معرفی دوربین های مداربسته Turbo HD PIR هایک ویژن

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 

 تشخیص حرکت هایک ویژن

 

در طول تاریخ و دوره‌های زمانی مختلف، جهت حفاظت پیرامونی یک محیط از خندق و برجک گرفته تا دیوارهای مدرن و حصارهای آهنی استفاده می‌شد. تکنولوژی دنیای امروز انواع جدیدی از سیستم‌های حفاظت پیرامونی الکتریکی معرفی کرده است. این سیستم‌های هوشمند علاوه‌بر تشخیص، در بعضی موارد با پیشبینی دقیق و به‌موقع از ورود غیرمجاز افراد مستعد خرابکاری جلوگیری می‌کنند.

  

امروزه بیشتر سیستم‌های حفاظت محیطی (حفاظت پیرامونی) از تشخیص مادون‌قرمز اکتیو (آماده به واکنش) استفاده می‌کنند. اما این نوع روش تشخیص از لحاظ پایداری و میزان اطمینان دچار نقص‌هایی می‌باشد. به‌عنوان نمونه مادون قرمز (IR)، قبل یا هنگام وقوع ورود غیر‌مجاز نمی‌تواند به‌طور دقیقی موقعیت را پیشبینی کنند.

علاوه‌بر این در سیستم‌های IR عوامل محیطی، زمینی و دیگر فاکتورها معمولاً باعث عدم هشدار، هشدار اشتباه و یا دیگر نتایج اشتباه و نادرست می‌شوند.

  

تکنولوژي PIR هایک ویژن

 

در راستای حل این مشکلات، دوربین مداربسته Turbo HD Passive Infrared (PIR) هایک ویژن از تکنولوژی‌های پیشرفته نظارت تصویری جهت بهبود دقت هشدار (جهت جلوگیری از هشدار اشتباه) و جلوگیری از نفوذ بهره می‌برد. در نتیجه حفاظت محیط (حفاظت پیرامونی) به‌ سطح کاملاً جدیدی برای حفاظت از محیط‌هایی مانند املاک شخصی، اطراف کارخانجات، انبارها، مدارس و دیگر اماکن ارتقاء می‌یابد.

  

 

 

از ویژگی‌های خاص این دوربین مداربسته شرکت Hikvision می‌توان به سرعت واکنش بالا و دقت بالای عملکرد (در ارسال هشدار) و هنگام حضور افراد مشکوک در منطقه مشخص‌شده اشاره کرد.

  

 دوربین مداربسته توربو اچ دی

  

این دوربین امنیتی مجهز به یک دتکتور (تشخیص‌دهنده) PIR بوده که نور مادون قرمز ساطع شده توسط بدن انسان را تشخیص داده و علاوه بر این، این نور ساطع‌شده را از دیگر نورهای مزاحم موجود در محیط نیز تشخیص می‌دهد.

با استفاده از این دوربین در کنار قابلیت تشخیص حرکت دستگاه‌های DVR سری Turbo HD K، می‌توان از آلارم‌های (هشدارهای) اشتباه ایجاد شده توسط دیگر اشیاء و موجودات در‌حال حرکت موجود در محیط جلوگیری کرد.

با کاهش هشدارهای اشتباه، در فضای ذخیره‌سازی و هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد و همچنین باعث جستجوی مؤثرتر در تصاویر ضبط‌شده می‌شود.

  

دوربین مداربسته PIR هایک ویژن دارای راه بازدارنده فوری و قدرتمند می‌باشد. این محصول با تابش نور فلش سفید به مزاحمان هشدار داده و آن‌ها را متوقف می‌کند. همچنین با وجود تکنولوژی ultra low-light، نور سفید به‌عنوان نور مکمل عمل کرده و دوربین را قادر می‌سازد حتی در محیط‌های بسیار تاریک، تصویری واضح‌‍تر از مضنون به عنوان مدرک ضبط نماید.

  

تشخیص هایک ویژن

  

می‌توان از دوربین مداربسته Turbo HD PIR در کنار دستگاه DVR سری Turbo HD K جهت حفاظت پیرامونی استفاده کرد و قدرت هشدار ورود غیرمجاز و نظارت زنده را افزایش داد. هنگام وقوع یک ورود غیر مجاز، با ایجاد فوری هشدار، پرسنل امنیتی مطلع شده و سریعاً در منطقه خطر حاضر شوند. در بعضی موارد مزاحمین مطلع شده و سریعاً منطقه را ترک می‌کنند، که این خود علاوه‌بر تشخیص، باعث جلوگیری از وقوع جرم می‌شود.

این محصول می‌تواند در تمام سطوح حفاظت پیرامونی و پروسه‌های امنیتی اعم از هشدار بازدارنده پیش از وقوع، هشدار هنگام وقوع و جمع‌آوری شواهد از واقعه مفید واقع شوند. این نوع سیستم با کنار زدن سیستم‌های قدیمی که تنها بعد از وقوع جرم کارایی داشتند، باعث بهبود روال‌های امنیتی می‌شود. همچنین سیستم حفاظت پیرامونی را از حالت نظارت گذرا و ساده، به سیستم تشخیص هوشمند واکنشی تبدیل می‌کند.

 

 

 

مترجم: احسان کیاستی
منبع: asmag

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   2 × 2 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0