home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

چه دوربین مداربسته ای برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 راهنمای خرید دوربین مداربسته برای محل کار

 

چه مدلی از دوربین مدار بسته را باید انتخاب کنم؟ کدام یک از قابلیت های دوربین مداربسته مورد نیازم می‌باشد؟ چه امکاناتی باید داشته باشد؟ دام، بولت، اسپید دام یعنی چه و کدام‌یک مطابق با نیاز من هستند؟

اگر قصد خرید دوربین مداربسته برای خانه یا کسب و کار خود را دارید و به تازگی شروع به جستجو کرده‌اید و اطلاعات زیادی در ارتباط با دوربین مداربسته و تجهیزات نظارت تصویر ندارید، جای درستی آمده‌اید. برای انتخاب یک دوربین مناسب باید اطلاعات ابتدایی از قابلیت‌ها و امکانات دوربین های مدار بسته به‌دست آورید تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان برندها و مدل‌های مختلف با امکانات متفاوت را داشته باشید. 

در این مقاله به معرفی و بررسی تفاوت‌های دوربین های مداربسته دام، بولت، معرفی قابلیت IP، دوربین های مخفی و نوع لنز وریفوکال می‌پردازیم. در زیر، شما انواع مختلفی از دوربین مداربسته، همراه با برخی ویژگی ها و مزایای آنها را خواهید یافت.

دوربین های دام (Dome Cameras)

دوربین های مدار بسته دام طراحی ساده‌ای دارند و بیشتر برای نظارت سالن های انتظار و بخش های پذیرش، راه‌روها، فضای باز ادارات، انبارها، محوطه‌های پارکینگ و... مناسب هستند. لنز دودی دوربین های مدار بسته دام باعث می‌شود که مجرمان در تشخیص اینکه در مسیر لنز هستند یا نه به دردسر بیفتند. بنابراین ممکن است کمتر از قرار‌گرفتن در مقابل دوربین مداربسته جلوگیری کنند. میزان اثرپذیری این دوربین های مداربسته در برابر ضربه، IK10 است که این ویژگی آنها را از تخریب و ضربات فیزیکی محافظت می‌کند. نصب دوربین های مدار بسته دام بسیار آسان است و این دوربین های مداربسته می‌توانند روی دیوار یا سقف با زاویه دید مورد نظر نصب شوند.

دوربین مداربسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت به‌خاطر اینکه لوله‌ای شکل و باریک هستند، دوربین های مداربسته ماتیکی نیز نامیده می‌شوند. این دوربین های مداربسته به‌خاطر شکل کوچکشان، بیشتر برای نظارت بانک ها و مؤسسات مالی استفاده می‌شوند. یک دوربین مدار بسته بولت می‌تواند به‌طور نامحسوس در فضای باز یا داخل قرار گیرد و کمتر از دوربین های مداربسته باکس قدیمی و دیگر دوربین های مداربسته نظارتی ساختمان در معرض دید باشد.

دوربین های مدار بسته بولت برای فضای باز، نظارت پیرامونی ساختمان در مقابل تخریب، آسیب و سرقت مقبولیت عام دارند. بسیاری از این دوربین های مدار بسته دارای IP66 یا همان درجه حفاظت هستند که حفاظت از ذراتی مانند گردوغبار، شن و ماسه و باران و برف را تأمین می‌کنند.

به‌علاوه برخی از این دوربین های مداربسته، دارای مشخصه 3-axis یا 5-axis هستند که از سه یا پنج نقطه دسترسی برای تثبیت موقعیت بهتر دوربین مدار بسته، قابل تنظیم هستند.

دوربین مداربسته IR

دوربین های مدار بسته مادون قرمز یا IR، امکان ضبط تصویر در محیط کم نور و شب را برای صاحبان کسب و کار فراهم می‌سازند. به‌عبارت دیگر این دوربین های مدار بسته می‌توانند تصاویر را از 200' و بیشتر ضبط کنند. این دوربین های مداربسته همچنین با بردهای مختلف برای ضبط تصاویر از فاصله های مورد‌نیاز قابل استفاده هستند. بعضی از دوربین های مدار بسته IR، مجهز به ویژگی مادون قرمز پیشرفته مانند: Smart IR و Full Frame Illumination برای بالا بردن کارایی در نور کم هستند.

Smart IR، به‌همان اندازه که سوژه نزدیک‌تر یا دورتر از دوربین مداربسته حرکت می‌کند، میزان نور مادون قرمز را برای روشن کردن صحنه، به‌طور خودکار تنظیم می‌کند. در نتیجه با نوردهی مطلوب و روشن، تصویری واضح که نه محو باشد و نه خیلی تاریک ایجاد می‌شود.

Full Frame Illumination یا (FFI)، روشنایی گسترده‌تری از IR ارائه می‌کند و تصویری واضح‌تر و درخشان‌تر در نور کم و شب ایجاد می‌کند. FFI پارازیت تصویر را با کاهش مصرف پهنای باند و ذخیره سازی کاهش می‌دهد.

راهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته مولتی سنسورراهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته مولتی سنسور

دوربین مخفی

دوربین های مدار بسته مخفی وقتی با یک سیستم امنیتی ادغام می‌شوند، یک لایه امنیتی قوی ایجاد می‌کنند. این دوربین های مداربسته داخل هر چیزی مانند دتکتور دود، نور افکن، ترموستات یا آداپتور و در واقع هر چیزی که از چشم انسان پنهان باشد، جاسازی می‌شوند.

یک دوربین مدار بسته مخفی می‌تواند برای نظارت در کسب و کارهای مشخصی از جمله: صندوق های پول شمار، دفاتر بانکی، انبارها، سالن های انتظار، اسکله های بارگیری و حمل و نقل و کشتیرانی قرار گیرد. دوربین های مدار بسته مخفی یا دوربین های مدار بسته جاسوسی، امکان حفاظت مخفیانه کسب و کار را برای جلوگیری از دزدی یا تقلب کارکنان (بدون اینکه بدانند تحت نظر هستند) به صاحبان کسب و کار خواهند داد.

دوربین های مخفی کمک می‌کنند که سرقت‌های خارجی و داخلی (مانند سرقت کارمندان) که معمولاً همراه با تخریب، خسارت و اظهارات دروغ است، کاهش یابد.

دوربین مدار بسته وریفوکال

دوربین های وریفوکال نصب و راه اندازی آسان تری نسبت به دوربین های مداربسته لنز ثابت دارند. این دوربین های مداربسته فاصله کانونی متغیری دارند و با تنظیم این فاصله، زاویه دید دوربین مداربسته نیز تغییر می‌کند. اگر شما یک دوربین مداربسته با لنز ثابت نصب کردید و می‌خواهید زاویه دید آن‌را تغییر دهید، باید دوربین مدار بسته را از نصب خارج کنید و پس از بدست آوردن زاویه دید مورد‌نظر، آن‌ر‌ا دوباره نصب کنید. که اینکار می‌تواند به دیوار و خود دوربین آسیب برساند.

دوربین های مداربسته وریفوکال مجهز به لنز auto-iris هستند که این قابلیت امکان ضبط بهتر تصاویر در فضای باز با توجه به شرایط متغیر نوری را فراهم می‌کند.

دوربین مدار بسته PTZ 

دوربین های مدار بسته PTZ برای نظارت فضاهای باز در سطح گسترده مانند محوطه‌های پارکینگ، مدارس و مراکز تجاری، فرودگاه ها و... مناسب هستند. دوربین های مدار بسته PTZ اغلب با عنوان دوربین مدار بسته اسپیددام (speed dome) شناخته می‌شوند، زیرا توانایی سریع حرکت در جهات مختلف در کمتر از یک ثانیه را دارند. علاوه بر سرعت، این دوربین های مداربسته بسیار آسان کنترل می‌شوند و بسیار دقیق بر اشیاء تمرکز می‌کنند.

دوربین های PTZ همچنین قابلیت زوم بسیار قوی، بیشتر از دوربین های مدار بسته ثابت قدیمی دارند. بسیاری از دوربین های مدار بسته PTZ (اسپیددام)، زوم اپتیکال 10x(یا بیشتر) و زوم دیجیتال 36x (یا بیشتر) را برای نمایش جزئیات بیشتر تشخیص چهره یا پلاک ارائه می‌دهند.

صرف‌نظر از نوع دوربین مداربسته‌ای که شما برای نظارت کسب و کارتان انتخاب می‌کنید، رزولوشن، مسافت و زاویه دید نیز بسیار مهم است. علت چیست؟ اگر شما زاویه دید یا تصویری با رزولوشن بالا نداشته باشید، شما قادر نخواهید بود جزئیات مورد نیاز برای تشخیص چهره یا پلاک را ارائه و مدارک مورد قبول دادگاه را رسیدگی و مجرمان را محکوم کنید.

 

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروش مترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
دوربین بولت داهوا مدل DH-HAC-HFW1200TP | DH-HAC-HFW1400TP

سنسور تصویر: 4.1 مگاپیکسل
کیفیت: 2688×1520, 4.1MP
لنز ثابت: 3.6 میلی متر
دید در شب: 20 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + ...

740,000 تومان
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 2 کانال AHD سری اقتصادی

- دستگاه DVR چهار کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت دو حلقه 10 متری
- منبع تغذیه 2 آمپر
- یک ...

1,208,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه DVR 16 کانال
- 12 عدد دوربین بولت دو مگاپیکسل
- 4 عدد دوربین دام دو مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 160 متر کابل تصویر RG59
- ...

6,378,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
کنترل-از-راه-دور-گیک-لینک

دستگاه کنترل از راه دور Geeklink با عملکرد SOS، مناسب برای اتوماسیون خانه هوشمند

270,000 تومان
310,000 تومان
Geeklink-repeater

تقویت کننده سیگنال خانه هوشمند، جهت ایجاد ارتباط بین کنترلر مرکزی و وسایلی که در فاصله نسبتا زیاد از کنترلر قرار دارند

680,000 تومان
790,000 تومان
mini-thinker

اتوماسیون خانگی مینی گیک لینک، سازگار با دستیار کنترل صوتی گوگل، دروازه ورود به خانه هوشمند

1,875,000 تومان
1,940,000 تومان
ff

کنترلر مرکزی مغز متفکر خانه هوشمند شما بوده و به راحتی قابل تنظیم، برنامه‌ریزی می‌باشد.

2,480,000 تومان
2,600,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

مقایسه اندازه های لنز در دوربین های مداربسته

    اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین می‌کند. اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته به‌طور‌کلی از 2.5mm تا 100 mm تغییر می‌کند. هرقدر اندازه‌ی لنز دوربین بزرگتر باشد، پهنای میدان دید کمتر و بزرگنمایی تصویر بیشتر است. دوربین‌های م ...

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

  پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از ا ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار