home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
  021-26743685-26742969  

جشنواره فروش ویژه جک BFT

راهنمای نصب سیستم دوربین مدار بسته بیسیم در فضای باز با دستگاه DVR مرکزی

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 دوربین مداربسته اتدور

 

این مقاله جهت طراحی و پیاده سازی دوربین های مداربسته بی سیم و سیستم های حفاظتی در فضای آزاد، راهکارها و دیدگاه های مناسبی ارائه خواهد داد. شما ممکن است هنگامی که برای راهنمای نصب دوربین مداربسته در فضای باز جستجو می‌کنید این مقاله را مشاهده کنید. بسیاری از مشتریان و کاربران دوربین های نظارتی به این مقاله مراجعه می‌کنند تا درباره دوربین های مداربسته وای فای و نصب آنها در فضای خارجی بیشتر بدانند.

 


هدف ما از نوشتن این مقاله توضیح و بیان برخی مفاهیم کلیدی و چالش های واقعی است که به هنگام طراحی و پیاده سازی سیستم های دوربین مداربسته وایرلس outdoor، نیاز است به آنها توجه کرده و رفع نمایید.

 

لازم به‌ذکر است که این مقاله کاملاً فنی است، لذا چنانچه در هر بخشی متوجه مطالب نشده‌اید کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت انتخاب و خرید بهترین دوربین های مداربسته مشاوره دریافت نمایید.

 

در این مقاله درمورد کاربردهای سیستم های زیر توضیح داده خواهد شد:

 • سیستم های اتصال وای فای یک نقطه به چند نقطه

  این سیستم ها، دوربین های نظارتی واقع در چند ساختمان مختلف را مدیریت می‌کنند که برای این منظور نیاز است بین ساختمان های دیگر نیز با دستگاه dvr ارتباط برقرار گردد.
 • سیستم های اتصال wifi نقطه به نقطه

  این سیستم ها معمولاً یک ساختمان مرکزی را دربر می‌گیرند، جاییکه هم دوربین های مداربسته با کابل های قوی به دستگاه دی وی ار ویا nvr متصل هستند و نیز در ساختمانی جدا دوربین هایی وجود دارند که می‌بایست تصاویر ضبط شده را به ساختمان مرکزی را ارسال نمایند.
 • سیستم های وایرلس نظارت غیرمستقیم خطی

  همواره ایده‌آل‌ترین وضعیت این است که بین فرستنده های wifi و گیرنده ها، ارتباط خطی مستقیم وجود داشته باشد. بااین‌حال چنانچه این موقعیت امکان پذیر نباشد، به‌عنوان گزینه آخر فرستنده های دید بیسیم غیر مستقیم در دسترس می‌باشند. این سیستم ها می‌توانند سیگنال های ویدئویی یک دوربین امنیتی را ازمیان درختان و حتی ساختمان ها ارسال کنند.

 
این مقاله مناسب چه کسانی است؟

مطالب این مقاله برای صاحبان منازل مسکونی، کسب وکار، نصب کننده های امنیتی، پیمانکاران دولتی و هرکس دیگری که می‌خواهد چگونگی طراحی و نصب سیستم های نظارت تصویری و دوربین های بی سی را برای یک یا چندین ساختمان بیاموزد، مناسبت است.

 

این سیستم های برای کاربردهای و موقعیت هایی بسیاری ازجمله موارد زیر قابل اجراست:

 • سیستم دوربین مداربسته خانگی یا دوربین نصب شده در گاراژ، انبار یا اتاق کودکان.
 • خانه های ویلایی یا مزارع کشاورزی با دوربین های نظارتی نصب شده در یک یا چند انبار و سوله که برق دارند ولی اتصال شبکه ندارند.
 • انبار یا حیاط های ذخیره سازی با دوربین های امنیتی که تمام اموال (چندین ساختمان) را پوشش می‌دهند.
 • مجتمع آپارتمانی با دوربین هایی نصب شده در چندین ساختمان که به یک DVR مرکزی متصل هستند.
 • هرنوع اموال و دارایی های دولتی یا تجاری که به اتصال دوربین های امنیتی در چندین ساختمان و ضبط توسط یک DVR مرکزی نیاز دارد.

 

پیش از بیان توضیحات بیشتر، لازم به‌ذکر است که نصب تعداد زیاد سیستم های وایرلس که دوربین های کنترل شده را به یک DVR مرکزی در سایر ساختمان‌ها وصل کند، بسیار پیچیده‌تر از نصب ساده سیستم های دوربین مداربسته آماده با کابل های BNC است. بااین‌وجود، در این مقاله سعی خواهیم کرد که مراحل و اطلاعات را ساده و شفاف بیان نماییم.

مورد دیگر اینکه، پیشفرض مقاله تجهیزات تجاری و با کیفیت بالاست. این سیستم ها برای پیاده‌سازی در سطح بسیار بالا طراحی شده‌اند و بسیار قابل اعتماد هستند. این سیستم ها مسلماً ارزان نیستند و نمی‌توان آن‌را با یک سیستم واحد مسکونی مقایسه کرد.
این مدل ها شامل گرید تجاری دوربین های IP یا تحت شبکه، ضبط ویدئوهای سفارشی با نرم افزارهای ضبط حرفه ای و نرم افزار های تجزیه و تحلیل، و تجهیزات وایرلس شبکه هستند. مهم‌تر از همه اینکه، تمام محصولات شامل پشتیبانی فنی در سطح جهانی و نیز تیم‌های پشتیبانی قوی شرکت های ازجمله شرکت فرافن مارکت می‌باشند.

 
دوربین های مدار بسته IP و دستگاه های NVR

سیستم های مداربسته بیسیم مورد بحث در این مقاله، دوربین های تحت شبکه وایرلس هستند. چرا؟ چون سیگنال های ویدئویی دوربین های ip می‌توانند به طور ذاتی بدون نیاز به تبدیل سیگنال بر روی یک پل شبکه بیسیم آن هم با فرمت IP ارسال شوند.

 

البته سیستم های وایرلس بیسیم، برای دوربین های مداربسته HD‌ و آنالوگ که با فیش های BNC و کابل های کواکسیال استفاده می‌شوند نیز در دسترس و قابل استفاده هستند. با‌این‌حال، نصابان باید بدانند که سیگنال های ویدئویی مربوط به دوربین های آنالوگ و اچ دی (AHD, HD-TVI, HD-CVI)، می‌بایست قبل از ارسال بر بستر شبکه وایرلس، به سیگنال های IP تبدیل شوند.

 
این کار اغلب نیاز به دو تبدیل دارد: ابتدا تبدیل BNC به HDMI، سپس HDMI به IP. و در‌آخر سیگنال های IP می‌بایست قبل از ارتباط با DVR، دوباره به سیگنال های آنالوگ تبدیل شوند. هرچند این اتصالات اضافی طراحی سیستم را پیچیده، دشوار و گاهی شامل هزینه های بیشتری می‌کند.

 

سیگنال ویدئویی دوربین های تحت شبکه ip در حال حاضر برای انتقال وایرلسی نیاز به فرمت دیجیتالی دارد. دوربین ها و شبکه های IP در تمام اشکال رسمی دوربین های مداربسته همچون دوربین های دام و بولت نیز در دسترس هستند. برخی دوربین های آی پی نیز همچون سایر دوربین های مداربسته دارای LED های داخلی IR مادون قرمز برای بهبود دید در شب هستند.

 

DVR هایی که با دوربین های IP تحت شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا با عنوان NVR (ضبط ویدئویی شبکه) شناخته می‌شوند. چرا که ویدئو ها به جای کابل، از طریق بستر شبکه آی پی ارسال می‌شوند. دستگاه های NVR و دوربین های IP نیز تصاویر و فیلم ها را بر روی یک هارد دیسک (هارد بنفش) ضبط و ذخیره می‌کنند، همانند رکوردرهای DVR و دوربین های نظارتی با کابل کواکسیال.

  

 

 ادامه دارد...

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.