home صفحه اصلی lock person ثبت نام

دوربین های مدار بسته هایک ویژن شهر دیسا هند را ایمن کردند

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در شهر دیسا هند

هایک ویژن شهر دیسا واقع در شمال استان گجرات کشور هند را ایمن کرده است. پروژه سیستم نظارت تصویری شهر Deesa دستاوردی مهم برای این شهر و شهروندانش است. دیسا شهری واقع در قلب یکی از مناطق شمالی استان گجرات، در حاشیه رودخانه باناس می‌باشد. این شهر جمعیتی بالغ بر 111149 نفر دارد.

 

چالش‌ها

شهرهای امروزی با طیف گسترده‌ای از تهدیدات از فعالیت‌های تروریستی گرفته تا افزایش میزان وقوع جرم، ناآرامی‌های داخلی، تیراندازی، بلایای طبیعی و غیره مواجه هستند. جهت کنترل و کاهش وقوع این موارد، مسئولین شهرها احتیاج به اطلاعات دقیق و بروز و امکان نظارت کامل بر مناطق مختلف شهر دارند. این نوع نیاز در شهرها رو به افزایش است و لازم است با ترکیب تکنولوژی‌های مختلف به ایمن‌سازی شهرها کمک کرد.

 

راه حل

در این زمینه، هایک ویژن با توجه به زیرساخت‌ها و نیازهای امنیت عمومی، چارچوبی جامع برای نظارتی یکپارچه و مستمر، دسترسی به صدا و تصویر بصورت زنده و ارائه اطلاعات به تفکیک منطقه معرفی می‌کند. این نوع راه‌حل‌ها و پکیج‌ها شهرها را ایمن‌تر کرده و به مسئولین قدرت پیشگیری، مدیریت و واکنش سریع به اتفاقات احتمالی را می‌دهد.

نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در اماکن عمومی شهر

از چالش‌هایی که در این زمینه معمول هستند و مسئولین شهرها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌توان به نیروی انسانی و هزینه قابل توجه، بودجه محدود، وجود سیستم‌های قدیمی مختلف که باهم همخوانی نداشته و قابلیت همکاری ندارند. نظارت تصویری زنده و واکنش سریع امری بسیار ضروری در شهرهای مدرن پیوسته در تغییر امروزی است. راه حل حرکت بسمت استفاده از سیستم‌های امنیتی پیشرفته انعطاف‌پذیر و متمرکزسازی اطلاعات می‌باشد.

یک سیستم امنیتی پیشرفته دارای سه عنصر مهم اعم از نظارت، ارتباط و سیار بودن می‌باشد. این فاکتورها که باعث کاهش وقوع جرایم در محیط شهر می‌شوند، با عنصر چهارمی به نام "مرکز فرماندهی و کنترل" باهم ارتباط پیدا می‌کنند.

 

قابلیت‌های کلیدی دوربین های مدار بسته معرفی شده توسط هایک ویژن

  • آنالیز تصویر (برای مثال تشخیص نفوذ)
  • تشخیص خودکار پلاک خودرو
  • سیستم تشخیص چهره
  • سیستم هوشمند ردیابی و پیگردی خودرو

 

ویژگی‌های مرکز کنترل و فرماندهی

  • آنالیز متمرکز و زنده اطلاعات
  • ارتباط و کنترل متمرکز جهت تصمیم‌گیری سریع
  • یکپارچه‌سازی چند سیستم جهت درک دقیق مشکل

مرکز کنترل و نظارت دوربین های مدار بسته شهر دیسا

 

متحرک و سیار بودن

  • نصب دوربین مداربسته روی خودروها مشخص جهت نظارت تصویری در جاده‌ها
  • سیستم ردیابی خودرو برای کمک به سیستم حمل‌ونقل عمومی و مدیریت بهتر

نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در جاده ها

 

هدف نهایی سیستم‌های نظارت شهری امروزی ایجاد سیستمی یکپارچه جهت واکنش سریع به اتفاقات و موقعیت‌های اضطراری مهم می‌باشد. در مرکز این سیستم فناوری اطلاعات است که به یکپارچه‌سازی چند سیستم منفرد و مختلف کمک می‌کند تا نظارتی کامل بر اماکن شهری داشت.

جهت رفع نیازهای امنیتی شهر دیسا، هایک ویژن با همکاری Safe Solution انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته و سیستم‌های امنیتی شامل دوربین مداربسته PanoVu، دوربین های پلاک خوان، دوربین های مداربسته اسپیددام (PTZ) و دستگاه NVR با فضای ذخیره‌سازی بسیار بالا را نصب و راه‌اندازی کرد.

 

نتیجه

نتیجه راه‌اندازی و نصب سیستم امنیتی نظارتی شهر دیسا برای پلیس و سازمان‌های مدیریتی این شهر بسیار کارامد و راضی‌کننده بود.

"ما از امنیت بهبودیافته شهرمان بسیار خوشحال هستیم. قبل از این موارد معمولی زیادی مانند تصادفات شهری قابل پیگیری نبودند. همچنین با کاهش چشمگیری در جرایمی مانند دزدی شاهد بوده‌ایم. دوربین های مداربسته در مدیریت جاده نیز بسیار مفید بوده‌اند. همچنین با استفاده از سیستم‌های جدید قادر به مدیریت بهتر و بهبود محیط زیست نیز شده‌ایم.

شهردار دیسا

ضبط مستمر و دائمی فیلم از محیط توسط دوربین های مداربسته خاص نصب شده و با استفاده از برنامه‌های درگیری باعث کاهش تهدیداتی مانند خرابکاری و دزدی شده است."
- پراوین گوردان مالی، شهردار دیسا

 

منبع: asmag
مترجم: احسان کیاستی


نظر خود را بنویسید.