آخرین بروزرسانی:

 استفاده از گیت‌های مجهز به سیستم تشخیص چهره شرکت panasonic در ژاپن

شرکت پاناسونیک اعلام کرد اداره مهاجرت ژاپن که زیر نظر وزارت دادگستری این کشور فعالیت می‌کند، جهت سهولت و ساده‌سازی پروسه کنترل پروسه ورود و خروج مسافرین، در یکی از فرودگاه‌های اصلی این کشور از گیت‌های پیشرفته و دقیق پاناسونیک بهره گرفته شده است.

وزارت دادگستری ژاپن با‌توجه به افزایش روز‌افزون مسافران خارجی، تصمیم به استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای سهولت ورود و خروج مسافران گرفته است. از 18 اکتبر 2017، سه واحد از گیت های دارای تکنولوژی تشخیص چهره شرکت پاناسونیک در فرودگاه بین‌المللی توکیو جهت کنترل مهاجرین، نصب و راه‌اندازی شده‌اند. این سیستم پروسه کنترل ورود مسافران ژاپنی که به‌خانه برمی‌گردند را ساده کرده است. این سیستم تشخیص چهره بدون نیاز به ثبت قبلی داده‌های بیومتریک، تصویر چهره ثبت شده در چیپ پاسپورت مسافر را با تصویر چهره ضبط شده توسط سیستم تشخیص چهره گیت‌های ورودی مقایسه کرده و هویت فرد را تایید می‌کند.

گیت‌های مجهز به سیستم تشخیص چهره کمپانی پاناسونیک جدیداً طراحی شده‌اند تا پروسه ورود و خروج مسافران به ژاپن را سهولت بخشند. این سیستم ساده و امن طوری طراحی شده که افراد (حتی اگر برای اولین بار پا به خاک ژاپن می‌گذارند) بدون تأخیر، ناراحتی و سردرگمی از گیت‌های عبور کنند. این سیستم در‌حال‌حاضر تنها در ژاپن راه‌اندازی خواهد شد.

  

 

ویژگی‌های گیت مجهز به سیستم تشخیص چهره پاناسونیک

  1. تشخیص صحیح در مواجه با سالمندان و افرادی که برای اولین‌بار وارد کشور می‌شوند، که با توجه به طراحی ارگونومیک و تکنولوژی پیچیده‌ای که شرکت پاناسونیک در دستگاه‌های پاسپورت‌خوان پیاده‌سازی کرده است، به‌دست آمده است.
  2. تکنولوژی پیشرفته و کیفیت اجرایی بالای سیستم تشخیص چهره که سیستم را قادر می‌سازد با وجود تغییرات چهره (مانند پیری، آرایش، حالات حسی و کیفیت تصویر) دچار مشکل نشود.

با‌توجه به اینکه ژاپن قصد دارد از سال 2020 به بعد یکی از قطب‌های مهم گردشگری جهان شود، پاناسونیک به همکاری با مسؤلین ژاپنی در راستای پیاده‌سازی سیستم‌های ساده و دقیق کنترل ورود و خروج مسافران در فرودگاه‌ها و بندرهای سرتاسر ژاپن ادامه خواهد داد. شرکت پاناسونیک قصد دارد با توسعه و ترکیب تکنولوژی‌های تشخیص چهره و پاسپورت، راه‌حل‌های متنوعی در این زمینه ارائه دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تشخیص چهره می‌توانید مقاله “تشخیص چهره توسط دوربین های مدار بسته، انقلابی در صنعت نظارت تصویری” را نیز مطالعه کنید.

 

اصول و قابلیت‌های گیت تشخیص چهره پاناسونیک

براساس اصولی ازقبیل گیت‌های تشخیص چهره ساده، دقیق، امن و قابل اطمینان باشند. هم سالمندان و هم افرادی که برای اولین‌بار وارد کشور ژاپن می‌شوند، بدون‌تأخیر، سردرگمی و ناراحتی از گیت‌ها عبور کنند ونیز سهولت پروسه ورود و خروج شهروندان ژاپنی، پاناسونیک تکنولوژی‌های پیشرفته متعددی که برای عملکرد صحیح و دقیق گیت ضروری بودند را طراحی و پیاده‌سازی کرد. آنها فاکتورهای زیادی که اشتباهاً باعث “عدم پذیرش” مسافر می‌شوند را کنار گذاشتند و سازوکارهایی برای ورود غیرمجاز پیش‌بینی کردند و موتور تشخیص چهره قدرتمند، با قابلیت اجرایی بالایی طراحی کردند.

در راستای افزایش کارایی، شرکت پاناسونیک با تحقیقات و آزمایشات میدانی و همچنین با بهره‌گیری از تحقیقات مؤسسات خارجی، قابلیت‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم را به ارمغان آورده است.

1. گیت‌های آسان-برای-استفاده برای سالمندان و کسانی که برای اولین بار وارد کشور می‌شوند، با کارایی بهتر

  • دستگاه پاسپورت‌خوان جدید که گذرنامه‌ها را در همه جهات خوانده و پردازش می‌کند
  • گیت تشخیص چهره اقتصادی و فشرده (به‌صورتی که همه تجهیزات در یک دستگاه در کنار هم تعبیه شده‌اند) جهت بهبود کارایی
  • نمایشگرهای متعدد جهت کنترل پروسه و مدیریت سیستم

2. موتور تشخیص چهره با قابلیت اجرایی بالا و الگوریتمی جهت تشخیص فریب، به‌دست آمده از فن‌آوری‌های پیشرفته

  • موتور تشخیص چهره بسیار دقیق با قابلیت تشخیص تغییرات عمده و معمولی که ممکن است روی یک چهره اعمال شود مانند پیری و آرایش
  • قابلیت تشخیص ورود غیر مجاز (به‌طور مثال در مواردی که فردی پشت فرد دیگری پنهان می‌شود تا توسط سیستم شناسایی نشود)

3. طراحی spatial و overall service جهت بهینه‌سازی سیستم برای راه‌اندازی در فضاهای محدود

  • طراحی انعطاف‌پذیر در تطابق با تعداد گیت‌های نصب‌شده در محیط
  • طراحی UX در سراسر منطقه کنترل مسافران

  

  

 

منبع: asmag

مترجم: احسان کیاستی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *