آپدیت دوربین مداربسته آنالوگ به دوربین مدار بسته HD

ذخیرهذخیرهحذف شده 1
پیشنهاد امتیاز+2
پیشنهاد امتیاز+2

 438 Upgrade Cctv

در این مقاله ما نحوه ارتقاM یک دوربین مداربسته آنالوگ به دوربین مدار بسته HD را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا اجازه دهید از اصطلاحات و تعاریف اولیه شروع کنیم. دوربین‌های آنالوگ بر اساس تعریف استاندارد سنتی(SD)، با استفاده از یک کابل کواکسیال به دستگاه DVR متصل می شوند. عموماً دوربین های مداربسته از رزولوشن (CIF (352*240 و (D1 (704*480 پشتیبانی می‌کنند، اما اخیراً رزولوشن 960H را نیز پوشش می‌دهند.

دوربین های مدار بسته HD نسل جدیدتر دوربین ها هستند که از همان کابل کواکسیال قدیمی برای ارتباط با دستگاه DVR استفاده می‌کنند، اما با رزولوشن (1280*720) 720 یا  (1080p (1920*1080.

خودتان سیستم‌تان را آپدیت کنید!

اگر شما قبلاً دوربین مدار بسته آنالوگ خریداری کرده‌اید، ممکن است احساس کنید باید برای دوربین مدار بسته HD منتظر باشید. شاید شگفت زده شوید اگر بدانید که برخی از این تجهیزات خریداری شده، قابل ارتقاء به سیستم های HD هستند. در اینجا خبرهای خوبی برای شما داریم.

438 Coaxial Cable

Coaxial Cable (کابل کواکسیال)

آیا می‌توان از کابل کواکسیال موجود استفاده کرد؟ اگر شما از کابل کواکسیال RG59 یا RG6 برای ارتباط دوربین مداربسته با DVR خود استفاده کرده‌اید، خبرخوب آنکه می‌توانید آنها را آپدیت کنید. شما می‌توانید از همان کابل، برای دوربین های مداربسته HD از جمله AHD، HD-TVI و HD-SDI استفاده نمایید. یک نکته مهم اینکه مسافتی که شما می‌توانید ویدئو را از طریق دوربین های SDI تهیه کنید، محدودتر از دیگر دوربین های مداربسته و تکنولوژی های HD است. دوربین های مدار بسته AHD می‌توانند با استفاده از کابل RG59، به همان فاصله دوربین های مداربسته SD که حدود 700 فوت است ارتقاء یابند. همچنین دوربین های مداربسته HD-TVI که از رزولوشن 1080p پشتیبانی می‌کنند نیز می‌توانند با کمک RG59 تا 1640 فوت ارتقاء یابند.

اگر شما از حلقه کابل دوربین مدار بسته تایلندی RG59 برای نصب استفاده می‌کنید، می‌توانید از سیم 18/2 برای تأمین انرژی برق دوربین مدار بسته HD و همان فیش BNC و دوشاخه برق استفاده کنید. اما اگر شما از کابل دوربین مدار بسته پیش ساخته استفاده می‌کنید، ممکن است نتوانید کابل دوربین مداربسته‌تان را برای استفاده مجدد با دوربین مدار بسته HD به‌کار ببرید. البته اگر کابل‌های دوربین مدار بسته پیش ساخته نمونه‌ای از RG59 باشند، می‌توانید از آنها استفاده کنید. اگر آنها نازک‌تر از کابل نمونه باشند، شما باید آنها را تست کنید. به‌طور‌کلی دوربین های مدار بسته HD به کابل کواکسیال RG59 نیاز دارند.

438 CAT 5 Cable

CAT-5 Cable / UTP Cable 

آیا می‌توان از کابل CAT-5 موجود استفاده کرد؟ اگر از کابل CAT-5 یا انواع دیگر کابل های UTP برای ویدئو بالن های خود استفاده می‌کنید، ممکن است بتوانید از این کابل های دوربین مدار بسته برای آپدیت سیستم های HD نیز استفاده کنید. بعضی از تکنولوژی های جدید HD، همچنین از CAT-5 یا UTP پشتیبانی می‌کنند. برای مثال، ویدئو بالن های HD، از دوربین های مداربسته AHD، HD-TVI و HD-CVI پشتیبانی می‌کنند. متأسفانه دوربین های مداربسته HD-SDI، کابل UTP با ویدئو بالن را پشتیبانی نمی‌کنند و باید از کابل های کواکسیال برای این دوربین های مداربسته استفاده کرد.

438 Camera Power Supplies

Camera Power Supplies / Power Supply Boxes (منبع تغذیه یا جعبه تقسیم)

آیا می‌توان از منبع تغذیه موجود استفاده کرد؟ دقیقاً مانند دوربین های مداربسته، دوربین های HD نیز می‌توانند از منبع تغذیه 12V DC یا 24VAC استفاده کنند. اگر شما منبع تغذیه 12V DC دارید، باید مطمئن شوید که دوربین های مداربسته HD که خریداری کرده اید نیز 12V DC می‌باشد. همین قضیه برای 24VAC نیز صدق می‌کند. همچنین شما باید تأیید کنید که میزان انرژی برق موردنیاز به‌وسیله دوربین های HD، توسط منبع تغذیه تان تأمین می‌شود.

اگر سیستم شما از منبع تغذیه مجزا استفاده می‌کند (تصویر بالا سمت راست)، همان قوانین اعمال می‌شود.

438 Hybrid SD

Hybrid SD / HD Security camera DVRs

آیا می‌توان از دستگاه DVR موجود استفاده کرد؟ بستگی دارد. اگر دی وی آر شما ترکیبی (hybrid) است، پاسخ مثبت است. اگر دی وی ار خود را قبل از سال 2014 خریده‌اید، بعید است hybrid باشد. دی‌وی‌آرهای hybrid بیش از یک استاندارد را پشتیبانی می‌کنند. مانند DVR هایی که هر دو سری دوربین های مداربسته آنالوگ و HD را پشتیبانی می‌کنند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا کاربران، دوربین HD و SD را روی همان DVR باهم ادغام و تطبیق دهند.

متأسفانه اگر DVR موجود شما hybrid نیست، برای ارتقای آن به HD، باید آن‌را با دی وی ار دیگری تعویض نمایید.

438 HD Cameras

HD Security Cameras 

آیا می‌توان از دوربین های مداربسته موجود استفاده کرد؟ برخلاف DVRها، دوربین ها یا HD هستند یا SD. دوربین hybrid وجود ندارد. اگر شما می‌خواهید دوربین خود را به HD آپدیت کنید، باید دوربین های خود را با دوربین های مدار بسته HD جایگزین کنید. به‌هرحال، همانطور که در بالا ذکر شد اگر شما دوربین های مداربسته‌ای دارید که می‌خواهید بعدها از آنها استفاده کنید یا تعدادی دوربین مدار بسته HD به سیستم‌تان اضافه کنید، می‌توانید از یک hybrid DVR که هردو قابلیت را پشتیبانی می‌کند استفاده کنید.

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروشمترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   شانزده − شش =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0