home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
  021-26743685-26742969  

جشنواره فروش ویژه جک BFT

چگونه اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

  

 چگونه یک اتاق هوشمند بسازیم

 

شاید شما هم بیشتر وقت خود را صرف خواب یا فعالیت در اتاق خواب خود می‌کنید، با این‌وجود باز هم می‌توانید از تکنولوژی های خانه هوشمند یا SmartHome استفاده کنید. یک اتاق خواب هوشمند می‌تواند به شما کمک کند زمان بندی خواب یا بیداری خود را بهبود دهید.

 

چرا اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

اتاق های خواب در محیط زندگی ما، یک فضای شخصی و منحصربه‌فرد است که زمان های زیادی را در آن سپری می‌کنیم و البته بیشتر جهت خوابیدن. افزودن تجهیزات و تکنولوژی های هوشمند و دیجیتال می‌تواند محیط اتاق خواب مان و قابلیت های آن‌را مطابق با خواسته ها و انتخاب هایمان ارتقا دهد. با چند وسیله می‌توانیم فضای اتاق خود را برای خواب راحت تر و استراحت بیشتر مهیا کنیم. وسایلی ازقبیل صفحه نمایش هوشمند، چراغ ها، پرده های هوشمند و ... می‌توانند به ما کمک کنند هنگام خوابیدن یا بیدارشدن احساس شادابی و نشاط بیشتری داشته باشیم.

 

اضافه کردن چراغ های هوشمند برای شروع و پایان روز

 

 هوشمندسازی اتاق خواب

 شاید شما مایل باشید قبل از خواب در اتاق خواب خود استراحت کنید و مشغول مطالعه یا تماشای تلویزیون شوید. مشکلی که پیش می‌آید این است که وقتی قصد خوابیدن داشته باشید کلید های چراغ برق ممکن است در دسترس و نزدیکی محل استراحت شما نباشند، یا نور آنها برای همسر یا هم اتاقی شما زیاد باشد.
در این وضعیت توسط چراغ های هوشمند می‌توانید به‌راحتی از محل خواب خود نور را کنترل کنید. این ابزار هوشمند به شما امکان می‌دهد برای خاموش یا روشن شدن تایمر و زمان مشخص کنید یا با صدای خود یا توسط تلفن همراه تان لامپ های هوشمند را مدیریت کنید و حتی میزان رنگ یا نور آنها را کم یا زیاد نمایید. همچنین از طریق لامپ های هوشمند یا led ها، می‌توانید تاج تخت خود را نورپردازی کنید یا همین کار را با تلویزیون اتاق خواب خود انجام دهید.

 

کاهش نور اتاق با سایه های هوشمند (پرده های هوشمند)

 

 پرده های هوشمند

 

وقتی چراغ های اتاق تان را تنظیم می‌کنید، ممکن است بخواهید منابع نوری دیگری نیز در اتاق خود داشته باشید. سایه های هوشمند شبیه به چراغ های هوشمند هستند. اگرچه شاید عملکرد حیاتی و مهمی را به شما ارائه ندهد و بتوانید بدون آن هم زندگی خود را ادامه دهید. ولی وقتی این وسیله هوشمند را استفاده کنید، احتمالاً دیگر حاضر نباشید بدون آن زندگی کنید.

شما نه تنها می‌توانید پرده های هوشمند را با صدای خود و یا تلفن همراه، بالا و پایین بیاورید، بلکه می‌توانید زمان هایی را مشخص کنید که به صورت خودکار این‌ وظایف را برای شما انجام دهند. روال ها و وظایفی که مشخص می‌کنید می‌توانند سایه ها را کم یا زیاد کنند یا مثلا هنگام خواب با تاریک کردن فضا بخشی از برنامه شب بخیر باشند. این قابلیت ها نشانگر قدرت SmartHom یا خانه های هوشمند که می‌تواند با یک فرمان امور بسیاری را انجام دهند.

   

 
یک دستیار صوتی به همراه نمایشگر در نظر بگیرید

 

 دستیار هوشمند و نمایشگر

 

در بیشتر اتاق خواب ها معمولاً یک ساعت زنگی وجود دارد، ولی می‌توان گزینه بهتری هم جایگزین کرد. با صفحه نمایش هوشمند می‌توانید سایر محصولات هوشمند را نیز کنترل کنید و اطلاعاتی ازقبیل آب و هوا و تقویم هم دراختیار داشته باشید. اگرچه می‌توانید از یک دستیار صوتی هوشمند و بدون نمایشگر هم استفاده کنید، ولی توصیه می‌شود اطلاعات بصری و اطلاعاتی مانند ساعتی که می‌خواهید بخوابید را از دست ندهید. گاهی اوقات نگاه کردن به قرارهای ملاقات تقویم تان از طریق نمایشگر هوشمند سریعتر از شنیدن تک به تک آنها با دستیار صوتی است.
آمازون دو مدل دستیار صوتی Echo Show و Spot را ارائه داده است که از این بین مدل Spot برای اتاق خواب گزینه مناسب‌تری است. چراکه طراحی کوچکتری دارد و با تقلید از ساعت زنگ دار می‌تواند جای درستی در اتاق خواب شما باز کند.

برای تمام وسایل ساده از پریز های هوشمند استفاده کنید

 

پریزهای هوشمند 

 

احتمالاً در اتاق خواب شما نیز تعداد زیادی وسایل الکترونیکی وجود دارد مانند شارژر، پنکه، بخاری، کولر و تلویزیون. پریز های هوشمند یک راه حل عالی برای کنترل این دستگاه ها بدون نیاز به خرید تلویزیون یا بخاری هوشمند جدید است. راه‌اندای و استفاده از رابط یا پریزهای هوشمند بسیار آسان است؛ کافی است پریز هوشمند را به برق وصل کنید و سپس وسیله ای الکترونیکی را به آن متصل نمایید. آنگاه نیاز دارید که برای آن برنامه ای تنظیم کنید و سپس آن را به Google Assistant یا Alexa یا هروسیله کنترل هوشمند دیگری وصل نمایید. یک بار که این مراحل را انجام دهید دیگر کنترل صوتی و تلفنی شما برقرار خواهد شد.
اگر دوست دارید هنگام خوابیدن پنکه یا بخاری نیز روشن باشند ولی نه برای تمام شب، این دوشاخه ها یا پریزهای هوشمند گزینه بسیار خوبی برای اجرای دقیق این کار هستند. این دوشاخ ها به طور بالقوه می‌توانند پول و هزینه برق شما را ذخیره کنند. چنانچه عادت دارید تمام روز را با کولر یا اسپیلت سپری کنید، یک تایمر ساده می‌تواند این مشکل را حل کند. با استفاده از پریز های هوشمند، همیشه نیاز نیست که یک دستگاه کاملاً جدید خریداری کنید تا بتوانید کنترل صوتی هوشمند بین آنها برقرار سازید.
البته قبل از خرید پلاگین ها و پریز های هوشمند به این نکته توجه داشته باشید که با دستگاه های الکترونیک منزل شما سازگاری داشته باشد. چنانچه بعد از چندبار خاموش و روشن کردن دستگاه های شما را نتواند کنترل کند، احتمالاً پریز هوشمند مورد نظر مناسب شما نیست.

  

همه پیشنهاداتی که در مورد هوشمند سازی اتاق خواب ارائه می‌شوند، برای هر اتاقی مناسب نیست. درواقع ابتدا باید وضعیت و شرایط دلخواه خود را جمع‌آوری نمایید و تنها از تکنولوژی های اسمارت و هوشمندی که به خوبی نیاز های اتاق خواب شما را برآورده می‌سازند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هدف افزایش رفاه و راحتی شماست نه ایجاد مشکلات و دردسر های بیشتر.

 

 منبع: howtogeek
مترجم: مهدی رهبر

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.