home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
پکیج های دزدگیر منزل، ساختمان و آپارتمان

راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

 

یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر مزیت‌هایی نسبت به خرید یک دستگاه DVR دارد.

عصر دیجیتال آغاز شد و تکنولوژی آن در حال رشد است. در میان این سیر تکاملی گاه محصولاتی ارائه می‌شود که خیلی کارا نیستند. یکی از آنها DVRهای جعبه سیاه است.

در پاسخ به نیاز رو به گسترش نظارت و حفاظت بعضی فروشندگان با راه‌کارهای black box به جای سیستم‌های بر پایه PC کامپیوتر وارد بازار شده‌اند.

 

عدم کارایی‌هایی در این میان وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید اما اول از همه شما باید با مفهوم جعبه سیاه آشنا شوید. یک DVR جعبه سیاه مشتمل بر یک جعبه است که کارخانه سخت‌افزار اصلی آن را در آن جاسازی کرده است. بورد اصلی درون این جعبه یا توسط کارخانه شناخته شده یا به صورت سفارشی برای کارخانه تولید شده است. و حتی هارد دیسک درون آن یک مارک و مدل خاص است. بعضی تولیدکنندگان روی طراحی خود جعبه تلاش زیادی می‌کنند آنها سعی می‌کنند که این جعبه شبیه VCRهای قدیمی به نظر برسد به این امید که ازسیستم ساده‌تر استفاده شود. با اینکه این کار منطقی است واقعیت آن است که دنیا ویندوز را به عنوان یک سیستم عامل انتخاب کرده است و هر کس که امروزه تکنولوژی را می‌خرد می‌داند چگونه از ویندوز استفاده می‌کند. لذا دیگر نیازی به ساده کردن آن برای کاربر نیست.

دو نقصان در DVRها وجود دارد. اول آنکه مصالح درون جعبه سیاه چیزی است که متعلق به خود کارخانه تولید‌کننده جعبه سیاه است. اگر چیزی در این میان بشکند یا نیاز به ارتقا داشته باشد شما هیچ انتخابی برای خرید و جایگزینی آن به جز فروشنده خود جعبه سیاه ندارید. در مقابل، یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر دارای یک مادر بورد کامپیوتر، حافظه و کارت VGA و هارد دیسک است که در هر جای دنیا موجود است. خرابی یک هارد دیسک ساده را در نظر بگیرید که بالاخره یک بار اتفاق میافتد. در راه کار مبتنی بر جعبه سیاه شما باید سفارش یک هارد دیسک به تولید‌کننده یا فروشنده بدهید که غالباً قیمت بالایی نیز دارد. حتی ممکن است مجبور شوید خود جعبه سیاه را برای تعمیر به کارخانه بفرستید و چند روز یا چند هفته بدون سیستم باقی بمانید.

در مقابل اگر هارد دیسک در یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر خراب شود تعویض آن به سادگی و توسط هر خرده فروش کامپیوتری امکان‌پذیر است و غالباً به کمتر از یک ربع زمان نیاز دارد.

علاوه بر این، با یک DVR جعبه سیاه شما امکان پیروی از دستاوردهای جدید در صنعت کامپیوتر را ندارید. برای مثال، هارد دیسک‌ها به مرور زمان بزرگ‌تر و ارزان‌تر می‌شوند. اگر شما یک راه کار مبتنی بر کامپیوتر خریداری کنید مطمئناً قادرید هارد دیسک آن را سال بعد با یک نوع بزرگ‌تر و ارزان‌تر عوض کنید و در نتیجه زمان ضبط را افزایش دهید.

در صورتی که چنین چیزی برای جعبه سیاه در صورتی که کارخانه سازنده تصمیم به ارتقا نداشته باشد ممکن نیست.

 

خرید از چند مارک دوربین مداربسته مختلف

با اتکا به اینترنت وسوسه زیادی برای خرید از تمام دنیا و در کنار هم قرار دادن اجزا مختلف ممکن است داشته باشید. دوربین‌ها از یک فروشنده و سیستم کنترل تصویر دیجیتال از یک نوع دیگر و غیره.

به خاطر داشته باشید که شما در حال خرید یک سیستم و یک سرمایه‌گذاری هستید. اگر امکان دارد تمام تجهیزات را (به استثنا کابل و اتصالات) از یک فروشنده تهیه کنید. به این ترتیب:

  • مطمئن خواهید بود که تمام تجهیزاتی که خریده‌اید با هم به طور صحیح کار می‌کند به عبارت دیگر سازگار هستند.
  • می‌دانید که شما در صورت بروز مشکل می‌توانید از فروشنده کمک بخواهید و با این عبارت روبه‌رو نمی‌شوید که "این مشکل از ما نیست با جایی که دوربین‌ها را از آن خریده‌اید تماس بگیرید."
  • از آنجا که تجهیزات برای کار با یکدیگر طراحی شده‌اند سیستم شما حداکثر بازدهی را خواهد داشت.

 

خرید یک دستگاه به جای یک سیستم

هنوز خیلی از مردم این اشتباه را می‌کنند که DVR را به عنوان یک سیستم کامل می‌بینند که می‌تواند جایگزین یک سیستم سنتی شود که این معمولاً درست نیست.

در حالی که ضبط تصاویر دیجیتالی موجب سهولت در ضبط و جستجوی وقایع می‌شود، سیستم‌های تصویری دیجیتال به‌ویژه نوع جعبه سیاه جانشین ضعیفی برای ماتریس، سیستم کنترل و مدیریت آلارم، کنترل دوربین های مدار بسته PTZ می‌باشد.

شما باید DVR را به عنوان یک جایگزین ساده برای VCR در نظر بگیرید. برای اینکه در واقع این چیزی است که آنها جایگزین آن می‌شوند. نیروهای امنیتی شما قصد تماشای DVR را ندارند، آنها نیاز به مشاهده مانیتورها با تصاویر زنده دارند. آنها برای کنترل PTZ نیاز به تصاویر زنده دارند. تنها کاربرد آنها ضبط تصاویر دیجیتال برای مشاهده به عنوان مدرک است. اگر شما به دنبال جایگزین کردن سیستم نظارت تصویری فعلی خود با DVR هستید از نتیجه خیلی راضی نخواهید بود.

یک راه‌کار کامل تصاویر دیجیتالی باید:

  • تصاویر زنده برای مانیتورها و اپراتورها ارائه نماید.
  • قابلیت کنترل دوربین های مدار بسته PTZ را داشته باشد.
  • قابلیت مدیریت آلارم قوی داشته باشد.
  • به سادگی استفاده شود.
  • برای برآورده کردن نیازهای آینده قابل گسترش باشد.

 

 

منبع: ماهنامه سیباشهر

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.