AHD HDTVI HDCVI آموزش نصب دوربین های مدار بسته

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

اگرچه امروزه دوربین های مدار بسته آنالوگ تقریباً منسوخ شده اند، با این‌حال در این مقاله آموزش نصب دوربین های مدار بسته آنالوگ HD را برای کسانی که همچنان با این سیستم کار می کنند و سایر علاقه‌مندان به اشتراک می گذاریم. این آموزش از کتابچه راهنمای کاربران دوربین های مدار بسته Qsee اخذشده است. در نظر داشته باشید که دوربین های مدار بسته AHD تنها با AHD DVR ، HDCVI با HDCVI DVR و HDTVI با HDTVI DVR سازگاری دارند. اگر شما نیز از یک سیستم آنالوگ قابل ارتقاء استفاده می‌کنید، می‌توانید کابل برق/ ویدئو BNC را به‌کار بگیرید اما باید هم دستگاه ضبط و هم دوربین های مدار بسته را با تجهیزات HD آنالوگ جایگزین نمایید.

مکان مناسب برای نصب دوربین ها کجاست؟          

                                                          415 CAMERA PLACES

این نکته بسیار مهم است که قبل از نصب دوربین مدار بسته، یک بررسی کلی انجام دهید تا محل مناسب نصب دوربین مداربسته را در جاییکه نه تنها دید خوبی داشته باشد بلکه از دیگر جهات نیز مناسب باشد، انتخاب کنید.

زمانیکه بوسیله کابل کواکسیال، سیگنال آنالوگ انتقال می‌یابد، بالاترین افت سیگنال را دارید. معمولاً کابل کواکسیال شیلددار (RG-59)، مسافت بیشتری را در مقایسه با کابل کواکسیال 75 اهمی پوشش می‌دهد و تا فاصله 60 متری قابل‌قبول است. علاوه بر‌این، منبع تغذیه نیز باید تا حد امکان نزدیک دوربین مدار بسته قرار بگیرد تا زمانیکه فاصله بیش از 200 متر باشد کیفیت فیلم کاهش پیدا نکند.

تداخل الکتریکی از قبیل نزدیکی به سیم های ولتاژ بالا و موارد مشابه، روی کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته اثر می‌گذارد، بدین منظور جهت جلوگیری از آسیب و تخریب احتمالی، دوربین های مداربسته باید در ارتفاع بیش از 2.5 متر و دور از دسترس نصب شوند.

علی‌رغم اینکه دوربین های مدار بسته در شرایط جوی مختلف مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند، اما شما نباید آنها را در معرض نور مستقیم خورشید یا زیر باران و برف قرار دهید، حتی اگر دوربین‌تان ضد آب باشد. بنابراین پیش ار نصب، حتماً از اتصالات برقی خود اطمینان حاصل فرمائید.

 پنجره ها بازتابی دارند که وقایع را به وضوح نشان نمی‌دهد، بنابراین هیچگاه دوربین مداربسته را پشت یک پنجره قرار ندهید.

 

اتصال دوربین به DVR و منبع تغذیه

مرحله 1: (اتصال BNC) هنگام اتصال کابل برق و تصویر بین دوربین مداربسته و دستگاه DVR، فیش قرمز (نری) به کابل برق دوربین مداربسته وصل می شود.415 Step 1 

مرحله 2: برای بستن چند دوربین مدار‌بسته، تبدیل برق به انتهای دیگر کابل وصل می‌شود. اما برای تک دوربین مداربسته، کابل برق به آداپتور وصل می‌شود. برای این مورد به مرحله 4 رجوع کنید.

415 Step 2

 مرحله 3: کابل برق را به آداپتور دوربین مداربسته وصل کنید ولی آداپتور را به پریز برق وصل نکنید. اگر شما از چندین دوربین مداربسته استفاده می‌کنید، از آداپتوری استفاده کنید که ولتاژ کافی برای چند دوربین مداربسته فراهم می‌کند. زیرا اگر آداپتور برای تنها یک دوربین مناسب باشد به دوربین های مدار بسته دیگر آسیب وارد می‌کند.

415 Step 3

 مرحله 4: تبدیل فیش BNC به طرف دیگر کابل برق و تصویر در پورت پشت دستگاه DVR وصل می‌شود.

415 Step 4

مرحله 5: آداپتور برق را به محافظ وصل کنید. هنگام انتخاب محافظ، توصیه می شود که از یک UL-1449 با ولتاژ 330 یا پایین‌تر استفاده کنید.

415 Step 5

 

عیب یابی نصب و راه اندازی دوربین

 • خطوط برق در تصاویر ویدئویی: برای حل این مشکل، کابل ها را بررسی کنید. اگر دوربینی دارید که با یک کابل کار می‌کند که خطوط اتصال زیادی را نشان می‌دهد، آنرا تعویض کنید و اگر تداخل الکتریکی زیادی دارید، کابل شیلددار RG-59 را جایگزین کنید.

 • اگر دوربین تصویر ندارد: چک کنید ببینید دوربین مداربسته برق دریافت می‌کند یا نه؟ برای این کار همه اتصالات را بررسی کنید تا مطمئن شوید دوربین به منبع تغذیه متصل است. برای چک کردن برق دوربین مداربسته، با انگشت خود، سنسور نور را بپوشانید تا دید در شب فعال شود. اگر دوربین مداربسته برق داشت، چراغ های LED دید در شب روشن می‌شوند و شما ممکن است یک صدای کلیک بشنوید.

 

 • تصاویر ویدئویی تاریک: برخی از دوربین های مداربسته قابلیت قطع دید در شب در طول روز را دارند که گاهی اوقات عمل نمی‌کند. در این مواقع دست خود را به مدت 10 ثانیه جلوی لنز آن قرار‌دهید تا شاید با یک کلیک ضعیف این سنسور مجدداً راه‌اندازی شود.

 • تصاویر ویدئویی معکوس (برعکس): این مشکل زمانی رخ می‌دهد که جهت یا موقعیت دوربین های مداربسته شما تغییر کرده باشد. در این مواقع با استفاده از گزینه Video flip در منوی تنظیمات دوربین، آن‌را به حالت اولیه برگردانید.

 

 • نور ناشی از خورشید: ورود نور خورشید به داخل لنز دوربین مداربسته سبب تاری تصویر می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل باید تضاد ایجاد کرد. البته این مشکل همیشه ناشی از نور خورشید نیست و سطوح صیقلی (بازتابی) نیز می‌توانند آسیب‌رسان باشند.

 

 • اختلالات ویدئویی، تصاویر دوگانه یا نمایش خطوط رنگی: اگر جعبه تقسیم یا آداپتور برق بدرستی کار نکند تمامی این اختلالات بروز خواهند کرد که به‌آسانی با کمک منبع برق دیگری می‌توان این مشکل را حل کرد.

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروشمترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   یک × 2 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0