دوربین های مدار بسته هایک ویژن شهر دیسا هند را ایمن کردند

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در شهر دیسا هند

هایک ویژن شهر دیسا واقع در شمال استان گجرات کشور هند را ایمن کرده است. پروژه سیستم نظارت تصویری شهر Deesa دستاوردی مهم برای این شهر و شهروندانش است. دیسا شهری واقع در قلب یکی از مناطق شمالی استان گجرات، در حاشیه رودخانه باناس می‌باشد. این شهر جمعیتی بالغ بر 111149 نفر دارد.

 

چالش‌ها

شهرهای امروزی با طیف گسترده‌ای از تهدیدات از فعالیت‌های تروریستی گرفته تا افزایش میزان وقوع جرم، ناآرامی‌های داخلی، تیراندازی، بلایای طبیعی و غیره مواجه هستند. جهت کنترل و کاهش وقوع این موارد، مسؤلین شهرها احتیاج به اطلاعات دقیق و به‌روز و امکان نظارت کامل بر مناطق مختلف شهر دارند. چنین نیازهایی در شهرها رو به افزایش است و لازم است با ترکیب تکنولوژی‌های مختلف به ایمن‌سازی شهرها کمک کرد.

  

 

راه حل

در این زمینه، شرکت دوربین مداربسته هایک ویژن با توجه به زیرساخت‌ها و نیازهای امنیت عمومی، چهارچوبی جامع برای نظارتی یکپارچه و مستمر، دسترسی به صدا و تصویر به‌صورت زنده و ارائه اطلاعات به تفکیک منطقه معرفی می‌کند. این نوع راه‌حل‌ها و پکیج‌ها، شهرها را ایمن‌تر کرده و به مسؤلین قدرت پیشگیری، مدیریت و واکنش سریع به اتفاقات احتمالی را می‌دهد.

نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در اماکن عمومی شهر

از چالش‌هایی که در این زمینه معمول هستند و مسؤلین شهرها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌توان به نیروی انسانی و هزینه قابل توجه، بودجه محدود، وجود سیستم‌های قدیمی مختلف که باهم همخوانی نداشته و قابلیت همکاری ندارند اشاره نمود. نظارت تصویری زنده و واکنش سریع، امری بسیار ضروری در شهرهای مدرن پیوسته در تغییر امروزی است. بنابراین، راه‌حل حرکت به‌سمت استفاده از سیستم‌های امنیتی پیشرفته انعطاف‌پذیر و متمرکزسازی اطلاعات می‌باشد.

یک سیستم امنیتی پیشرفته دارای سه عنصر مهم نظارت، ارتباط و سیار بودن می‌باشد. این فاکتورها که باعث کاهش وقوع جرایم در محیط شهر می‌شوند، با عنصر چهارمی به نام “مرکز فرماندهی و کنترل” باهم ارتباط پیدا می‌کنند.

 

قابلیت‌های کلیدی دوربین های مدار بسته معرفی شده توسط هایک ویژن

 • آنالیز تصویر (برای مثال تشخیص نفوذ)
 • تشخیص خودکار پلاک خودرو
 • سیستم تشخیص چهره
 • سیستم هوشمند ردیابی و پیگردی خودرو

  

 

ویژگی‌های مرکز کنترل و فرماندهی

 • آنالیز متمرکز و زنده اطلاعات
 • ارتباط و کنترل متمرکز جهت تصمیم‌گیری سریع
 • یکپارچه‌سازی چند سیستم جهت درک دقیق مشکل

مرکز کنترل و نظارت دوربین های مدار بسته شهر دیسا

 

متحرک و سیار بودن

 • نصب دوربین مداربسته روی خودروهای مشخص جهت نظارت تصویری در جاده‌ها
 • سیستم ردیابی خودرو برای کمک به سیستم حمل‌ونقل عمومی و مدیریت بهتر

نصب دوربین مداربسته هایک ویژن در جاده ها

 

هدف نهایی سیستم‌های نظارت شهری امروزی ایجاد سیستمی یکپارچه جهت واکنش سریع به اتفاقات و موقعیت‌های اضطراری مهم می‌باشد. در مرکز این سیستم، فناوری اطلاعات است که به یکپارچه‌سازی چند سیستم منفرد و مختلف کمک می‌کند تا نظارتی کامل بر اماکن شهری صورت پذیرد.

برهمین اساس، شرکت هایک ویژن جهت رفع نیازهای امنیتی شهر دیسا با همکاری Safe Solution انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته و سیستم‌های امنیتی شامل دوربین مداربسته PanoVu، دوربین های پلاک خوان، دوربین های مداربسته اسپیددام (PTZ) و دستگاه NVR با فضای ذخیره‌سازی بسیار بالا را نصب و راه‌اندازی کرد.

 

نتیجه

نتیجه راه‌اندازی و نصب سیستم امنیتی نظارتی شهر دیسا برای پلیس و سازمان‌های مدیریتی این شهر بسیار کارامد و راضی‌کننده بود.

“ما از امنیت بهبودیافته شهرمان بسیار خوشحال هستیم. قبل از این موارد معمولی زیادی مانند تصادفات شهری قابل پیگیری نبودند. همچنین ما کاهش چشمگیری در جرایمی مانند دزدی شاهد بوده‌ایم. دوربین های مداربسته در مدیریت جاده نیز بسیار مفید بوده‌اند. همچنین با استفاده از سیستم‌های جدید قادر به مدیریت بهتر و بهبود محیط زیست نیز شده‌ایم.

شهردار دیسا

ضبط مستمر و دائمی فیلم از محیط توسط دوربین های مداربسته خاص نصب شده و با استفاده از برنامه‌های درگیری باعث کاهش تهدیداتی مانند خرابکاری و دزدی شده است.”
– پراوین گوردان مالی، شهردار دیسا

 

منبع: asmag
مترجم: احسان کیاستی

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   16 + سیزده =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0