دوربین های مدار بسته هایک ویژن و نظارت کامل بر محیط به‌صورت سیار

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 نصب دوربین مداربسته هایک ویژن روی ماشین

وقتی از شرکت Mercury Fire & Security خواسته شد تا سیستم نظارت تصویری کاملاً سیار و بیسیم برای شرکت Magpie Security واقع در شهر Nottingham راه‌اندازی کند، این شرکت تصمیم گرفت برای غلبه بر چالش‌های موجود در این پروژه (شامل گردوغبار، لرزش و آب‌وهوای نامساعد) از دوربین های مداربسته هایک ویژن استفاده کند.

در ادامه لوئیس فاستر مدیرکل شرکت Mercury و سم فوتر مدیر فنی شرکت Magpie Security جزئیات بیشتری در مورد سریع‌ترین سیستم نظارت تصویری بریتانیا ارائه خواهند داد.

Magpi Security یکی از شرکت‌های برتر امنیتی-آموزشی بریتانیا است. این شرکت برای هر مشتری متناسب با نیازهای پروژه، سیستم امنیتی خاصی طراحی و پیاده‌سازی می‌کند. با توجه به تنوع نیاز مشتریان و گستردگی محدوده کاری، شرکت Magpie کالاهای موردنیاز خود را از تولیدکننده‌های متفاوتی تهیه می‌کند.

آخرین ارائه از Magpie می‌تواند در منطقه ناتینگهام مشخص شود: یک زن و شوهر از ون‌های نظارت با نگهبانان برای گشت‌زنی در سایت‌های حساس و خطرناک که در آن وجود امنیت زیاد مورد نیاز است مستقر هستند. ون‌ها با Mercury Fire & Security گسترش داده شده‌اند و دوربین های Hikvision و شبکه ویدیویی ضبط‌کننده در قلب این راه حل منحصر به فرد ارائه شده است. Mercury همچنین یک پنل خورشیدی و باتری ها را برای استفاده از سیستم بدون استفاده مداوم از موتورهای وسایل نقلیه نصب کرده و یک روتر 3G از Eseye Communications را عرضه کرده است. بسته به موفقیت پروژه در یک دوره آزمایشی اولیه، راه حل جدیدی در آینده نزدیک به وسایل نقلیه اضافی تبدیل خواهد شد.
   

  

غلبه بر چالش ها با هایک ویژن

فرایند ساخت یک راه حل امنیتی تلفن همراه به جای سیستم معمولی ثابت، نوع دیگری از چالش برای تیم های اجرا را بوجود می‌آورد. هر دو وسیله نقلیه دارای 4 دوربین HD متحرک هستند که یک ون نیز با یک دوربین PTZ و NVR مجهز به یک HQ موبایل است. اما این تجهیزات با یک چالش زیست محیطی و دوام به‌مراتب فراتر از اکثریت راه‌حل‌های ثابت دوربین های مدار بسته معمولی روبرو هستند.
 
لوئیس فاستر، مدیر کل شرکت Mercury Fire & Security، می گوید: “در‌حال نصب خودرو، دوربین ها و ضبط کننده ها به وضوح در یک محیط خشن هستند. انتظار می‌رود که این خودرو همچنان در محدوده سرعت 70 مایل در ساعت حرکت کند، مقاوم در برابر ضربه های معمول و ضربه های سرعت و 24 ساعت شبانه روز عمل کند. لرزش چالش اصلی این راه اندازی است. اما تا کنون، دوربین های Hikvision چندین ماه بدون از‌کار‌افتادن کاربرد داشته اند. بدیهی است که دوربین بزرگ PTZ که ما آن را نصب کردیم، کمی ظریف‌تر است و بنابراین برای اطمینان، این امر در طول حمل‌و‌نقل محدود می‌شود. در‌هر‌صورت، این مورد بسیار قابل اعتماد بوده و بدون وقفه انجام شده‌است.
 
“Security Magpie خواستار دسترسی به اینترنت برای دوربین ها بود، به‌این معنی‌که یک روتر توانا 3G مورد‌نیاز بود تا ویدئو را در تلفن‌های همراه محافظان پخش کند و درنتیجه بتوانند پاسبانی کنند و از این ویدئو ها استفاده نمایند. خوشبختانه برنامه IVMS-4500 اجازه می‌دهد تا به‌راحتی در تعدادی از تلفن های نگهبانان راه‌اندازی شود. “
 
لوئیس می‌گوید هر وسیله نقلیه دارای چهار دوربین دیجیتال DS-2CD2332-I است. او می گوید: “برای ما، مادون قرمز EXIR در این دوربین ها بی‌نظیر است.” در بررسی‌ها، دریافتیم که دوربین های گنبدی می توانند از انعکاس IR برخوردار شوند، اما دوربین های برجک کاملاً قابل اطمینان هستند. آنها مهر و موم شده‌اند، بنابراین هیچ ریسکی از ورود رطوبت به دوربین وجود ندارد، آنها به‌راحتی در صورت لزوم تنظیم می شوند و کیفیت تصویرشان فوق‌العاده است. آنها با پوشش کامل 360 درجه در اطراف ون اطمینان می‌دهند که هیچ چیز در‌هنگام ردیابی با PTZ برای جزئیات بیشتر از‌دست نرفته است.
 
قیمت رقابتی ورودی Hikvision DS-2DE7184-A IP PTZ دلیل اصلی استفاده از آن در این سیستم آزمایشی بود. اما کیفیت تصویر، محدوده IR و زوم اپتیکال مشتریان ما را از بین می‌برد. در عین حال، براکت های قوی نصب شده از لرزش در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند، که برای موفقیت کل پروژه ضروری است. PTZ به سرنشین وسیله نقلیه اجازه ردیابی اهداف و به‌دست آوردن جزئیات دقیق از منطقه اطراف و اشیاء دور را می‌دهد.
 
“ما اطمینان داشتیم که دوربین های برجک در برابر هر گونه ارتعاش مقاومت می‌کنند و بنابراین ما آنها را به‌طور ایمن به‌وسیله نقلیه وبا استفاده از براکت های استاندارد به یک قاب سفارشی ساخته‌شده نصب کرده‌ایم. NVR نسبت به دیسک سخت کمی حساس‌تر است، بنابراین عایق فوم در اطراف NVR قرار گرفته است تا در هنگام حرکت برخی از زیرسازی‌ها را ارائه دهد. مراقبت‌های لازم اعمال‌شده بود تا بلوک‌ها را در NVR مسدود نکند و این راه‌حل ثابت‌شده است که بسیار قابل‌اعتماد است و این‌مورد کیفیت تجهیزات Hikvision را نشان می‌دهد.
 
“روتر HERA601 بسیار قابل اعتماد است و عملکرد 3G کامل را نشان می‌دهد. باتری اصلی خودرو به باتری های 200Ah مستقل CCTV متصل شده است و هر‌بار که موتور در حال‌اجرا است، شارژ تمام باتری ها را تأمین می کند. علاوه‌بر‌این، پانل خورشیدی 250W انتخابی ما باتری 200Ah را در طول‌روز شارژ نگه می‌دارد، که برای استفاده در شب آماده است. تمام تجهیزات دوربین مدار بسته از جمله مانیتور 40 اینچی ای که نمای بسیار خوبی از تمام دوربین ها ارائه می‌دهد، از طریق یک اینورتر به هم مرتبط‌اند. “
 
پتانسیل یک بازار جدید
راه‌حل جدید تلفن همراه آینده‌ای امیدوار‌کننده را برای هر‌دو Mercury Fire & Security  و Magpie Security نشان می‌دهد. آزمایش های اولیه اثبات می‌کند که تجهیزات با تمام خواسته‌های قرار داده‌شده در یک راه‌حل تلفن همراه سازگار است. سام فوتر، مدیر عملیات فنی در Magpie Security می‌گوید: “این پروژه این تجهیزات را در‌حد محدوده سختی قرار‌داده است. اطمینان از کارایی مطمئن این تجهیزات، حیاتی بوده و مسائل مربوط به استفاده از انرژی خورشیدی، یک راه حل سازگار با محیط زیست را ارائه می کند، به این معنی‌که موتور به‌طور مداوم در‌حال‌اجرا نیست. تا‌کنون تجهیزات به‌خوبی به ارتعاش ذاتی خاتمه‌یافته است و کیفیت عالی را با قیمتی بسیار پایینتر از وسایل نقلیه‌ای که به‌طور خاص طراحی شده‌است ارائه می‌کند. “
   

   

 

لوئیس فاستر در مورد پتانسیل آینده برای هر دو راه‌حل جدید و استفاده از محصولات Hikvision بیشتر در تلاش های تجاری Mercury Security می گوید: “این پروژه ممکن است آغاز یک بازار جدید برای ما باشد. دوربین مداربسته خودرویی به مدت چندین سال توسط پلیس مورد استفاده قرار‌گرفته است، اما تا کنون با وسایل نقلیه‌ای که دوربین های PTZ روی‌آنها نصب‌شده است، قیمت آن‌ها بسیار زیاد بوده‌است. در‌حال‌حاضر، ما قادر به ارائه تجهیزات با‌کیفیت برای قیمت بسیار رقابتی می‌باشیم. مطمئناً ما امیدواریم که همکاری با Magpie Security را ادامه دهیم. علاوه‌بر وسایل نقلیه موجود و خودروها، دوربین مدار بسته بیشتری طی قرارداد با استفاده از وسایل نقلیه ارتقاء پیدا می‌کند.
 
“Hikvision خود را اثبات کرده است که یک نیروی استثنایی در صنعت است، که غالباً فراتر از وظیفه خود در کمک به ما برای ارائه راه‌حل مورد‌نیاز پیش‌رفته است. تجهیزات آنها بسیار رقابتی هستند و در زمان نسبتاً کوتاهی که ما با Hikvision کار کرده‌ایم متوجه ارتقاء نرم افزار به‌طور منظم‌ شده‌ایم. بعضی موارد اجتناب‌ناپذیر نیز وجود دارد، زمانیکه موردی به‌درستی کار نکند، پشتیبانی از طریق توزیع کنندگان ما برای دوربین مدار بسته Dynamic فوق العاده خواهد بود. اگر توزیع‌کنندگان نتوانند آن مشکل را حل کنند، Dynamic خوشحال بوده است که به‌طور مستقیم با شرکت Hikvision صحبت می‌کنند و سیستم‌عامل مورد‌نظر ارائه‌شده است. این موضوع در هیچ جای دیگری اتفاق نمی‌افتد و خیال‌ما را برای آینده با Hikvision راحت می‌کند. “

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   نه − پنج =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0