home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما

درخواست تماس شما جهت مشاوره با موفقیت ثبت شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تماس خود را وارد کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
داهوا

فروش انواع

محصولات داهوا

خرید داهوا

3 مزیت مهم استفاده از تگ RFID در طلافروشی ها

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 استفاده از تگ RFID در طلافروشی ها

 

بازار جواهرآلات، تجارت بی‌نظیر و پرسودی است که لزوماً هم به یک حیطه تجاری خاص محدود نمی‌شود. درباره اهمیت و جایگاه اقتصادی این تجارت در دنیا کافی است به وضعیت این صنعت در ایالات متحده نگاه کوتاهی بیاندازیم.

درآمد سالانه صنعت فروش جواهرآلات در ایالات متحده حدودا به مبلغ 25 میلیارد دلار می‌رسد. در حال حاضر در آمریکا بیش از 30000 فروشگاه تخصصی جواهرات وجود دارد. علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی مثل زیلز، کی، تیفانی و استرلینگ، فروشگاه‌های محلی کوچک و فروشندگان مستقل زیادی نیز وجود دارند.

از نظر تجاری، با اینکه هم اکنون فروشگاه وال مارت بزرگترین فروشنده جواهرات در ایالات متحده محسوب می‌شود، ولی کنترل این بازار را در اختیار ندارد. در حقیقت، پنجاه فروشگاه زنجیره‌ای برتر بازار آمریکا، کمتر از نیمی از این بازار را در اختیار دارند.

 

 

اهمیت نصب دوربین مداربسته، دزدگیر و تگ RFID در طلافروشی ها

باتوجه به وضعیت منحصربه‌فردی که این صنعت در تجارت جهانی داراست و ارتباط مستقیم آن با طلا و الماس، پرواضح است که نمی‌توان تنها سودهای کلان و بدون زیان و ریسک‌های احتمالی را انتظار داشت. سازمان‌ها و شرکت‌های کوچک و بزرگی در سراسر دنیا در کمین این بازار پرمنفعت نشسته‌اند و کوچکترین سهل‌انگاری و بی‌دقتی از سوی صاحبان این کسب‌وکار می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای آنان به دنبال داشته باشد.

از این‌رو امروزه فروشندگان جواهر آلات به میزان فزاینده‌ای به دنبال تجهیز و پیاده‌سازی سیستم های امنیتی از قبیل دوربین‌ مداربسته و دزدگیر و تکنولوژی خاص و هوشمندتر مبتنی بر RFID می‌باشند.

 

دنیایی از سنت‌ها

طبیعی بودن اقلام جواهرآلات آنها را در بازار فروش منحصربه‌فرد ساخته و با اندکی تأمل در شکل جواهرآلات می‌توان دریافت که اصالت آن به آسانی قابل شناسایی نیست. آیا تاکنون بر روی یک گردنبند طلا به برچسب UPC برخورد کرده‌اید؟ آیا تاکنون دیده‌اید که به یک حلقه الماس یک برچسب EAS چسبیده باشد؟ به احتمال زیاد خیر و این تنها به دلیل غیرعملی بودن آن نیست بلکه اکثریت عمده محصولات این بازار مارک‌دار نیستند، به غیر از ساعت که کمتر از پنج درصد کل بازار جواهرات را تشکیل می‌دهد. همچنین هنوز هم در بازار جواهرات مثل قرن‌ها قبل، استادکاری اهمیت داشته و ارزشمند است و بنابراین در بسیاری از موارد چیزی به نام زنجیره تامین وجود ندارد. در حقیقت حلقه یا سنجاقی که در خود فروشگاه درست شده است، ممکن است حتی برای فروش بیش از 100 متر نیز از محل ساخت خود دور نشود. بنابراین، این بازار محصولات گران قیمتی است که تا قبل از ظهور سیستم‌هایی مبتنی بر آراف‌آی‌دی، شناسایی تک تک اقلام آن از نظر تکنیکی یا عملی غیرممکن بوده است.

بنابراین برخلاف اکثریت عمده برنامه‌های فروش، در اینجا تمرکز اصلی بر روی جعبه‌ها یا پالت‌های کالا نیست. در محدوده جواهرآلات، نکته مهم برچسب زدن بر روی تک تک اقلام (حلقه، ساعت، گردنبند و غیره) است. با توجه به این موضوع که ارزش چنین اقلامی بالا بوده و در برخی موارد این ارقام سر به فلک می‌گذارند، نسبت قیمت برچسب به قیمت کالا نسبت به دیگر موارد مناسب‌تر است. بنابراین امروزه تمام سیستم‌های آراف‌آی‌دی موجود در بازار تمرکز خود را بر مدیریت سینی‌ها و اقلام تکی جواهرات نموده‌اند – خواه در ویترین مغازه باشند یا در اتاق پشتی مغازه در انبار.

 

 

بهره‌گیری از سیستم RFID در طلافروشی ها

این سیستم‌ها چگونه کار می‌کنند؟ با اینکه حتماً با هم تفاوت‌هایی دارند و در هر سیستمی که هر فروشنده ارائه می‌کند تفاوت‌های جزئی و مزایای متنوعی وجود دارد. روی هم رفته همه آنها با استفاده از برچسب‌های کوچک و مجموعه‌ای از دستگاه‌های ریدر عمل می‌کنند که می‌توانند بر روی ویترین‌های جواهرات و درهای ورودی قرار داده شوند. این سیستم‌ها اغلب از فرکانس 13.56 MHz و برچسب‌های غیرفعال سازگار با IOS 15693 استفاده می‌کنند. برخی فروشندگان حتی برچسب‌های EPC Gen2 UHF با فرکانس 900MHz را عرضه می‌کنند.

برچسب‌های RFID اغلب با استفاده از سیم‌ها یا رشته‌های نازک به تک تک اقلام چسبانده می‌شوند. یکی از فروشندگان در دوبی در فروشگاه جواهر آلات The Jewellery Store، از برچسبی استفاده می‌کند که به وسیله Sokymat، مخصوص ردگیری جواهرآلات ساخته شده است. این برچسب دارای پوشش سخت پلاستیکی 16 میلی‌متری است و هر دو طرف سیم پس از اینکه از درون حلقه جواهرآلات عبور داده شد به جعبه می‌چسبد. به این ترتیب یک مدار الکتریکی بسته ایجاد می‌شود.

در این سیستم منحصربه‌فرد، افزودن ویژگی ضد نفوذ، به حفاظت بیشتر کمک می‌کند. به این ترتیب که سارق نمی‌تواند برای به اشتباه انداختن سیستم برچسب را از یک محصول ارزان قیمت‌تر باز کرده و بر روی یک کالای گران قیمت بچسباند. چنین سیستم‌هایی در ترکیب با نرم‌افزار زنجیره‌ای و فروشگاهی، امکان نظارت بی‌نظیری را برای مدیریت فروش جواهرآلات فراهم می‌کنند.

 

 

 

مزایای استفاده از تگ RFID در طلافروشی ها

فروشندگان جواهرآلات 3 نیاز اساسی دارند که با استفاده از سیستم‌های سفارشی RFID به آن پاسخ می‌دهند. این نیازها عبارتند از:

  • مدیریت موجودی انبار
  • حفاظت از انبار
  • استانداردها و نظارت‌های فروش

با مدیریت جواهرآلات از طریق تکنولوژی آراف‌آی‌دی، فروشگاه‌های مستقل و مدیریت‌های زنجیره‌ای جواهرآلات نه تنها می‌توانند از سرمایه‌گذاری موثر خود به روش‌های جدید محافظت کنند، بلکه می‌توانند نظارت بی‌نظیری را بر لیست اموال ارزشمند خود داشته باشند.

به دلیل عدم وجود سیستم‌های ردیابی مبتنی بر رایانه، معرفی سیستم‌های آراف‌آی‌دی می‌تواند هم نظارت مستمر و هم در صورت نیاز اسکن موجودی انبار را نیز بر عهده بگیرند.

سیستم‌های RFID موجود، می‌توانند سینی‌های حاوی حلقه‌ها را تنها در یک گذر اسکن کرده و به این تریتب زمان و هزینه‌ای را که در تهیه دستی لیست صدها اقلام ویترین یک جواهرفروشی یا شاید هزاران قلم در ویترین فروشگاه کامل صرف می‌شود را به جای روزها کار سخت به چند دقیقه کاهش دهند. به علاوه، سابقاً با وجود اقلام بدون نام تجاری در ویترین، انبارگردانی کار بسیار مشکلی بود که اغلب در فروشگاه‌های جواهرآلات انجام نمی‌شد.

 

1. تامین امنیت طلافروشی با استفاده از تگ RFID

مدیران و کارکنان فروشگاه‌های جواهرآلات، با کمک تکنولوژی آراف‌آی‌دی، می‌توانند از اقلام ارزشمند خود بیش از پیش حفاظت کنند. تنها یک سینی ساده جواهر، حاوی هزاران دلار اقلام ارزشمند است و شاید یک ویترین به تنهایی صدها هزار دلار ارزش داشته باشد. به همین دلیل جواهرفروشی‌ها نه فقط برای سارقین اقلام تکی، بلکه برای سرقت‌های کلی نیز اهداف وسوسه‌انگیزی هستند.

تحلیل‌گران این صنعت سرقت از جواهرفروشی‌ها  و خسارات وارده را در سال، بیش از 125 میلیون دلار برآورد کرده‌اند. این خسارات هم شامل تاکتیک‌های خشن مثل سرقت‌های مسلحانه یا حتی آدم‌ربایی و هم تاکتیک‌های غیرمسلحانه می باشد. این روش‌ها شامل روش‌های "بزن در رو" هستند که در آن سارق با چکش یا وسایل مشابه شیشه ویترین را شکسته و به همراه سینی پر از جواهرآلات از فروشگاه فرار می‌کند.

به طور مشابه، کارکنان جواهرفروشی‌ها ممکن است قربانی فریب شوند. به گونه‌ای که گروهی با همکاری یکدیگر حواس یک فروشنده را پرت می‌کنند تا بتوانند اقلام تکی را برداشته و یا کل سینی را از فروشگاه به سرقت ببرند.

با استفاده از سیستم‎‌های جدید مدیریت موجودی مبتنی بر RFID، اگر یکی از اقلام برچسب‌دار، بیش از زمان مشخصی از ویترین خارج بماند به مدیریت فروشگاه اعلام می‌شود و او نیز با اعلام به فروشنده، احتمال یک سرقت را گوشزد می‌نماید. به عبارت دیگر، یک سیستم اخطار زود هنگام به وجود می‌آید.

تگ RFID در مقابل دوربین مداربسته در تامین امنیت طلافروشی ها

استفاده از تکنولوژی RFID نقطه مقابل استفاده از دوربین های مدار بسته در جواهرفروشی‌ها است. چرا که دوربین های مدار بسته تنها می‌توانند به عنوان مدرکی پس از وقوع جرم مورد استفاده قرار بگیرند. مگر اینکه پرسنلی را استخدام نمایند تا به طور مستمر تصاویر ویدئویی را به طور زنده کنترل کند و از سرقت جلوگیری نماید.

 

2. جلوگیری از سرقت داخلی

مسأله‌ی قابل توجه دیگر موضوع سرقت داخلی است که در مورد اکثر کسب‌وکارها صادق است. به دلیل سایز، طبیعت و ارزش زیورآلات و جواهرآلات که می‌توانند به راحتی به وسیله پرسنل برداشته شوند، این نوع سرقت نیز متداول است. افزون براینکه دیده شده پرسنل صنعت جواهر در سرقت خود خلاقانه‌تر عمل می‌نمایند. در مواردی، پرسنل توانسته‌اند زیر کونیوم تقلبی را با الماس واقعی در حلقه‌های ازدواج عوض کنند و حتی این اقلام ارزشمند را پنهان کرده و از مغازه خارج کرده‌اند.

استفاده از تگ RFID در طلافروشی

با مونیتورینگ ویترین و سینی‌ جواهرات، چنانچه در پایان روز یکی از اقلام فروخته نشده از داخل سینی مفقود شده باشد، مدیریت فروشگاه مطلع می‌شود. کمبود موجودی همواره مشکل واقعی و مهارنشدنی برای طلافروشی ها بوده و هست. بنابراین برچسب‌زنی RFID تک تک اقلام می‌تواند راه موثری را در حفاظت و نظارت بیشتر، در ترکیب با پیشگیری از سرقت، در نرخ بازگشت سرمایه برای پیاده‌سازی آراف‌آی‌دی در بخش فروش نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

3. کنترل و بهینه‌سازی و افزایش فروش با استفاده از سیستم RFID در طلا فروشی ها

همانند سایر بازارها، در بازار طلافروشان نیز مساله استانداردها و نظارت فروش مطرح است. در فروش شخصی، حتی با اینکه نسبتاً اقلام ارزان قیمت‌تری هستند، باز هم مسائل مهمی مطرح است. مخصوصاً با طبیعت بدون مارک اقلام جواهرآلات، قیمت آنها، مشابه بودنشان، و تعداد بالای خریدها.

بنابراین، سیستم‌های RFID موجود می‌توانند ابزار مدیریت فروش قدرتمندی را دراختیار طلا فروشان قرار دهد. از منظر قائم مقام مدیر بازاریابی و فروش RSI ID، تانیا کلارک: "چنین سیستمی به مدیر فروش کمک می‌کند تا کار فروشنده را تحت نظر قرار دهد."

با کمک نرم‌افزارهای مخصوص صنعت جواهرات، اغلب سیستم‌های رقیب می‌توانند به مدیران فروشگاه‌های مستقل و زنجیره‌ای کمک کنند تا به سوالاتی همانند سوالاتی که در ادامه ذکر می‌شوند، پاسخ دهند:

  • کدام اقلام به فروش می‌روند و کدامیک نه؟
  • کدام فروشنده در حال نمایش و فروش کدامیک از اقلام است؟
  • اقلام بخصوصی چندبار به مشتریان نشان داده می‌شوند؟
  • یک کلای خاص قبل از اینکه به فروش برسد برای چه مدت زمانی در معرض نمایش قرار گرفته است؟
  • قبل از اینکه یک کالای خاص به فروش برسد چندبار به مشتری نشان داده می‌شود؟
  • کدام اقلام به مشتری نشان داده نشده‌اند؟
  • کدام اقلام در لیست موجودی مدت زمان زیادی باقی مانده‌اند و احتمالاً باید برای کاهش قیمت بررسی شوند؟

 

کلام آخر

به این ترتیب، ردیابی RFID، عصر کاملاً جدیدی را در مدیریت فروشگاهی طلافروشی‌ها فراهم کرده و چنین سیستم‌هایی نه تنها قابلیت نظارت بر موجودی را افزایش می‌دهند، بلکه تلاش و تأثیر فروشندگان را نیز بالا می برند. در سراسر جهان، بازار طلا حوزه‌ای کاربردی برای آراف‌آی‌دی محسوب می‌شود. فروشندگان این حوزه عقیده دارند که حتی برای نصب در فروشگاه‌های کوچک نیز نرخ بازگشت به جای سالیانه باید ماهیانه محاسبه شود.

بنابراین انتظار می‌رود در چند سال آینده بخش فروش جواهر حقیقتاً یکی از حوزه‌های با بیشترین رشد برای تامین کننده‌های سیستم‌های هوشمند امنیتی از قبیل دزدگیر،  RFID و دوربین مداربسته باشد. با وجود بازار جهانی جواهرات، این بازار احتمالاً برای برآورده ساختن نیازهای منحصربه‌فرد محیط طلافروشی ها، سیستم‌های هوشمند سفارشی و امنیتی بیشتری را ارائه خواهد کرد.

 

 

از گوشه و کنار چه خبر؟

دانشمندان در آزمایشگاه تحقیقاتی هیتاچی ژاپن، کوچک‌ترین برچسب RFID را با ابعاد تنها 0.05 میلی‌متر در 0.05 میلی‌متر ساخته‌اند. این محصول که چیپ پودری نامیده می‌شود از مقطع یک تار مو نیز نازک‌تر است. با اینکه چنین برچسبی می‌تواند تنوع گسترده‌ای از کاربردها را در مواردی مثل پاسپورت‌ها، ارز و غیره داشته باشد، شاید جالب‌ترین کاربرد آن بتواند در صنعت جواهرآلات باشد. چنین برچسب کوچکی را می‌توان بدون اینکه دیده شود در اقلامی مثل حلقه‌، گردنبند، ساعت، جای‌داد که در نهایت باعث می‌شود فروشگاه‌ها و زنجیره تأمین، بهتر ردیابی شوند.

به علاوه، برچسب پودری به سازندگان جواهرآلات امکان می‌دهد تا برای اقلام طلا شناسنامه الکترونیکی ایجاد کنند و به این ترتیب امکان " پیگیری و ردیابی" را فراهم کنند و همچنین همه بتوانند از اصلیت و قانونی بودن اقلام اطمینان حاصل کنند. می‌توان ثابت کرد که چنین ویژگی ابزاری بسیار موثر نه فقط برای مبارزه با متقلبین در صنعت جعل است، بلکه از انجا که قیمت اقلام غیرقابل شناسایی بسیار کمتر از آنهایی است که قابل شناسایی‌اند، بازار سیاه را به شدت ضعیف گرداند.

 

خبر آخر

خبر آخر اینکه، اخیراً کارشناس و آینده‌نگر برجسته مدیریت دان تپ اسکات اظهار داشت که از چنین شناسنامه الکترونیکی می‌توان برای تعیین اینکه الماس از مناطقی در آفریقا که به نام "الماس خونین" شناخته می‌شوند تهیه نشده باشد استفاده کرد. این نام از فیلمی گرفته شده است که به همین مساله می‌پردازد. در حقیقت یک سیستم داوطلبانه به نام Kimberley Process Certification Scheme، به وسیله ایالت تولید کننده الماس آفریقا در سال 2000 تاسیس شده است، تا این مساله را تائید نماید که الماس از ناحیه‌ای تهیه نشده باشد که فروش آن به اقتصاد گروه‌های شورشی کمک کند. این طرح قصد دارد از ورود چنین الماس‌های خونین به بازار جلوگیری کند و در حقیقت شکل‌گیری آن با هدف ضمانت به مشتری ایجاد شده تا هزینه حلقه الماس یا گیره کرواتی که خریداری کرده‌اند در جهت کمک به اقتصاد جنگ‌های داخلی یا موارد حقوق بشر خارجی مورد استفاده واقع شود.

شناسنامه برای جواهرآلات با استفاده از تگ RFID

 

 

منبع: ماهنامه سیباشهر
مترجم: سارا ایزدیار
ویراستار: مهدی رهبر

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.

پرفروش‌ترین‌های دوربین مداربسته
دوربین بولت داهوا مدل DH-HAC-HFW1200TP | DH-HAC-HFW1400TP

سنسور تصویر: 4.1 مگاپیکسل
کیفیت: 2688×1520, 4.1MP
لنز ثابت: 3.6 میلی متر
دید در شب: 20 متر
سایر: ICR + ِDWDR + HLC + BLC + IP67 + Lux + DNR + ...

740,000 تومان
پک آماده 8 کانال دوربین مداربسته ویژه دفاتر کار و مراکز اداری و مراکز خرید

- دستگاه DVR 8 کانال
- 8 عدد دوربین بولت 2 مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت 8 حلقه 10 متری
- منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر ...

3,676,500 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 2 کانال AHD سری اقتصادی

- دستگاه DVR چهار کانال
- دوربین دومگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- کابل تصویر RG59 دوسر سوکت دو حلقه 10 متری
- منبع تغذیه 2 آمپر
- یک ...

1,208,000 تومان
پک آماده دوربین مداربسته 16 کانال AHD ویژه کارگاه ها و مراکز صنعتی و سوله ها

- دستگاه DVR 16 کانال
- 12 عدد دوربین بولت دو مگاپیکسل
- 4 عدد دوربین دام دو مگاپیکسل
- 25 متر دید در شب
- 160 متر کابل تصویر RG59
- ...

6,378,000 تومان
هایک ویژن

فروش انواع

محصولات هایک ویژن

خرید هایک ویژن
جدیدترین‌ها
کنترل-از-راه-دور-گیک-لینک

دستگاه کنترل از راه دور Geeklink با عملکرد SOS، مناسب برای اتوماسیون خانه هوشمند

270,000 تومان
310,000 تومان
Geeklink-repeater

تقویت کننده سیگنال خانه هوشمند، جهت ایجاد ارتباط بین کنترلر مرکزی و وسایلی که در فاصله نسبتا زیاد از کنترلر قرار دارند

680,000 تومان
790,000 تومان
mini-thinker

اتوماسیون خانگی مینی گیک لینک، سازگار با دستیار کنترل صوتی گوگل، دروازه ورود به خانه هوشمند

1,875,000 تومان
1,940,000 تومان
ff

کنترلر مرکزی مغز متفکر خانه هوشمند شما بوده و به راحتی قابل تنظیم، برنامه‌ریزی می‌باشد.

2,480,000 تومان
2,600,000 تومان
ورتینا

فروش انواع

محصولات ورتینا

خرید ورتینا
خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.   اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند رو ...

رونمایی هایک ویژن از سری جدید دوربین های مدار بسته ترمال (حرارتی) با قابلیت یادگیری عمیق

هایک ویژن یکی از غول‌های صنعت دوربین مداربسته و بطور کل نظارت تصویری، اخیرا نسخه بروزشده‌ای از دوربین‌های بولت ترمال خود که از قابلیت یادگیری عمیق (Deep Learnning) بهره می‌برند را روانه بازار ساخته است. سری جدید دوربین‌های مداربسته ترمال هایک ویژن، قابلیت‌هایی پیشرفته‌تر و بهبودیافته‌تری برای ...

فواید هوشمند سازی منزل

       مقرون‌به‌صرفه بودن تکنولوژی های بیسیم، قابلیت های خانه هوشمند و گرایش مردم به سمت هوشمندسازی را شتاب بیشتری بخشیده است. امروزه اکثر مردم به فواید یک خانه هوشمند پی برده‌اند و به‌دلیل آسودگی خاطر، امنیت و امکاناتی که به همراه دارد، به هوشمندسازی منزل به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌ای ارزشمن ...

چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

    شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. ه ...

داغ
هایک ویژن یا داهوا؟ مقایسه دو برند پرفروش دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین و اولین دغدغه‌های افراد هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته یا هر محصول دیگری، یافتن بهترین و باکیفیت‌ترین برند و تشخیص برندهای نامعتبر و محصولات نامرغوب می‌باشد. در این مقاله سعی داریم مقایسه‌ای جامع میان دو شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات نظارت تصویری ارائه دهیم. ...

معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

      در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق ...

معرفی 10 محصول برای هوشمندسازی منزل

    اگر شما به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که بتوانید منزل دومی داشته باشید، یک خانه‌ی هوشمند برای ایام تعطیلات با امکاناتی متفاوت از محل اقامت اصلی شما می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. خواه تمایل داشته باشید که اقامتگاه صرفاً برای استفاده‌ی شخصی خودتان باشد یا قصد تجهیز آن به امکانات هوشمند برای اجا ...

دانلود HiLookVision ورژن 2.7.1.50 - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه ویندوز

نرم افزار HiLookVision برنامه نظارت تصویری همه‌کاره‌ای است که برای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه IP، دستگاه‌های DVR و NVR، دیکدرها و اینکدرها و غیره استفاده می‌شود.   قابلیت‌های برنامه های لوک ویژن نظارت بر تصاویر زنده ضبط تصاویر ویدئویی جستجو و بازبینی تصاویر ضبط شده از راه دور بک‌آپ ...

دانلود HiLookVision - نرم افزار انتقال تصویر دوربین های مدار بسته های لوک نسخه اندروید

     نرم افزار HiLookVision جهت استفاده برای دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که از قابلیت p2p کلود پشتیبانی می‌کنند، طراحی و عرضه شده است. برنامه های لوک ویژن با انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل همراه، به کاربر امکان مشاهده تصاویر زنده ...

جلوگیری از سرقت در تعطیلات

    در آستانه‌ی سال نو و تعطیلات پیش‌رو آخرین چیزی که نیاز است نگران آن باشید سارقانی هستند که قصد دستبرد به منزل شما را دارند. سرقت از منازل در ایام تعطیلات نوروز و تابستان که بیشتر خانواده‌ها در مسافرت بسر می‌برند، شایع‎‌تر می‌باشد. بنابراین نگه‌داشتن عزیزان و دارایی‌هایتان دور از دسترس ...

مقایسه اندازه های لنز در دوربین های مداربسته

    اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته، میدان دید و میزان بزرگنمایی تصویر ضبط شده توسط دوربین را تعیین می‌کند. اندازه‌ی لنز دوربین‌های مداربسته به‌طور‌کلی از 2.5mm تا 100 mm تغییر می‌کند. هرقدر اندازه‌ی لنز دوربین بزرگتر باشد، پهنای میدان دید کمتر و بزرگنمایی تصویر بیشتر است. دوربین‌های م ...

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

  پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از ا ...

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک کامل

مقالات آموزشی دوربین مداربسته

مقالات آموزشی
آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

بانک دانلود

نرم افزار دوربین مداربسته

دانلود نرم افزار