home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

سوالات متداول در زمینه دوربین های مداربسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 

406  

 

سیستم های نظارت تصویری خانگی به یکی از مهم ترین جنبه‌های تأمین امنیت منازل تبدیل شده‌اند. استفاده از سیستم های نظارت تصویری سالهاست که برای تأمین امنیت اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. با گسترش تکنولوژی و کاسته‌شدن از قیمت ها، استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری کاربرد بیشتری یافته است. با این حال پیش از آن که شما یک سیستم نظارت تصویری را برای منزل خود خریداری کنید، سؤالاتی وجود دارند که می بایست پاسخ آن ها را دریابید.

سؤال: من می خواهم برای اولین بار یک سیستم نظارت تصویری نصب کنم. لطفاً مرا راهنمایی کنید.

پاسخ- در قدم اول، کابل های مسی ارتباطی را طوری نصب کنید تا از لامپ های فلورسنت و یا دیگر منابع نویز الکتریکی حداقل ۳ فوت فاصله داشته باشد. این مطلب برای فیبرهای نوری لزومی به اجرا ندارد، چرا که آن ها در برابر نویز ایمن هستند.

نکته دوم آنکه تعداد کابل‌ها را بیشتر از نیاز خود نصب کنید تا به شما امکان دهد برای لخت کردن سیم ها و یا وصل‌کردن به سیستم ها، فضا و آزادی عمل بیشتری داشته باشید. این کار همچنین جابه‌جا کردن دوربین مدار بسته برای نصب در یک موقعیت دیگر را ساده تر می سازد.

سؤال: آیا علاوه بر تصویر مکان مورد نظر نیاز است صدای محل مورد نظر را نیز ضبط نمود؟

پاسخ- دوربین های مدار بسته‌ای در بازار وجود دارند که در داخل آن ها یک میکروفن تعبیه شده است. این دوربین های مدار بسته  بسیار پر کاربرد می‌باشند، چرا‌که شما با شنیدن صدای محیط می‌توانید از وضعیت مکان بهتر مطلع شوید.

سؤال: آیا می توان تصاویر دریافت شده توسط دوربین را ضبط و ذخیره نمود؟

پاسخ- این واقعاً بستگی به آن دارد که هدف شما از نصب سیستم های نظارت تصویری چیست. اگر شما تنها می خواهید بدانید چه کسی پشت درب ایستاده است، آیا نیازی به ثبت تصاویر دارید؟ خیر. اما اگر در مواقع حضور نداشتن شما در منزل کسی به آنجا وارد شد نیاز دارید تا تصاویر ذخیره و متعاقباً برای شناسایی فرد متجاوز مورد بررسی قرار گیرد. برای ذخیرهسازی تصاویر دو گزینه در پیش روی شما است؛ استفاده از نوارهای مغناطیسی و یا هارد. ذخیره سازی بر روی نوار کم‌هزینه و البته قابل‌اعتماد است. استفاده از دیسک های سخت افزاری هم به شما امکان می‌دهد تا راحت‌تر به جستجو در تصاویر بپردازید. با این حال ذخیره سازی بر روی هارد بخش زیادی از فضای دیسک را به خود اختصاص می‌دهد.

سؤال: آیا سیستم های بی سیم گزینه های مناسبی هستند؟

پاسخ- شما این امکان را دارید تا از بین سیستم های بی سیم و کابل دار گزینش انجام دهید. البته همچنان این نیاز وجود دارد تا تغذیه دوربین های مدار بسته از طریق کابل به آن ها اعمال شود، با این حال می‌توان نحوه ارسال تصاویر را از طریق کابل و یا به صورت بی سیم انتخاب کرد. دوربین های مدار بسته بی سیم راحت تر می توانند با سیستم های نظارت خانگی مورد استفاده قرار گیرند. اگر شما به دنبال نصب یک سیستم بی سیم هستید، ابتدا بررسی نمایید که آیا در محیط یک پالس رادیویی با فرکانس مشابه وجود دارد یا خیر. چرا که در صورت وجود، بر روی عملکرد دوربین مدار بسته و ارسال داده ها بسیار تاثیر می‌گذارد. همچنین بررسی کنید که دیوارها، پارتیشن ها و یا دیگر موادی که سیگنال ها می‌بایست از طریق آنها گذر نمایند می‌توانند بر روی ارسال داده تاثیر منفی داشته باشند یا خیر. برای مثال دیوارهایی که از فلز ساخته شده باشند به شدت بر عملکرد سیستم تاثیر می‌گذارند. به‌علاوه، آنتن فرستنده را کاملاً عمود نصب نمایید و حتی الامکان سعی کنید در موقعیت مرتفع‌تری نسبت به آنتن گیرنده قرار داشته باشد. در صورت لزوم می‌توانید هم برای آنتن فرستنده و هم برای گیرنده از تقویت‌کننده ها هم استفاده کنید.

سؤال: چگونه می توان موقعیت نصب دوربین ها را دریافت؟

پاسخ- فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارند که می‌بایست در نظر گرفته شوند، از جمله عمق‌دید دوربین مدار بسته، میدان‌دید تحت پوشش آن و دیگر موارد. با ‌این‌حال قانون کلی که در این زمینه وجود دارد آن‌است که به‌گونه‌ای نصب صورت‌گیرد تا حداکثر پوشش میدان با حداقل تعداد دوربین مدار‌بسته حاصل شود. توجه داشته باشید که میدان دید را زیاده از حد وسیع نکنید، چرا‌که در آن‌صورت میدان بسیار بزرگ موجب کوچک‌شدن اشیاء و ناتوانی در تشخیص آنها می‌شود. در صورت در‌اختیار‌داشتن نقشه ساختمان می‌توان با دقت بیشتری مکان های نصب دوربین های مدار بسته را تعیین کرد.

برای آن‌که دوربین مداربسته بتواند تصاویر واضح و روشنی تهیه کند، نیاز دارد تا مکان از روشنایی کافی برخوردار باشد. اگر مکان بسیار تاریک باشد و یا برعکس اگر نور آفتاب مستقیماً به داخل دوربین مدار بسته بتابد، تصاویر خوبی به دست نخواهد آمد. تمامی دوربین های مدار‌بسته سیستمی برای تنظیم شدت روشنایی دارند. هر چه میزان پارامتر لوکس دوربین مداربسته کمتر باشد، بهتر می تواند در مکان های با نور کم تصویر بگیرد.

سؤال: به چند دوربین برای پوشش مکان مورد نظر احتیاج است؟

پاسخ- برای تعیین تعداد دوربین های مداربسته ابتدا می‌بایست به سیستم نظارتی خود مراجعه و محدودیت های آن را دریابید. برخی از این سیستم‌ها تنها می‌توانند دو یا سه دوربین مداربسته را تحت پوشش قرار دهند. شما می‌بایست سیستمی را که خریداری می‌نمایید متناسب با تعداد دوربین‌های مدار بسته مورد نیاز باشد. البته این ایده به نظر مطلوب می‌نماید که سیستمی را خریداری کنید تا تعداد دوربین‌های بیشتری نسبت به نیاز شما را تحت پوشش قرار دهد. تا در صورت گسترش‌دادن سیستم نیاز به تعویض سیستم نظارتی وجود نداشته باشد.

سؤال: برای تأمین تغذیه دوربین ها چه راه‌هایی وجود دارد؟

پاسخ- برخی دوربین‌های مداربسته از طریق پریزهای دیواری تغذیه خود را دریافت می‌کنند. در حالی‌که برخی دیگر از باتری استفاده می‌کنند. البته این مطلب را باید مد نظر داشت که در مکان‌های خارج ساختمان عموماً نمی‌توان به وفور و در هر مکانی پریزهای برق را یافت.

سؤال: آیا می توان از راه دور بر سیستم و تصاویر تهیه شده آن نظارت داشت ؟

پاسخ- هرگاه دوربین های نظارت تصویری با یک سیستم کامپیوتری مورد استفاده قرار گیرند و آن کامپیوتر نیز به اینترنت دسترسی داشته باشد، شما می‌توانید با کمک نرم افزارهای مربوط و از طریق اینترنت به کامپیوتر خود دسترسی داشته و تصاویر امنیتی تهیه‌شده را نظاره کنید. برای این کار می‌بایست نرم افزارهای خاصی را نصب کنید و البته بر روی کامپیوتر خود نیز تغییراتی را انجام دهید.

سؤال: من می دانم که دوربین های نظارت تصویری ممکن است بتوانند مانع از وقوع جرم شوند. آیا استفاده از دوربین های تقلبی هم می تواند این امر را موجب شود ؟

پاسخ- دوربین های نظارت تصویری بر اساس استاندارد می‌بایست ابعاد نسبتاً بزرگتری داشته باشند تا بر اساس ابعاد بتوانند قابل مشاهده نیز باشند. هیچ گاه از یک دوربین مدار بسته تقلبی برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده نکنید، چرا که در صورت وقوع یک واقعه در محلی که با دوربین های مدار بسته تقلبی پوشش داده شده است و مراجعه پلیس برای دسترسی به تصاویر، مسئولیت سنگینی متوجه شما خواهد بود. بر اساس استاندارد می‌بایست امکان تعبیه آرم شرکت ها بر روی دوربین فراهم باشد و حداقل عبارت "دوربین نظارتی" به طور بسیار واضح بر روی آن درج شده باشد.

 

منبع: ماهنامه سیباشهر

مترجم: مهندس امیرحسین بتولی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظرات کاربران  

0 ms.rockman 10 مرداد 1396
درباره برندهای تایوانی مخصوصا زاویو اطلاعاتی دارید؟ پاسخ دادن | گزارش به مدیر
0 ایمان 10 مرداد 1396
سلام و وقت بخیر

موسسه ما از این دوربین ها استفاده میکنه چندین سال هست و واقعا از برند های خوب بوده و بسیار کمک ما کرده چون هم ضبط تصاویر خوب هست و هم کیفیت تصویر دوربین ها . بنا به گفته خودشون برند زاویو برای کشور تایوان هست . به نظرم برای اطلاعات بیشتر به سایت زاویو دات ای ار مراجعه کنید بهتره میتونه خیلی کمکتون کنه . پاسخ دادن | گزارش به مدیر
0 فرخ إسلامي فر 19 آذر 1396
سلام خسته نباشيد
٨دستگاه دوربين كمپيون بولت مدار بسته دارم كه بعد از يكسال كار تصاوير شب اين دوربين ها به تناوب رنگي وَيَا سباه وسفيد مي باشد با توجه با اينكه هيچ تغييري از نظر كيفيت نور در أطراف دوربين ها پيش نيامده علت عدم كار نكردن منظم سيستم ir اين دوربين ها از چيست ممنون مي شؤم پاسخ شما را داشته باشم پاسخ دادن | گزارش به مدیر
0 محمد رضا 29 دی 1397
سلام وقتتون بخیر
ما حدود چهار دوربین مدار بسته در مغازه خودمون داریم که دو سالی میشه سیمهای اون توسط موش خورده شده و کابلهای اونها از کامپیوتر جداست و وصل نیست در حالی که هاله ضعیف قرمز رنگی دور خود دوربین ها هست آیا دوربین ها تصاویر را ضبط و در خود ثبت میکنند یا خیر؟! و اینکه حافظه داخلی دارند برای ثبت یا نه؟! پاسخ دادن | گزارش به مدیر
0 محمد 08 بهمن 1397
باسلام وعرض ادب
وقتی داخل مغازه هستم و گوشیم به وای فای متصل است میتونم از طریق اینترنت دوربینا را نگاه کنم ولی وقتی از طریق دیتای گوشیم به اینترنت متصل میشم دوربینا بالا نمیاره ممنون میشم کمکم کنین پاسخ دادن | گزارش به مدیر

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
دوربین بولت داهوا مدل DH-HAC-HFW1200TP | DH-HAC-HFW1400TP

سنسور تصویر: 4.1 مگاپیکسل
کیفیت: 2688×1520, 4.1MP
لنز ثابت: 3.6 میلی متر
دید در شب: 20 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + ...

740,000 تومان
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 2 کانال AHD سری اقتصادی

- دستگاه DVR چهار کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت دو حلقه 10 متری
- منبع تغذیه 2 آمپر
- یک ...

1,208,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه DVR 16 کانال
- 12 عدد دوربین بولت دو مگاپیکسل
- 4 عدد دوربین دام دو مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 160 متر کابل تصویر RG59
- ...

6,378,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
کنترل-از-راه-دور-گیک-لینک

دستگاه کنترل از راه دور Geeklink با عملکرد SOS، مناسب برای اتوماسیون خانه هوشمند

270,000 تومان
310,000 تومان
Geeklink-repeater

تقویت کننده سیگنال خانه هوشمند، جهت ایجاد ارتباط بین کنترلر مرکزی و وسایلی که در فاصله نسبتا زیاد از کنترلر قرار دارند

680,000 تومان
790,000 تومان
mini-thinker

اتوماسیون خانگی مینی گیک لینک، سازگار با دستیار کنترل صوتی گوگل، دروازه ورود به خانه هوشمند

1,875,000 تومان
1,940,000 تومان
ff

کنترلر مرکزی مغز متفکر خانه هوشمند شما بوده و به راحتی قابل تنظیم، برنامه‌ریزی می‌باشد.

2,480,000 تومان
2,600,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

مقایسه اندازه های لنز در دوربین های مداربسته

    اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین می‌کند. اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته به‌طور‌کلی از 2.5mm تا 100 mm تغییر می‌کند. هرقدر اندازه‌ی لنز دوربین بزرگتر باشد، پهنای میدان دید کمتر و بزرگنمایی تصویر بیشتر است. دوربین‌های م ...

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

  پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از ا ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار