آخرین بروزرسانی:

252 Ahd1

 

ارتقاء و جایگزینی سیستم‌های سنتی نظارت تصویر، عدم توانایی در ایجاد تعادل بین دست‌یابی به تجهیزات کیفیت بالا (HD) و ترکیب سیستم‌های قدیمی آنالوگ (Analogue)، برای مصرف‌کنندگان مشکل ایجاد کرده است. در سیستم مداربسته آنالوگ استاندارد، 960H بالاترین وضوح تصویر را دارد. دستیابی به وضوح بالاتر در سیستم‌های مداربسته سنتی امری غیرممکن شده است که این از محدودیت‌های تکنولوژی آنالوگ نشأت می‌گیرد.

برای ارتقاء به سیستم تحت شبکه (IP)، کل سیستم باید تغییر پیدا کرده و با تجهیزات تحت شبکه جایگزین شود. این گزینه نه تنها کار زیادی می‌طلبد بلکه هزینه پروژه را هم بسیار بالا می‌برد.

AHD از analog high definition (آنالوگ کیفیت بالا) می‌آید. AHD برای بهبود دادن به محدودیت‌های سیستم HD-SDI در انتقال اطلاعات در فواصل طولانی، متولد شد. AHD به عنوان یکی از سیستم‌های جدید HD، توان انتقال تصویر توسط کابل‌های سنتی کوآکسیکال، تا فاصله 500 متر را داراست. این تکنولوژی برخی امتیازات سیستم آنالوگ مثل عدم فشرده‌سازی سیگنال‌های ویدیویی و حفظ تمام جزئیات ویدیو اصلی را نیز داراست.

252 Ahd6

 

252 Ahd5

مشابه دیگر سیستم‌های اچ‌ دی آنالوگ، بااستفاده از سنسور تصویر CMOS، دوریبن های مداربسته AHD نیز می‌توانند وضوح تصویر 1MP، 1.3MP و 2MP را ارائه دهند. توسط فیلتر ICR دوربین مداربسته قادر به تصویربرداری در روز و شب در سطح مطلوب می‌شود. مانند سیستم‌های نظارت تصویر آنالوگ سنتی، محصولات AHD قابلیت نصب plug-and-play (به این معنی که دوربین مداربسته را می‌توانید به برق زده و استفاده کنید، به همین راحتی) را نیز داراست.

 252 Ahd2

 

معرفی دوربین های مداربسته AHD

اخیراً بعضی شرکت‌های تولیدکننده سیستم‌های نظارت تصویر، دوربین مداربسته آنالوگ AHD ای تولید می‌کنند که توانایی ارائه وضوح تصویر 1 و 1.3 مگاپیکسل را دارند. دوربین های مداربسته 1 مگاپیکسل AHD، روی چیپ‌ست OV9712 + NVP2431H و دوربین های مداربسته 1.3 مگاپیکسل روی چیپ‌ست SONY IMX238 + NVP2430H کار می‌کنند.

 • سنسور 3M CMOS را ساپورت میکند
 • تشخیص AE/AWB/AF قابل برنامه ریزی
 • 3D-DNR (کاهش نویز) برای NVP2430H
 • 3D-DNR (کاهش نویز) برای AHD 1.0
 • خروجی برای NVP2431H
 • ضد مه (Defog)
 • DWDR
 • شاتر کم (Low shutter)
 • OSD قابل تعریف توسط مصرف کننده
 • جبران پیکسل های از بین رفته
 • MCU و SDRAM روی چیپ

252 Ahd3

 

چیپست های تجهیزات نظارت تصویر AHD ساخت شرکت کرهای، نکست چیپ (Nextchip) است. این شرکت چیپست AHD ای که توانایی کار کردن با سنسورهای تصویر CMOS 1.3 مگاپیکسل را دارند را می‌سازد. چیپست های جدید HD-AHD برای پاسخگویی به نیازهای جدید در گرایش‌های جدید در بازار CCTV طراحی شدند، که برای هردو سیستم HD analog و سیستم مقرون به صرفه HD-SDI مناسب هستند.

هدف اصلی NVP2430H، ساپورت سنسور CMOS 1.3M و خروجی I/F است، به‌طور مثال سیستم آنالوگ 1280H CVBS/COMET و AHD 1.0 720p و HD-SDI 720p. و اما  NVP2431H سنسور 1.3M CMOS و خروجی I/F را ساپورت میکند، به‌طور مثال سیستم آنالوگ 1280H CVBS/COMET و AHD 1.0 720p.

252 Ahd4

 

 

منبع: hkvstar[dot]com

مترجم: احسان کیاستی – فرافن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *