چگونه دوربین های شمارنده دولنز منجر به فروش موفق می‌شوند؟

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+2
پیشنهاد امتیاز+2

شمارش افرادی که روزانه وارد فروشگاه یا مرکز خرید شما می‌شوند، از جهات مختلف می‌تواند به بهبود عملکرد شما کمک کند. به‌عنوان مثال، با افزایش دقیق تعداد پرسنل در زمان‌های شلوغ می‌توانید سرویس دهی به صف خرید را بهبود داده و با کاهش پرسنل در زمان های خلوت‌تر، بازدهی عملکردتان را افزایش دهید. همچنین می‌توانید تقاضاها را برای روزها، هفته ها و ماه های آینده، با دقت بیشتری پیش‌بینی کنید و با دقت فعالیت‌های آتی خود را برمبنای تعداد صحیح موجودی و پرسنل برنامه‌ریزی کنید.

در این روش‌ها، شمارش افراد حاضر در فروشگاه می‌تواند به خرده فروشان کمک کند تا استراتژی های خود را بهبود داده و سود و نرخ تبدیل را افزایش دهند. بااین‌وجود، شمارش دقیق مشتریان دریک بازه زمانی طولانی مشکل است، مخصوصاً درمورد تکنولوژی دوربین های قدیمی که همیشه آماده این کار نیستند.

شمارش افراد با هدف سلامت و ایمنی

جمعیت شماری در موقعیت های صنعتی و کاربردی متعدد، بینش ارزشمندی فراهم می‌کند. این قابلیت می‌تواند به مطمئن‌شدن از ایمنی جمعیت در مناطقی ازقبیل استادیوم که جریان ترافیکی بالایی دارد و نیز تعداد افراد واردشده به کلوب ها، سالن‌های نمایشگاهی و سایر مکان‌هایی که دستورالعمل‌های ایمنی آتش‌نشانی را رعایت می‌کنند، کمک کند.

چالش‌های جمعیت شماری دوربین مداربسته تک لنز

در گذشته، خرده فروشان اغلب سعی می‌کردند با دوربین های تک لنز افراد حاضر در فروشگاه را بشمارند. ولی این دوربین ها اکثراً افراد را با سایر اشیاء اشتباه می‌گرفت و درنتیجه منجر به شمارش نادرست آنها و اطلاعات غلط درباره‌ی اینکه در فروشگاه چه چیزهایی دیدند و چه کارهایی انجام دادند می‌شد.

مشکل اصلی دوربین های تک لنز این‌است که نمای سه بعدی ندارند، درنتیجه نمی‌توانستند بلندی اشیاء یا افراد را تشخیص دهند. به‌این معناکه هرنوع شی‌ء بی‌جان از کارت های خرید تا کالسکه کودک به‌عنوان انسان درنظر گرفته می‌شد.

شمارش دقیق با دوربین های مدار بسته دو لنزی

برای غلبه بر تمام این چالش‌ها، فروشندگان آینده‌نگر در فروشگاه‌های خود، نسل بعدی دوربین های مداربسته دولنزی را نصب می‌کنند. فرآیند ثبت و پردازش دو تصویر همزمان از یک شخص، امکان ایجاد تصویر سه بعدی را فراهم می‌کند. به‌عنوان مثال این رکوردهای دقیق از ارتفاع و شکل افراد باعث می‌شود آنها به‌درستی به‌صورت یک انسان تشخیص داده شوند نه اشیاء یا سایه.

ارزش بخشی بیشتر به مشتری با تکنولوژی AI و ML

بهترین دوربین‌ های مداربسته دو لنزی نیز مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) هستند که به دوربین ها اجازه می‌دهد همواره یادبگیرند. به‌عنوان مثال کسب بینش جدید درمورد اولویت‌های مشتری برمبنای رفتارهای جمعیت شناسی و درون فروشگاه آنان، منجر به تصمیم‌گیری های تجاری مؤثرتر می‌گردد.

تأمین الزامات امنیتی با دوربین‌های هوشمند یکسان

از دیگر فواید مهم دوربین های جمعیت شمار هوشمند این‌است که می‌توانند حفاظ امنیتی مرکز خرید یا فروشگاه‌تان را دوبرابر کنند. به‌این معنی که شما می‌توانید مشتریان و دارایی‌های خود را مراقبت کنید و با یک سرمایه‌گذاری واحد، بادقت افرادی که به فروشگاه شما وارد می‌شوند را بشمارید. تنها با یک مجموعه از این دوربین‌ها می‌توانید در نصب، مصرف انرژی، تعمیرات و پشتیبانی صرفه جویی کنید، درحالیکه در نظارت و بینش خرده فروشی هوشمندانه نیز بهترین باشید.

چرا دوربین های مدرابسته هایک ویژن را برای شمارش افراد و امنیت فروش انتخاب کنیم؟

دوربین های جمعیت شمار هایک ویژن مزایای عمده‌ای دارند. این دوربین ها با پیکربندی‌ای که تصاویر سه بعدی را جهت شناسایی افراد از اشیاء بی جان و سایه ها فراهم می‌کنند، دقت بسیار بالایی ارائه می‌دهند. همنین الگوریتم‌های یادگیری عمیقی ایجاد می‌کنند که می‌توانند به‌طور مداوم آموزش ببینند و با داده های جدید برای شمارش دقیق‌تر جمعیت توسعه یابند.

یک نمونه از استفاده دوربین های شمارنده افراد

Hikvision  تاکنون به برخی سازمان‌ها‌ کمک‌کرده است تا افرادی که وارد مجتمع می‌شوند را شمارش و نظارت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در‌مورد قابلیت های فروشگاهی می توانید یک مورد تحقیق بر روی یک بازار در haarlem هلند را مطالعه کنید که از دوربین های مدار بسته هایک ویژن استفاده کرده‌اند و با کسب دیدگاه متفاوت،‌ استراتژی کسب و کار و فعالیت‌های مدیریتی شان را افزایش دادند.

 منبع: asmag

 مترجم: مریم انصاری

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   1 × 5 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0