shopping_cart
  021-26743685-26742969  

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت دوم)

321 POE  WIRELESS 

 

دوربین های مداربسته POE را ترجیح می دهید یا بیسیم؟

این بستگی به نیاز شما دارد. هر دو سیستم معایب و مزایایی دارند. دوربین های مدار بسته وایرلس می‌توانند با WIFI به شبکه متصل شوند اما نمی‌توان آن‌ها را یک سیستم کاملاً بی سیم در‌نظر گرفت. دوربین های مداربسته بی‌سیم به کابل قوی نیاز دارند، بنابراین مهم است که محل نصب بازرسی گردد تا مطمئن شوید می‌توانید از آداپتور برای خروجی برق استفاده کنید یا خیر؟ به‌طور معمول، پوشش سیگنال های WIFI حدود 20 الی 30 متر است و دوربین های وای فای باید در این محدوده نصب شوند.

در مقابل، دوربین های مداربسته POE می‌توانند توسط یک دستگاه NVR یا روتر و تا حدود 70 الی 80 متر وصل شوند که این فاصله برای پروژه های نظارت تصویری کوچک یا متوسط پاسخگو است. در مورد قابلیت اطمینان، ظاهراً سیستم های POE قابل اطمینان‌تر از WIFI است. پهنای باند نیز باید در این سیستم ها در نظر گرفته شود که یک دوربین مداربسته بیسیم مطابق با استاندارد a/b/g802.11 می‌تواند تا Mbps40 را پشتبانی کند. (برخی از روترها می‌توانند Mbps300 را با استفاده از طراحی آنتن MIMO پشتیبانی کنند.) در حالی که یک دوربین POE Mbps100 یا یک پورت اترنت، گیگابیت را پشتیبانی می‌کند.

دوربین های دام یا بولت؟

مکانی که شما می‌خواهید دوربین مدار بسته را در آنجا نصب کنید، نوع دوربین مدار بسته شما را تعیین خواهد کرد. دوربین های مدار بسته دام مناسب برای محیط‌های داخلی است و معمولاً روی سقف نصب می شوند. اگر سقف بلند باشد دوربین های دام پلاستیکی مقرون به صرفه تر است و به آسانی در دسترس قرار نمی‌گیرند. دوربین های مدار بسته‌ دامِ ضد ضربه (Vandal Proof)، هر دو ویژگیِ ضد ضربه و ضد آب (Water Proof) را باهم دارند که این قابلیت برای بیشتر سیستم های نظارت تصویری مناسب است. دوربین های مداربسته مینی دام به‌قدری کوچکند که در کف دست جا می‌شوند و از آنها می‌توان بهترین استفاده را نمود. دوربین های مدار بسته بولت به‌عنوان یک مانع دید عمل می‌کنند که برای نصب داخلی می‌توان دوربین را داخل باکس استاندارد قرار داد.

 

آیا دوربین ها داخل یا در فضای باز نصب می شوند؟

دوربین های مدار بسته Outdoor برای نصب در هر دو محیط داخل و خارج مناسب است. تفاوت اساسی دوربین های مداربسته Outdoor و Indoor، فاکتورهای خارجی هر دوربین مداربسته است که مقاومت آن‌ها را نشان می‌دهد. به‌طورکلی دوربین‌های Outdoor در دمای حدود 10 الی 50 درجه سانتیگراد کار می‌کنند. اگر محیط نصب خیلی سرد باشد ممکن است یک دوربین Outdoor با طراحی مقاوم و مناسب محیط گرم انتخاب شود، که این یعنی دوربین مدار بسته قابلیت کار کردن با هر دمای کار را دارد. دوربین های مدار بسته Outdoor IP68 بهترین عملکرد ضدآب را دارند، به این معنا که این دوربین های مدار بسته زیر آب هم به‌درستی کار می‌کنند.

چه وضوح تصویری نیاز دارید؟

این تصور که هر چه رزولوشن بالاتر تصویر بهتر است، اشتباه است. جولیان روتلند، طراح و مدیر استراتژی کانن اروپا، مقاله‌ای با عنوان 10 نکته برای انتخاب درست سیستم های نظارتی نوشته است که در آن پیشنهاد کرده، همیشه هر دوربین مدار بسته با رزولوشن بالا برای هر موقعیتی مناسب نیست و مردم باید مطابق با اندازه فضای خود رزولوشن مناسب را انتخاب کنند. مثلا برای یک فضای کوچک تر مانند یک دفتر یا اتاق پذیرش دوربین مداربسته ای با رزولوشن کمتر مناسب است.

آیا نظارت صوتی نیاز است؟

در اینجا یک بحث وجود دارد که آیا نظارت صوتی قانونی است؟ بیشتر دوربین های مدار بسته IP یک میکروفن داخلی و بلندگو با پشتیبانی دو طرفه مخابره صوتی برای انجام نظارت های صوتی و ضبط دارند. اما بسیاری از این دوربین ها چون از نوع Outdoor هستند نمی‌توانند میکروفن و بلندگوی داخلی داشته باشند. بسیاری از دوربین های Outdoor که I/O صوتی دارند، نظارت صوتی را پشتیبانی می‌کنند. این دوربین ها مستقیماً به یک میکروفن خارجی و بلندگو وصل می‌شوند و داده ها را بر روی شبکه منتقل می‌کنند.

برای چه مدت می خواهید فیلم ضبط شده تان را نگه دارید؟

مدت زمان فیلم ضبط‌شده روی یک سیستم نظارت تصویری، عامل مهمی در برنامه‌ریزی سیستم شما دارد. بسیاری از دوربین های Indoor یک microSDHC داخلی دارند که اگر دوربین با رزولوشن 720P ضبط کند، 64GB را روی برد خود ذخیره می‌کند. امروزه کاربران می‌توانند دو نوع ضبط کردن را انتخاب کنند: ضبط بوسیله PC یا سرور و یا ضبط استندالون (NVR). ضبط از طریق PC ، کامپیوتری است که با نرم‌افزار مدیریت فیلم (VMS) کار می‌کند و معمولاً چندین کانال ویدئویی را اداره می‌کند که برخی از آنها می‌توانند تا 128 کانال دوربین را مدیریت کنند. دستگاه های NVR اختصاصاً برای ضبط و مدیریت طراحی شده‌اند. از آنجایی که سیستم لینوکس در درون آنها کار گذاشته شده، این دستگاه ها به مراتب قابل اعتماد‌تر از ضبط بوسیله PC است. هنگام انتخاب NVR، دستگاهی را که هارد بیشتری پشتیبانی می‌کند انتخاب کنید، چرا که با گذشت زمان تعداد دوربین ها و فضای بیشتری برای ضبط مورد نیاز است.

 

  321  IP

چگونگی اتصال به یک دوربین IP؟

روش های زیادی برای اتصال به یک دوربین مداربسته تحت شبکه وجود دارد. تصویر فوق نشان می‌دهد که چگونه یک دوربین مدار بسته IP با کابل اترنت به دستگاه NVR متصل می‌شود. به همین دلیل است که هم NVR و هم دوربین هایی که از تکنولوژی اترنت پشتیبانی می‌کنند و می توانند انرژی بیشتری از NVR دریافت کنند. تکنولوژی POE می‌تواند تا حد زیادی، هزینه های نصب و راه اندازی را کاهش دهد.

پیشنهاد دیگر اینکه یک دوربین مدار بسته IP می‌تواند بوسیله یک کابل اترنت به روتر وصل شود. و همچنین یک دوربین وایرلس می‌تواند با یک روتر به WIFI وصل شود، تا زمانی که کامپیوتر شما به همان روتر متصل باشد. در آخر شما می‌توانید دوربین ها را مستقیماً به پورت RJ45 کامپیوترتان وصل کنید، طوری که کامپیوتر شما به دوربین ها دسترسی داشته باشد. اما این مستلزم این است که هم کامپیوتر و هم دوربین ها در شبکه درستی تنظیم شده باشند.

 

 

 

 

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.