راهنمای انتخاب سوئیچ شبکه برای دوربین مدار بسته

ذخیرهذخیرهحذف شده 0
پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

 435 1

دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP) محبوبیت زیادی در بین سیستم های نظارت تصویری پیدا کرده‌اند. به همین منظور نحوه انتخاب سوئیچ شبکه بسیار مهم است. یک سوئیچ شبکه مناسب، نه تنها برای انتقال اطلاعات قابل اتکا است، بلکه اتلاف منابع را نیز کاهش می‌دهد. در این مقاله ما برخی از اطلاعات مفید در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شبکه ترتیبی سه شاخه

بسته به موقعیت مکانی شبکه، یک سیستم نظارتی بزرگ یا متوسط نیاز به اتخاذ یک مدل ترتیبی سه شاخه دارد: شاخه دسترسی، شاخه همگرایی/پخش، شاخه هسته یا مرکزی. که هر کدام از این شاخه ها نیاز به پهنای باند متفاوتی دارند و انتخاب سوئیچ شبکه آنها نیز متفاوت است.

435 2

3 layered hierarchical network

Access layer (شاخه دسترسی)

کاربران می‌توانند 8 یا 16 پورت 10/100Mbps سوئیچ شبکه انتخاب کنند و 6 الی 10 دوربین مدار بسته تحت شبکه را به آن متصل نمایند.

همانطور که می‌دانیم، پهنای باند واقعی سوئیچ های شبکه 50 تا 70 درصد است. بنابراین پهنای باند واقعی سوئیچ شبکه 50Mbps ،100Mbps  تا 70Mbps می باشد. 4M*12=48M، در نتیجه سوئیچ شبکه 100Mbps با 12عدد دوربین های مدار بسته IP با رزولوشن 720p می‌تواند حداکثر اتصال را داشته باشد. در ضمن، ما باید این واقعیت را در‌نظر بگیریم که دوربین های مدار بسته تحت شبکه روش کدگذاری را با بیشترین میزان بیت ریت اتخاذ می‌کنند که بالغ بر 4Mbps می باشد. همچنین نیاز است تا مازاد پهنای باند نیز در نظر گرفته شود. بنابراین یک سوئیچ شبکه 10/100Mbps نباید به بیش از 8 دوربین مداربسته IP متصل شود و برای اتصال بیش از 8 دوربین مدار بسته، پیشنهاد می‌شود که از یک سوئیچ شبکه Gigabit استفاده شود.

Convergence layer (شاخه همگرا)

سوئیچ شبکه شاخه همگرا، کارائی بسیار بیشتری از سوئیچ شبکه شاخه دسترسی دارد، چرا‌که می‌تواند مجهز به پورت Gigabit uplink باشد. این سوئیچ شبکه 10/100Mbps را به سوئیچ شبکه شاخه دسترسی متصل می‌کند که این 10/100Mbps پورت Gigabit uplink به سوئیچ شبکه ای متصل می‌شود که متعلق به شاخه هسته ای می‌باشد. حداکثر تعداد دوربین‌های مداربسته تحت شبکه متصل شده باید در مجموع 30 عدد باشد.

براین‌اساس، برای هر عدد دوربین مدار بسته شبکه 720، 4Mbps مورد‌نیاز است. پس هر 10/100Mbps می‌تواند به 6 عدد دوربین مدار بسته تحت شبکه 720p متصل شود. سوئیچ های شبکه شاخه همگرا مجموعاً به 5 سوئیچ شبکه شاخه دسترسی متصل می شوند. کل پهنای باند شاخه همگرا 4M*6*5=120M می‌باشد. بنابراین سوئیچ های شبکه شاخه همگرا نیاز به پورت Gigabit uplink دارند.

Core layer (شاخه هسته ای)

سوئیچ های شبکه شاخه هسته ای برای تمام سیستم های نظارت تصویری نقش تعیین کننده‌ای دارند. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای استفاده از شاخه 3 یا همان سوئیچ شبکه هسته Gigabit، در مجموع تعداد 150 دوربین مدار بسته در‌نظر گرفته شود. به‌عبارت دیگر یعنی 10 سوئیچ شبکه gigabit در هر شاخه سوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروشمترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

تیم تولیدمحتوای فرافن همواره در تلاش‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین مطالب علمی و آموزشی مرتبط با حوزه امنیت و تکنولوژی را در دسترس شما خوانندگان گرامی قرار دهند.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   5 × 2 =

   فرافن مارکت
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0