راهنمای انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب کسب و کار

1
راهنمای انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب کسب و کار

 راهنمای خرید دوربین مداربسته برای محل کار

 

چه مدلی از دوربین مدار بسته را باید انتخاب کنم؟ کدام یک از قابلیت های دوربین مداربسته مورد نیازم می‌باشد؟ چه امکاناتی باید داشته باشد؟ دام، بولت، اسپید دام یعنی چه و کدام‌یک مطابق با نیاز من هستند؟

اگر قصد خرید دوربین مداربسته برای خانه یا کسب و کار خود را دارید و به تازگی شروع به جستجو کرده‌اید و اطلاعات زیادی در ارتباط با دوربین مداربسته و تجهیزات نظارت تصویر ندارید، جای درستی آمده‌اید. برای انتخاب یک دوربین مناسب باید اطلاعات ابتدایی از قابلیت‌ها و امکانات دوربین های مدار بسته به‌دست آورید تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان برندها و مدل‌های مختلف با امکانات متفاوت را داشته باشید. 

در این مقاله به معرفی و بررسی تفاوت‌های دوربین های مداربسته دام، بولت، معرفی قابلیت IP، دوربین های مخفی و نوع لنز وریفوکال می‌پردازیم. در زیر، شما انواع مختلفی از دوربین مداربسته، همراه با برخی ویژگی ها و مزایای آنها را خواهید یافت.

دوربین های دام (Dome Cameras)

دوربین های مدار بسته دام طراحی ساده‌ای دارند و بیشتر برای نظارت سالن های انتظار و بخش های پذیرش، راه‌روها، فضای باز ادارات، انبارها، محوطه‌های پارکینگ و… مناسب هستند. لنز دودی دوربین های مدار بسته دام باعث می‌شود که مجرمان در تشخیص اینکه در مسیر لنز هستند یا نه به دردسر بیفتند. بنابراین ممکن است کمتر از قرار‌گرفتن در مقابل دوربین مداربسته جلوگیری کنند. میزان اثرپذیری این دوربین های مداربسته در برابر ضربه، IK10 است که این ویژگی آنها را از تخریب و ضربات فیزیکی محافظت می‌کند. نصب دوربین های مدار بسته دام بسیار آسان است و این دوربین های مداربسته می‌توانند روی دیوار یا سقف با زاویه دید مورد نظر نصب شوند.

دوربین مداربسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت به‌خاطر اینکه لوله‌ای شکل و باریک هستند، دوربین های مداربسته ماتیکی نیز نامیده می‌شوند. این دوربین های مداربسته به‌خاطر شکل کوچکشان، بیشتر برای نظارت بانک ها و مؤسسات مالی استفاده می‌شوند. یک دوربین مدار بسته بولت می‌تواند به‌طور نامحسوس در فضای باز یا داخل قرار گیرد و کمتر از دوربین های مداربسته باکس قدیمی و دیگر دوربین های مداربسته نظارتی ساختمان در معرض دید باشد.

دوربین های مدار بسته بولت برای فضای باز، نظارت پیرامونی ساختمان در مقابل تخریب، آسیب و سرقت مقبولیت عام دارند. بسیاری از این دوربین های مدار بسته دارای IP66 یا همان درجه حفاظت هستند که حفاظت از ذراتی مانند گردوغبار، شن و ماسه و باران و برف را تأمین می‌کنند.

به‌علاوه برخی از این دوربین های مداربسته، دارای مشخصه 3-axis یا 5-axis هستند که از سه یا پنج نقطه دسترسی برای تثبیت موقعیت بهتر دوربین مدار بسته، قابل تنظیم هستند.

دوربین مداربسته IR

دوربین های مدار بسته مادون قرمز یا IR، امکان ضبط تصویر در محیط کم نور و شب را برای صاحبان کسب و کار فراهم می‌سازند. به‌عبارت دیگر این دوربین های مدار بسته می‌توانند تصاویر را از 200′ و بیشتر ضبط کنند. این دوربین های مداربسته همچنین با بردهای مختلف برای ضبط تصاویر از فاصله های مورد‌نیاز قابل استفاده هستند. بعضی از دوربین های مدار بسته IR، مجهز به ویژگی مادون قرمز پیشرفته مانند: Smart IR و Full Frame Illumination برای بالا بردن کارایی در نور کم هستند.

Smart IR، به‌همان اندازه که سوژه نزدیک‌تر یا دورتر از دوربین مداربسته حرکت می‌کند، میزان نور مادون قرمز را برای روشن کردن صحنه، به‌طور خودکار تنظیم می‌کند. در نتیجه با نوردهی مطلوب و روشن، تصویری واضح که نه محو باشد و نه خیلی تاریک ایجاد می‌شود.

Full Frame Illumination یا (FFI)، روشنایی گسترده‌تری از IR ارائه می‌کند و تصویری واضح‌تر و درخشان‌تر در نور کم و شب ایجاد می‌کند. FFI پارازیت تصویر را با کاهش مصرف پهنای باند و ذخیره سازی کاهش می‌دهد.

راهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته مولتی سنسورراهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته مولتی سنسور

دوربین مخفی

دوربین های مدار بسته مخفی وقتی با یک سیستم امنیتی ادغام می‌شوند، یک لایه امنیتی قوی ایجاد می‌کنند. این دوربین های مداربسته داخل هر چیزی مانند دتکتور دود، نور افکن، ترموستات یا آداپتور و در واقع هر چیزی که از چشم انسان پنهان باشد، جاسازی می‌شوند.

یک دوربین مدار بسته مخفی می‌تواند برای نظارت در کسب و کارهای مشخصی از جمله: صندوق های پول شمار، دفاتر بانکی، انبارها، سالن های انتظار، اسکله های بارگیری و حمل و نقل و کشتیرانی قرار گیرد. دوربین های مدار بسته مخفی یا دوربین های مدار بسته جاسوسی، امکان حفاظت مخفیانه کسب و کار را برای جلوگیری از دزدی یا تقلب کارکنان (بدون اینکه بدانند تحت نظر هستند) به صاحبان کسب و کار خواهند داد.

دوربین های مخفی کمک می‌کنند که سرقت‌های خارجی و داخلی (مانند سرقت کارمندان) که معمولاً همراه با تخریب، خسارت و اظهارات دروغ است، کاهش یابد.

دوربین مدار بسته وریفوکال

دوربین های وریفوکال نصب و راه اندازی آسان تری نسبت به دوربین های مداربسته لنز ثابت دارند. این دوربین های مداربسته فاصله کانونی متغیری دارند و با تنظیم این فاصله، زاویه دید دوربین مداربسته نیز تغییر می‌کند. اگر شما یک دوربین مداربسته با لنز ثابت نصب کردید و می‌خواهید زاویه دید آن‌را تغییر دهید، باید دوربین مدار بسته را از نصب خارج کنید و پس از بدست آوردن زاویه دید مورد‌نظر، آن‌ر‌ا دوباره نصب کنید. که اینکار می‌تواند به دیوار و خود دوربین آسیب برساند.

دوربین های مداربسته وریفوکال مجهز به لنز auto-iris هستند که این قابلیت امکان ضبط بهتر تصاویر در فضای باز با توجه به شرایط متغیر نوری را فراهم می‌کند.

دوربین مدار بسته PTZ 

دوربین های مدار بسته PTZ برای نظارت فضاهای باز در سطح گسترده مانند محوطه‌های پارکینگ، مدارس و مراکز تجاری، فرودگاه ها و… مناسب هستند. دوربین های مدار بسته PTZ اغلب با عنوان دوربین مدار بسته اسپیددام (speed dome) شناخته می‌شوند، زیرا توانایی سریع حرکت در جهات مختلف در کمتر از یک ثانیه را دارند. علاوه بر سرعت، این دوربین های مداربسته بسیار آسان کنترل می‌شوند و بسیار دقیق بر اشیاء تمرکز می‌کنند.

دوربین های PTZ همچنین قابلیت زوم بسیار قوی، بیشتر از دوربین های مدار بسته ثابت قدیمی دارند. بسیاری از دوربین های مدار بسته PTZ (اسپیددام)، زوم اپتیکال 10x(یا بیشتر) و زوم دیجیتال 36x (یا بیشتر) را برای نمایش جزئیات بیشتر تشخیص چهره یا پلاک ارائه می‌دهند.

صرف‌نظر از نوع دوربین مداربسته‌ای که شما برای نظارت کسب و کارتان انتخاب می‌کنید، رزولوشن، مسافت و زاویه دید نیز بسیار مهم است. علت چیست؟ اگر شما زاویه دید یا تصویری با رزولوشن بالا نداشته باشید، شما قادر نخواهید بود جزئیات مورد نیاز برای تشخیص چهره یا پلاک را ارائه و مدارک مورد قبول دادگاه را رسیدگی و مجرمان را محکوم کنید.

 

  انتخاب سیستم نظارتی مناسب

برای هر کسب و کاری بدون توجه به نوع حرفه یا ابعاد آن، راه‌اندازی یک سیستم نظارتی و امنیتی، مهم‌ترین سرمایه گذاری محسوب می‌شود. هر کسب و کاری تعهدات و مسؤلیت هایی برای حفظ امنیت کارکنان و مشتریان خود دارد که دارایی های ارزشمند و کالاها را از گزند سرقت و خرابکاری محافظت می‌نماید.

صنعت نظارت تصویری و دوربین مدار بسته، به نوآوری ادامه می‌دهد و هرماه محصولات امنیتی پیشرفته به بازار می‌آیند. علی‌رغم تکنولوژی های نوآورانه و پیشرفته موجود در سیستم های نظارتی مدرن، آنها هرگز ارزان تر نشده اند.

بیشتر صاحبان کسب و کارها، متخصصان امنیتی نیستند و این یعنی اطمینان شما از سومند بودن چنین سرمایه گذاری ای ممکن است به چالش تبدیل گردد. خوش‌بختانه، روش هایی برای انتخاب بهترین تجهیزات و دوربین های مدار بسته امنیتی مناسب کسب و کار شما و چگونگی اجرای آنها با مؤثرترین روش ممکن وجود دارد.

مقاله حاضر، ملاحظاتی که باید در هنگام انتخاب بهترین سیستم دوربین های امنیتی برای کسب و کار خود درنظر بگیرید را مورد تأکید قرار می‌دهد.

 

اهداف اجرای سیستم های نظارت تصویری و امنیتی

هر بیزنس یا کسب و کاری خطرات و نیازهای امنیتی متفاوتی برای انتخاب سیستم نظارت تصویری دارد. بااین وجود، اهداف مشترکی وجود دارند که کسبه می‌بایست برای تضمین امنیت و ایمنی مکان، کارکنان و مشتریان خود انجام دهند. توجه به اهداف چهارگانه زیر می‌تواند به شما در درک بهتر نیاز های نظارتی کسب و کار شما کمک کند.

اولین هدف این است که احتمال سرقت های خارجی و داخلی را کاهش دهیم. سرقت و دزدی همیشه جزو بزرگترین تهدیدات هر کسب و کاری محسوب می‌شود. هرچند سارقان خارجی تهدید باشند، ولی سارقان داخلی و آشنا در درازمدت می‌توانند به کل کسب و کار آسیب بزنند.

به همین‌خاطر کارشناسان امنیتی به‌درستی معتقد هستند که سرقت های از داخل می‌توانند در درازمدت خیلی خطرناک‌تر از دزدی های از بیرون باشند. به هرحال کاهش خطرات و حوادث مربوط به سرقت ها و دزدی ها، می‌تواند از هزاران کسب و کار محافظت نموده و به آنها کمک کند تا با موفقیت بیشتری به راه خود ادامه دهند.

دومین هدف مشترک از اجرای یک سیستم نظارتی و امنیتی، کاهش خطر و ریسک خرابکاری در اموال و دارایی های یک شرکت یا کسب و کار است. چراکه کسب و کارهای زیادی در محله هایی قرار دارند که از آمار جرم و جنایت بالایی برخوردار هستند.

Vandalism یا خراب کاری هایی ازقبیل نقاشی های دیواری و آسیب زدن به دارایی ها، ریسک های زیادی برای چنین شرکت هایی ایجاد می کنند. یک اقدام خرابکارانه می‌تواند کسب و کاری را مختل نماید و حتی میلیون ها تومان هزینه جهت تعمیر به جای گذارد.

سومین هدف امنیتی برای اکثر کسب و کارها، ارائه شواهد ارزشمند ویدئویی برای مسائل مربوط به امنیت و هزینه های کارگران است. هرچند این هدف برای صنایع بزرگ مهم‌تر است، ولی تمامی کسب و کارها باید در صورت لزوم قادر به بررسی حوادث و ارائه شواهد باشند. با بررسی حوادث به صورت واضح، یک کسب و کار می‌تواند ثابت کند چه کسی مرتکب اشتباه شده است و درنتیجه میزان اختلافات و تقلب های جعلی را کاهش دهد.

چهارمین هدف مشترک همه تجارت ها از تصب دوربین های مداربسته نظارتی، نظارت بر عملیات روزانه انجام شده در داخل محیط های تجاری یا مالی است.

بسیاری از شرکت های بزرگ و موفق در سراسر جهان از سیستم های نظارتی استفاده می کنند تا بهره وری و درآمد های خود را افزایش دهند. این کسب و کارها نه تنها می‌توانند دارایی های خود را در مقابل فعالیت های مشکوک تحت نظر بگیرند، بلکه قادر خواهند بود بهره‌وری کارکنان را افزایش داده و الگوی های خرید و رفت و آمد مشتریان را بهتر درک نمایند.

 

 

بودجه امنیت نظارت تصویری خود را تعیین کنید

بودجه خرید دوربین مداربسته

بودجه ای که به سیستم نظارت و امنیت اختصاص می‌دهید، فاکتور مهمی برای درک بیشتر از کسب و کار شماست. یک سیستم دوربین مداربسته باید در ابتدا به‌عنوان یک سرمایه گذاری جهت موفقیت مداوم تجارت تان درنظر گرفته شود.

باوجود پیشرفت قابلیت های امنیتی دوربین های مدار بسته مدرن، هرگز برای فروش گزینه ارزانی به حساب نیامده اند. همین امر باعث می‌شود که یک سیستم پیشرفته، راه‌حل امنیتی بسیار ارزشمندی را ارائه کند.

همچنین، دوربین های مدار بسته نظارت تصویری موجب صرفه جویی در هزینه ها و پول شما خواهند شد و حتی به بهبود استراتژی های تجارت شما یاری می‌رساند. سرقت، خسارت های مالی و پرونده های ناعادلانه، همگی می‌توانند میلیون ها یا میلیاردها تومان هزینه به بار آورند و باعث اختلافات عمده ای شوند. بنابراین همه این عوامل در هنگام تعیین بودجه جهت انتخاب سیستم نظارت تصویری و امنیتی شما بسیار مهم است.

 

 

نیازهای کسب و کار خود را مشخص نمایید

نیازهای کسب و کار

کسب و کارها متفاوت هستند و تهدیدات و خطرات امنیتی مختلفی خواهند داشت. تعیین این تهدیدات در کسب و کار یا تجارت‌تان، به شما کمک خواهد کرد که از سیستم امنیتی نظارت تصویری خود بیشترین بهره را بگیرید.
از خودتان بپرسید که اهداف و نگرانی های امنیتی شما کدام اند؟ آیا کسب و کار شما در گذشته قربانی سرقت یا خراب‌کاری بوده است؟

لذا مؤکداً توصیه می‌شود که جهت دریافت مشاوره با شرکت های متخصص و با تجربه در زمینه دوربین های مداربسته و نظارت تصویری تماس بگیرید. چراکه تجربه آنها در صنعت نظارت و امنیت تصویری می‌تواند به شناسایی هرگونه حفره آسیب پذیر امنیتی که ممکن است در کسب و کار شما وجود داشته باشد کمک کند. بنابراین مهم است که بهترین شرکت را جهت دریافت چنین مشاوره ای انتخاب نمایید.

 

 

محصولات نظارت تصویری درست و مناسب را انتخاب کنید

بهترین سیستم نظارتی کسب و کار

اکثر شرکت های فعال در زمینه دوربین مداربسته، محصولات متنوعی از چندین تولیدکننده و برند را ارائه می‌دهند. اگرچه چنین شرکت هایی می‌توانند مشاوره و کمک های مفیدی را ارائه دهند، با‌این وجود عوامل متعددی جهت انتخاب درست محصولات درنظر گرفت.

در ابتدا باید تعیین کنید که آیا نیازمندی ها و تجهیزات مورد نیاز شما غیراختصاصی است یا خیر. محصولاتی که به‌طور گسترده‌ای در دسترس هستند، به شما اطمینان می‌دهند که با یک تولیدکننده خاص که شاید محصولی برای شما نداشته باشند سروکار ندارید.

دوم، مهم است که سازنده ای قابل اعتماد را انتخاب نمایید. تولیدکنندگان امنیتی معتبر دارای سابقه طولانی در این صنعت هستند و می‌توانند کارکرد محصولات خود را تضمین کنند. همچنین ممکن است ضمانت های رقابتی برای محصولات خود درنظر بگیرند. درنهایت، شما باید بتوانید در مورد نحوه عملکرد محصولات نظارتی به درکی درست و واقعی دست‌یابید.

 

 
جزئیات خرید را بررسی کنید

برخی از شرکت های امنیتی برای مشتریان خود گزینه های متنوعی از قبیل اجاره محصولات را درنظر می‌گیرند. اجاره یک سیستم نظارت تصویری می‌تواند برای موقعیت های موقتی مفید واقع شود. لذا پیش از اتمام خرید خود، هرگونه شرایط اجاره یا خرید را دقیقاً بررسی نمایید.

عامل مهم دیگر که هنگام خرید لازم است مدنظر بگیرید این است که آیا شرکت مورد نظر شما برای محصولات خود ضمانت و خدمات پشتیبانی ارائه می دهد یا خیر. هر شرکتی که انتخاب می‌کنید، بهتر است تحقیقات کاملی را درمورد کیفیت محصولات و خدمات و مشاوره های تخصصی و پشتیبانی فنی آنها انجام دهید.

پیاده سازی یک سیستم امنیتی دوربین مدار بسته مؤثر و کارآمد امر ساده ای نیست و نیاز به توجه و کمک دارد. چراکه یک سیستم نظارت تصویری می‌تواند سرقت و خراب کاری ها را برای هر تجارت و کسب و کار و در هر حرفه ای کاهش دهد.

در فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته فرافن مارکت می‌توانید انواع محصولات باکیفیت از معتبرترین برندهای جهان را انتخاب و خریداری نمایید و در صورت نیاز به مشاوره فنی کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. ما شما را در انتخاب بهترین سیستم نظارت تصویری و مناسب ترین پکیج دوربین مداربسته یاری خواهیم کرد.

  

آموزش نصب دوربین مداربسته در دفتر کار و شرکت 

 

مرحله اول: خریداری و تست دوربین های مدار بسته و دیگر تجهیزات

 

1. روی نقشه محل نصب دوربین های مدار بسته را مشخص کنید.

نظارت بر تمام نقاط شرکت یا دفتر کار علاوه بر اینکه هزینه‌بر است، لازم هم نیست. پس شما باید ابتدا اماکن را اولویت‌بندی کرده و نقاطی که اهمیت بیشتری دارند را مشخص کنید.

نقشه شرکت یا دفتر کار خود را تهیه کرده یا بکشید و سپس نقاطی که احتیاج است دوربین مداربسته نصب شود را مشخص کنید. نقاطی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده‌اید را مجدداً چک کرده تا مطمئن شوید مانعی در دید دوربین مدار بسته وجود نداشته باشد و همچنین دوربین بهترین زاویه دید را داشته باشد.

نقاط معمولی که احتیاج به نصب دوربین مداربسته دارند:

  • درب‌های عقب و جلو
  • پنجره‌های رو به خیابان
  • اتاق‌ها
  • پارکینگ
  • راهروها
  • راه‌پله‌ها

تهیه نقشه محل نصب دوربین های مدار بسته 

 

2. بهترین پکیج دوربین مداربسته متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

شما می‌توانید تمام تجهیزات را به‌صورت جدا خریداری کنید، اما خرید پک آماده و کامل دوربین مداربسته که شامل تمام تجهیزات مورد نیاز می‌باشد، ارزان تر و آسان تر است. سیستم حفاظتی و نظارت تصویری شما حداقل باید شامل 1 تا 3 دوربین مدار بسته HD یا تحت شبکه IP، یک دستگاه DVR یا NVR، سیم و کابل مناسب، آداپتور و فیش باشد.

شما همچنین می‌توانید از دوربین های مدار بسته بیسیم (وایرلس) استفاده کنید، مگر اینکه قصد نظارت بر فضای بزرگی را داشته باشید.

بهترین پکیج دوربین مداربسته را خریداری کنید

 

3. نوع دوربین مداربسته مورد نیاز خود جهت نصب را مشخص کنید.

بعد از اینکه مشخص کردید به چند دوربین مداربسته احتیاج دارید، سپس وقت آن است که نوع دوربین های مدار بسته مورد نیاز خود را تعیین کنید. در ادامه برخی از انواع دوربین مدار بسته را ارائه می‌دهیم و شما را در انتخاب نوع دوربین راهنمایی می‌کنیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله راهنمای خرید دوربین مداربسته را هم مطالعه کنید.

نصب دوربین مداربسته بیسیم یا معمولی

نصب دوربین های مدار بسته وایرلس یا بیسیم آسان‌تر بوده و احتیاجی به سیم‌کشی ندارند، اما کارآیی و کیفیت دوربین با دورتر شدن از دستگاه تضعیف می‌شود. اگر قصد نظارت به مکان بزرگی را دارید، از دوربین های مدار بسته سیمی استفاده کنید، در غیر این صورت احتمالاً دوربین های مداربسته بی سیم پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

نصب دوربین مداربسته خارجی یا داخلی

دوربین های مدار بسته ای که برای نصب در فضای خارجی طراحی نشده‌اند، با بارش باران و رطوبت زیاد به‌سرعت آسیب می‌بینند، پس این مورد را نیز مدنظر قرار دهید. از این نظر دوربین ها به دو دسته داخلی (ایندور یا Indoor) و خارجی (اوتدور یا  Outdoor) تقسیم می‌شوند.

قابلیت تشخیص حرکت

بعضی دوربین های مدار بسته تنها وقتی حرکتی در محیط تشخیص دهند شروع به ضبط تصویر می‌کنند. ضبط تصویر تنها زمانیکه شخصی در محیط نصب دوربین مداربسته وجود دارد، باعث صرفه‌جویی فراوان در فضای ذخیره‌سازی و انرژی می‌شود.

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل یا کامپیوتر و نظارت از راه دور

بسیاری از دوربین های مدار بسته و مهم‌تر دستگاه های DVR یا NVR قادر به ارسال تصاویر یا در اصطلاح انتقال تصاویر روی گوشی موبایل و لپ تاپ می‌باشند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد از هرجایی در جهان، از راه دور و از طریق اینترنت تصویر دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل، محل کار یا شرکت را می‌دهند. برای اینکار تنها کافیست نرم افزار انتقال تصویر مورد نیاز را روی گوشی موبایل یا لپ تاپ خود نصب کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید.

انواع دوربین مداربسته

 

4. نصب دستگاه DVR یا NVR و نمایشگر

برای ذخیره‌سازی تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته و بازبینی تصاویر، به یک دستگاه DVR یا NVR احتیاج دارید. دستگاه DVR یا NVR تصاویر تمام دوربین های مدار بسته را جمع‌آوری کرده و روی یک تلویزیون یا مانیتور نمایش می‌دهد. از طریق این دستگاه همچنین می‌توانید انتقال تصویر روی گوشی موبایل یا لپ تاپ انجام دهید.

دستگاه DVR و NVR دارای هارد دیسک می‌باشند که با توجه به ظرفیت هارد دیسک امکان ضبط تصاویر از یک روز تا هزاران ساعت را فراهم می‌کنند.

  • اگر یک پکیج آماده دوربین مداربسته خریداری کنید، معمولا شامل دستگاه DVR یا NVR می‌باشد.
  • تفاوت دستگاه DVR و NVR: دستگاه DVR همراه با دوربین های مدار بسته HD کار می‌کند و دستگاه NVR همراه با دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP

نصب دستگاه dvr و nvr و نمایشگر 

 

5. تجهیزات را قبل از نصب تست کنید.

قبل از نصب تمام تجهیزات شامل کابل‌ها، دستگاه دی وی ار یا ان وی ار، دوربین های مدار بسته و نمایشگر را به‌هم متصل کرده تا مطمئن شوید به‌درستی در کنار هم کار می‌کنند.

تست دوربین های مدار بسته و دستگاه و تجهیزات قبل نصب

 

  

منابع:

securitycameraking
wikihow

 

مترجمین:

مهدی رهبر
احسان کیاستی

 

نظر دهید

پاسخ دهید

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما با خبر شوید!

فروشگاه آنلاین فرافن مارکت

فروشگاه فرافن مارکت از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تأمین و فروش تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و نظارتی از قبیل دوربین مدار بسته، دزدگیر اماکن، اعلام حریق، تلفن سانترال و ویپ، درب اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups، موتور برق، خانه هوشمند و ..آغاز نمود و اکنون با بیش از یک دهه تجربه موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ دوربین مدار بسته و سیستم‌های امنیتی ادارات دولتی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل مسکونی، آماده ارائه محصولات و خدمات به هموطنان عزیز در کلیه شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، قم، شیراز، اراک، ساری، سمنان، گرگان، بندرعباس، اهواز، شاهرود، یزد و .. می‌باشد.

فرافن مارکت

نمادهای اعتماد

نماد اعتماد

logo-samandehi

نشان شرکت برتر

ارتباط با ما

آدرس تهرانتهران: سعادت آباد، بلوار پاک‌نژاد، خیابان بنفشه، پلاک 124

آدرس گرگان گرگان: بلوار شهید شکاری، نبش کوچه پنجم، پلاک 73

پست الکترونیکی پست الکترونیکی: info[at]farafan-market.com

شماره تماس شماره تلفن: 02126742969 | 02126743685

تلگرام فرافن مارکت    اینستاگرام فرافن مارکت    آپارات فرافن مارکت    فیسبوک فرافن مارکت

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فراسرمایه فرجاد نواندیش (فرافن) می‌باشد.

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0