home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

آپدیت دوربین مداربسته آنالوگ به دوربین مدار بسته HD

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 438 Upgrade Cctv

 

در این مقاله ما نحوه ارتقا یک دوربین مداربسته آنالوگ به دوربین مدار بسته HD را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا اجازه دهید از اصطلاحات و تعاریف اولیه شروع کنیم. دوربین‌های آنالوگ بر اساس تعریف استاندارد سنتی(SD)، با استفاده از یک کابل کواکسیال به دستگاه DVR متصل می شوند. عموما دوربین های مداربسته از رزولوشن (CIF (352*240 و (D1 (704*480 پشتیبانی می کنند، اما اخیرا از رزولوشن 960H پشتیبانی می کنند.

دوربین های مدار بسته HD نسل جدیدتر دوربین ها هستند که از همان کابل کواکسیال قدیمی برای ارتباط با دستگاه DVR استفاده می کنند، اما با رزولوشن (1280*720) 720 یا  (1080p (1920*1080.

 

آیا من می توانم سیستم خود را آپدیت کنم؟

اگر شما قبلا دوربین مدار بسته آنالوگ خریداری کرده اید، ممکن است احساس کنید باید برای دوربین مدار بسته HD منتظر باشید. شاید شگفت زده شوید اگر بدانید که برخی از این تجهیزات خریداری شده، قابل ارتقا به سیستم های HD هستند. در اینجا خبرهای خوبی برای شما دارم.

 

438 Coaxial Cable

 

Coaxial Cable (کابل کواکسیال)

آیا می توان از کابل کواکسیال موجود استفاده کرد؟ اگر شما از کابل کواکسیال RG59 یا RG6 برای ارتباط دوربین مداربسته با DVR خود استفاده کرده اید، خبرهای خوبی دارم که می توانید آنها را آپدیت کنید. شما می توانید از همان کابل، برای دوربین های مداربسته HD از جمله: AHD، HD-TVI و HD-SDI استفاده کنید. یک نکته مهم آنست که: مسافتی که شما می توانید ویدئو را از طریق دوربین های SDI تهیه کنید، محدودتر از دیگر دوربین های مداربسته و تکنولوژی های HD است. دوربین های مدار بسته AHD می توانند با استفاده از کابل RG59، به همان فاصله دوربین های مداربسته SD که حدود 700 فوت است ارتقا یابند. همچنین دوربین های مداربسته HD-TVI که از رزولوشن 1080p پشتیبانی می کنند نیز می توانند با کمک RG59 تا 1640 فوت ارتقا یابند.

اگر شما از حلقه کابل دوربین مدار بسته تایلندی RG59 برای نصب استفاده می کنید، خبر خوبی دارم. شما می توانید از سیم 18/2 برای تامین انرژی برق دوربین مدار بسته HD و همان فیش BNC و دوشاخه برق استفاده کنید.

اما اگر شما از کابل دوربین مدار بسته پیش ساخته استفاده می کنید، ممکن است نتوانید کابل دوربین مداربستهتان را برای استفاده مجدد با دوربین مدار بسته HD بکار ببرید. البته اگر کابل های دوربین مدار بسته پیش ساخته نمونه ای از RG59 باشند، می توانید از آنها استفاده کنید. اگر آنها نازک‌تر از کابل نمونه باشند، شما باید آنها را تست کنید. بطور کلی، دوربین مدار بسته HD به کابل کواکسیال RG59 نیاز دارند.

 

438 CAT 5 Cable

 

CAT-5 Cable / UTP Cable 

آیا می توان از کابل CAT-5 موجود استفاده کرد؟ اگر از کابل CAT-5 یا انواع دیگر کابل های UTP برای ویدئو بالن های خود استفاده می کنید، ممکن است بتوانید از این کابل های دوربین مدار بسته برای آپدیت سیستم های HD نیز استفاده کنید. بعضی از تکنولوژی های جدید HD، همچنین از CAT-5 یا UTP پشتیبانی می کنند. برای مثال، ویدئو بالن های HD، از دوربین های مداربسته AHD، HD-TVI و HD-CVI پشتیبانی می کنند. متاسفانه دوربین های مداربسته HD-SDI، کابل UTP با ویدئو بالن را پشتیبانی نمی کنند و باید از کابل های کواکسیال برای این دوربین های مداربسته استفاده کرد.

 

438 Camera Power Supplies

 

Camera Power Supplies / Power Supply Boxes (منبع تغذیه یا جعبه تقسیم)

آیا می توان از منبع تغذیه موجود استفاده کرد؟ دقیقا مانند دوربین های مداربسته، دوربین های HD نیز می توانند از منبع تغذیه 12V DC یا 24VAC استفاده کنند. اگر شما منبع تغذیه 12V DC دارید، باید مطمئن شوید که دوربین های مداربسته HD که خریداری کرده اید نیز 12V DC می باشد. همین قضیه برای 24VAC نیز صدق می کند. همچنین شما باید تائید کنید که میزان انرژی برق موردنیاز بوسیله دوربین های HD، بوسیله منبع تغذیه تان تامین می شود.

اگر سیستم شما از منبع تغذیه مجزا استفاده می کند (تصویر بالا سمت راست)، همان قوانین اعمال می شود.

 

438 Hybrid SD

 

Hybrid SD / HD Security camera DVRs

آیا می توان از دستگاه DVR موجود استفاده کرد؟ بستگی دارد. اگر دی وی آر شما ترکیبی (hybrid) است، پاسخ مثبت است. اگر دی وی ار خود را قبل از سال 2014 خریده اید، بعید است hybrid باشد. دی‌وی‌آرهای hybrid بیش از یک استاندارد را پشتیبانی می‌کنند. مانند DVR هایی که هر دو سری دوربین های مداربسته آنالوگ و HD را پشتیبانی می‌کنند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا کاربران، دوربین HD و SD را روی همان DVR باهم ادغام و تطبیق دهند.

متاسفانه اگر DVR موجود شما hybrid نیست، برای ارتقای آن به HD، باید آنرا با دی وی ار دیگری تعویض کنید.

 

438 HD Cameras

 

HD Security Cameras 

آیا می توان از دوربین های مداربسته موجود استفاده کرد؟ برخلاف DVRها، دوربین ها یا HD هستند یا SD. دوربین hybrid وجود ندارد. اگر شما می خواهید دوربین خود را به HD آپدیت کنید، باید دوربین های خود را با دوربین های مدار بسته HD جایگزین کنید. به هرحال، همانطور که در بالا ذکر شد، اگر شما دوربین های مداربستهای دارید که می خواهید بعدها از آنها استفاده کنید یا تعدادی دوربین مدار بسته HD به سیستم تان اضافه کنید، می توانید از یک hybrid DVR که هردو قابلیت را پشتیبانی می کند استفاده کنید.

 

 

 

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروش مترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.