آیا دوربین‌ های امنیتی مدار بسته همواره در حال ضبط فیلم هستند؟

1
آیا دوربین‌ های امنیتی مدار بسته همواره در حال ضبط فیلم هستند؟

 

 روش های ضبط دوربین مداربسته

ما از دوربین‌های مداربسته برای حفظ امنیت و محافظت از خانواده، خانه‌ها و املاک خود استفاده می‌کنیم، بنابراین پاسخ این سؤال بسیار مهم است که آیا دوربین‌های امنیتی مداربسته همواره در حال ضبط فیلم هستند یا خیر؟

  

دوربین‌های امنیتی مداربسته در صورت ضبط فیلم می‌توانند به حل جرائم مختلف کمک کنند. در واقع در صورت ضبط فیلم، این فیلم‌ها می‌توانند باعث دستگیری مجرم نیز شوند. با این حال، سؤال این است که آیا دوربین‌های امنیتی مدرن امروزی، به طور مداوم همه چیز را ضبط می‌کنند یا تنها پس از تشخیص حرکت این کار را انجام می‌دهند؟ تا چه حد مطمئن هستید که دوربین‌های امنیتی شما همه چیز را ضبط می‌کنند؟ آیا واقعاً این کار را انجام می‌دهند؟ منظور این است که آیا آنها تمام وقت در حال ضبط فیلم هستند؟ دوربین‌های امنیتی مداربسته چگونه می‌توانند همیشه در حال ضبط فیلم باشند؟ چگونه باید تصاویر و فیلم‌ها را ضبط کنید؟

اینها برخی از سؤالاتی هستند که هنگام صحبت درباره دوربین‌های امنیتی به ذهنمان خطور خواهند کرد.

 هارد درایو برای دستگاه dvr

گزینه‌های ضبط دوربین‌ های مداربسته امنیتی

ضبط تمام وقت با ضبط کننده NVR یا DVR  

استفاده از دستگاه DVR ( ضبط فیلم از طریق دیجیتال) یا دستگاه NVR  (ضبط ویدئو از طریق شبکه) یکی از بهترین روش‌های ضبط فیلم به وسیله دوربین‌های امنیتی می‌باشد.

DVR و NVR به HDD یا هارد دیسک های داخلی مجهز هستند. علاوه بر این، ممکن است به یک هارد دیسک خارجی (HDD) نیز نیاز داشته باشید. همچنین با استفاده از  e-SATA در DVR یا NVR به فضای ذخیره سازی بیشتری نیز دسترسی خواهید داشت.

گزینه ضبط یک دوربین امنیتی در DVR و یا NVR نشانگر ضبط فیلم در HDD است. خب سؤال این است که چه مدت می‌توانید به ضبط فیلم بپردازید؟ 

پاسخ این است که ضبط 24 ساعته و یا هر 7 روز هفته تا حد زیادی تحت تأثیر ظرفیت HDD شما قرار دارد.

اگر می‌خواهید دوربین امنیتی‌تان همیشه در حال ضبط فیلم و صدا باشد، باید یک سیستم NVR را برای دوربین امنیتی PoE (انتقال برق از طزیق شبکه) خود خریداری کنید. چراکه این سیستم از پهنای باند زیادی استفاده نمی‌کند و لذا شبکه شما چندان اشغال نمی‌شود و تنها هنگامی که از طریق تلفن همراه خود فیلم‌ها را به صورت زنده و یا از راه دور پخش می‌کنید به اینترنت شما دسترسی پیدا خواهد کرد.

 

  • سازگار با تمام دستگاه‌ها

نکته مهم دیگری که باید به خاطر بسپارید، خریداری DVR یا NVR مناسب است. مارک‌های مختلف ممکن است دارای مشکلات زیادی در زمینه سازگاری باشند زیرا بیشتر DVR یا NVR ها فقط در شرایطی که با مارک دستگاه شما سازگار باشند به خوبی کار خواهند کرد.

ضبط فیلم‌های دوربین امنیتی از طریق DVR یا NVR روشی مطمئن‌تر برای پرداختن به این مسئله است. به همین دلیل بیشتر شرکت‌ها به این گزینه می‌پردازند.

  

 هارد دیسک مناسب دستگاه رکوردر

  • از هارد دیسک خوبی استفاده کنید

ضبط ویدئو و صدا در هارد دیسک DVR یا NVR کار ساده ای است. بنابراین سعی کنید بهترین هاردیسک را برای DVR و NVR خود انتخاب کنید. ابتدا باید دوربین‌های امنیتی را به NVR متصل کنید. این کار برای حصول اطمینان از این امر است که NVR و دوربین امنیتی می‌توانند به درستی با هم ارتباط برقرار کنند.

پس از اتصال  دوربین امنیتی به NVR و اطمینان از در دسترس بودن منبع تغذیه، NVR  را به یک مانیتور وصل کنید. تلویزیون HD نیز گزینه مناسبی است. پس از انجام این کار، صفحه تنظیمات روی مانیتور نمایش داده می‌شود، به تنظیمات ضبط ویدیو بروید و گزینه‌های ضبط را تنظیم کنید.
 

  • DVR  یا  NVR خود را برای ضبط تنظیم کنید

شما می‌توانید  محدوده زمانی ضبط را مشخص کنید ، یا تنظیمات را به نحوی انجام دهید که فقط هنگام تشخیص حرکت دوربین شروع به ضبط کند. بنابراین بسته به نیاز خود می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید. اکنون دوربین امنیتی شما با استفاده از ضبط فیلم از طریق دیجیتال (DVR) یا  ضبط ویدئو از طریق شبکه(NVR) آماده ضبط خواهد بود. علاوه بر ضبط تمام وقت، شما می‌توانید در زمان دیگری فیلم را پلی بک یا بازبینی کنید.
مشاهده از راه دور نیز امکان پذیر خواهد بود، بنابراین شما می‌توانید این کار را با استفاده از تلفن‌های همراه خود انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که NVR را به شبکه خود متصل کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که NVR به روتر متصل شده است. به این ترتیب می‌توانید حتی در صورت دور بودن از خانه بر درارایی‌های خود نظارت داشته باشید.

 

استفاده از یک سرور FT برای ضبط 24 ساعته توسط دوربین‌های امنیتی

راه اندازی سرور FT گزینه دیگری برای ضبط از راه دور توسط دوربین‌های امنیتی است. این روش یک روش ارزان تر است ، زیرا اکثر دوربین‌های امنیتی مجاز هستند که فیلم‌های خود را از راه دور بر روی سرور FT ضبط کنند.

 

 استفاده از کارت حافظه در دوربین مداربسته

استفاده از کارت‌ حافظه

بسیاری از دوربین‌های امنیتی مجهز به کارت حافظه هستند. با این حال، آنها فقط حرکات را ضبط می‌کنند. انواع دیگری از دوربین‌های امنیتی نیز وجود دارند که دارای شیار کارت حافظه می‌باشند.

مشکل استفاده از کارت‌ های حافظه این است که در مورد ظرفیت ذخیره سازی آنها محدودیت‌هایی وجود دارد. کارت های  حافظه در انواع 16 گیگابایتی، 32 گیگابایتی، 128 گیگابایتی و 256 گیگابایتی عرضه می‌شوند و لذا ممکن است تنها تا زمان رسیدن به ظرفیت کامل خوب کار کنند.
برای ضبط فیلم در دوربین‌های امنیتی با استفاده از کارت‌های حافظه، ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه دارای کارت حافظه باشد یا به شیار کارت حافظه مجهز باشد.

پس از انجام این کار، دوربین امنیتی را به شبکه وصل کنید. سپس با استفاده از همان شبکه، برنامه یا نرم افزار دوربین نظارتی را به اجرا درآورید. پس از اتصال دوربین به نرم‌افزار، تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

این روند به طور معمول به صورت تنظیمات پیش فرض ارائه شده است. با این حال، شما هنوز هم باید مطمئن شوید که این گزینه در تنظیمات انتخاب شده باشد. بهترین ویژگی در مورد این گزینه این است که حتی اگر شبکه از کار بیفتد باز هم ضبط فیلم در کارت حافظه  امکان‌پذیر خواهد بود.

 

ضبط فیلم توسط دوربین‌ های امنیتی در محیط ابر

ضبط فیلم‌ های دوربین مدار بسته در فضای ابری گزینه دیگری است. البته، این گزینه احتمالاً گران‌ترین گزینه موجود است. استفاده از ذخیره سازی ابری به معنای پرداخت هزینه برای استفاده کامل از مزایای آن است. به این معنا که اگر می‌خواهید فضای بیشتری برای ذخیره سازی فیلم داشته باشید، باید مبلغ مشخصی را برای پرداخت هزینه ذخیره سازی فیلم‌های خود در محیط ابری پرداخت کنید و این کار احتمالاً برای‌تان بسیار گران تمام خواهد شد.

 

 ضبط فیلم در فضای ذخیره سازی ابری

 

فضای ذخیره سازی ابر ممکن است گران باشد، اما قطعاً فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید نظارت همه جانبه ای بر اموال خود داشته باشید، بهتر است از فضای ذخیره سازی ابری یا cloud استفاده کنید، چراکه خدمات ذخیره سازی آن محدودیتی ندارد، البته به شرطی که بتوانید هزینه آن را پرداخت کنید.

 

ضبط فیلم‌های دوربین‌های مداربسته بر روی رایانه شخصی

گزینه دیگر ضبط، فیلمبرداری 24 ساعته دوربین امنیتی بر روی لپ تاپ یا رایانه شخصی است. این روش احتمالاً ارزان‌ترین روش موجود برای ضبط فیلم‌های دوربین امنیتی است. اگر بودجه لازم برای خرید DVR یا NVR را در نظر بگیرید، این گزینه ارزان‌تر تمام می‌شود. البته ممکن است برای این کار به یک کامپیوتر مک یا ویندوز پی سی نیاز داشته باشید.
فیلم‌ها در هارد دیسک رایانه شما ذخیره خواهند شد و پس از آن می‌توانید از یک فلش درایو نیز برای ذخیره فیلم‌های دوربین امنیتی استفاده کنید. با این وجود، برای ضبط 24 ساعته و هر 7 روز هفته، رایانه یا لپ تاپ شما باید فضای ذخیره سازی زیادی داشته باشد.

  

اهمیت ضبط در دوربین‌های امنیتی مداربسته

احتمالاً تعجب می کنید كه چرا ضبط فیلم‌ها در دوربین‌های امنیتی تا این حد مهم است. خوب، بله مهم است. همیشه یک چیز را باید در نظر داشته باشید و آن این است که  دلیل اصلی نصب دوربین‌های امنیتی در خانه‌ها، املاک و مشاغل، محافظت از ایمنی و امنیت کسب و کار و اموال‌تان است.

در مواردی که جرایمی رخ می‌دهد، فیلم‌های ضبط شده به ما در دستگیری مجرم کمک بزرگی می‌کنند. این فیلم‌ها می‌توانند حوادث و وقایع را ضبط کنند. بنابراین، شناسایی مجرمین و بستن پرونده بسیار سریع‌تر پیش خواهد رفت.

  

 

منبع: learncctv

مترجم: سهیلا دوست‌پژوه

 

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

پاسخ دهید

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما با خبر شوید!

فروشگاه آنلاین فرافن مارکت

فروشگاه فرافن مارکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تأمین و فروش تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و نظارتی از قبیل دوربین مدار بسته، دزدگیر اماکن، اعلام حریق، تلفن سانترال و ویپ، درب اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups، موتور برق، خانه هوشمند و ..آغاز نمود و اکنون با بیش از یک دهه تجربه موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ دوربین مدار بسته و سیستم‌های امنیتی ادارات دولتی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل مسکونی، آماده ارائه محصولات و خدمات به هموطنان عزیز در کلیه شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، قم، شیراز، اراک، ساری، سمنان، گرگان، بندرعباس، اهواز، شاهرود، یزد و .. می‌باشد.

فرافن مارکت

نمادهای اعتماد

نماد اعتماد

logo-samandehi

نشان شرکت برتر

ارتباط با ما

آدرس تهرانتهران: سعادت آباد، بلوار پاک‌نژاد، خیابان بنفشه، پلاک 124

آدرس گرگان گرگان: بلوار شهید شکاری، نبش کوچه پنجم، پلاک 73

پست الکترونیکی پست الکترونیکی: info[at]farafan-market.com

شماره تماس شماره تلفن: 02126742969 | 02126743685

تلگرام فرافن مارکت    اینستاگرام فرافن مارکت    آپارات فرافن مارکت    فیسبوک فرافن مارکت

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فراسرمایه فرجاد نواندیش (فرافن) می‌باشد.

ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0