home صفحه اصلی lock person ثبت نام

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت اول)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 320 IP  AHD

 

دوربین های IP و AHD را چگونه انتخاب کنیم؟

بسیاری از مردم دوربین های مدار بسته IP را انتخاب میکنند، زیرا انعطاف پذیرتر و مقیاس پذیرتر از دوربین های مداربسته AHD هستند. بنابراین انتخاب دوربین های مداربسته تحت شبکه از AHD مهم تر است. دوربین های IP اجازه نمی دهند که شما به آسانی هر مقیاسی که برای نصب به آن نیاز دارید را افزایش دهید. وقتی شما نیاز دارید دوربین های مدار بسته بیشتری اضافه کنید، چون زمان بیشتری می برد، به آسانی می توانید دوربین هایی با شبکه بی سیم یا باسیم بدون هیچ تغییر یا بروزرسانی انتخاب کنید.

دوربین IP چیست؟

دوربین IP به دوربین های مداربسته شبکه اطلاق می شود. دوربین های مدار بسته IP هم دوربین و هم کامپیوتر را شامل می شوند، و معمولا با سیستم لینوکس تعبیه می شوند. مانند دوربین های آنالوگ سنتی که یک لنز،سنسور تصویر، پردازنده هسته و حافظه داشتند. پردازنده هسته نه تنها مسئول پردازش و فشرده سازی تصویر، بلکه کار شبکه را نیز انجام می دهد.

در مقایسه با دوربین‌های USB، دوربین های شبکه بعنوان یک کامپیوتر مستقل کار می کنند که می توانند تصاویر را با فرمت MJPEG و بروزترین فناوری فشرده سازی H.265 ضبط و سپس فشرده سازند. یک شبکه بهینه می تواند با LAN یا WAN و از طریق پروتکل شبکه های مختلف از جمله HTTPS، RTSP، FTP و غیره گسترده شود. در مقابل،دوربین های مدار بسته USB فقط تصاویر را ضبط و به کامپیوتر منتقل می کنند و نیازی به فشرده سازی و انتقال ویدئو به شبکه ندارند.

بسیاری از دوربین های مداربسته IP ویژگی های اضافی، شامل ارتباط صوتی، ذخیره سازی، تشخیص حرکت (motion detection) و آنالیز هوشمند را ارائه می دهند و حتی برخی از مدل های آنها آلارم I/O (که به دوربین اجازه اتصال به سنسورهای امنیتی را می دهد)، یا تجمیع سیستم های امنیتی متفاوت را ذر بر می گیرند.

چرا دوربین های IP را انتخاب کنیم؟

بسیاری از تولیدکنندگان سیستم های امنیتی، بخاطر آینده بهتری که دوربین های مدار بسته IP دارند، تولید دوربین های مدار بسته آنالوگ را متوقف کرده اند. تولیدکننده پیشرو جهان در دوربین های مدار بسته، مقاله ای را با عنوان " 10 دلیل برای خرید دوربین شبکه و یا چه چیزی را فروشنده دوربین آنالوگ به شما نخواهد گفت" منتشر کرده است که ما در این مقاله اطلاعات آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

کاهش هزینه ها: دوربین های IP خیلی گران تر از دوربین های مداربسته AHD نیستند. مردم می توانند یک دوربین مداربسته IP با کیفیت 720P را با همان قیمت دوربین آنالوگ 720P بخرند. اما وقتی هزینه ها را مقایسه می کنیم، دوربین های مدار بسته شبکه، عملکرد و انعطاف پذیری بالاتری دارند. مردم می توانند دوربین های مداربسته IP را با زیرساخت های IP موجود راه اندازی کنند در حالی که دوربین های مداربسته آنالوگ برای نصب، نیاز به کابل کواکسیال دارند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند به شبکه های وایرلس متصل شوند یا از قدرت بیشتر اترنت برای کاهش هزینه های نصب و راه اندازی استفاده کنند.

سیستم دیجیتال: برخلاف دوربین‌های مداربسته آنالوگ که داده های خام منتقل می کنند، دوربین‌های مدار بسته IP سیگنال‌های ویدئویی دیجیتال که هر دستگاه شبکه دریافت می کند را منتقل می کنند. کاربران می توانند از مرورگرهای وب، گوشی های هوشمند و تبلت بطور مستقیم و بدون نیاز به سیستم مخصوص یا DVR استفاده کنند. بدون عملیات فشرده سازی، ویدئوها می توانند بدون رمزگذاری مجدد دستگاه ها، عمل ضبط را انجام دهند.

امنیت و حریم خصوصی: با استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ، سیگنال های ویدئویی بر روی کابل کواکسیال و بدون هیچگونه رمزگذاری منتقل می شوند که به این ترتیب هر کسی می تواند از این ویدئوها استفاده کند، در حالی که با دوربین های مدار بسته IP، شما می توانید روی هر شبکه رمزگذاری کنید تا مطمئن شوید کسی نمی تواند آن را دستکاری کند.

کابل کشی کمتر: دوربین های IP می توانند از WiFi یا شبکه اترنت برای انتقال صدا،تصویر و... بطور همزمان استفاده کنند، اگر دوربین های IP از PoE پشتیبانی کنند، ذخیره انرژی از طریق کابل اترنت منتقل می شود. از طرف دیگر، با دوربین های مداربسته آنالوگ، کابل های کواکسیال فقط می توانند داده ها را منتقل کنند. اگر دوربین های مدار بسته IP از WiFi پشتیبانی کنند، کاربران به راحتی می توانند دوربین های وایرلس را بدون کابل اترنت راه اندازی کنند. ظاهرا نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته IP، آسان تر از دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی است.

بهره وری کارآمد: بسیاری از دوربین های مدار بسته IP می توانند موشن دیتکشن یا تشخیص حرکت، تشخیص صدا و آلارم هشدار را پشتیبانی کنند. بعضی از دوربین‌های IP آنالیز هوشمندی را پشتیبانی می کنند که شما را از فعالیت های مشکوک آگاه  می کند. دوربین های مدار بسته IP هوشمند امروزی با الگوریتم های هوشمندانه ای ساخته شده که اطلاعات عملی مثل تعداد کل افرادی که در یک فروشگاه تردد می کنند را ارائه می دهد. با مقایسه خرید و فروش ها، فروشندگان می توانند میزان گفتگوها و بهترین زمان تبلیغ روی این کالاها را ارزیابی کنند.

 

 

 


نظر خود را بنویسید.