مشکلات را می‌دهد.

 راهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته outdoor

قابلیت‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، امکان انتخاب صحیح تر برای خرید دوربین مداربسته اوتدور مناسب را ایجاد می‌کند. فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که هنگام انتخاب و خرید دوربین مدار بسته برای محافظت از خانه و یا محل کار می‌توانید مدنظر قرار دهید. جهت حصول اطمینان از انتخاب بهتر، مواردی که در ادامه می‌اید را نیز به یاد داشته باشید.

نصب دوربین مداربسته به تعداد کافی: اطمینان حاصل کنید که در سیستم نظارت تصویرتان از تعداد کافی دوربین مداربسته برای پوشش محیط موردنظر استفاده کرده‌اید. مطمئن شوید هیچ نقطه کوری در محیط باقی نمانده است. سارقان باتجربه می‌دانند چطور مناطقی که تحت پوشش نیستند را پیدا کنند.

نصب دوربین مداربسته در جای مناسب: مکان نصب دوربین نیز مهم است. بعضی افراد تازه‌کار دوربین را اشتباه جهت دهی می‌کنند و یا نوع نادرستی از دوربین مدار بسته را برای یک محیط انتخاب، خریداری و نصب می‌کنند. اطمینان حاصل کنید دوربینی که انتخاب کرده‌اید تمام محیطی که قصد نظارت دارید را پوشش می‌دهد و حرکت و زاویه دید مناسبی دارد. بعد از نصب، کیفیت تصویر و محل نصب دوربین مداربسته را چک کنید.

نگهداری: عدم رسیدگی و چک مداوم سیستم امنیتی باعث ناکارآمدی سیستم می‌شود. برنامه ریزی کنید که به‌طور مستمر سیستم نظارت تصویر خود را بررسی کرده و سیستم برق‌رسانی یا باتری‌ها، موقعیت مکانی و نظافت تجهیزات را چک کنید.

رعدوبرق: تجهیزات مداربسته خود را در برابر رعدوبرق حفظ کنید. به‌زودی در زمینه حفظ دوربین های مدار بسته در برابر رعد و برق مقاله‌ای منتشر خواهد شد.

 

با اندکی تحقیق و در نظر داشتن موارد یاد شده، به‌راحتی می‌توان دوربین مداربسته مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. در صورتیکه نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت تماس حاصل فرمائید.

 

منبع: annke و بخش فنی فروشگاه آنلاین فرافن مارکت

مترجم، ویراستار و گردآورنده: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه XVR شانزده کانال
- 10 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 به متراژ 100 متر
- منبع تغذیه مرکزی 15 آمپر ...

3,683,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 8 کانال AHD

- دستگاه DVR 8 کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 20 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت هشت حلقه 10 متری
- یک عدد منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

2,758,700 تومان
دوربین اسپیددام AHD مدل AH6RV3-130

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: Full HD
لنز: زوم 480x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR,

4,125,000 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,652,000 تومان
1,786,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,009,000 تومان
IPC-T120

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4/2.8 میلی متر
دید در شب: 10 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu ...

1,050,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,030,000 تومان
IPC-B220

سنسور تصویر: 2 مگاپیکسل
کیفیت: 1080*1920
لنز ثابت: 4 میلی متر
دید در شب: 30 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + OSD Menu + ...

1,077,000 تومان
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا
 های فرافن مارکت

پکیج دوربین

ورتینامشاهده

درب اتوماتیک

ورتینامشاهده

خانه هوشمند

ورتینامشاهده

منبع تغذیه

ورتینامشاهده
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
تأثیر فناوری خانه هوشمند بر صنعت املاک و مستغلات

    به نظر شما رشد انفجاری فن آوری های هوشمند چه تأثیری بر صنعت املاک داشته است؟ آنچه امروزه شاهد هستیم این است که چگونه فناوری هوشمند یک اسپیکر هوشمند را به چیزی فراتر از گوش دادن به موسیقی یا مدیریت امور روزمره مبدل ساخته است. پیش از ارائه آمارهایی در این زمینه، به اختصار حوزه هایی د ...

چگونه بهترین سیستم نظارتی را برای کسب و کارتان پیدا کنید؟

   برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید. صنعت نظارت ت ...

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

       شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.   ...

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

      این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های ...

هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار