با ما تماس بگیرید

02126743685

call
shopping_cart
دسته بندی کالاها

انواع کابل دوربین های مدا‌ر‌بسته

437 Cable 

 

همانطور که می‌دانید، همه کابل‌های کواکسیال برای نصب دوربین های مدار بسته مناسب نیستند. کابل RG59، علی‌رغم اینکه بهترین گزینه برای نصب دوربین های مداربسته است، اما همه انواع آن یکسان تولید نشده‌اند و هنگام خرید باید به مشخصات آنها توجه کنیم.

برای انتخاب کابل RG59، مطمئن شوید که مغز آن مسی/رسانا و روکش 95 درصدی مس دارد. به مشخصات کابل در تصویر بالا نگاه کنید. دو مؤلفه ذکر‌شده با فلش نشان داده‌شده است.

کابل RG6 نیز می‌تواند برای دوربین های مدار بسته استفاده شود. این کابل مانند RG59 دارای مغز و روکش مسی می‌باشد. کابل RG6 می‌تواند بدون از دست‌دادن ویدئو، در مسافت های دورتر نسبت به RG59 عمل کند. هر‌چند کلفت‌تر و سخت‌تر است، اما برای استفاده (به‌خصوص در گوشه های کار) مناسب نیست. بنابراین برای نصب، بیشتر از RG59 استفاده می‌شود.

 

آیا می‌توان از کابل کواکسیال CATV برای دوربین‌های مدار‌‌بسته (CCTV) استفاده کرد؟

با وجود‌اینکه در CATV یا همان تلویزیون کابلی، همانند CCTV معمولاً از کابل کواکسیال RG59 یا RG6 استفاده می‌شود. با این‌حال، از همان نوع کابل در نصب دوربین های مداربسته استفاده نمی‌شود. علت این است که، مغز درونی کابل‌های CATV، از فولاد یا مس با روکش فولادی ساخته شده که مقاومت بیشتری از مس خالص دارد و باعث می‌شود ویدئو در فرکانس‌های پائین از بین نرود. همچنین چون قیمت فولاد از مس کمتر است، کابل‌های CATV از CCTV ارزان تر هستند.

سیستم‌های CATV، چون از فرکانس‌های بالاتری نسبت به دوربین های مداربسته (CCTV) استفاده می‌کنند، می‌توانند از کابل‌هایی با مغز فولادی استفاده کنند. کابل فولادی روکش‌شده با مس به اندازه‌ای کلفت است که هیچ کدام از فرکانس های رادیویی نمی‌توانند به مغز فولادی داخل کابل نفوذ کنند.

برای تشخیص کابل RG59 یا RG6 برای سیستم های CATV، ویژگی‌های محصول را با مراجعه به واژه‌هایی مانند copper clad steel و aluminum foil inner shield و aluminum braid shield بررسی کنید. همه این مشخصات مختص کابل CATV هستند و برای دوربین های مدار بسته (CCTV) استفاده نمی‌شوند.

 

انواع دوربين مدار بسته آشنایی با انواع دوربين مداربسته

چه کابلی برای دوربین‌های HD مثل (AHD, TVI, CVI) مناسب است؟

دوربین های مدار‌‌بسته HD از قبیل دوربین های مدار بسته AHD و TVI مانند دوربین های مدار بسته آنالوگ در فرکانس پائین نیز کار می‌کنند. بنابراین شما باید برای نصب دوربین های مدار‌بسته HD، ازکابل‌های RG59 یا RG6 با مغز مسی و روکش 95درصد شیلددار مس استفاده کنید.

 

 

 

 مترجم خانوم مهناز ثلاثي کارشناس فروش مترجم خانم مهناز ثلاثي
مسئول بخش آموزش
ايميل: salasi[at]farafan-market.ir

Thank you for rating this article. اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.