با ما تماس بگیرید

02126743685

call
shopping_cart
دسته بندی کالاها

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت اول)

 320 IP  AHD

 

دوربین های IP و AHD را چگونه انتخاب کنیم؟

بسیاری از مردم دوربین های مدار بسته IP را انتخاب می‌کنند، زیرا انعطاف‌پذیرتر و مقیاس‌پذیرتر از دوربین های مداربسته AHD هستند. بنابراین انتخاب دوربین های مداربسته تحت شبکه در مقایسه با AHD بهتر است. دوربین های IP اجازه نمی‌دهند که شما به آسانی هر مقیاسی که برای نصب به آن نیاز دارید را افزایش دهید. وقتی شما نیاز دارید دوربین های مدار بسته بیشتری اضافه کنید، چون زمان بیشتری می‌برد، به‌آسانی می‌توانید دوربین هایی با شبکه بی سیم یا باسیم را بدون هیچ تغییر یا بروزرسانی انتخاب کنید.

دوربین IP چیست؟

دوربین IP به دوربین های مداربسته تحت شبکه اطلاق می‌شود. دوربین های مدار بسته IP هم دوربین و هم کامپیوتر را شامل می شوند و معمولاً با سیستم لینوکس پیاده سازی می‌شوند. این دوربین ها همانند دوربین های آنالوگ سنتی یک لنز، سنسور تصویر، پردازنده هسته و حافظه دارند. پردازنده هسته نه تنها مسؤل پردازش و فشرده سازی تصویر است بلکه کار شبکه را نیز انجام می‌دهد.

در مقایسه با دوربین‌های USB، دوربین های شبکه به‌عنوان یک کامپیوتر مستقل کار می‌کنند که می‌توانند تصاویر را با فرمت MJPEG و بروزترین فناوری فشرده سازی H.265 ضبط و سپس فشرده کنند. یک شبکه بهینه می‌تواند با LAN یا WAN و از طریق پروتکل شبکه های مختلف از جمله HTTPS، RTSP، FTP و غیره گسترده شود. در مقابل، دوربین های مدار بسته USB فقط تصاویر را ضبط و به کامپیوتر منتقل می‌کنند و نیازی به فشرده‌سازی و انتقال ویدئو به شبکه ندارند.

بسیاری از دوربین های مداربسته IP ویژگی های اضافی، شامل ارتباط صوتی، ذخیره سازی، تشخیص حرکت (motion detection) و آنالیز هوشمند را ارائه می‌دهند و حتی برخی از مدل های آنها آلارم I/O (که به دوربین اجازه اتصال به سنسورهای امنیتی را می دهد)، یا تجمیع سیستم های امنیتی متفاوت را نیز در بر می‌گیرند.

 

 

چرا دوربین های IP را انتخاب کنیم؟

بسیاری از تولیدکنندگان سیستم های امنیتی، به‌خاطر آینده بهتری که دوربین های مدار بسته IP دارند، تولید دوربین های مدار بسته آنالوگ را متوقف کرده‌اند. تولیدکننده پیشرو جهان در دوربین های مدار بسته، مقاله ای را با عنوان " 10 دلیل برای خرید دوربین شبکه و یا چه چیزی را فروشنده دوربین آنالوگ به شما نخواهد گفت" منتشر کرده است که ما در این مقاله اطلاعات آن را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

کاهش هزینه ها

دوربین های IP خیلی گران‌تر از دوربین های مداربسته AHD نیستند. مشتریان می‌توانند یک دوربین مداربسته IP با کیفیت 720P را با همان قیمت دوربین آنالوگ 720P خریداری کنند. اما وقتی هزینه ها را مقایسه می کنیم، دوربین های مدار بسته شبکه، عملکرد و انعطاف پذیری بالاتری دارند. مردم می‌توانند دوربین های مداربسته IP را با زیرساخت‌های IP موجود راه‌اندازی کنند، در‌حالیکه دوربین های مداربسته آنالوگ برای نصب، نیاز به کابل کواکسیال دارند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته تحت شبکه می‌توانند به شبکه‌های وایرلس متصل شوند یا از قدرت بیشتر اترنت برای کاهش هزینه‌های نصب و راه‌اندازی استفاده کنند.

سیستم دیجیتال

برخلاف دوربین‌های مداربسته آنالوگ که داده‌های خام منتقل می‌کنند، دوربین‌های مدار بسته IP سیگنال‌های ویدئویی دیجیتال که هر دستگاه شبکه دریافت می‌کند را منتقل می‌کنند. کاربران می‌توانند از مرورگرهای وب، گوشی‌های هوشمند و تبلت به‌طور مستقیم و بدون نیاز به سیستم مخصوص یا DVR استفاده کنند. بدون عملیات فشرده سازی، ویدئوها می‌توانند بدون رمزگذاری مجدد دستگاه ها، عمل ضبط را انجام دهند.

امنیت و حریم خصوصی

 با استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ، سیگنال های ویدئویی بر روی کابل کواکسیال و بدون هیچگونه رمزگذاری منتقل می‌شوند که به این ترتیب هر کسی می‌تواند از این ویدئوها استفاده کند. در‌حالیکه با دوربین های مدار بسته IP، شما می‌توانید روی هر شبکه رمزگذاری کنید تا مطمئن شوید کسی نمی‌تواند آن را دستکاری کند.

کابل کشی کمتر

دوربین های IP می‌توانند از WiFi یا شبکه اترنت برای انتقال صدا، تصویر و ... به‌طور همزمان استفاده کنند. اگر دوربین های IP از PoE پشتیبانی کنند، ذخیره انرژی از طریق کابل اترنت منتقل می‌شود. از طرف دیگر، با دوربین های مداربسته آنالوگ، کابل های کواکسیال فقط می‌توانند داده ها را منتقل کنند. اگر دوربین های مدار بسته IP از WiFi پشتیبانی کنند، کاربران به راحتی می‌توانند دوربین‌های وایرلس را بدون کابل اترنت راه‌اندازی کنند. ظاهراً نصب و راه‌اندازی دوربین های مدار بسته IP، آسان‌تر از دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی است.

بهره‌وری و کارآمدی

 بسیاری از دوربین‌های مداربسته IP می‌توانند موشن دیتکشن یا تشخیص حرکت، تشخیص صدا و آلارم هشدار را پشتیبانی کنند. بعضی از دوربین‌های IP آنالیز هوشمندی را پشتیبانی می‌کنند که شما را از فعالیت‌های مشکوک آگاه  می‌کند. دوربین های مدار‌بسته IP هوشمند امروزی با الگوریتم های هوشمندانه‌ای ساخته‌شده که اطلاعات عملی مثل تعداد کل افرادی که در یک فروشگاه تردد می‌کنند را ارائه می‌دهد. با مقایسه خرید و فروش ها، فروشندگان می‌توانند میزان گفتگوها و بهترین زمان تبلیغ روی این کالاها را ارزیابی کنند.

 

 

Thank you for rating this article. اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظر خود را بنویسید.