دوربین مداربسته PanoVu هایک ویژن، ناجی شهر دائگو کره جنوبی

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

شرکت هایک ویژن، پیشرو و نوآور در زمینه تولید سیستم‌های نظارت تصویری اعم از دوربین مداربسته و دستگاه DVR و NVR، به شناسایی مکان آلودگی‌ها و منشأ بوهای نامطبوع موجود در اطراف شهر دائگو کشور کره جنوبی، کمک شایانی کرده است. کمپانی هایک ویژن برای حل این مورد از دوربین های مداربسته پانورامیک و PTZ (اسپید دام) 180 درجه PanoVu خود رونمایی کرده است تا سیستمی پیشرفته جهت جمع‌آوری اطلاعات محیطی و جوی شکل دهد.

مشکل هوای بد بو

در ماه ژانویه سال 2016 در پاسخ به شکایاتی که ساکنین شهر دائگو کره جنوبی درباره بوی‌های نامطبوعی که از مجتمع رنگرزی واقع در غرب شهر نشأت می‌گرفت، مطرح کرده‌اند، یک جلسه با ذینفعان اقتصادی، محیط زیست و صنعت رنگ آمیزی شهر دائگو برگزار شد. در آن جلسه، تصمیم گرفته شد که دفتر Seo-gu با اجرای پروژه‌ای جهت جمع‌آوری اطلاعات جوی در راستای راه‌اندازی سیستمی برای نظارت و ردیابی منشأ بوهای نامطبوع اجرا کند تا راهی مناسب برای حل مشکل پیدا شود.

مشخصات سیستم

نظر به ایجاد سیستم نظارت تصویری قادر به دریافت و ضبط تصاویر با کیفیت با استفاده از دوربین‌های مداربسته پانورامیک و اسپید دام در سراسر شهر، اداره Seo-gu با شرکت هایک ویژن شروع به رایزنی کرد. کمپانی هایک ویژن بعد از انجام بررسی‌های لازم، دوربین های مدار بسته سری PanoVu DS-2DP0818Z-D با قابلیت تصویربرداری پانورامیک 180 درجه خود را معرفی کرد. این مدل دوربین مداربسته دارای 4 لنز ثابت 2 مگاپیکسل و زوم PTZ اپتیکال 36x می‌باشد و راه حل مناسبی برای رفع نیازهای این پروژه است.

جهت به نمایش گذاشتن مناسب بودن محصول، به‌طور آزمایشی این دوربین مداربسته در مکانی صنعتی، اطراف شهر بوسان (دومین شهر بزرگ کره جنوبی بعد از سئول) نصب و راه‌اندازی شد. به‌طور همزمان این دوربین در نمایشگاه “Korean new Government Ver 3.0” نیز به نمایش گذاشته شده بود. دوربین PanoVu هایک ویژن نه تنها از این آزمایش سربلند بیرون آمد، بلکه رضایت کامل سرمایه‌گذاران را جلب کرد و نشان داد انتخابی درست و دقیقی برای رفع نیازهای این پروژه است.

در نوامبر سال 2016، این سیستم جدید جمع‌آوری اطلاعات جوی که قادر به اندازه‌گیری بوی‌های پیچیده‌ای از سولفید هیدروژن، آمونیاک و ترکیبات آلی فرار در محیط صنعتی و اطراف آن می‌باشد، نصب و راه‌اندازی شد. مرکز کنترل که در سالن lifelong Learning در Seo-gu واقع شده است، بر این سیستم که از 2 مجموعه متشکل از 4 دوربین مداربسته مدل PanoVu DS-2DP0818Z-D هایک ویژن، 11 ابزار اندازه‌گیری بوی زننده (که به عنوان شبکه‌ای عصبی در مجموعه نظارت عمل می‌کنند) و 2 دستگاه تحلیل آب و هوا (که اطلاعاتی مانند سرعت باد، رطوبت و درجه حرارت را جمع آوری می‌کند) نظارت می‌کند. دوربین های مداربسته Hikvision بر تمام نقاط شهر نظارت داشته و با بهره‌گیری از سنسورها قادر است منشا هرگونه بوی نامطبوع را در اطراف شهر به‌صورت تصویری شناسایی کند.

نتیجه‌گیری

جوی کیم از کارکنان نمایندگی هایک ویژن در کره جنوبی می‌گوید: اداره Seo-gu، که مرکز اصلی نظارت سیستم جوی می‌باشد، از کیفیت بالای تصاویر رضایت کامل دارند. با استفاده از حالت پانورامیک دوربین های مداربسته PanoVu و قابلیت ردگیری به‌صورت PTZ علاوه بر پوشش کامل منطقه، امکان دریافت تصویر کلوس‌آپ هنگام ردگیری وجود دارد.
در این سیستم جمع‌آوری اطلاعات جوی، دوربین PanoVu و سنسورهای تشخیص آلودگی در کنار هم مکان دقیق هرگونه منشأ آلودگی را مشخص می‌کند.

با نگاهی به آینده، سیستم یکپارچه جمع‌آوری اطلاعات جوی-جغرافیایی، از طرف وزارت محیط زیست کره جنوبی به‌عنوان راه حلی مناسب و اساسی در زمینه بهبود و رفع مشکلات محیط زیستی، برای استفاده در سایر پروژه‌های مانیتورینگ جوی در سایر مناطق کشور انتخاب شده است.

مدیر دفتر Seo-gu می‌گوید: “این سیستم باعث هوایی بهتر و محیط زیستی پاک‌تر در شهر دائگو شده است.”

منبع: Hikvision
مترجم: احسان کیاستی

 

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   7 + نوزده =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0