برای افزایش سوددهی اجرای پروژه‌ها کمی آب اضافه کنید!

1
برای افزایش سوددهی اجرای پروژه‌ها کمی آب اضافه کنید!

 

 افزایش سوددهی اجرای پروژه‌ها

یکی از تجربیات مشترک همه ما در محیط منزل، خرابی تأسیسات یا لوازمی است که از مصرف آب برخوردار هستند. دلیل خرابی چه نشتی لوله‌های زیرسینک باشد یا سیستم تخلیه لباسشویی و … ، در نهایت معزل آب‌گرفتگی و هزینه‌هایی بعدی آن است که برجای می‌ماند.

نگرانی‌هایی از این باب، بویژه برای خانواده‌هایی که اهل مسافرت هستند یا ویلا و آپارتمانی در مکان یا شهر دیگری دارند بیشتر خواهد بود. به احتمال زیاد یکی از راه‌حل‌های موقتی نیز سپردن کلید منزل به همسایه جهت سرکشی‌های مکرر است.

 

 

 

چنانچه نگاهی به آمار دادخواست‌های مربوط به اتفاقات و خرابی‌ها بیاندازید، به روشنی درمی‌یابید که دادخواست‌های مرتبط با نشتی آب و خسارات حاصله، ۳ برابر دادخواست‌های آتش‌سوزی منازل می‌باشد.

خسارات ناشی از نشتی آب بیش از آن‌چیزی است که شما گمان می‌کنید. به‌عنوان مثال خبر تلویزیون که چندی پیش درمورد مشکلات بوجودآمده برای زوجی که در مسافرت به سر‌می‌بردند را به‌یاد دارید؟ این زوج در حین سفر از طریق همسایه‌ی خود مطلع می‌شوند که آب از درب منزل آنها بیرون زده است. تعمیر و حل این مشکل که به علت ترکیدگی اتصالات پلاستیکی توالت طبقه دوم بود، علاوه بر خسارات زیاد، به مدت ۴ الی ۶ ماه به طول انجامید.

به آمارهای مربوط به خسارات وارده در اثر نشتی آب توجه کنید:

  • بالغ بر 500 میلیون دلار خسارت در ساختمان‌ها
  • حدود 150 میلیون دلار تنها ناشی از اتصالات ماشین لباسشویی
  • بالغ بر 50 میلیون دلار از نشت تانکر‌های آب گرم
  • 250000 خانواده با خانه‌های ویران در ایالات متحده امریکا
  • یک لوله شکسته می‌تواند سیل زیادی در حد 5000 گالن را تنها در یک دوره 8 ساعته به راه اندازد.
  • بیمه صاحب‌خانه نمی‌تواند خسارات حاصل ازسیل را پوشش دهد یا بسیار محدود می‌باشد.
  • خسارات حاصل از نشتی آب، تنها موردی است که در اغلب موارد جزو بیمه‌نامه‌های پرهزینه برای صاحب‌خانه‌ها است.
  • تعداد درخواست‌های خسارات ناشی از نشتی آب، هرساله رو به افزایش است.

 

 

 

سیستم اعلام سرقت؛ راه‌حلی برای خانواده‌ّها و فرصتی برای افزایش درآمد نصابان

فرض کنید به عنوان نصاب سیستم‌های حفاظتی کار خود را انجام داده‌اید و سیستم اعلام حریق و دزدگیر با قابلیت مانیتورینگ 24 ساعته را برای مشتریان خود نصب کرده‌اید، با این وجود ممکن است به دیگر سرویس‌های ارزشمندی که می‌توانید ارائه دهید، توجه چندانی نشان نداده‌باشید.

آیا در تبلیغات فروش خود، سرویس‌های مانیتورینگ و تجهیزات لازم برای شناسایی نشتی آب را نیز ارائه نموده‌اید؟

اغلب ما می‌دانیم که تکنولوژی آشکارسازی و تشخیص نشتی آب برای اغلب قسمت‌ها بسیار ساده است. یک سنسور مدار باز که در صورت نشتی آب آژیر را به صدا در می‌آورد به مشتریان در دفع حوادث ناگوار و صرف هزینه‌های گزاف و در نتیجه پس‌انداز درآمدهایشان کمک می‌کند. بنابراین افرادی که چنین دغدغه‌ای دارند قطعا از نصب یک سیستم اضافه بر روی دزدگیر استقبال می‌کنند و به این ترتیب شما درآمد اضافه‌ای از نصب سیستم اعلام نشت آب دریافت می‌نمایید.

شاید از خود بپرسید اگر مسأله به این سادگی است، چرا فروشندگان چنین سرویسی را نمی‌فروشند؟

پرسیدن چنین سوالی از مشتریان یا آینده‌نگری درباره این موضوع نه تنها ضرری ندارد، بلکه مفید هم هست. زیرا با این پرسش، شما در واقع هشدار می‌دهید. قطعاً بعضی از افراد را پیدا خواهید کرد که از این کار استقبال می‌کنند و یا افرادی را خواهید یافت که در حال انجام فرآیند طولانی و پرهزینه تعمیر خسارات حاصل از این موضوع هستند.

روش‌های بسیاری برای آشکارسازی نشتی آب وجود دارد.

سیستم‌های شناسایی نشتی آب (WLD) در اشکال مختلف به بازار آمده است. برخی از فروشندگان همه دستگاه‌ها را در یک پکیج کامل و یکجا ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر تجهیزاتی که مطابق با نیازهای شما ساخته می‌شود را به طور مجزا و تک‌تک می‌فروشند. اجازه بدهید نگاهی به بعضی گزینه‌ها بیاندازیم.

اولین و ساده‌ترین شکل اجرایی، یک سیستم WLD است که شامل یک شیربرقی است که در مسیر آب اصلی ورودی نصب شود. و استفاده از چند سنسور جهت تشخیص نشت آب است که بدون سیم یا دارای سیم می‌باشد.

اطمینان حاصل نمایید که نصب شیر کنترلی، نیاز شما را برآورده می‌سازد. به خاطر داشته باشید، این شیربرقی نباید قبل از خط لوله‌ای که آب مورد نیاز برای سیستم‌هایی مانند آب‌پاش اطفای حریق را فراهم می‌کند، نصب شود.

سیستم‌های شناسایی نشتی آب

برخی از سازندگان WLD، شیرهایی برقی به بازار عرضه کرده‌اند که به خوبی از شرایط خطرناک هیدرولیکی هنگام بسته شدن مسیر آب جلوگیری کرده و مانع ترکیدن لوله‌ها، ناشی از تجمع فشار پشت شیر برقی می‌شوند. شما همچنین می‌توانید یک باتری بکاپ نیز جهت روشن نگه داشتن سیستم در شرایط قطع برق در نظر بگیرید.

حداقل یک تولیدکننده وجود دارد که شیربرقی با حس‌گر جریان اضافی آب به خانه یا محل کار را داشته باشد. این دستگاه دارای تنظیمات برای دو وضعیت خارج خانه و داخل خانه می‌باشد. در وضعیت داخل منزل که مربوط به زمانی است که شما در خانه حضور دارید، دستگاه اجازه جریان مداوم 30 دقیقه‌ای آب برای فعالیت‌های روزانه را از ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی یا حمام می‌دهد. در مد بیرونی و زمانی که شما از خانه خارج می‌شوید، شیر کنترلی در صورت جریان آب تنها برای مدت 30 ثانیه شیر اصلی آب ورودی منزل را قطع می‌کند.

سیستم‌های شناسایی نشتی آب

با وجود اینکه سنسورهای WLD با انواع متفاوتی به بازار آمده‌اند، اما کارکرد و ویژگی‌های آنها بسیار شبیه به هم می‌باشند. آنها در مکان‌های استراتژیکی از قبیل نزدیک منبع آب گرم، ماشین‌های لباس‌شویی، دستشویی‌ها، و در پایین‌ترین سطح منزل قرار می‌گیرند.

یکی از سازندگان، سنسورهای خود را به آلارمی مجهز کرده است که اگر سنسورهای مربوطه در وضعیت نامناسب قرار گیرد، تغییر وضعیت را به صورت آلارم اعلام می‌کند.

سازنده دیگر، سنسوری ارائه کرده است که هم روی سطوح و هم در حالت معکوس زیر سطوح براساس وضعیت شیر آب و تجهیزات مرتبط با آن کار می‌کند. کار اصلی نصب سنسورهاست و دیگر اینکه سنسورها نباید به صورت تصادفی حرکت کنند یا تغییر وضعیت دهند. در غیر این صورت نمی‌توان نشتی آب را تشخیص داد.

سنسورها در هر دو نوع پیکربندی بدون سیم یا باسیم وجود دارند. شرکت دیگری وجود دارد که سنسور نوع رشته‌ای (طنابی) را رائه کرده است که به طور مستقیم می‌تواند دور لوله بپیچد و یا روی زمین نصب شود.

نحوه ارتباط سیستم WLD با سیستم هشدار آلارم نیز بسیار مهم است. واسطه ارتباطی می‌تواند در ورودی و یا خروجی سیستم شما نصب شده باشد. در سیستم‌های WLD، که دارای دو مد خانه و خارج از خانه می‌باشد یک کلید که تعیین کننده وضعیت سیستم است باید در نظر گرفته شود این دکمه می‌تواند دستی بوده و یا با یک خروجی روی سیستم اعلام سرقت تعریف گردد.

 

 

جمع‌بندی استراتژی‌های فروش

همانطور که می‌بینید شما انتخاب‌های متعددی برای مشتریان خود دارید. شما می‌توانید هر سیستمی از جمله آشکارساز نشت آب که به یک سیستم اعلام سرقت وصل شده است، کنترلر جریان هوشمند با سنسورهای داخلی ویا یک شیربرقی با سنسورهای مجزای سیمی یا بی‌سیم برای نقاط مختلف خانه را به مشتری پیشنهاد دهید. همچنین موارد مذکور یک پکیج عالی برای فروش به نظر می‌رسند. در فروش WLD خود موفق باشید.

 استفاده از فن برای خشک کردن مکان های سیل زده

تصویر1: از فن برای خشک نمودن مکان‌های سیل‌زده استفاده می‌شود. خسارات ناشی از آب پرهزینه‌ترین دادخواست‌های بیمه‌ای است که به وسیله صاحبخانه‌ها ارائه می‌‌شود. ساختمان‌ها هرساله، بیش از نیم میلیارد دلار از خرابی‌های ناشی از آب، خسارت می‌بینند. 

 

سیستم نشت‌یاب آب

تصویر2: نصب سیستم‌های نشت‌یاب آب مانند PipeBurst Pro که در اینجا نشان داده شده است، بسیار ساده می‌باشد. این‌گونه دستگاه‌ها اغلب دارای سنسورهایی با یک شیر جریان آب که به‌طور الکتریکی کار می‌کند، هستند.

 

 

منبع: ماهنامه سیباشهر

مترجم: مریم ناصری

نظر دهید

پاسخ دهید

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما با خبر شوید!

فروشگاه آنلاین فرافن مارکت

فروشگاه فرافن مارکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تأمین و فروش تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و نظارتی از قبیل دوربین مدار بسته، دزدگیر اماکن، اعلام حریق، تلفن سانترال و ویپ، درب اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups، موتور برق، خانه هوشمند و ..آغاز نمود و اکنون با بیش از یک دهه تجربه موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ دوربین مدار بسته و سیستم‌های امنیتی ادارات دولتی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل مسکونی، آماده ارائه محصولات و خدمات به هموطنان عزیز در کلیه شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، قم، شیراز، اراک، ساری، سمنان، گرگان، بندرعباس، اهواز، شاهرود، یزد و .. می‌باشد.

فرافن مارکت

نمادهای اعتماد

نماد اعتماد

logo-samandehi

نشان شرکت برتر

ارتباط با ما

آدرس تهرانتهران: سعادت آباد، بلوار پاک‌نژاد، خیابان بنفشه، پلاک 124

آدرس گرگان گرگان: بلوار شهید شکاری، نبش کوچه پنجم، پلاک 73

پست الکترونیکی پست الکترونیکی: info[at]farafan-market.com

شماره تماس شماره تلفن: 02126742969 | 02126743685

تلگرام فرافن مارکت    اینستاگرام فرافن مارکت    آپارات فرافن مارکت    فیسبوک فرافن مارکت

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فراسرمایه فرجاد نواندیش (فرافن) می‌باشد.

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0