کاربرد دوربین های مدار بسته در سازه های موقتی

3
کاربرد دوربین های مدار بسته در سازه های موقتی
یکی از موارد کاربرد دوربین های نظارتی استفاده از آن‌ها در سازه های موقتی است. اما سازه های موقت چه هستند؟ دلایل ساخت این سازه ها چیست؟ چه مشکلات امنیتی با خود به همراه دارند؟ و اینکه چه اقداماتی به تأمین امنیت این سازه ها کمک می‌کنند؟ از جمله پرسش هایی است که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. مطمئناً همه ما با بیمارستان های موقتی یا صحرایی که در مواقع بحران بوجود می‌آیند آشنا هستیم. یا حتی فستیوال های موسیقی، رویدادهای ورزشی، پروژه‌های ساخت و ساز و هرگونه اماکنی که برای مدت محدودی ایجاد می‌شوند تا مورد استفاده قرار بگیرند.

سازه های موقتی

چنین سازه هایی علی‌رغم هزینه ها و پیچیدگی های خاص خود معمولاً بدون درنظر گرفتن اقدامات امنیتی به حال خود رها می‌شوند. این کمبود امنیت می‌تواند منجر به مسائل متعددی مانند سرقت یا تخریب اموال گردد. البته با اتخاذ راه‌کار های درست می‌توان از این قبیل حوادث جلوگیری کرد. اینجاست که به ارزش بالای دوربین های مداربسته پی می‌بریم. این ابزارها به راحتی و به سرعت نصب می‌شوند، از منظر هزینه مقرون به صرفه هستند و همچنین در مقایسه با زیربنای شبکه امنیتی قدیمی و یا انجام کارها بدون تأسیسات نظارتی، گزینه با کیفیت‌تری محسوب می‌شوند.  

موارد استفاده از تجهیزات نظارتی و مداربسته

با پیشرفت روزافزون جهان، تقاضاها برای راهکارهای خلاقانه و منعطف نیز افزایش می‌یابد. این راهکارهای نظارتی با به کارگیری مدلی مخصوص به ساختارهای موقتی که به زمان و منابع کمتری نیاز دارد و از سوی دیگر امنیتی فوق‌العاده را در اختیار افراد می‌گذارند و به آن‌ها آرامش خاطر می‌دهند، به این نیازها پاسخ می‌دهند.

بیمارستان های موقتی

بیمارستان های موقت از جمله سازه هایی هستند که روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود و از نظر امنیتی نیز توجه ویژه‌ای را می‌طلبند. یکی از چندین بیمارستان موقتی‌ای که در سراسر جهان وجود دارد، بیمارستان Presbyterian نیویورک است که در دوران پاندمی کنونی از یک مرکز همایش به یک بیمارستان موقت تبدیل شده است تا ظرفیت بیشتری برای درمان بیماران داشته باشد. چنین سازه هایی اقدامات نظارتی جامع و سریعی را می‌طلبند. تأسیسات نظارتی به کادر درمان کمک می‌کند تا در شرایط پر‌استرس و شلوغ این روزها، با خیال راحت بتوانند از بیماران مراقبت کنند. در مورد بیمارستان های موقتی، نظارتی که ترکیبی از صوت و تصویر باشد نیرویی بسیار مهم برای کادر درمانی محسوب می‌شود زیرا تماس های غیر‌ضروری با بیمار را به حداقل می‌رساند و در اولویت‌بندی منابع به کادر درمان کمک می‌کند. در ساختمان‌های خدمات درمانی، محافظت از دارایی‌ها نیز اهمیت ویژه ای دارد. در مورد مراقبت از تجهیزات، داروها، تجهیزات محافظت شخصی(PPE) و دیگر منابع، تأسیسات نظارتی نقش مهمی ایفا می‌کنند. علاوه بر این دوربین های مداربسته به ما امکان کنترل دسترسی را می‌دهند بدین صورت که استفاده کنندگان می‌توانند تعیین کنند چه کسانی وارد ساختمان شوند. کنترل کننده های درب ورودی هم اکنون در بیمارستان های مختلف استفاده می‌شوند تا دسترسی عموم به محیط های آلوده به ویروس را محدود نمایند.  

مدیریت بحران و سوانح

مدیریت بحران و امداد سوانح  یکی دیگر از موارد کاربرد دوربین های مداربسته هستند که برای تأمین امنیت، راهکار مطلوبی به نظر می‌رسند. در بحران های انسانی، تأسیسات نظارتی، کار محافظت از تأسیسات و تدارکات بزرگ مقیاس و توزیع غذا و آب و دارو را تسهیل می‌کنند. این دوربین ها به مسؤلین اجازه می‌دهند که با استانداردهای ایمنی تطبیق یابند و در عین‌حال با کاهش ریسک تصادفات بالقوه، امنیت کارکنان و محافظت از تجهیزات ضروری را تأمین نمایند. دوربین های نظارتی مداربسته با فراهم آوردن به‌روز رسانی های قابل اتکا و سریع به تصمیم گیرندگان از راه دور، این امکان را می‌دهند که در مواقع بحران بتوانند اطلاعات را ارزیابی کرده و بر مبنای اطلاعات واقعی تصمیم‌گیری کنند.  

پروژه های ساخت و ساز و عمرانی

وقتی صحبت از سایت های ساخت و ساز و پروژه های راه‌سازی می‌شود نفوذ، ایجاد اختلال و آسیب‌دیدگی سه تهدید عمده در جهت تحقق بهره‌وری و سودآوری و رفاه کارکنان در سایت محسوب می‌شوند. تأسیسات نظارتی منعطفی که به‌راحتی قابل پیاده‌سازی باشند، نظارت از راه دور با کیفیت تسهیل می‌کنند و بدین شکل مسائل امنیتی را کاهش می‌دهند. این تجهیزات در  نظارت بر سلامت و ایمنی و بررسی و تحقیق درباره حوادث به ما کمک می‌کند و همچنین این تجهیزات از سایت در برابر ورودهای غیرقانونی و بدون اجازه، خرابکاری و سرقت مواد، ابزار و ماشین آلات محافظت می‌کنند. صنعت ساخت و ساز به دلیل خرابکاری و سرقت سالانه بیش از 400 میلیون یورو ضرر می‌کند. دوربین های مداربسته به مدیران سایت ها اطمینان می‌دهند که سایت به خوبی تحت نظارت است و همچنین مدیران می‌توانند به صورت برخط به سیستم های امنیتی و کنترل دسترسی داشته باشند. این امر باعث می‌شود قبل از ورود و نفوذ، فعالیت های مشکوک را شناسایی کنیم و قبل از اینکه دست به اقدامی برای جلوگیری از خرابی ها و زیان های بعدی بزنیم، ببینیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

کنترل از راه دور سازه های موقت

مزایای دوربین های مدار بسته و سیستم کنترل دسترسی از راه دور

افرادی که مسؤلیت تصمیم گیری درباره مسائل امنیتی سایت های موقت و یا دور افتاده را دارند ممکن است درباره مناسب ترین سیستم نظارت که پاسخگوی نیازهای آنها هم باشد دچار چالش شوند. مزایای این سیستم های نظارتی عبارت است از:
  • دسترسی به ویدیوهای زنده و ضبط شده با رزولوشن بالا از  طریق کامپیوتر یا گوشی هوشمند
  • هشدار دادن درباره فعالیت های پیرامونی
  • نفوذ
  • و هماهنگی آسان با سیستم های کنترل دسترسی و هشدار
  یک سیستم نظارتی سودمندترین گزینه برای سازه های موقتی است، زیرا این دوربین ها برای ارائه یک سیستم نظارتی منعطف، قابل ارتقا و قابل اطمینان طراحی شده‌اند که به شبکه فیزیکی در محل سایت احتیاج ندارند.  

فایده سیستم های مداربسته چیست

این سیستم ها در یک دوره زمانی کوتاه سیستم نظارتی با کیفیتی را در اختیار ما قرار می‌دهند. این سیستم ها متشکل از تعدادی دوربین های  IP  و یا ایستگاه های تهیه ویدیو از درب، یک کابین پیکربندی شده با روتر 4G/LTE و یک نرم افزار برای مدیریت و مشاهده ویدیوها از راه دور هستند. اکثر دوربین های مداربسته تحت شبکه سریع و آسان نصب می‌شوند، از حیث کیفیت تصویر فوق العاده هستند و قدرت تشخیصی خوبی داشته و به ما اجازه کنترل دسترسی و مدیریت سایت از راه دور را می‌دهند. نکته مثبت دیگری که در اینجا وجود دارد این است که برای سازه های موقتی مثل رویدادها یا سایت های ساخت و ساز، همان تجهیزات را می‌توانیم چندین بار استفاده کنیم که این موضوع باعث می‌شود این گزینه بسیار مقرون به صرفه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های نظارتی و تنظیمات یا نصب های موقتی که به پیاده سازی هایی سریع و منعطف احتیاج دارند به اینجا مراجعه نمایید. رویدادهای بزرگ ورزشی، همایش های سیاسی، کنفرانس ها و گردهمایی های سران همه از رویدادهای موقتی هستند که معمولاً نیاز به سیستم های نظارتی دارند تا امنیت رویداد و شرکت کنندگان آن تآمین شود. صحنه های جرم هم از مکان هایی هستند که برای اجرای صحیح قانون و یا حمایت از نیروهای ارتش به دوربین های مداربسته نیاز است. طراحی یک سیستم نظارتی موقت کارآمد چالش های بسیاری را در پی دارد، چون فناوری هایی که در سیستم های دائمی استفاده شده است بسیار کندتر از آن هستند که برای رویدادی چند روزه یا موقعیت بحران به سرعت نصب شوند و ویدئو را در اختیار ما قرار دهند.

دوربین های امنیتی بیسیم برای پروژه های ساخت و ساز

سایت های ساخت و ساز در شرایطی پر از آلودگی و گاهاً مرطوب به دوربین های مداربسته موقتی احتیاج دارند. مدیران سایت و تیم های پروژه به‌دنبال این هستند که بتوانند از طریق اینترنت بر سایت نظارت داشته باشند تا نهایتاً قادر باشند چندین پروژه احداث را همزمان جلو ببرند. بعد از اتمام پروژه دوربین ها  باید به آرامی به محل جدید منتقل شوند. می‌توان گفت دشوارترین قسمت کار با سیستم های ویدئویی همین بخش است.  

عدم نیاز به ویدئو رکوردر و کابل کشی

برای چنین سازه و شرایطی به‌نظر می‌رسد یکی از بهترین گزینه‌ها، دوربین های مداربسته وایرلس هستند. چراکه با حذف DVR ها و سیم کشی ها، پول زیادی پس انداز می‌کنید. با توجه به اینکه بیشتر این دوربین ها دربردارنده ویژگی هایی همچون ضبط ویدیو، فضای ذخیره ابری و عکاسی تایم لپس هستند، با استفاده از این سیستم ها به جای سیستم های قدیمی می‌توانید در مصرف زمان و پول صرفه جویی نمایید. به‌علاوه نیازی به خرید DVR یا NVR نیست و بنابراین برای متصل کردن دستگاه‌های ضبط به دوربین به کابل کشی احتیاج ندارید. با توجه به اینکه این سیستم از آنتن های سلولی یا بی سیم بهره می‌برد، برای اتصال به اینترنت به کابل کشی تحت شبکه هم احتیاجی ندارید. همچنین برخی از این سیستم ها مبتنی بر انرژی خورشیدی هستند و به سیم کشی برق هم نیازی ندارند. زمانی‌که دوربین کاملاً شارژ شده باشد می‌تواند 3 روز بدون نور خورشید به‌کار خود ادامه دهد. سیستم ذخیره ابری این دوربین ها نیز اجازه دسترسی VMS و همچنین مدیریت از هر نقطه ای را می‌دهد.  

انتقال دوربین ها بعد از اتمام پروژه ها

با توجه به حذف سیم کشی در دوربین های WIFi، این سیستم ها به راحتی می توانند در نقاط مختلف نصب شده و در عرض چند دقیقه به محل جدید منتقل شوند. این دوربین ها تنها به شارژ کامل و اینترنت نیاز دارند. این دوربین ها با توجه به هماهنگی که با WIFI/ 4G و انرژی خورشیدی و/یا سلولی دارند می توانند در شرایط مختلف به کار گرفته شوند.

کاربرد دوربین ها در صنعت نظامی

دوربین های ضدضربه انتخاب کنید

انتخاب دوربین های مستحکم و ضدضربه برای سایت های ساخت و ساز که آلوده، مرطوب و تاریک هستند بسیار مفید و تأثیر گذار هستند. به‌عنوان مثال دوربین های eLine سری RSI دارای چارچوبی محکم هستند تا بتوان از آن‌ها در سایت های ساخت و ساز بهره برد. این محفظه ها بهترین محافظ برای جلوگیری از ورود گرد و خاک و آب شناخته شده‌اند.

هرکجا هستید ویدئوها را مشاهده کنید

ویدیو ها را می‌توان از طریق هر دستگاهی که به اینترنت متصل است و مرورگر اینترنت دارد مشاهده کرد. مثل کامپیوتر، گوشی هوشمند یا تبلت. فرقی ندارد که در اداره هستید یا در جلسه یا حتی در منزل، شما می‌توانید در هر لحظه پروژه ساخت و ساز خود را چک کنید. ویدئو های هر دوربین را تا 7 نفر، به صورت همزمان می‌توانند مشاهده کنند. تیم های پروژه و مشتریانی که نمی‌توانند در یک مکان ملاقات کنند، می‌توانند همزمان ویدئو را تماشا کرده و به بحث بنشینند.  

این دوربین ها پاسخگوی همه نیازهای سایت هستند

جلوگیری از سرقت در سایت و بررسی ادعاهای مربوط به بیمه، نیازمند شواهدی هستند که دوربین های امنیتی می‌توانند در اختیار ما بگذارند. با کمک این دوربین ها شما به سرعت می‌توانید تشخیص دهید که آیا نیاز به خبر کردن مأمورین انتظامی دارید یا خیر و همچنین می‌توانید ویدئوها را بر روی سیستم ابری ذخیره کرده و یا از ویدئوها عکس بگیرید.

کیفیت تصویر دوربین وایرلسکیفیت دوربین مداربسته وایرلس

دوربین های سری RSI گزینه انتخاب کیفیت هم دارند، ویدئو ها با کیفیت HD با دو نوع 720 و 480 و برای تصاویر تایم لپس امکان انتخاب کیفیت تا 5 مگاپیکسل وجود دارد.  
محدثه شاهدهی
مترجم: محدثه شاهدهی
elinetechnology.com
منبع: ELINETECHNOLOGY
fluidmesh.com
منبع: FLUIDMESH
axis.com
منبع: AXIS

نظر دهید

پاسخ دهید

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما با خبر شوید!

فروشگاه آنلاین فرافن مارکت

فروشگاه فرافن مارکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تأمین و فروش تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و نظارتی از قبیل دوربین مدار بسته، دزدگیر اماکن، اعلام حریق، تلفن سانترال و ویپ، درب اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups، موتور برق، خانه هوشمند و ..آغاز نمود و اکنون با بیش از یک دهه تجربه موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ دوربین مدار بسته و سیستم‌های امنیتی ادارات دولتی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل مسکونی، آماده ارائه محصولات و خدمات به هموطنان عزیز در کلیه شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، قم، شیراز، اراک، ساری، سمنان، گرگان، بندرعباس، اهواز، شاهرود، یزد و .. می‌باشد.

فرافن مارکت

نمادهای اعتماد

نماد اعتماد

logo-samandehi

نشان شرکت برتر

ارتباط با ما

آدرس تهرانتهران: سعادت آباد، بلوار پاک‌نژاد، خیابان بنفشه، پلاک 124

آدرس گرگان گرگان: بلوار شهید شکاری، نبش کوچه پنجم، پلاک 73

پست الکترونیکی پست الکترونیکی: info[at]farafan-market.com

شماره تماس شماره تلفن: 02126742969 | 02126743685

تلگرام فرافن مارکت    اینستاگرام فرافن مارکت    آپارات فرافن مارکت    فیسبوک فرافن مارکت

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فراسرمایه فرجاد نواندیش (فرافن) می‌باشد.

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0