home صفحه اصلی lock person ثبت نام

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت دوم)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

321 POE  WIRELESS 

 

دوربین های مداربسته POE را ترجیح می دهید یا بیسیم؟

این بستگی به نیاز شما دارد. هردو سیستم معایب و مزایایی دارند. دوربین های مدار بسته وایرلس می توانند با WIFI به شبکه متصل شوند اما نمی توان آن ها را یک سیستم کاملا بی سیم در نظر گرفت. دوربین های مداربسته بیسیم به کابل قوی نیاز دارند بنابراین مهم است که محل نصب بازرسی تا مطمئن شوید می توانید از آداپتور برای خروجی برق استفاده کنید یا نه؟ بطور معمول، پوشش سیگنال های WIFI حدود 20 الی 30متر است و دوربین های وای فای باید در این محدوده نصب شوند.

در مقابل دوربین های مدار بسته POE می توانند توسط یک دستگاه NVR یا روتر و تا حدود 70 الی 80 متر وصل شوند، که این فاصله برای پروژه های نظارت تصویری کوچک یا متوسط جوابگو می باشد. با توجه به قابلیت اطمینان، ظاهرا سیستم های POE قابل اطمینان تر از WIFI است. پهنای باند نیز باید در این سیستم ها در نظر گرفته شود که یک دوربین مداربسته بیسیم مطابق با استاندارد a/b/g802.11 می تواند تا Mbps40 را پشتبانی کند.(برخی از روترها می توانند Mbps300 را با استفاده از طراحی آنتن MIMO پشتیبانی کنند.) در حالی که یک دوربین POE Mbps100 یا یک پورت اترنت گیگابیت را پشتیبانی می کند.

دوربین های دام یا بولت؟

مکانی که شما می خواهید دوربین مدار بسته نصب کنید، نوع دوربین مدار بسته شما را انتخاب خواهد کرد. دوربین های مدار بسته دام مناسب برای محیط های داخلی و معمولا روی سقف نصب می شوند. اگر سقف بلند باشد دوربین های دام پلاستیکی مقرون به صرفه تر است و به آسانی در دسترس نیستند. دوربین های مدار بسته دام ضد ضربه (Vandal Proof) هر دو ویژگی ضد ضربه و ضد آب (Water Proof) را باهم دارند که این قابلیت برای بیشتر سیستم های نظارت تصویری مناسب است. دوربین های مداربسته مینی دام بقدری کوچکند که در کف دست جا می شوند و بهترین استفاده را از آنها می توان برد. دوربین های مدار بسته بولت بعنوان یک مانع دید عمل می کنند که برای نصب داخلی می توان دوربین را داخل باکس استاندارد قرار داد.

 

آیا دوربین ها داخل یا در فضای باز نصب می شوند؟

دوربین های مدار بسته Outdoor برای نصب در هر دو محیط داخل و خارج مناسب است. تفاوت اساسی دوربین های مداربسته Outdoor و Indoor فاکتورهای خارجی هر دوربین مدار بسته است که مقاومت آن ها را نشان می دهد. بطور کلی دوربین های Outdoor در دمای حدود 10 الی 50 درجه سانتیگراد کار می کنند. اگر محیط نصب خیلی سرد باشد ممکن است یک دوربین Outdoor با طراحی مقاوم و مناسب محیط گرم انتخاب شود، که این یعنی دوربین مدار بسته قابلیت کار کردن با هر دمای کار را دارد. دوربین های مدار بسته Outdoor IP68 بهترین عملکرد ضدآب را دارند، به این معنا که این دوربین های مدار بسته زیرآب هم بدرستی کار می کنند.

چه وضوح تصویری نیاز دارید؟

این تصور که هرچه رزولوشن بالاتر تصویر بهتر است، اشتباه است. جولیان روتلند، طراح و مدیر استراتژی کانن اروپا، مقاله ای با عنوان 10 نکته برای انتخاب درست سیستم های نظارتی نوشته است که در آن پیشنهاد کرده، همیشه هر دوربین مدار بسته با رزولوشن بالا برای هر موقعیتی مناسب نیست و مردم باید مطابق با اندازه فضای خود رزولوشن مناسب را انتخاب کنند. مثلا برای یک فضای کوچک تر مانند یک دفتر یا اتاق پذیرش دوربین مداربسته ای با رزولوشن کمتر مناسب است.

آیا نظارت صوتی نیاز است؟

در اینجا یک بحث وجود دارد که آیا نظارت صوتی قانونی است؟ بیشتر دوربین های مدار بسته IP یک میکروفن داخلی و بلندگو با پشتیبانی دو طرفه مخابره صوتی برای انجام نظارت های صوتی و ضبط دارند. اما بسیاری از این دوربین ها چون از نوع Outdoor هستند نمی توانند میکروفن و بلندگوی داخلی داشته باشند. بسیاری از دوربین های Outdoor که I/O صوتی دارند، نظارت صوتی را پشتیبانی می کنند. این دوربین ها مستقیما به یک میکروفن خارجی و بلندگو وصل می شوند و داده ها را بر روی شبکه منتقل می کنند.

برای چه مدت می خواهید فیلم ضبط شده تان را نگه دارید؟

مدت زمان فیلم ضبط شده روی یک سیستم نظارت تصویری، عامل مهمی در برنامه ریزی سیستم شما دارد. بسیاری از دوربین های Indoor یک microSDHC داخلی دارند که اگر دوربین با رزولوشن 720P ضبط کند، 64GB را روی برد خود ذخیره می کند. امروزه کاربران می توانند دو نوع ضبط کردن را انتخاب کنند: یک ضبط بوسیله PC یا سرور و دیگری استندالون (NVR). ضبط از طریق PC ، کامپیوتری است که با نرم افزار مدیریت فیلم (VMS) کار می کند، و معمولا چندین کانال ویدئویی را اداره می کند که برخی از آنها می توانند تا 128 کانال دوربین را مدیریت کنند. دستگاه های NVR اختصاصا برای ضبط و مدیریت طراحی شده اند. از آنجایی که سیستم لینوکس در درون آنها کار گذاشته شده، این دستگاه ها به مراتب قابل اعتماد تر از ضبط بوسیله PC است. هنگام انتخاب NVR، دستگاهی را که هارد بیشتری پشتیبانی می کند انتخاب کنید، چرا که با گذشت زمان تعداد دوربین ها و فضای بیشتری برای ضبط مورد نیاز است.

 

  321  IP

چگونگی اتصال به یک دوربین IP؟

روش های زیادی برای اتصال به یک دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارد. تصویر فوق نشان می دهد که چگونه یک دوربین مدار بسته IP با کابل اترنت به دستگاه NVR متصل می شود. به همین دلیل است که هم NVR و هم دوربین هایی که از تکنولوژی اترنت پشتیبانی می کنند، می توانند انرژی بیشتری از NVR دریافت کنند. تکنولوژی POE می تواند تا حد زیادی، هزینه های نصب و راه اندازی را کاهش دهد.

پیشنهاد دیگر اینکه یک دوربین مدار بسته IP میتواند بوسیله یک کابل اترنت به روتر وصل شود. و همچنین یک دوربین وایرلس می تواند با یک روتر به WIFI وصل شود، تا زمانی که کامپیوتر شما به همان روتر متصل باشد. در آخر شما می توانید دوربین ها را مستقیما به پورت RJ45 کامپیوترتان وصل کنید، طوری که کامپیوتر شما به دوربین ها دسترسی داشته باشد. اما این مستلزم این است که هم کامپیوتر و هم دوربین ها در شبکه درستی تنظیم شده باشند.

 

 

 

 


نظر خود را بنویسید.