۵ نکته برای حفظ امنیت کامل کودکان در منزل

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 نکات لازم برای ایمنی فرزندان

تنها گذاشتن کودکان در خانه همیشه باعث نگرانی است، حتی وقتی آنقدر بزرگ باشند که بتوانید برای رفتن تا مغازه و خرید یک پاکت شیر آنها را تنها بگذارید. لکن از آنجا که بعضی اوقات لازم است کودکان خود را در خانه تنها بگذارید، بهتر است از قبل برای این موضوع آماده شوید.

پنج استراتژی زیر به شما کمک می‌کنند تا از امنیت کودکان خود وقتی که در خانه تنها هستند مطمئن شوید و مدام دچار استرس نشوید.

راه‌کارهای حفظ امنیت فرزندان در منزل

انجام برنامه ریزی‌های لازم برای حفظ ایمنی کودکان

برنامه ریزی قبل از تنها گذاشتن کودکان در خانه می‌تواند به حفظ ایمنی‌شان کمک کند. سعی کنید یک کیت کمک‌های اولیه کاملاً مجهز داشته باشید. برنامه ایمنی منزل شما باید به به کودک شما کمک کند تا در شرایط مختلف از جمله آتش سوزی، وقوع بلایای طبیعی یا سایر موارد اضطراری، عملکرد مناسب را انجام دهد.

قبل از تنها گذاشتن کودکان‌تان در خانه، برنامه را با جزئیات مرور کرده و آموزش‌های ایمنی را اجرا کنید تا آنها بتوانند این آموزش‌ها را به‌درستی فرا بگیرند و آنچه را که باید در شرایط اضطراری انجام دهند به یاد داشته باشند. مطمن شوید که  افراد موجود در لیست اضطراری شما می‌دانند که در لیست‌تان قرار دارند، چراکه وقتی کودک‌تان در خانه تنهاست ممکن است با آن‌ها تماس بگیرد. علاوه‌‌بر این به کودک‌تان آموزش دهید که وقتی در خانه نیستید چگونه باید به کسی که زنگ خانه را می‌زند پاسخ دهد و چه زمانی باید کمک بخواهد. برنامه را در مکانی قرار دهید که به‌راحتی در دسترس کودک‌تان باشد.

برنامه ریزی برای آموزش ایمنی کودکان

قوانین اصلی را تنظیم کنید

لیست کارهایی که کودکان می‌توانند هنگام تنها بودن در خانه انجام دهند و یا نباید انجام دهند، باید بخش مهمی از برنامه ایمنی کلی شما باشد. دستورالعمل‌هایی را در نظر بگیرید که به موارد اضطراری و روال‌های روزمره مربوط می‌باشند.

پخت و پز

بسته به سن و توانایی‌های فرزندتان، ممکن است بخواهید اجاق گاز و فر را از او دور نگاه دارید. خطر مایکروویو بسیار کمتر است، بنابراین به آنها اجازه دهید از آن استفاده کنند، حتماً وقتی در خانه هستید با آن‌ها تمرین کنید تا در صورتی که در خانه نبودید بتوانند غذای خود را گرم کنند و از آن لذت ببرند. کشوی چاقو نیز باید محکم بسته شود.

پاسخ دادن به کسی که به درب منزل‌تان آمده

امن‌ترین سیاست این است که وقتی بچه‌ها در خانه تنها هستند، به هیچ وجه پاسخ کسی را که به درب منزل‌تان آمده ندهند. اگر قرار نباشد که آنها پاسخ کسی را که به درب منزلتان آمده بدهند دیگر نیاز نیست مواردی نظیر چه باید بگویند و چه کاری باید انجام دهند را با آن‌ها تمرین کنید. اگر استثنائی در این‌باره (مانند همسایه‌ای که برای چک کردن آن‌ها آمده) وجود دارد، حتماً مطمئن شوید که کودک‌تان از قبل از این موضوع اطلاع دارد و از کلمات درستی برای پاسخ به او استفاده می‌کند.

پاسخ دادن به تلفن

اگر هنوز در خانه تلفن دارید، کافی است آن را به ایمیل صوتی خود متصل نمایید. این کار باعث حصول اطمینان از این امر می‌شود که کودک‌تان به‌طور تصادفی تلفن یک غریبه را پاسخ نمی‌دهد.

دوستان

شما باید در این مورد تصمیم بگیرید که اگر در خانه نبودید دوستان فرزندتان می‌توانند به خانه‌تان بیایند یا خیر؟ این امر به فرزندان و دوستان‌شان بستگی دارد. اگر اجازه می‌دهید که دوستان‌شان به خانه بیایند، درمورد اینکه چه کسی مجاز به آمدن است، تا چه مدت می‌تواند بماند و چه کسی نباید بیاید با آن‌ها صحبت کنید. قبل از آن نیز با والدین دوستان فرزندتان در این خصوص صحبت نمایید.

محافظت از فرزندان در برابر تلویزیون و کامپیوتر

محدودیت زمانی

وقتی والدین از خانه دور هستند، قطعاً کودکان دوست دارند بازی کنند. اگر نگران هستید که آن‌ها زیاد تلویزیون نگاه کنند یا با کامپیوتر خود کار کنند، برای این دستگاه‌ها محدودیت زمانی بگذارید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کودکان به محتوای نادرست دسترسی ندارند.

قفل‌ها

حتماً قبل از ترک خانه مطمئن شوید که تمام درها و پنجره‌ها قفل هستند، و مطمئن شوید که کودک‌تان می‌داند که نباید این قفل‌ها را تا زمانی‌که شما به منزل بیایید باز کند. اگر سیستم زنگ خطر یا دزدگیر دارید، حتماً آن را تنظیم کرده و اطمینان حاصل کنید که کودک‌تان در صورت نیاز با نحوهيکار سیستم آشنایی دارد.

تنها گذاشتن کودکان

چک کردن فرزندان

زمانی‌که مجبور هستید فرزندان‌تان را در خانه تنها بگذارید یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ آرامش‌تان، شنیدن صدای آن‌ها از پشت تلفن است. بنابراین بهتر است به‌طور مرتب با آن‌ها تماس بگیرید و به آن‌ها اطلاع دهید که چه‌زمانی انتظار دارید که با شما تماس بگیرند. علاوه‌بر این ممکن است بتوانید از همسایه خود بخواهید تا به فرزندان‌تان سر بزند تا مطمئن شوید، همه چیز درست است و مشکلی وجود ندارد. از قبل به فرزندانتان بگویید که کسی را برای مطمئن شدن از سلامتی‌شان به دم درب منزل می‌فرستید و زمانش را نیز به آن‌ها اطلاع دهید.

اگر کودکان‌تان تلفن همراه دارند، برای پیگیری آنها می‌توانید از GPS یا از برنامه‌هایی مانند Find My Friends استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه چیز درست پیش می‌رود. همچنین ردیاب‌های پوشیدنی مخصوصی نیز برای کودکان طراحی شده که می‌توانند به شما امکان برقراری ارتباط با آن‌ها را بدهند تا ببینید که آن‌ها کجا هستند. حتی می‌توان بر روی این اپلیکیشن‌ها یک موقعیت مکانی را تنظیم نمود تا اگر فرزندتان از آن موقعیت دور شد به شما هشدار دهند.

کنترل کودکان از راه دور

موارد خطرناکی که باید قفل شوند

اینکه فرزندان‌تان در خانه هستند و همه چیز قفل شده، به این معنی نیست که آنها کاملاً سالم خواهند ماند و آسیب نخواهند دید. موارد خطرناکی مانند مواد شیمیایی خانگی و سموم که در هر خانه‌ای وجود دارند می‌توانند خطرآفرین باشند. بنابراین بهتر است این مواد شیمیایی را در خانه، حیاط و گاراژ از دسترس آن‌ها دور کنید. در صورت لزوم مطمئن شوید که همه سموم دفع آفات، علف‌های هرز، قارچ کش‌ها، اسپری ها، کود، روغن، گاز و غیره از دسترس کودکان‌تان خارج هستند و در جای درستی مهر و موم شده‌اند.

اگر در خانه خود اسلحه شکاری دارید، مطمئن شوید که در مکان امنی قرار دارد و خشاب آن نیز در جایی جداگانه و امن قرار دارد. کابینت داروها را به نحو درستی قفل و مهر و موم کنید. اگر کابینت داروی شما قفل ندارد، می‌توانید کابینت را تعویض نمایید یا قرص‌ها و داروهای خطرناک را در صندوقچه‌های قفل دار قرار دهید.

از  تکنولوژی هوشمند استفاده نمایید

امروزه شما به لطف فناوری، به معنای واقعی کلمه می‌توانید همه چیز را تحت کنترل بگیرید، حتی اگر کلیومترها از خانه خود دورتر باشید.  برای این منظور باید یک سیستم امنیت خانگی داشته باشید و از ابزارهایی مانند دوربین‌های مداربسته و تشخیص حرکت استفاده کنید تا هنگامی که در خانه حضور ندارید بتوانید، امنیت کودکان را تضمین کنید.

سیستم های هوشمند امنیتی

اگر مدام فرزندان‌تان را در خانه تنها می‌گذارید (به‌عنوان مثال بعد از مدرسه)، استفاده از چنین سیستمی می‌تواند باعث آرامش خاطر شما شود، زیرا می‌دانید که خانواده‌تان در شرایط امنی قرار دارند. سیستم‌های اتوماسیون خانگی می‌توانند به شما اجازه دهند تا با فرزندان خود ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها صحبت کنید، کارهای خانه را چک کنید و حتی در هنگام باز‌کردن درب منزل یا درب کابینت هشدارهای مختلفی را دریافت نمایید. کسانی‌که در آپارتمان زندگی می‌کنند، یا هزینه لازم برای خرید پکیج کامل سیستم امنیتی را ندارند می‌توانند از زنگ ویدئویی درب منزل استفاده کنند.

این سیستم باعث می‌شود وقتی که فرزندان‌تان بعد از مدرسه به خانه می‌آیند، بتوانید آن‌ها را مشاهده کنید و همچنین می‌توانید با آن‌ها گفت و گو نمایید. همچنین اگر غریبه‌ای به دم درب منزل‌تان بیاید و درب را بکوبد، شما می‌توانید او را ببینید و صدایش را بشنوید. اگر می‌خواهید از سیستم‌های امنیتی هوشمند استفاده کنید ، سیستم‌های امنیتی همه کاره کوچکتری مانند Piper گزینه خوبی هستند که باعث کاهش هزینه‌های شما خواهند شد.

معمولاً بسیاری از کودکان مجبور هستند بعضی وقت‌ها بدون والدین خود در خانه تنها باشند و هر چقدر که فرزندان‌تان بزرگتر شوند، این اتفاق بیشتر روی خواهد داد. برای اطمینان از اینکه خانواده شما برای این مرحله آماده است نکاتی که در این مقاله گفته شد را جدی بگیرید. استفاده از چند استراتژی عاقلانه و فناوری‌های پیشرفته می‌تواند تنها ماندن فرزندان‌تان در خانه را به مرحله بعدی رشد و افزایش استقلال آن‌ها تبدیل نماید.

منبع: 800amalarm

مترجم: سهیلا دوست‌پژوه

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   هجده − 17 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0