home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
  021-26743685-26742969  

جشنواره فروش ویژه جک BFT

عملکرد دوربین‌ مداربسته‌ دید در شب

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دوربین دید در شب ضد سرقت

 

پیش‌تر دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب در حوزه‌ی فعالیت‌های ارتش، تولید برنامه‌های تلویزیونی شکار ارواح و فیلمبرداری حرفه‌ای ازحیات وحش مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این‌حال، امروزه تقریباً هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی استفاده کند، به‌خصوص زمانیکه موضوع نظارت و محافظت از اموال شخصی به‌میان می‌آید.

 

 

نظارت در نیمه‌ی شب

استفاده از تکنولوژی دید در شب برای ایجاد امنیت منزل و محل کسب و کار بسیار سودمند است، چرا که بسیاری از سرقت‌ها در شب انجام می‌شود و سارقان از تاریکی شب به‌عنوان یک پوشش استفاده می‌کنند. درحالیکه با انجام اقداماتی، به‌عنوان مثال نصب روشنایی‌های مجهز به حس‌گر حرکت، می‌توانید امنیت منزل و محل کار خود را بالا ببرید. استفاده از دوربین‌های مداربسته دید در شب به شما کمک خواهد کرد تا شب ها با خاطری آسوده بخوابید.

 

بسیاری از دوربین‌ های مداربسته نظارتی مجهز به حسگر حرکت هستند و زمانیکه جنبش و حرکتی از جانب آن‌ها شناسایی شود، بی‌درنگ پیام هشدار را ارسال می‌کنند. بنابراین شما به محض اینکه شخصی بخواهد بدون اجازه به اموال شما دسترسی پیدا کند، متوجه حضور او خواهید شد. ولی دوربین‌های معمولی قادر به دیدن در شب نیستند و لذا همواره قادر نخواهند بود تا حرکات مشکوک را شناسایی کرده و پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال کنند. در این‌گونه مواقع تکنولوژی دید در شب مفید واقع می‌شود، اما این تکنولوژی چگونه کار می‌کند؟

 

دوربین دید در شب و خواب راحت

 

دید در شب با تکنولوژی مادون قرمز

متداول‌ترین نوع دید در شب که در دوربین‌های مداربسته بیرونی شناخته‌شده مانند دوربین‌های Spypoint Force به کاررفته است، تکنولوژی مادون قرمز یا IR می‌باشد. این تکنولوژی بسیار هوشمند است، زیرا قادر است منطقه‌ی تحت پوشش را با نوری نامرئی کاملاً روشن کند، به‌طوریکه چشم انسان قادر به دیدن نیست اما لنز دوربین می‌تواند ببیند. شخصی که در محیط قرار دارد فضای پیرامون را کاملاً سیاه و تاریک می‌بیند و به‌هیچ‌وجه قادر به تشخیص نور اشعه مادون قرمز نیست، اما دوربین با استفاده از نور روشن تولید شده قادر خواهد بود با وضوحی فوق‌العاده فیلمبرداری کند.

دلیل اینکه ما نمی‌توانیم نور مادون قرمز را ببینیم به این خاطر است که این نور در مقایسه با نورهای طبیعی قابل‌مشاهده با چشم انسان، طول‌موج طولانی‌تر و فرکانس پایین‌تری دارد. نور قرمز طولانی‌ترین طول‌موج را در طیف نور‌های قابل مشاهده با چشم انسان دارد و مادون قرمز به این معناست که این نور در طیف طول‌موج‌ها پایین‌تر از نور قرمز قرار دارد.

 

روی یک دوربین‌ مداربسته مادون قرمز معمولی شما می‌توانید پیکربندی خاصی از لامپ‌های استفاده شده را مشاهده کنید. چراغ‌های LED مادون قرمز با قدرت بالا گرداگرد لنز دوربین قرار می‌گیرند. تکنولوژی مادون قرمز دربسیاری از برنامه‌های فیلم‌برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌خصوص برای فیلم‌برداری از حیات وحش بسیار مفید واقع می‌شود. زیرا حیوانات نیز قادر به دیدن این نور نیستند و نور نامرئی اشعه مادون قرمز آرامش آن‌ها را مختل نمی‌کند. این بدان معنی است که فیلمبرداری از فعالیت‌های شبانه‌ای که به ندرت دیده می‌شود و حیوانات شب‌زی امکان‌پذیر خواهد شد.

 

انواع دیگر تکنولوژی دید در شب

نوع دیگری از تکنولوژی فیلم‌برداری دید در شب وجود دارد که هنوز استفاده از آن در دوربین‌های مداربسته منازل، محیط‌های تجاری و یا حتی دوربین‌های مداربسته‌ی حرفه‌ای متداول نشده است. دستگاه‌های تقویت کننده تصویر که معمولاً در عینک‌های دید در شب استفاده می‌شود تمامی نورهای موجود در محیط، بانضمام مادون قرمز، را جمع‌آوری و به طور قابل‌ ملاحظه‌ای تشدید می‌کند. این تکنولوژی امکان دیدن در نور کم یا حتی در تاریکی نسبی را فراهم می‌سازد. حتی زمانیکه به نظر می‌رسد محیط کاملاً تاریک و سیاه است، که به ندرت چنین شرایطی بوجود می‌آید، معمولاً یک منبع نور وجود دارد. حتی اگر چشم انسان قادر به شناسایی آن نباشد، نور ورودی به این عینک‌ها به نور سبز تبدیل می‌شود. به همین دلیل، در این تصاویر چشم افراد بسیار درخشان به نظر می‌رسد زیرا چشم‌های انسان به رنگ سبز نسبت به سایر رنگ‌ها حساس‌تر هستند.

استفاده از عینک‌های دید در شب با این تکنولوژی در عملیات‌های نظامی و نظارت بر اجرای قوانین متداول‌تر است.

 

دوربین دید در شب و فضای باز

 

دوربین‌های مداربسته دید در شب و جمع‌آوری شواهد

تکنولوژی دید در شب در دوربین‌های مداربسته بسیار مفید است زیرا امکان شناسایی دقیق‌تر حرکات را فراهم می‌کند، بنابراین این دوربین‌ها کوچکترین حرکت توسط یک عامل مزاحم را شناسایی کرده و بلافاصله به شما هشدار می‌دهند.

اگرچه ممکن است مواقعی پیش آید که شما یا پلیس نتوانسته خود را به موقع به محل حادثه رسانده و شخص متجاوز یا سارق محل وقوع جرم را ترک می‌کند. در این شرایط، دوربین‌های مداربسته دید در شب حتی مفیدتر واقع می‌شوند. وضوح فیلم‌هایی که این دوربین‌ها با استفاده از نور مادون قرمز و تکنولوژی دید در شب قادر به ضبط هستند، این امکان را فراهم می‌کند که مجرمان به آسانی شناسایی و دستگیر شوند. فیلم‌های ضبط شده با این دوربین‌ها می‌تواند به عنوان مدرک بسیار مفید باشد، در حالیکه تصویر دریافت شده توسط دوربین‌های نظارتی معمولی در نور ضعیف، تار و برفک‌دار بوده و درتاریکی کامل، هیچ تصویری را دریافت نمی‌کنند.

بسیاری از دوربین‌های مداربسته دید در شب مجهز به ویژگی‌ها و عملکردهای اضافه‌تری هستند که کیفیت و وضوح فیلم را تا حد زیادی افزایش می‌دهند. این ویژگی‌ها شامل تکنولوژی کاهش‌دهنده تاری تصویر، حس‌گرهای PIR منحنی شکل برای افزایش زاویه دید و لامپ‌های LED با قدرت بالا و درخشش فوق‌‌العاده پایین، می‌باشند. تصمیم برای انتخاب این دوربین‌های پیشرفته‌تر به نوع استفاده‌ی شما از دوربین و مقدار پولی که می‌خواهید هزینه کنید، بستگی دارد.

 

10 راه بهبود دید در شب دوربین مدار بسته10 راه بهبود دید در شب دوربین مدار بسته

 

کی و کجا از دوربین‌های مداربسته دید در شب استفاده کنیم

دوربین مداربسته دید در شب می‌تواند یک ابزار عالی برای گستره‌ای از کاربردهای مختلف باشد. برای مثال:

 

  • ضبط تصاویری از حیات وحش – ممکن است بخواهید حیوانات موذی که گیاهان شما را نابود می‌کنند، شناسایی کنید یا حیوانات شب‌زی خجالتی که اطراف منزلتان پرسه می‌زنند را برای لحظه‌ای ببینید.

 

  • حفاظت از منزل و محیط‌های تجاری در شب یا زمانیکه شما دور از محل موردنظر هستید – دوربین‌های مداربسته‌ دید در شب می‌توانند کوچکترین حرکتی را شناسایی کرده و در هر نقطه‌ای از جهان که باشید برای شما پیام هشدار ارسال کنند.

 

  • جلوگیری از تخلیه غیرمجاز زباله – اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از تخلیه‌ی زباله در مکان‌های غیرمجاز و دیگر رفتارهای ضداجتماعی که معمولاً در شب صورت می‌گیرد، مستأصل شده‌اید، دوربین‌های مداربسته‌ی دید در شب به شما این امکان را می‌دهند تا با جمع‌‌‌‌آوری شواهد کافی از این رفتارهای ناشایست جلوگیری کنید.

 

  • جمع‌آوری شواهد – با این تکنولوژی شما قادر خواهید بود چهره‌ی اشخاص، شماره پلاک ماشین و سایر جزئیات را تصویر برداری کرده و به عنوان شواهد در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار دهید. بسیاری از فعالیت‌ها در تاریکی شب صورت می‌گیرد و دوربین‌های مداربسته دید در شب به شما این امکان را می‌دهند تا از اتفاقاتی که در اطراف شما در حال وقوع است، آگاه باشید. این کاربرد دوربین‌های مداربسته می‌تواند در پرونده‌های قانونی یا طلاق، پرونده‌های بازجویی و یا صرفاً فراهم کردن دلیل و مدرک برای سوءظن‌های ایجاد شده، بسیار مفید واقع شود.

 

دوربین‌های مداربسته دید در شب همچنین می‌توانند استفاده‌‌های سرگرم‌کننده نیز داشته باشند، به‌عنوان مثال چه کسی شبانه به یخچال دستبرد می‌زند یا زمانیکه شما خواب هستید حیوان خانگی محبوب شما مشغول چه کاری است. به نظر می‌رسد که تعداد و گستره‌ی کاربرد‌های این تکنولوژی شگفت‌انگیز بی‌پایان است و بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود که ببینیم چه نوآوری‌های جدیدی در این عرصه توسط سازندگان دوربین‌های نظارتی عرضه می‌شود.

 

 منبع: onlinespyshop
مترجم: خانم فریده حسنی

 

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.