home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
پکیج های دزدگیر منزل، ساختمان و آپارتمان

نصب دوربین های مداربسته هایک ویژن در مدرسه ای در فرانسه

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در مدرسه Lycee Ducancoup فرانسه

تحصیل فرزندان یکی از اولویت‌های مهم والدین است. این روزها علاوه بر آموزش صحیح، یکی دیگر از مواردی که برای والدین حائز اهمیت است، امنیت فرزندان در محیط مدرسه است. مدرسه‌ای در فرانسه با بهره‌گیری از دوربین های مداربسته هایک ویژن، دقیقا به همین مسئله (امنیت دانش آموزان در مدرسه) پرداخته است.

سیستم دوربین مداربسته ارائه شده توسط هایک ویژن، به کمک مدرسه Lycee Ducancoup (مدرسه‌ای خصوصی واقع در شهر بولون فرانسه) آمده است. با نصب 20 دوربین مداربسته در سراسر مدرسه، سطح امنیت فضای تحصیلی دانش آموزشان افزایش یافته است. هدف مدیران از نصب دوربین مداربسته جلوگیری از نزاع و درگیری، کنترل اماکن، کنترل درب‌های ورود و خروج و دیگر اتفاقات احتمالی، برای افزایش رفاه حال دانش آموزشان می‌باشد.

در این پروژه 8 دوربین مداربسته اسپیددام (PTZ) و 12 دوربین مداربسته اوتدور (outdoor) بولت 3 مگاپیکسل نصب شده و سپس تمام دوربین ها به یک دستگاه NVR هایک ویژن متصل شده‌اند. با استفاده از نرم افزار انتقال تصویر iVMS-4200 هایک ویژن، مسئولین مربوطه و مدیر مدرسه امکان مشاهده تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته بر روی کامپیوتر یا موبایل خود را دارند.

 

چالش

Lycee Ducancoup، مدرسه‌ای خصوصی در شهر بولون فرانسه، به سیستمی امنیتی جهت نظارت تصویری اماکن مختلف مدرسه نیاز دارد. مسئولین مدرسه امنیت دانش آموزان و کارکنان را جدی گرفته و در این راستا جهت ایجاد فضایی امن برای یادگیری و تحقیق، اقدام به نصب سیستم نظارت تصویری با استفاده از دوربین های مدار بسته هایک ویژن کرد‌ند.

با توجه به شهرت فراوان در منطقه، این مدرسه ملزم به رعایت تمام استانداردها و بالا نگه داشتن سطح کیفی خدمات، از جمله امنیت افراد است. والدین دانش آموزان نیز باید از امنیت فرزندانشان آسوده خاطر باشند.  

هدف این سیستم امنیتی جلوگیری از هرگونه مشکلی در محیط مدرسه، از جمله دعوا و درگیری است. با توجه با بالا بود سطح اجتماعی خانواده‌های دانش آموزان، خطر آدم ربایی نیز وجود دارد. با توجه به این موضوع لازم است که درب‌های ورودی اصلی مدرسه و حیاط‌های مرکزی نظارت تصویری شوند.

ضمن در نظر داشتن این چالش‌ها، مسئولین مدرسه با یکی از نمایندگان کمپانی هایک ویژن در منطقه به نام Engie ineo تماس حاصل کردند.

نصب دوربین مداربسته Hikvision در مدرسه

 

راه حل

شرکت Engie ineo تعداد 8 دوربین مداربسته اسپیددام مدل DS-2DF7286-AEL و 12 دوربین مداربسته 3 مگاپیکسل اوتدور بولت مدل DS-2CD4232FWD-IZ در محیط مدرسه نصب کرد. تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته نصب شده با استفاده از یک دستگاه NVR و نرم افزار انتقال تصویر iVMS-4200 هایک ویژن، روی یک نمایشگر واقع در دفتر مدیر مدرسه به نمایش درآمدند. مدیر مدرسه با استفاده از کیبرد و یک جوی‌استیک در هر زمان قادر است به نظارت تصویری بپردازد و بررسی کند در مدرسه چه می‌گذرد.

این محصولات به این دلیل انتخاب و نصب شدند که با توجه به پروژه، بهترین کیفیت تصویر را با قیمتی مناسب به ارمغان بیاورند. نصابان نیز با ارائه خدمات پس از فروش بسیار خوب و پشتیبانی 24 ساعته رضایت مسئولین مدرسه را تا به امروز جلب کرده‌اند.

با توجه به کیفیت بالای دوربین های مدار بسته نصب شده، مسئولین مدرسه قادر به آنالیز تصاویر با استفاده از دستگاه NVR هستند. با استفاده از این سیستم نظارت تصویری، علاوه بر امکان مشاهده مستمر اماکن تحت پوشش دوربین های مداربسته، امکان بازیابی تصاویری که قبلا ضبط شده‌اند و روی هارد دستگاه ان وی ار ذخیره شده‌اند، نیز وجود دارد.

یکی از اثرات پیشگیرانه‌ای که دوربین های مدار بسته دارند این است که، دانش آموزان وقتی می‌دانند تحت نظر هستند، از انجام بعضی کارهای خطر آفرین خودداری کرده و مواظب رفتار خود هستند.

آقای Dizo، یکی از مسئولین مدرسه می‌گوید: "بعد از نصب این سیستم دوربین مداربسته، مشکلات و درگیری‌های کمتری را شاهد هستیم. دوربین های مداربسته حقیقتا به ما کمک کرده‌اند محیطی امن و آرامی را در مدرسه ایجاد کنیم."

 

برای آشنایی بیشتر با شرکت هایک ویژن می‌توانید مقاله "معرفی تکنولوژی‌ها و فروش دوربین مداربسته Hikvision" را مطالعه کنید.

منبع: hikvision.com

مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.