home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

برای خرید نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

حفاظت از فروشگاه‌های خرده فروشی با سیستم دوربین مدار بسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 

 حفاظت از فروشگاه‌های خرده فروشی با سیستم‌های نظارت تصویری

سیستم‌های نظارت تصویری ازجمله دوربین های مداربسته در محیط‌های مختلف از منزل گرفته تا فروشگاه‌ها، ساختمان‌های اداری، مدارس و دانشگاه‌ها و ... کاربردهای متنوعی دارند. علاوه بر این در طراحی و نصب یک سیستم نظارت تصویری مواردی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان به بیشترین میزان کارآمدی سیستم دست یافت. در این مقاله با کاربردهای دوربین های مداربسته در مغازه‌های خرده‌فروشی و ملاحظات مربوط به طراحی سیستم نظارت تصویری برای این فروشگاه‌ها آشنا خواهید شد.

استفاده از دوربین مداربسته در خرده‌فروشی‌ها

سیستم‌های نظارت تصویری یکی از مهمترین بخش‌های خرده‌فروشی‌ها می‌باشد. کاربردها و ملزومات سیستم بسته به نوع فروشگاه می‌توانند تغییرات زیادی یابند. مغازه‌هایی که به فروش اشیاء بزرگ همچون مبلمان و اسباب و اثاثیه منزل اشتغال دارند در مقایسه با لباس‌فروشی‌ها و فروشندگان محصولات فرهنگی از نگرانی کمتری درباره احتمال سرقت اجناس از مغازه برخوردارند. اگرچه سرقت جنس از مغازه ممکن است گهگاهی اتفاق بیفتد، اما اینکه مثلا فردی بخواهد یک کاناپه را از مغازه سرقت کند غیرمحتمل به نظر می‌رسد.

حفاظت از فروشگاه‌های خرده فروشی با سیستم‌های نظارت تصویری

برعکس، البسه را به راحتی می توان پنهان نمود و در نتیجه فرد ممکن است بیشتر وسوسه شود که لباسی از مغازه سرقت نماید.

در یک محیط خرده‌فروشی، هدف اصلی از نصب سیستم نظارت تصویری، حفاظت از محصولات و مردم می‌باشد. محافظت از محصولات، فرایندی است  در محیط‌های خرده‌فروشی بیشتر از سایر مشاغل مشاهده می‌شود. هر کسب و کاری جهت فروش محصول راه‌اندازی می‌شود، حتی اگر محصول در قالب خدمات ارائه شود، اما مغازه‌های خرده فروشی بیشتر در مقابل سارقان آسیب‌پذیر هستند. در یک مغازه خرده‌فروشی در مقایسه با دیگر محیط‌های کسب و کار، مردم بیشتری به طور روزانه به محصولات دسترسی دارند. مشتری‌ها تنها به خاطر علاقه به محصول مورد نظرشان به مغازه رجوع می‌کنند و کارکنان نیز همواره در نزدیکی محصولات قرار دارند و می‌دانند که چطور کارشان را انجام دهند.

در حضور چنین حجم زیادی از مردم و محصولات، تقریبا غیر ممکن است که همه آن‌ها را در تمام مدت زیرنظر داشت و در نتیجه فرصت دزدی محصول معمولا به وفور پیش می‌آید. چنین حجم زیادی از محصولات و مشتریان بالقوه به معنای به کارگیری کارکنان بیشتر است. این کارکنان بیش از بقیه احتمال دارد از روی حرص، طمع، عصبانیت یا دلایل دیگر محصولات را بدزند. این ادعا ممکن است ناعادلانه به نظر برسد، اما آمارهای مربوط به مفقود شدن محصولات همواره نشان می‌دهند که عمدتاً عوامل درونی، مسئول مفقود شدن محصولات می‌باشند. سیستم نظارت تصویری با نظارت تمام مدت خود می‌تواند در راستای کمک به محافظت از مشتری در مقابل کارکنان یا دیگر مشتریان، محافظت از کارکنان در مقابل مشتریان و همکاران کینه‌توز، و به طورکلی محافظت از فروشنده در برابر همه موارد فوق به کار گرفته شود.

مواردی که عملا هرگز از مغازه خارج نمی‌شوند. از دیگر موارد قابل توجه به شمار می‌روند. به عنوان مثال، فرد وارد فروشگاه می‌شود و یک یا چندین آیتم را برمی‌دارد، اما به جای خروج از فروشگاه به سمت صندوق می‌رود و اجناس را به عنوان کالای برگشتی ارائه می‌دهد تا بدین نحو پولش را پس بگیرد. اثبات اینکه کالایی واقعا کالای برگشتی نیست، می‌تواند مشکل باشد مگر اینکه مشاهده گردد که فرد مذکور دست خالی وارد فروشگاه می‌شود، اجناس را از درون فروشگاه برمی‌دارد و به سمت صندوق می‌رود. اگر تاسیسات فروشگاه اینگونه باشد که هنگام پس دادن کالا به رسید فروش احتیاجی نباشد، در این حالت راحت‌تر می‌توان سر فروشنده کلاه گذاشت. در فروشگاه‌هایی که چنین سیاستی را اعمال می‌کنند، سیستم‌های نظارت تصویری نقشی اساسی در کشف موارد کلاهبرداری ایفا می‌کنند.

تعداد کلاهبرداری‌هایی که در فروشگاه‌های خرده‌فروشی صورت می‌گیرد، می‌تواند بی‌شمار باشد. تعویض برچسب قیمت، پنهان کردن یک کالا در کالایی دیگر، تلاش جهت گیج کردن صندوق‌دار، دستکاری چک، استفاده از کارت اعتباری دزدی و بلند کردن اجناس، تنها چند مورد از این موارد کلاهبرداری است. دو شیوه نسبتاً جدید دزدی در اینجا ذکر می‌گردد. شیوه شکستن و دزدیدن، یکی از این شیوه‌ها است که در سطح دنیا رایج‌تر است. در این شیوه، دزدی معمولا هنگامی رخ می‌دهد که مغازه تعطیل است. دزدها معمولا ابتدا یک اتومبیل دزدی را به قسمت جلوی فروشگاه می‌کوبانند و با استفاده از شکاف ایجاد شده وارد مغازه شده و هرآنچه که می‌توانند می‌دزدند، مخصوصا اجناسی که بعدا به راحتی به فروش می‌روند. دزدها سپس با اتومبیل دیگری از محل می‌گریزند، قبل از اینکه پلیس سر برسد. سیستم نظارت تصویری در چنین سناریویی اهمیت می‌یابد زیرا دسترسی به شاهدان عینی و دستگیری سارقین، نامحتمل به نظر می‌رسد. شیوه دزدی و فرار، گونه‌ای دیگر از شیوه شکستن و دزدی می‌باشد. در این شیوه، تعداد زیادی از افراد همزمان وارد مغازه می‌شوند، هر فرد تا آنجا که می‌تواند اجناسی برمی‌دارد و به خارج از فروشگاه فرار می‌کند. در این روش، هیچ تلاشی جهت دور زدن تدابیر امنیتی صورت نمی‌گیرد و فرد سارق تنها اجناسی را برداشته و فرار می‌کند، پیش از اینکه کسی بتواند واکنشی نشان دهد. از آنجا که معمولا چندین نفر در این دزدی دست دارند، برای شاهدان عینی آسان نیست که مشخصات دقیق سارقین را ارائه دهند. سرعت وقوع دزدی و شمار زیاد سارقین باعث سر در گمی کارکنان و مشتریان فروشگاه می‌شود. پمپ بنزین‌ها که گونه‌ای از تاسیسات خرده‌فروشی به شمار می‌روند، بیشتر از دیگر خرده‌فروشی‌ها در معرض سرقت مسلحانه قرار دارند. در نتیجه، استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری در چنین محیط‌هایی بسیار رایج است. بلند کردن جنس و فرار اتومبیل‌ها از دیگر موارد نگرانی در پمپ بنزین‌ها است. گاهی پیش می‌آید که فرد باک اتومبیلش را پر می‌کند و بدون پرداخت بهای بنزین، محل را ترک می‌کند.

حفاظت از فروشگاه‌های خرده فروشی با سیستم‌های نظارت تصویری

ملاحظات مربوط به طراحی سیستم امنیتی برای فروشگاه‌های خرده‌فروشی

 

هنگام طراحی سیستم نظارت تصویری برای محیط‌های خرده‌فروشی، چند نکته مهم را باید مد نظر داشت. اول باید مشخصی نمود که از دوربین مداربسته رنگی یا تک رنگ باید استفاده شود. اگرچه هر دو نوع دوربین مدار بسته می‌توانند مؤثر باشند، اما سیستم تصویری رنگی دارای مزایای آشکاری است. دوربین های مداربسته تک رنگ غالبا دارای وضوح بالای تصویر هستند، اما دوربین رنگی معمولا می‌تواند جزئیات قابل شناسایی بهتری را نشان دهد. رنگ محصول، اتومبیل، مو و پوست امکان شناسایی سارقین را فراهم آورده و محکمه پسندتر می‌باشد.

گستره زیادی از کالاها ممکن است در محوطه تحت پوشش دوربین های مداربسته دیده شود که بسیاری از آنها دارای اندازه و شکل یکسانند. هرچند دوربین های مداربسته تک رنگ می‌توانند در تشخیص فعالیت‌هایی همچون حرکت از محوطه‌ای به محوطه دیگر مفید باشند، اما اگر دوربین های مدار بسته رنگی به درستی نصب گردند در تشخیصی افراد و اشیاء دقیق تر عمل می‌کنند.

موقعیت دوربین های مداربسته یکی دیگر از نکات مهمی است که هنگام نصب سیستم نظارت تصویری در محیط‌های خرده‌فروشی باید مد نظر قرار گیرد. دوربین ها باید به گونه‌ای نصب شوند که ورودی‌ها و خروجی‌ها، صندوق‌ها و گیشه پرداخت را پوشش دهند. آنالیز دقیق فروشگاه و همچنین مکان‌های پر رفت و آمد آن باید صورت گیرد تا بدین نحو مشخصی شود که کدام بخش به بیشترین پوشش تصویری نیاز دارد و در کدام بخش، افراد را می‌توان حین ارتکاب عمل خلاف راحت‌تر تشخیص داد. در حالتی که اپراتور به طور دائم تصاویر دوربین‌ها را مشاهده می‌کند، بخش‌هایی وجود دارد که دوربین های مدار بسته دارای قابلیت حرکت و زوم می‌توانند سودمندتر باشند. این بخش‌ها عبارتند از محوطه‌هایی همچون محوطه صندوق‌ها که در آن زوم تصویر بر روی چهره افراد و مشاهده دقیق حرکات و اقدامات آنها اهمیت می‌یابد. قابلیت‌های حرکت و زوم به پرسنل امنیتی امکان می‌دهد تا در صورت لزوم نمای دوربین مداربسته را در قسمت اجناس بازگشتی فروشگاه تغییر دهند.

 

منبع: کتاب دوربین مداربسته دام ژانوفسکی

منبع:ماهنامه سیباشهر

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
DVR AHD

- دستگاه XVR چهار کانال
- 4 عدد دوربین دام 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 50 متر کابل تصویر RG59 ترکیبی
- چهار عدد منبع تغذیه 2 آمپر ...

1,686,000 تومان
hikvision-2T83G0-I8

سنسورتصویر: 8MP
کیفیت: 3840 × 2160
لنز: فیکس 6/4/2.8 میلی‌متر
دیددرشب: 50 متر
سایر: 3D DNR, 120dB WDR, H.+265

3,521,700 تومان
Baby-Cam-2

سنسورتصوير: 2MP
کيفيت: 1080p
دیددرشب: 10 متر
انتقال صدای 2 طرفه

535,000 تومان
598,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
PTZ-Network-camera

سنسورتصوير: 2 MP
لنز: زوم 30x
ديددرشب: 150 متر
ساير: 3D DNR, DWDR, Onvif

5,900,000 تومان
Pack-GMK

- پنل مرکزی با قابلیت پشتیبانی از خط تلفن شهری
- یک عدد باطری جهت کارکرد در زمان قطعی برق
- کنترل از راه دور دستگاه با خط تلفن
- دو عدد چشم دزدگیر ...

1,398,000 تومان
1,440,000 تومان
GMK-910

- قابلیت ضبط پیام
- 4 زون باسیم و 2 زو بیسیم
- کنترل دستگاه با تلفن
- دارای 10 حافظه تلفن کننده
- 4 زون باسیم و 3 زون بی سیم
- 2 عدد ریموت ...

820,000 تومان
Pack-GMK

- پنل مرکزی با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت
- فعال سازی و تنظیم از راه دور توسط اپلیکیشن اندروید
- یک عدد باطری جهت کارکرد در زمان قطعی برق
- دو عدد چشم ...

1,799,000 تومان
1,863,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
هارد بنفش (نظارت تصویری) یا هارد سبز (کامپیوتر)؟

    درایو های ذخیره سازی بسیاری برای مصارف مختلف وجود دارند، اما اکثر کاربران هنگام خرید نمی دانند کدام یک از هارد ها را انتخاب کنند. به‌طور خلاصه باید دانست که تفاوت هارد ها یا HDD ها به نوع طراحی و معماری ساخت آنها مربوط است. به‌عنوان نمونه امور نظارتی نیاز به فعالیت مداوم هارد دیسک ها ...

داغ
جنگ بزرگ بلندگوهای هوشمند: گوگل، آمازون و اپل

      3 مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی، یعنی گوگل، آمازون و اپل، از بزرگ‌ترین رقبای تولیدکننده بلندگوهای هوشمند (Smart Speakers) هستند. هر بلندگوی هوشمند بطور کلی یک هدف اصلی را دنبال می‌کند: بخشی جدا نشدنی از منزل شود. تمام برندهای عنوان‌شده، با کمی تفاوت، در راس ...

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار