تقویت امنیت کسب و کار با راه حل های هوشمند

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 

 امنیت کس و کار

امنیت کسب و کار یکی از نگرانی‌های بزرگ شرکت‌های سراسر دنیا به حساب می‌آید و البته نگرانی آنها بی دلیل هم نیست. زیرا شما به عنوان یک انسان عاقل باید از سرمایه گذاری‌های خود در یک کسب و کار محافظت کنید و سیستم‌های امنیتی، روش مؤثری برای انجام این کار هستند.

در این مورد می‌توان به عبارت مشهور “پیشگیری بهتر از درمان” است اشاره نمود، زیرا شما نمی‌خواهید راه سخت‌تر که همان جبران ضررهای ورشکستگی در کسب و کارتان است را در پیش بگیرید.

آیا همه سیستم‌های امنیتی کسب و کار یکسان هستند؟ جواب شما قطعاً منفی است. بنابراین با ما همراه باشید تا در مورد تدابیر امنیتی و رویکردهای پیشرفته مؤثری مانند خدمات نظارت بر آلارم، اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

راه حل‌های هوشمند برای تقویت امنیت کسب و کار

اگر در حال حاضر برای کسب و کارتان هیچ‌گونه تدابیر امنیتی‌ای را در نظر نگرفته اید، اکنون زمان آن است که شرایط را تغییر دهید. در اینجا به برخی از رایج‌ترین و مؤثرترین راه حل‌ها برای ایمن سازی کسب و کارتان اشاره خواهد شد.

دوربین مداربسته و امنیت تجارت

1- دوربین‌های مدار بسته

مطالعات انجام شده در این خصوص نشان داده اند که داشتن دوربین‌های نظارتی مدار بسته بر روی ایمنی کسب و کار شما تأثیر چشمگیری خواهد داشت. استفاده از دوربین‌ها نشانه بارزی است که نشان می‌دهد شما برای محافظت از کسب و کار خود اقداماتی را انجام داده اید، بنابراین سارقان شما را رها کرده و به سراغ مشاغلی خواهند رفت که دزدی از آنها ساده‌تر است. علاوه بر این، می‌توان از دوربین‌ های مداربسته برای دستگیر نمودن متخلف یا اثبات تخلف هم استفاده کرد.

کنترل دسترسی و تجارت

2- کنترل دسترسی

با وجود یک سیستم کنترل دسترسی می‌توان اطمینان حاصل کرد که ساختمان شما فقط در مواقع مناسب برای افراد مجاز باز می‌باشد. شما می‌توانید مجوزهای دسترسی مختلفی را برای کارمندان یا آژانس‌های مختلف تنظیم کنید و با این کار بر افرادی که وارد ساختمان می‌شوند و یا از آن خارج می‌گردند نظارت داشته باشید.

سیستم هشدار و آلارم

3- سیستم دزدگیر و آلارم

اگر دوربین‌های مداربسته نظارتی به عنوان عامل بازدارنده جرم و جنایت کافی نباشند ، احتمالاً باید استفاده از سیستم هشدار را مد نظر قرار دهید . اگر کسی سعی کند از در یا پنجره داخل بیاید ، سیستم دزدگیر شما شروع به آلارم زدن می‌کند و لذا به هر کسی که در داخل ساختمان است اطلاع می‌دهد که سارقین وارد ساختمان شده اند.

 

علی رغم روش های فوق، چنانچه باز هم احساس می‌کنید که یک سیستم ساده امنیتی نمی‌تواند آن طور که می‌خواهید امنیت مورد نیاز کسب و کارتان را فراهم کند، فناوری‌ها و خدمات پیشرفته‌تری وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

امنیت اتوماسیون تجاری

۴- اتوماسیون تجاری

اتوماسیون بازرگانی یک فناوری رو به رشد است که در برخی از شهرها پیشرفت خوبی داشته است. با افزودن سیستم اتوماسیون به ساختمان خود، مزایای بی‌شماری را به دست خواهید آورد. این سیستم می‌تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی، محیط و امنیت شما کمک کند.

با راه اندازی سیستم اتوماسیون بازرگانی ، می‌توانید سیستم زنگ خطر ، کنترل دسترسی ، دوربین‌های نظارتی و سایر کارکردهای ساختمان خود مانند میزان روشنایی و آب و هوا را در یک سیستم ساده و راحت مدیریت نمایید.

نظارت بر هشدار امنیتی

۵- خدمات نظارت بر زنگ خطر

زمانی‌‌که زنگ هشدار ساختمان شرکت شما فعال می‌شود چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر کسی بر سیستم نظارت نداشته باشد، به صدا در آمدن آلارم هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت. بنابراین بهترین رویکرد استفاده از سرویس کنترل زنگ خطر است.

با استفاده از این سرویس، سیستم بلافاصله هشدارهایی را مخابره می‌کند که بسته به نیاز، به مقامات ذی‌ربط (پلیس ، خدمات اورژانس اضطراری ، ایستگاه آتش نشانی و غیره) ارسال می‌شوند. علاوه بر این، این هشدارها به کلیه پرسنل اصلی ساختمان نیز ارسال می‌شوند تا در صورت لزوم بتوانند پاسخگو باشند.

 

اهمیت ارزیابی و نیازسنجی

امنیت کسب و کار مقوله پیچیده ایست و نمی‌توان گفت که یک سیستم برای همه مناسب خواهد بود. بنابراین به جای جست و جوی راه حل‌های موجود، بهتر است نیازهای شرکت خود را از منظر امنیت ساختمان و همچنین نمای سرمایه گذاری در کسب و کار، به دقت ارزیابی کنید و سیستمی را طراحی کنید که بتواند نیازهایتان را برآورده نماید.

ممکن است متوجه شوید که یک سیستم امنیتی حرفه‌ای هنگامی که با اتوماسیون تجاری ترکیب می‌شود، یک سیستم امنیتی پیشرفته را ارائه خواهد کرد که بهترین کارایی را با توجه به سرمایه گذاری انجام شده در پی خواهد داشت، یا ممکن است متوجه شوید که یک مجموعه ساده برای نیازهای شما مناسب‌تر می‌باشد.

 

منبع: brocktg

مترجم: سهیلا دوست‌پژوه

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   هفده + سه =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0