shopping_cart
  021-26743685-26742969  

خانه هوشمند، کودک هوشمند: تاثیرات خانه هوشمند بر کودکان

فواید خانه هوشمند برای کودکان

در اکثر مواقع وقتی حرف از هوشمندسازی منزل می‌شود، از نگاه بزرگسالان و والدین به این موضوع نگاه می‌شود. بطور مثال تاثیراتی مانند اینکه چطور به ایمن‌سازی منزل کمک می‌کند، چطور باعث راحتی مدیریت منزل و وسایل می‌شود، چطور باعث افزایش نظم می‌شود.

 

اما کمتر از تاثیرات و فوایدی که خانه هوشمند روی کودکان و پروسه رشد و تربیت آن‌ها می‌گذارد صحبت می‌شود. آیا خانه هوشمند برای کودکان مناسب است؟

خانه هوشمند در ارتباط با کودکان، فواید و مضرات خود را دارد. البته با استفاده و کنترل درست، مضرات به حداقل می‌رسد. در ادامه به جنبه‌های مختلف این موضوع می‌پردازیم:

 

  نظارت بر کودکان از راه دور در خانه هوشمند

کنترل و نظارت کودکان

افزایش امنیت کودکان در محیط خانه. این یکی از مهم‌ترین فواید خانه هوشمند است که نمی‌توان منکر آن شد. تکنولوژی‌های بکار رفته در یک خانه هوشمند، به والدین امکان نظارت و کنترل بر اعمال کودکان در منزل را می‌دهد.

بیرون از خانه هستید؟ تنها کافیست گوشی همراه خود را در دست گرفته و تصویر زنده دریافتی از فضای خانه را بررسی کنید.

 

 

تاثیر خانه هوشمند بر یادگیری کودکان 

تحصیلات و آموزش

اکثر محصولات خانه هوشمند فواید آموزشی بسیاری دارند. این تکنولوژی‌ها و دستگاه‌ها:

  • به کودکان در انجام بهتر تکالیف مدرسه کمک می‌کنند.
  • به آن‌ها در مورد تکنولوژی و استفاده از آن آموزش می‌دهند.
  • آموزش موارد تحصیلی و غیر تحصیلی با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف.

البته اکثر موارد ذکر شده بالا، با استفاده از دستیارهای هوشمند مانند Google Home و Amazon Echo ممکن می‌شوند.

جدای از موارد آموزشی، آینده با تکنولوژی است و مطمئنا فردی که از سنین پایین با آن آشنا شده باشد، بهتر برای زندگی در چنین آینده‌ای آماده خواهد شد.

 

 خانه هوشمند و کودک

روتین‌ها

روال‌های تکراری روزمره، می‌تواند برای کودکان بسیار مفید باشد. بطور مثال یک سیستم خانه هوشمند که در ساعت مشخص پرده‌ها را کشیده، چراغ‌ها را کم‌نور کرده و در ساعت خواب تلویزیون را خاموش می‌کند، می‌تواند به خوبی به کودکان نظم را آموزش داده و آن‌ها را به عنوان فردی منظرم تربیت کند.

همینطور صبح‌ها خانه هوشمند با انجام روال برعکس، چراغ‌های اتاق را روشن می‌کند، پرده‌ها را کنار زده و شاید موسیقی ملایمی پخش کند.

استفاده از خانه هوشمند، روال‌های مشخص روزمره را حتی در صورتی که والدین درگیر کارهای خود بوده و فراموش کنند، بطور منظم اجرا می‌کند.

 

 خانه هوشمند و خلاقیت در کودکان

خلاقیت

دستگاه‌های موجود در خانه هوشمند می‌توانند قوه تخیل و خلاقیت کودک را برمی‌انگیزد. والدین می‌توانند به کودک اجازه دهند برخی دستگاه‌ها را تنظیم کرده یا بین وسایل منزل سناریو IFTTT تعریف کرده و خانه هوشمند را برنامه‌ریزی کنند. این موضوع کمک شایانی به رشد خلاقیت کودک می‌کند.

دستیار هوشمند گوگل در خانه هوشمند

کودکان همچنین می‌توانند با استفاده از دستیارهای هوشمند مانند Google Home و Amazon Alexa به دنیای بزرگی از اطلاعات متصل شده که این به نوبه خود باعث رشد فکری کودک می‌شود.

 

 

مترجم: احسان کیاستی
منبع: house-o-matic.com

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.